چگونه برندینگ را شروع و هدایت کنیم ؟

تاریخ : 1348/11/10 نویسنده :admin2 بازدیدها : 255 موضوع : مقالات برند


برندینگ  چگونه برندینگ را شروع و هدایت کنیم ؟

برند– این کلمه ، پدیده ای است که باعث شده است تا رفتار خریداران هنگامی که همه در جستجوی چیزهای مناسب در فروشگاه ها هستند ، متحول شود. آنها از آنچه در شکل گیری پدیده ای موثر است ، آگاه هستندبرندینگمانند یک آهنربای قوی عمل می کند و خریداران را به سمت خرید می کشاند.

شرکت ها در همان زمان برای ایجاد هویت فردی خود در فضای آشفته بازار تلاش می کنند. برای درک اینکه واقعاً ، چه کارهایی باید انجام شود ، همراه با مهمترین بخشهایفرآیند برندینگیعنی “زمان” و “چگونگی” ، به طور همیشگی فکر می کنیم بسیار ضروری است . ما از اصول اولیه برندینگ شروع می کنیم . یعنی چگونه همه چیز شروع شده است و واقعاً منظور چیست و قصد انجام از آن چه می باشد .

بنابراین چگونه اینمفهوم برندینگمتولد شد که امروز بر سرنوشت یک محصول جدید یا خدمات در بازار حاکم است؟ ، کلمه برند از واژه انگلیسی قدیمی گرفته شده است که به معنی “داغ کردن یا سوزاندن” است.

در ۲۷۰۰ سال قبل از میلاد ، از میله های فلزی داغ برای ایجاد نشانه روی دام استفاده شد تا صاحبان آنها بتوانند آنها را شناسایی کنند و از این طریق می توان از سرقت نیز جلوگیری کرد. با درنظر گرفتن این امر ، به منظور تمایز کالاهای خود در فضای آشفته بازار ، تولید کنندگان شروع  به برند سازیکالاهای خود کرده و از آن زمان به بعد کل روند پیشرفت زیادی داشته است. با این وجود هیچ اسمی رسمی یا فرایند مشخصی برای آن وجود ندارد تا اینکه اخیراً انجمن بازاریابی آمریکا در سال ۱۹۶۰ با تعریف رسمی از کل مراحل به تعریف زیر رسید :

    “برند” نام ، اصطلاح ، علامت ، نماد یا طرح یا ترکیبی از آنها است که برای شناسایی کالاها و خدمات یک فروشنده یا گروه فروشندگان و تمایز آنها از کالاهای فروشندگان دیگر ” انجام شده است.

بنابراین برندسازی را می توان فرآیندی دانست که به یک مدیر برند کمک می کند تا یک هویت مثبت از محصول مورد نظر را در ذهن مخاطب مورد نظر ایجاد کند.استراتژی برندباید با هر فعالیتی که در جهت ایجاد آگاهی بیشتر در مورد برند انجام شود ، بهم پیوسته و کاملاً هماهنگ شود.

گوگل" می تواند به عنوان نمونه ای شگفت انگیز در زمینه کنونی مورد استفاده قرار گیرد ، زیرا شهروندان ، هر زمان که می خواهند یک یا دو مورد را جستجو کنند ، فقط آن را google می کنند و google اکنون به مترادف جستجو تبدیل شده است و درباره استراتژی های برند هوشمندانه چیزهای زیادی می گوید:

در ماوراء آن نظم و انضباط برندینگ بسیار جوان است و هنوز در حال تحول است. اما مدیر برندباید با تصویری که می خواهد نام تجاری خود را در ذهن مصرف کننده ایجاد کند ، کاملاً واضح و روشن باشد . استراتژی های وی باید روی این موضوع متمرکز شود که برند وی چه مزایایی ایجاد می کند. این کار باید در قلب و ذهن مشتریان ایجاد شود زیرا این مجموعه از تجربیات و برداشت های آنهاست. از این گذشته ، برند همان چیزی است که در ذهن مصرف کننده باقی می ماند ، دقیقاً مثل یک حافظه که در آن محصول یا یک سرویس برای یادآوری در زمان نیاز به ذهن خریدار خطور نماید.


برندینگ چیست؟

برندینگ فرآیندی است که به شما کمک می کند تا در مورد همه جوانب برند خود شفاف سازی کنید و به یک توافق برسید.شما ممکن است صاحب لوگوی خود باشید ، اما شما مالک برند خود نباشید  مشتریان مالک برند شما هستند. به همین دلیل مهم است که برند خود را به وضوح درک می کنید. از این طریق می توانید آن پیام را به مشتریان خود بهتر انتقال دهید.

برندسازیراهی را برای برقراری ارتباط ، مخاطبان خارجی و کارکنان درون سازمانی شکل می دهد. این به ذینفعان اصلی کمک می کند تا درک بهتری از مواردی زیر داشته باشید :

 •      مزایای برند
 •      آنچه به مشتریان خود وعده می دهید
 •      هدف سازمان شما

برندسازی مجموعه قوی از پیامهای اصلی را برای شما فراهم می کند تا به عنوان پایه ای از پیام های شما استفاده شود. همچنین صدا وهویت بصری را که استفاده خواهید کرد ، در اختیار شما قرار می دهد.

چرا به برندینگ نیاز دارید

برندسازی موثر می تواند به تجارت شما کمک کند تا از رقبا در بازارهای رقابتی متمایز شوید. معمولاً مشتریان انتظار دارند مبلغی را برای یک برند بپردازند تا محصولات بدون برند .

شما می توانید برند خود را در طیف وسیعی از محصولات یا خدمات دیگر اعمال کنید. این امر به مصرف کنندگان این امکان را می دهد تا هر محصول را در محدوده کسب و کارتان با مجموعه ای از ارزشهای پیوسته مرتبط کنند.

همچنین ، اگر می خواهید دامنه محصول خود را گسترش دهید ، درک مصرف کنندگان از پیشنهاد جدید توسط برند موجود شما بهبود می یابد. با استفاده مداوم از ویژگی های برندتان ، تجارت شما می تواند بدون تغییر درهویت اصلی برندشما وارد بخش های جدید بازار شود.

از آنجا که برندسازی یکی از راه های افزایش شناخت عمومی تجارت یا کالای شما است ، می تواند در تعامل با مشتریان و ایجاد ارتباط به شما کمک کند.

عناصر و اجزای اصلی برندینگ

معمولاً مشتریان انتظار دارند مبلغی را برای یک مارک تجاری بپردازند تا محصولات بدون مارک. با استفاده مداوم از ویژگی های نام تجاری شما ، تجارت تان می تواند بدون تغییر در هویت اصلی برند شما وارد بخش های جدید بازار شود.

چهار عنصر اصلی در یک پروژه برندینگ موفق وجود دارد:


عناصر و اجزای اصلی برندینگ

ایده بزرگ

ایده بزرگ نقطه شروع هر پروژه برندینگ است. این خلاصه ای از شخصیت شما و یا شخصیت محصول شما است و چه چیزی باعث تفاوت آن می شود. شما باید از خود بپرسید:

 • ما چه پیشنهادی داریم؟
 • چه چیزی ما را متفاوت می کند؟
 • چگونه می توان تجارت خود را متمایز کرد؟
 • مصرف کنندگان ما چه می خواهند یا چه نیازهایی نیاز دارند؟
 • چه شکافی در بازار وجود دارد؟


عناصر برندینگ

چشم انداز

دید شرکت شما این است که کسب و کار شما به کجا می رود ، یا اینکه قرار است چه مسیری را طی کنید . بنابراین می توانید سفر خود را برنامه ریزی کنید. چشم انداز شما ممکن است در مقیاس بزرگ  مانند تغییر تأکید تجارت شما از یک منطقه اصلی به منطقه دیگر  ساده باشد ، مانند ارائه محصول موجود به روشی کاملاً جدید.


عناصر اصلی برندینگ

ارزش ها

ارزش ها آنچه را که به عنوان یک تجارت به آن اعتقاد دارید خلاصه می کنند و مشخص می کنند که تجارت شما به چه معنی است. بسیار مهم است که هر میزان ارزشی که به تصویر می کشید در نحوه عملکرد کسب و کار واقعی و مشهود باشد.


شخصیت برند

شخصیت

شخصیت برند شما مربوط به چگونگی دستیابی به شغل یا کالای شما است ، بنابراین این خصوصیات شخصیتی باید متناسب با نوع محصول یا خدمات شما باشد.

شما می توانید شخصیت شرکت خود را از طریق موارد زیر شکل دهید :

 • طراحی گرافیک
 • صدا و زبانی که استفاده می کنید
 • گفتگوی شما با مشتریان و اینکه چگونه می توانند ایده ها را درگیر کرده و تعامل ایجاد کند
 • خدمات مشتری و نحوه آموزش کارکنان برای برقراری ارتباط با مشتریان

اگر می خواهید دامنه محصول خود را گسترش دهید ، درک مصرف کنندگان از پیشنهاد جدید توسط برند موجود شما بهبود می یابد.

09177755652