روابط عمومی و بازاریابی چگونه در راستای هم اساس رشد کسب و کار محسوب می‌شوند؟

تاریخ : 1400/22/04 نویسنده :admin3 بازدیدها : 86 موضوع : مقالات برند


روابط عمومی و بازاریابی دیجیتال برای رسیدن به اهدافتان لازم و ضروری هستند؛ برخی از مدیرعامل‌ها فروش، روابط عمومی و بازاریابی را –همگی- به‌عنوان یک آیتم خطی در نظر می‌گیرند. در ذهن آن‌ها هر چیزی که بتواند تجارت‌های جدید را پیش ببرد فقط به یک طبقه و دسته‌بندی تعلق دارد.
زمانی که شما به این عملیات جداگانه، به‌عنوان یک تابع به‌هم‌پیوسته نگاه می‌کنید نمی‌توانید دقیقاً بگویید که هرکدام چگونه بر روی دیگری اثر می‌گذارند. در حقیقت آن‌ها مکمل هستند، بنابراین آن‌ها را با هم ترکیب می‌کنند تا درک کنند چگونه این سرمایه‌گذاری‌ها را به حداکثر برسانند.
اهمیت سرمایه‌گذاری روی رسانه‌هایی که در اختیار تیم روابط عمومی (PR) شماست در بازاریابی دیجیتال چقدر است؟ این کار یکی از بهترین روش‌ها برای تولید آگاهی و اطلاعات است.
حقیقت این است که شما به روابط عمومی و بازاریابی دیجیتال برای رسیدن به اهدافتان احتیاج دارید؛ اما این وظیفه شما است که از هم‌راستا بودن این تلاش‌ها اطمینان حاصل کنید.

همبستگی را در ذهن خود قرار دهید

بسیاری از مردمی که تجارت را شروع می‌کنند محصول محور یا پول‌محور هستند و لزوماً دارای بازاریابی در پس‌زمینه کاری خود نمی‌باشند. اگر بازاریابی برایتان گیج‌کننده است، شما به‌طور کامل پارامترهای دخیل در جذب مشتری و نگهداری مشتریان را نخواهید دانست.
فرض کنیم که شما مقداری سرمایه ‌دارید –در کدام ‌یک سرمایه‌گذاری می‌کنید؟ اگر این سؤال برای شما مطرح شد پس هنوز متوجه نشده‌اید که آن‌ها قابل تعویض با یکدیگر نیستند. جواب این است که هردو. ترکیب روابط عمومی و بازاریابی ، رشد را نتیجه می‌دهد؛ و هردو برای انجام دادن امکان‌پذیر هستند حتی با یک بودجه محدود.

چگونه بازاریابی دیجیتال خود را با روابط عمومی ارتقا دهید

مقاله‌ها و داستان‌ها غالباً به محصول شما تحولی می‌دهند که شما انتظار ندارید و ممکن است تنها یک بازده نمایشی برای شما داشته باشند. برای به دست آوردن بیشترین تأثیرات، از روابط عمومی به‌عنوان زمین پرتاب بازاریابی دیجیتال استفاده کنید:

۱٫ از هماهنگی اجزا مطمئن شوید

گاهی اوقات یک ‌نهاد فکر می‌کند که نهاد دیگر بازار او را می‌گیرد اگر شما روی بازاریابی دیجیتال سرمایه‌گذاری نکنید بایستی مقدار زیادی روی روابط عمومی هزینه کنید و برعکس.
برای قرار نگرفتن در چنین شرایطی آژانس‌هایی که مایل به همکاری و ارتباط صریح با یکدیگر هستند را استخدام کنید. در حال حاضر بیش از ۶۰ درصد مدیران بازاریابی (CMO) معتقدند که رسانه‌های اجتماعی با استراتژی‌های بازاریابی سازمان آن‌ها ارتباط نزدیکی ندارد. برای جلوگیری از این اتفاق فردی یا آژانسی را درون کسب و کار خود استخدام کنید تا مطمئن شوید که تیم بازاریابی از اقدامات تیم روابط عمومی استفاده می‌کند.

۲٫ روابط عمومی و بازاریابی دیجیتال را با هم استفاده کنید

این کار ضروری است. هنگامی‌که شما بازدهی سرمایه را بررسی می‌کنید، باید به هر دو در ارتباط (هم‌زمان) فکر کنید، نه در خلأ.
به یاد داشته باشید بسیاری از بهترین اجراهای تبلیغات موفق ، حاصل از بکار بردن روابط عمومی است. به‌عنوان‌مثال، اگر شما تبلیغات فیس‌بوک را با استفاده از یک مقاله از طریق روابط عمومی اجرا کنید و بازخورد خیلی خوبی را ببینید، بدانید که این سود تماماً به فیس‌بوک برنمی‌گردد.
استفاده از تیم بازاریابی برای ارتقای فضای مثبت رسانه‌ای _نه به روشی که فیس‌بوک پست‌ها را ارتقا می‌دهد بلکه با قرار دادن پول پشت آن و استفاده از آن به‌عنوان بودجه تبلیغات- می‌تواند باعث حرکت فوق‌العاده‌ای شود.

۳٫ صبور باشید

این چیزی نیست که دوست داشته باشید بشنوید؛ اما روابط عمومی و بازاریابی گلوله‌های نقره‌ای نیستند. هردو نیاز به تعهد طولانی‌مدت دارند. آن‌ها در طول زمان تکامل می‌یابند و در ابتدا بایستی به‌عنوان تقویت امور جاری دیده شوند.
همان‌طور که جسیکا اِنگولم توضیح داده است: «زمانی که همه کارها انجام‌ شد آنگاه ارزش روابط عمومی مطرح می‌شود. این تمرین ایجاد یک رابطه با مخاطب عمومیتان است. وابستگی به برند می‌تواند انگیزه بیشتری برای مشتری ایجاد کند و خریداران را به سمت شما متمایل می‌کند که باعث می‌شود تلاش‌های بازاریابی شما به سوددهی برسد.»

اگر بودجه بازاریابی کمی دارید چگونه باید از PR استفاده کنید؟

PR یکی از استراتژی‌های بازاریابی مقرون‌به‌صرفه است زیرا تنها چیزی که در آن، مورداستفاده قرار می‌گیرد، زمان است. هیچ هزینه اضافی برای برقراری ارتباط با رسانه‌ها وجود ندارد، اما شما باید وقت خود را برای شناسایی هدف مطبوعات خود و پژوهش قرار دهید، چراکه آن‌ها می‌خواهند در مورد شما صحبت کنند، به همین دلیل به مخاطبان اهمیت می‌دهند و باید ارتباط به‌طور مؤثر کشف شود.
هنگامی‌که PR را مورداستفاده قرار می‌دهید، از یک چیز بسیار ساده و پیش‌پاافتاده استفاده نمی‌کنید؛ زیرا PR در بالای قیف بازاریابی قرار دارد، به این معنی که در مرحله آگاهی از برند قرار دارد. پوشش رسانه‌ها یک مهر تأیید از منبع قابل‌اعتماد، شخص ثالث (مطبوعات) است و برای اولین بار مشتریان بالقوه را به برند شما معرفی می‌کند؛ اما پس از معرفي برند، افراد به‌صورت آنلاین از شما تست مشروعیت می‌گیرند. اگر در این مرحله تحقیق، یک وب‌سایت طراحی‌شده ضعیف دارید، هیچ حضور رسانه‌ای اجتماعی، بررسی‌ها یا خرده‌فروشی وجود ندارد – خوب، شما در تست قبول نمی‌شوید. مردم از برند‌هایی خرید می‌کنند که به آن اعتماد دارند و شباهت‌های آنلاین به شرکت‌های دیگر هیچ اعتمادی را ایجاد نمی‌کند.whatsapp : 0921-646-5121