فروش و ثبت برند(مواد غذایی)

تاریخ : 1399/21/09 نویسنده :admin3 بازدیدها : 264 موضوع : مقالات برند
امروزه برند مواد غذایی در کشور عزیزمان بسیار مهم شده است، به صورتی که تمامی افراد قصد ثبت برند مواد غذایی خود را دارند تا بتوانند از نظر مشتریان، کیفیت مواد غذایی خود را بالا ببرند. مراحل ثبت برند مواد غذایی یکی از روش هایی است که با استفاده از آن میتوانید اعتبار مواد غذایی خود را تامین نمایید.
مراحل ثبت برند مواد غذایی موضوع اصلی مقاله امروز ماست که در تمامی جوانب آن را برای شما شرح خواهیم داد. تنها کافیست با مطالعه دقیق، به تمامی نکات این مقاله توجه نمایید.

در دنیایی زندگی می‌کنیم که رقابتی اجتناب ناپذیر در همه‌ی زمینه‌ها و مخصوصا ارائه‌ی خدمات و محصولات وجود دارد. این رقابت در زمینه‌ی مواد غذایی و خوراکی کمی بیشتر خودنمایی می‌کند، زیرا خوارک بخش جدایی ناپذیری از زندگی روزمره‌ی مردم را تشکیل می‌دهد.
 
ابتدایی ترین مرحله ثبت برند مواد غذایی، استعلام قابلیت ثبت برند است؛ استعلام ثبت برند برای این باید انجام گیرد که برندها همگی منجحصر به فرد میباشند؛ برندی که شما ثبت میکنید تحت پوشش حقوق برند قرار گرفته و کسی حق ثبت برند در حوالی برند شما را نخواهد داشت.
 
استعلام ثبت علامت مواد غذایی از خدماتی است که در آگاه ثبت به صورت آنلاین صورت میگیرد، و شما تنها کافیست فرم مربوطه را پر کنید تا پس از کوتاه ترین زمان پاسخ را دریافت کنید. در ضمن پس از دریافت پاسخ، میتوانید از مشاوره رایگان تلفنی مشاوران آگاه ثبت بهره مند شوید.
 
مراحل ثبت برند مواد غذایی نیازمند این است تا شما تعریف دقیقی از مواد غذایی داشته باشید، پس ابتدا از شما اجازه میخواهیم تا تعریف دقیقی از مواد غذایی و دسته بندی آن برای شما بیان کنیم تا به مرحله ثبت برند مواد غذایی آنلاین بپردازیم.
مراحل ثبت برند مواد غذایی از مواردی است که مطالب زیادی را به سمت خود جذب میکند، برای آموزش و تسلط به ثبت برند مواد غذایی، لازم است تا مقاله مربوطه را با دقت مطالعه نمایید تا مواد غذایی و برندتان را به ثبت برسانید.
 

مواد غذایی به چی گفته میشود؟

سرچشمه مواد غذایی اصولا حیوانی یا گیاهی است که در کل به هر ماده ای که برای رشد، تغذیه، سلامتی و حمایت از بدن انسان باشد را مواد غذایی می‌گویند.
این مواد مصرفی که شامل مواد انرژی دار و قدرت بخش هستند و برای بدن انسان ضروری و مورد نیازاست، شامل چربی‌ها، کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و یا مواد معدنی و… می‌باشد که توسط موجودات زنده مصرف می‌شوند.
در مراحل ثبت برند مواد غذایی باید به این نکته توجه کنیم که مواد غذایی با سلامت افراد سروکار دارد، بنابراین انتخاب نوع مرغوب این کالاها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. مشتریان معمولا به سراغ مواد غذایی می‌روند که از قبل نسبت به آن شناخت دارند. این شناخت از طریق برند در ذهن افراد جای می‌گیرد؛ بنابراین اگر شما در زمینه‌ی محصولات غذایی فعالیت می‌کنید باید پس از ثبت شرکت و شروع فعالیت هر چه زودتر اقدام به ثبت برند محصولات غذایی خود کنید.
 
مواد غذایی به 4 دسته تقسیم بندی میشوند:
 1. شیر و لبنیات
 2. گوشت و حبوبات
 3. نان و غلات
 4. میوه و سبزیجات
 

ثبت برند مواد غذایی

ثبت برند مواد غذایی اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا از آنجایی‌که افراد همواره به سلامت غذا خود اهمیت می‌دهند، بنابراین به دنبال محصولات شناخته شده‌ای هستند که کیفیت آنها مورد تائید است.

مراحل ثبت برند مواد غذایی را ابتدا برای شما بیان نمودیم تا اگر از مزایا و مدارک ثبت برند مطلع هستید، مستقیم به سراغ مراحل ثبت برند محصولات غذایی بروید. برای تکمیل بود این مقاله، مدارک و مزایارا پس از این بخش برای شما بیان خواهیم کرد.
 
1) استعلام قابلیت ثبت برند مواد غذایی
اولین گام ثبت برند مواد غذایی، استعلام آن می باشد، تا توسط شخص دیگری به ثبت نرسیده باشد. استعلام قابلیت ثبت برند، یکی از خدمات آگاه میباشد که رایگان است.
 
2) مراجعه به سامانه مرکز مالکیت معنوی
ثبت نمودن اطلاعات و مشخصات فردی و برند و در نهایت دریافت کد پیگیری روند ثبت برند.
 
3) بررسی اطلاعات شما توسط کارشناس
در این مرحله کارشناس مربوطه، اطلاعات شما را بررسی کرده و یکی از موارد زیر را در سایت درج مینماید.
 
رد پرونده ثبت برند: ممکن است کارشناس بنا بر دلایل مختلفی مثل مشابهت زیاد با برند ثبت‌شده دیگری پرونده شما رد نماید. پس بهتر است قبل از هرکاری از قابلیت ثبت برند خود در صفحه استعلام قابلیت ثبت برند، استعلام بگیرید.
 
اخطار نقص: در این حالت شما باید نسبت به رفع نواقص مطرح‌شده عمل نمایید تا پرونده شما ادامه مسیر دهد.
 
آگهی نوبت اول: این پیغام زمانی درج می‌گردد که مدارک و اطلاعات وارد شده صحیح باشد.
 
4) ارسال مدارک مود نیاز اسکن شده
پس از انتشار آگهی اول باید مدارک مورد نیاز به صورت فیزیکی تحویل داده شود و هزینه های موردنظر پرداخت گردد.
 
5) آگهی نهایی و اخذ گواهی ثبت برند مورد نظر
پس از گذشت زمان مقرر و عدم اعتراض شخص ذی‌النفع نسبت به برند، کارشناس ثبت برند آن را تائید کرده و برای آگاهی عموم در روزنامه رسمی به چاپ میرسد.
 
پس از طی کردن این مرحله ها، برند مواد غذایی شما به ثبت میرسد. لازم به ذکر است مسیر ثبت برند همواره دارای پیچیدگی هاییست که شما در ابتدای مسیر با آنها مواجه نخواهید شد. آگاه ثبت همواره آماده خدمت رسانی و ثبت برند مواد غذایی شماست تا این مراحل به بهترین شکل خود صورت گیرند.
 
ثبت شرکت مواد غذایی از مواردی است که طرفداران بسیار زیادی را در این دوره زمانی به خود جلب کرده، با مطالعه مقاله مربوط در مورد مواد غذایی و ثبت شرکت در این حوزه می‌توانید به تمامی مراحل آن به صورت اختصاصی مسلط گردید. پیشنهاد می‌کنیم تا مقاله مواد غذایی را مطالعه نمایید.
 

مدارک ثبت برند حوزه موادغذایی

قبل از اینکه وارد مرحله قبل بشید، باید مدارکی را آماده کنید تا بتوانید به راحتی و در کمترین زمان ممکن، مراحل ثبت برند مواد غذاییتان را پیش ببرید. مدارک نیاز به اسکن دارند!
 

1) اظهارنامه ثبت علامت مواد غذایی

این اظهارنامه باید در دو نسخه تنظیم و تکمیل می‌گردد.
 

2) مدارک هویتی اشخاص حقیقی و حقوقی

مدارک هویتی شخص حقیقی در این مرحله با شخص حقوقی متفاوت است.

اشخاص حقوقی
 • یک نسخه کپی از آگهی ثبت شرکت، هر نوع تغییرات مانند تغییر نام، آدرس و تغییر مدیر عامل و همچنین آگهی روزنامه رسمی درباره تاسیس به همراه درج تغییرات
 • یک نسخه کپی از مجوز های شرکت شامل پروانه بهره برداری و جواز تاسیس
 • کپی کارت بازرگانی به نام شرکت یا مدیر عامل شرکت
 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت
 • مهر شرکت
 
اشخاص حقیقی
 • کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • کپی جواز کسب و یا هرگونه مجوز فعالیت
 • کپی کارت بازرگانی به نام متقاضی
 

3) مدارک وکیل یا نماینده قانونی

درصورتی که مراحل ثبت برند مواد غذایی توسط نماینده یا وکیل در اداره مالکیت معنوی انجام می‌شود حتماً باید مدرکی مبنی بر درستی این وکالت موجود باشد.
 

4) نمونه گرافیکی برند مورد نظر

طی مراحل ثبت برند مواد غذایی یکی از مدارکی که باید تهیه کنید، آماده‌سازی ده نمونه گرافیکی از طرح موردنظر در ابعاد ۱۰*۱۰ است.
 
5) رسید پرداخت هزینه های مورد نیاز ثبت
هزینه های مربوط به ثبت برند مواد غذایی در سامانه ثبت آن مشخص شده است که شما موظف به پرداخت و حفظ رسید آن هستید.
 

مزایای ثبت برند مواد غذایی بر فروش

ثبت برند در هر یک از طبقات می‌تواند برای صاحب برند مزایای مختلفی را به دنبال داشته باشد. این مزایایی که از اهمیت بالایی برخوردارند را در این بخش برای شما بیان خواهیم کرد.
 1. فروش بهتر و افزایش فروش
 2. جلب اعتماد مشتری
 3. اختصاصی و منحصر به فرد شدن محصول
 4. گسترش تبلیغات کاری
 5. مشتری راحت تر نام آن را به خاطر بسپارد
 6. این قدرت را می دهد که محصولاتتان را از یکدیگر متمایز کنند.
 7. برند مواد غذاییتان از لحاظ قانونی قابل شناسایی می‎شود.
 8. این امکان وجود دارد با ثبت علامت مواد غذایی، علامت تجاری شما دارای ارزش کسب و کار شود .
 9. ایجاد تمایز بین خود و رقبای تجاری خود
 10. امکان دارد برند شما برای دریافت وام به شما کمک کند.
 
ثبت برند تجاری اهمیت بسیار بالایی دارد؛ زیرا ممکن است شما با طی کردن مراحل غلط به اشتباه بیوفتید یا حتی نتوانید برند خود را به راحتی ثبت کنید. به همین دلیل نحوه ثبت برند تجاری می‌تواند یک راهنمای فوق العاده برای شما باشد تا برای روند کاری خود به آن رجوع کنید.
 

شرح برخی از مزایای ثبت برند مواد غذایی

حفظ بهبود کیفیت: با ثبت برند مواد غذایی شرکتها تشویق می‌شوند تا کیفیت محصولات خود را همواره حفظ کرده و مانع افت کیفیت شوند.
حضور موثر در بازار رقابت محصولات: شما با ثبت برند خود می‌توانید در بازار رقابت حضور مؤثرتر و چشمگیرتر داشته باشید.
تبلیغات: شما می‌توانید از برند مواد غذایی خود در تبلیغ محصول استفاده کنید. بدین ترتیب هر جا مشتریان محصول شما را ببینند با تبلیغات صورت گرفته می‌توانند محصول را شناسایی کنند.09177755652