فروش برند تجاری/برند امگا ساعت‌ساز محبوب

تاریخ : 1348/11/10 نویسنده :admin3 بازدیدها : 360 موضوع : مقالات برند

امگا (Omega SA) برند ساعت‌سازی لوکس سوئیسی است که ساختمان مرکزی آن در شهر بیل ایالت بین این کشور قرار دارد. امگا در سال ۱۸۴۸ در دهکده‌ی لشو دو فوند سوئیس و توسط لوئی براندت و به‌نام La Generale Watch Co تأسیس شد. شرکت از سال ۱۹۰۳ با برند امگا به کار خود ادامه داد و نام رسمی از سال ۱۹۸۲ به Omega SA تغییر یافت. امگا امروز به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از گروه ساعت‌سازی سواچ فعالیت می‌کند. موزه‌ی امگا که در سال ۱۹۸۴ راه‌اندازی شد، سالانه میزبان علاقه‌مندان بسیار ساعت‌های لوکس از سرتاسر جهان است.ساعت‌های امگا، المان‌هایی تاریخ‌ساز و لوکس هستند که در کنار برندهای لوکس دیگر همچون رولکس و پتک فیلیپ، خانواده‌ی کالاهای خاص سوئیسی را شکل می‌دهند. به‌عنوان مثال یگان پروازی پادشاهی بریتانیا و ارتش آمریکا از سال‌های ۱۹۱۷ و ۱۹۱۸، ساعت‌های امگا را به‌عنوان ابزارهای اصلی ردگیری زمان در نیروهای خود انتخاب کردند. به‌علاوه ناسا  هم ساعت‌های امگا را برای کارمندان و مأموران ویژه‌ی خود استفاده می‌کند و در پروژه‌ی سال ۱۹۶۹ و سفر به ماه، یک ساعت امگا به‌عنوان اولین ساعت مسافر ماه انتخاب شد. در مجموع، نام امگا با افراد و رویدادهای مشهور تاریخی گره خورده است. از باز آلدرین و جورج کلونی و جان اف کندی، تا مائو تسه‌تونگ و الویس پریسلی و شاهزاده‌ ویلیام، مشتری ساعت‌های امگا بوده‌اند.


تاریخچه‌ی تأسیس

لوئی براندت، ساعت‌ساز جوان سوئیسی در سال ۱۸۴۸ کارگاهی کوچک را در دهکده‌ی لشو دو فوند راه‌اندازی کرد. درواقع کارگاه لوی ۲۳ ساله در ویلایی خانوادگی قرار داشت که پایه‌های برند عظیم امگا را شکل داد. لوئی، قطعات ساعت‌های خود را از صنعت‌گران محلی خریداری و ساعت‌های جیبی تولید می‌کرد. او از همان ابتدا بازاری بین‌المللی را در سر داشت و محصولات خود را از ایتالیا تا کشورهای اسکاندیناوی و انگلستان به فروش می‌رساند.
پس از مرگ لوئی براندت در سال ۱۸۷۹، پسرانش به‌نام‌های لوئی پائول و سزار، مدیریت کسب‌وکار خانوادگی را برعهده گرفتند و برنامه‌های پدر با هدف تولید ساعت‌های دقیق را ادامه دادند. آن‌ها ابتدا اطلاعات کمی از ساعت‌سازی داشتند، اما تغییراتی که به‌مرور در روندهای تولید ایجاد کردند، به‌نوعی صنعت را برای همیشه متحول کرد. تغییر آدرس شرکت از لشو دو فوند به بین نیز در همان سال‌ها رخ داد که امروز هم به‌عنوان شهر اصلی فعالیت امگا شناخته می‌شود.

شرکت ساعت‌سازی برادران براندت به‌نام Luis Brandt & Fils در بین مشغول به کار شد و اولین محصول تولید انبوه خود را در سال ۱۸۸۵ به بازار عرضه کرد. ساعت‌های برند Labradar که به‌صورت انبوه در کارخانه‌ی بین تولید می‌شدند، تعدادی از جدیدترین فناوری‌های روز ساعت‌سازی را با کیفیت و دقت بالا به بازار نشان دادند. نوآوری‌های اولین تولید انبوه شرکت براندت، پایه‌های مستحکمی را برای محصولات سال‌های آتی ایجاد کرد که برند امگا را به نامی قابل احترام در صنعت ساعت‌سازی تبدیل کرد.
از اولین نوآوری‌های برادران براندت در صنعت ساعت‌سازی می‌توان به اولین ساعت مچی با قابلیت نمایش مجزای دقیقه اشاره کرد. ساعت جدید که با برند لوئی براندت به بازار عرضه شد، اهرمی مخصوص تنظیم دقیقه داشت که برای اولین‌بار در جهان تولید شده بود. ساعت نوآورانه‌ی برادران براندت، از سال ۱۸۹۲ و اولین عرضه به بازارهای جهانی، استقبالی عالی را تجربه کرد.


قرن بیستم و بازارهای جدید

امگا از برندهای ساعت‌سازی است که در رویدادهای متعدد ورزشی حضور دارد و نام آن را به دفعات دیده و شنیده‌ایم. ورود امگا به مسابقه‌های ورزشی از سال ۱۹۰۵ شروع شد که برند سوئیسی، ساعتی رسمی برای مسابقه‌های ورزشی کشور خودش و دیگر نقاط جهان، طراحی کرد. دقت و کیفیت بالای محصولات امگا، آن‌ها را به انتخاب‌هایی حرفه‌ای برای برگزارکننده‌های مسابقه‌ی ورزشی تبدیل کرد. از مسابقه‌های مهم ورزشی، مسابقه‌های پرواز بالن Gordon Bennet Cup در سال ۱۹۰۹ بود که امگا افتخار حضور در آن را پیدا کرد.
ساعت‌های امگا در ابتدای قرن بیستم به شهرتی جهانی دست پیدا کرده بودند. میزبانی از مسابقه‌های بزرگ ورزشی و اعتباری که به‌خاطر کیفیت بالای محصولات کسب کرده بود،‌ مشتریانی را از سرتاسر جهان به ساعت‌ها‌ی سوئیسی علاقه‌مند می‌کرد. به‌همین دلیل امگا تصمیم گرفت تا فروش و پشتیبانی خود را به تمام ۶ قاره‌ی جهان گسترش دهد و این تصمیم، در سال ۱۹۰۹ عملی شد. 

امگا در سال‌های فعالیت همیشه تلاش کرده است تا خود را به‌عنوان برندی پیش‌گام در طراحی ساعت نشان دهد. آن‌ها در سال ۱۹۲۵ و نمایشگاه بین‌المللی آرت دکو در پاریس، مدلی را مخصوص نمایشگاه معرفی کردند که شروعی بر طراحی‌های خاص و ساختارشکن برند سوئیسی شد. طراحی آرت دکو، در آن سال جایزه‌ی بزرگ نمایشگاه پاریس را دریافت کرد. به‌علاوه در دهه‌‌های ابتدایی قرن بیستم، دقت ساعت‌های امگا نیز در آزمایش‌ها و رقابت‌های متعدد ازجمله Geneva Observatory تأیید شده بود که بیش‌ازپیش به شهرت و اعتبار برند سوئیس کمک کرد.
اولین سیستم خودکار حرکت و تنظیم ساعت با تجهیز به دو وزنه‌ی تنظیمی، در سال ۱۹۳۱ توسط امگا به صنعت ساعت معرفی شد. برند سوئیسی رویکرد جدید را در تنظیم ساعت معرفی کرده بود که حتی تا به امروز هم در بسیاری از ساعت‌های مکانیکی جهان استفاده می‌شود.


ورود به دنیای الکترونیک

با نزدیک شدن به نیمه‌ی دوم قرن بیستم، فناوری‌های الکترونیکی به‌مرور راه خود را به‌سمت بازارهای جهانی باز می‌کردند. المپیک ۱۹۴۸ با رونمایی از دو فناوری مهم الکترونیکی همراه بود که اولین رویکردهای حرفه‌ای در زمان‌سنجی ورزشی را نشان می‌داد. امگا با سلول‌های فتوالکتریک خود موسوم به Magic Eye به مسابقات رفته بود و یک شرکت بریتانیایی نیز فناوری جدیدی برای تصویربرداری از خط پایان مسابقات معرفی و رونمایی کرد.

سلول‌های فتوالکتریک امگا، زمان دقیق رد شدن ورزشکار از خط پایان را نمایش می‌دادند و چالش قدیمی استفاده از نوارهای خط پایان را برای همیشه از بین بردند. سیستم‌های الکترونیک جدید در المپیک ۱۹۴۸ لندن، ابتدا به‌عنوان راهکارهای جایگزین به کار گرفته شدند، اما وقتی از آن‌ها برای تشخیص برنده‌ی دوی سرعت ۱۰۰ متر استفاده شد، کارایی خود را اثبات کردند. یک سال بعد، دو شرکت با ترکیب فناوری‌های خود، راهکار جامعی را برای مسابقه‌های ورزشی ارائه کردند.

امگا در سال ۱۹۴۸ و بزرگ‌داشت ۱۰۰ سالگی شرکت، ساعتی پرچم‌دار به‌نام Seamaster معرفی کرد که از قابلیت‌های پیشرفته‌ی مقاومتی بهره می‌برد. ساعت جدید امگا، انواع شرایط کاری و آب‌وهوایی را از ارتفاع بسیار زیاد تا عمق اقیانوس‌ها تحمل می‌کرد و تا سال‌ها به‌عنوان یکی از مقاوم‌ترین ساعت‌های بازار شناخته شد.
اولین ساعت تاریخی امگا در نیمه‌ی دوم قرن بیستم، با طراحی خاص ستاره در تاج ساعت طراحی و ساخته شد و Constellation نام گرفت. کیفیت ساخت و دقت بالای ساعت امگا باعث شد تا به «ساعت سوئیسی» معروف شود. هشت ستاره‌ای که در طراحی ساعت جدید امگا به‌کار رفته بودند، نشان‌دهنده‌ی هست رکورد دقتی بودند که امگا تا میانه‌ی قرن بیستم کسب کرده بود. رکوردهایی که در آزمایش‌گاه‌های معتبر Kew-Teddington و Geneva ثبت شده بودند.


سال‌های اخیر و وضعیت کنونی برند امگا

امگا در چند سال پایانی قرن بیستم و ابتدای قرن ۲۱، در مسابقات المپیک غایب بود. برند سوئیسی در سال ۲۰۰۶ و بیستمین المپیک زمستانی تورین، به‌عنوان برند رسمی زمان‌سنجی مسابقه‌‌ها به میادین بازگشت. دو سال بعد و در المپیک تابستانی پکن، رکورد جدیدی توسط امگا ثبت شد. آن‌ها ۴۲۰ تن تجهیزات زمان‌سنجی را به چین ارسال کردند که توسط ۴۵۰ داور و برگزارکننده‌ی رقابت‌های ورزشی مورد استفاده قرار گرفت. المپیک پکن، بیست‌وسومین حضور امگا در رویدادهای جهانی بود.

رویکردهای تحقیق و توسعه در سال‌های اخیر هیچ‌گاه در امگا متوقف نشده‌اند. برند سوئیسی همیشه تلاش خود را به‌کار گرفته است تا محصولاتی باکیفیت و عالی جهت برطرف کردن نیاز مشتریان دائمی خود تولید کند. آن‌ها در سال ۲۰۰۸ طراحی جدیدی برای قلب تپنده‌ی ساعت‌های خود ارائه کردند و آن را Si14 نامیدند. این نام‌گذاری از نماد شیمیایی و عدد اتمی سیلیکون نشأت می‌گیرد و دوام بالایی را در انتقال حرکت ساختار داخلی ساعت، به‌همراه دارد.
نسل جدید ساعت‌های Ladymatic امگا در سال ۲۰۱۰ معرفی شد. این ساعت‌های خودکار که نمونه‌ی اول آن‌ها در سال ۱۹۵۵ به بازار عرضه شده بودند، به‌نوعی هویت امگا را با هدف‌گیری بازار زنان به‌همراه داشتند. نسل جدید از سیستم متحرکه‌ی بهینه استفاده می‌کرد و طراحی مدرن‌تری هم داشت.

امگا در سال ۲۰۱۱ به رشته‌ی ورزشی جدیدی وارد و به‌عنوان زمان‌سنج رسمی مسابقه‌های گلف PGA آمریکا انتخاب شد. ساعت‌های امگا برای زمان‌سنجی زنده‌ی همه‌ی رویدادها استفاده می شدند. قرارداد امگا تا سال ۲۰۲۲ ادامه دارد و برند سوئیسی تاکنون نوآوری‌‌های متعددی را برای زمان‌سنجی دقیق در مسابقه‌های گلف PGA ارائه کرده است. امگا در این سال‌ها فعالیت‌های قابل‌توجهی هم با هدف جلب توجه به بحران‌های زیست‌محیطی داشته است که تهیه‌کنندگی ساخت فیلم Planet Ocean یکی از مهم‌ترین آن‌ها محسوب می‌شود.
یکی از جدیدترین نوآوری‌های امگا در ساخت ساعت‌های مقاوم، در سال ۲۰۱۳ و با معرفی Co-Axial 8508 رخ داد. ساعت مذکور، با هدف مقاومت حداکثری دربرابر یکی از قوی‌ترین نیروهای طبیعت ساخته شد و مقاومت در برابر میدان‌های مغناطیسی را تا ۱۵ هزار گائوس ارائه می‌کند. ساعت‌های مقاوم مرسوم، مقاومت تا هزار گائوس را به‌همراه داشتند. امگا در ساخت ساعت‌های جدید با شرکت‌های متعدد همکار خود در گروه سواچ همکاری کرد.

امگا در سال ۲۰۱۵ استاندارد جدیدی را در آزمایش ساعت‌ معرفی کرد که به تأیید مؤسسه‌ی اندازه‌گیری فدرال سوئیس رسید. درواقع امگا به‌دنبال روش‌هایی اختصاصی بود تا کیفیت و کارایی محصولات خود را آزمایش کند و همچنین، برند خود را دقیق‌تر و با کیفیت‌تر نشان دهد. آزمایش‌ها و تأییدیه‌ی Master Chronometer درنهایت در سال ۲۰۱۵ ثبت شدند که ساعت‌ها را نه‌تنها در شرایط استفاده‌ی عادی، بلکه شرایطی خاص مانند میدان‌های مغناطیسی تا ۱۵ هزار گائوس، بررسی می‌کنند.

مسابقه‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو، بیست‌وهفتمین حضور امگا از سال ۱۹۳۲ به‌عنوان زمان‌سنج رسمی رویداد بود. این رویدا برای اولین‌بار در آمریکای لاتین برگزار می‌شد و امگا با ۴۸۰ دستگاه زمان‌سنج و ۴۵۰ تن تجهیزات، به ریو دو ژانیرو سفر کرد. از نوآوری‌های مهم آن مسابقات می‌توان به دوربین خط پایان MYRIA اشاره کرد که توانایی ثبت ۱۰ هزار تصویر را در ثانیه داشت.
ساختمان مرکزی جدید امگا در بین، در سال ۲۰۱۷ رونمایی شد. معمار ژاپنی، شیگرو بان، طراحی ساختمان جدید را در سوئیس برعهده داشت. امگا علاوه بر نیاز به افزایش فضای کاری، به‌دنبال ساختمانی با بهترین تجربه‌ی کاربری و خصوصا نورپردازی بود و از نور طبیعی در اکثر بخش‌های ساختمان مرکزی بهره برد. به‌علاوه سیستم‌های پیشرفته‌ی صرفه‌جویی در انرژی نیز در تمامی زیرساخت‌های امگا به‌کار گرفته شدند.09177755652