خرید برند کفش و مراحل ثبت برند کفش

تاریخ : 1400/8/08 نویسنده :admin3 بازدیدها : 161 موضوع : مقالات برندکفش برای محافظت و راحتی پا پوشیده می‌شود. در دوره‌های قدیم، کفش‌ها از چرم و چوب و کرباس ساخته می‌شدند، اما جنس کفش‌ها در طول زمان تغییر کرده است. امروزه علاوه بر کفش چرم، کفش‌هایی از جنس پارچه یا انواع پلاستیک‌های صنعتی نیز تولید می‌شوند. کفش‌ها حتی ممکن است برای آب‌وهواهای گوناگون، با مواد اولیۀ متفاوتی تولید شوند. علاوه بر اینها، انسان کفش را برای زیبایی بخشیدن به خود نیز به پا می‌کند. از همین نیاز ثانویه است که بازار مُد و دیزاین‌های مختلف کفش و به وجود آمده است. دیزاین کفش‌ها در دوره‌های مختلف و فرهنگ‌های متفاوت با یکدیگر تفاوت دارد. تمامی این تفاوت‌ها موجب به وجود آمدن برند‌های کفش گوناگونی شده است. اولین برند کفش در آمریکا و در سال ۱۸۹۲ میلادی ثبت شد. از آن پس تا کنون برند‌های کفش بی‌شماری در دنیا ایجاد شده‌اند. کشور ما نیز به ویژه در سال‌های اخیر شاهد رشد مثبت تولد برند‌های کفش بوده‌ است. روند صعودی ثبت برند کفش در ایران گویای همین امر است.
 

ثبت برند کفش ایرانی

کفش ملی اولین برند ثبت شده کفش ایرانی است که در سال ۱۳۳۶ فعالیتش را آغاز کرد. از آن تاریخ به بعد، تولیدکنندگان زیادی برای ثبت برند کفش خود اقدام کردند و ثبت برند کفش ایرانی رویه‌ای معمول در این صنعت شد. تا پیش از آن، کفش‌ها یا وارداتی بودند و یا در کفاشی‌های کوچک دوخته می‌شدند. امروزه رواج خرید و فروش آنلاین انواع کفش، برند کفش ایرانی را وارد دورۀ جدیدی کرده است. دوره‌ای که در آن ثبت برند کفش، یکی از گام‌هایی است که تولیدکنندگان مختلف، خود را به وسیلۀ آن از یکدیگر متمایز می‌کنند. امروزه کارگاه‌های کوچک تولید کفش دست‌دوز همانند کارخانه‌های بزرگ، به ثبت برند خود رو آورده‌اند. حتی کسانی که کارگاه‌هایی خانگی برای تولید سفارشی و محدود چند جفت کفش دارند، ترجیح می‌دهند با ثبت برند خود، اطمینان مشتری خاص به محصولشان را بیشتر کنند.

ضرورت ثبت برند کفش

با افزایش تولید کفش، رقابت بیشتری در این حوزه به وجود آمده است. همین موضوع موجب شده است تا تثبیت نام برند و تبلیغات برای کفش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شوند. بنابراین اگر به تولید کفش مشغول هستید، حتماً برای ثبت برند کفش خود اقدام نمایید. ثبت برند کفش به شما امکان می‌دهد بتوانید تبلیغات مؤثرتری انجام دهید. همچنین با ثبت قانونی برند کفش، نام تجاری خود را از خطر سوءاستفاده احتمالی دیگران در امان می‌دارید. تفاوتی ندارد که شما یک تولیدکننده بزرگ کفش هستید یا دیزاینری که تحت نام برندتان، پا‌پوش‌های طراحی‌شده و خاص خود را به تعداد محدود به فروش می‌رسانید، ثبت برند کفش برای شما ضروری است. این امر در مورد برندهای لوکس کفش هم صدق می‌کند. ثبت برند کفش برای حفظ منافع مادی و معنوی شما از برندتان لازم و ضروری است.


تفاوت برندینگ و ثبت برند

برندینگ شامل تمام مراحلی است که از هنگام جرقه زدن ایده در ذهن شما تا ارائه محصولتان به بازار طی می‌شود. اما ثبت برند به انجام روال قانونی ثبت یک نام تجاری به اسم یک یا چند فرد گفته می‌شود که طی آن نام تجاری برند شما، از نظر قانونی نیز به رسمیت شناخته خواهد شد. بنابراین، تمام فرایند نام‌گذاری شرکت و محصولات در حوزه برندینگ قرار می‌گیرد، اما قانونی کردن همه این نام‌ها در حوزه ثبت برند می‌گنجد. اگر مشکلاتی از قبیل کپی برند یا لوگوی شما پیش بیاید، تنها در صورتی قادر خواهید بود دست به اقدامات قانونی بزنید که برند خود را ثبت کرده باشید. ثبت برند کفش در ایران فرایند شفاف و مشخصی دارد که در ادامه به طور کامل به آن می‌پردازیم.
 

مدارک لازم جهت ثبت برند کفش برای اشخاص حقیقی

 • تصویر شناسنامه و کارت ملی
 • کپی مجوز فعالیت (که می‌تواند جواز تاسیس، پروانه بهره‌برداری، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای قانونی باشد.)
 • ارائه کارت بازرگانی (برای ثبت برند لاتین)


مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند کفش برای اشخاص حقوقی

 • کپی شناسنامه و کارت ملی
 • کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت
 • ارائه کارت بازرگانی و کپی آن (برای ثبت برند لاتین)
 • کپی مجوز فعالیت (که می‌تواند جواز تاسیس، پروانه بهره‌برداری، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای قانونی باشد.)
 

مراحل ثبت برند کفش

به وب‌سایت مرکز مالکیت معنوی قوه قضائیه مراجعه فرمایید و مراحل زیر را در آن طی کنید. این روش، در مقایسه با سامانه ثبت برند آسان‌ثبت، زمان‌بر و پردردسر است.
 • مشخصات مالک برند کفش را تکمیل فرمایید.
 • مدارک مورد نیاز را آپلود کنید.
 • اطلاعات و مدارکی را که بارگذاری کرده‌اید تأیید نمایید.
 • هزینه ثبت برند کفش را پرداخت کنید.
 • شماره اظهارنامه برند و رمزی را که از طریق تلفن برای شما ارسال می‌شود دریافت کنید.
 • اگر مشکل خاصی در پروسه تأیید برند شما پیش نیاید، نسخه نهایی برای شما فرستاده می‌شود تا آن را امضا کنید. پس از آن، شما باید یک نسخه برابر با اصل را برای این اداره ارسال نمایید.


مدت زمان ثبت برند در حوزه کفش

اولین اقدام برای ثبت برند کفش، استعلام نام برند است. با استعلام نام برند، از ثبت نشدن برند مشابه اطمینان پیدا می‌کنید. این اقدام باعث می‌شود که پروسه ثبت برند کفش زمان کمتری ببرد. زیرا اگر نام پیشنهادی برای ثبت برند تکراری باشد، اداره مالکیت معنوی آن را عودت خواهد داد. از زمانی که اظهارنامه توسط سامانه ثبت برند آسان‌ثبت به اداره مربوطه ارسال می‌شود، ۳۰ تا ۴۰ روز کاری جهت آگهی نوبت اول و ۲.۵ ماه جهت دریافت نهایی گواهینامه ثبت برند زمان لازم است. بنابراین به طور کلی مدت زمان لازم برای ثبت برند کفش نزدیک به ۴ ماه است.whatsapp : 0921-646-5121