اهمیت هویت برند،برند سازی مجدد

تاریخ : 1399/13/08 نویسنده :admin3 بازدیدها : 166 موضوع : مقالات برندهمه ما، اهمیت خلق برند را می‌دانیم و آن را در تمام بسترهای بازاریابی خود استوار و ثابت نگه می‌داریم.
در حالی‌که، رسانه‌های اجتماعی کانال‌های دسترسی به بازار ما را تغییر قطعی داده‌اند، اهمیت یک برند قوی و استوار در بسترهای بازاریابی، تغییر نکرده است.
در این‌جا، در مورد ضرورت وجود هویت بصری برند در انتقال هویت آنلاین و استفاده موثر از آن، توضیح داده می‌شود.


هویت برند چیست؟

هویت برند، مکانیزمی را برقراری ارتباط مزیت‌های بصری محصولات خود نسبت به رقبا فراهم می‌کند که به سرعت شناسایی می‌شوند. این یک روشی برای اتصال سریع و برقراری ارتباط با مشتریان هدف می‌باشد.
هویت برند شامل سه مولفه اصلی است : پیام (جمله نهایی نمایش)، فونت و هویت بصری. حفظ استواری در تمام آن سه عنصر در جایی که برند ظاهر می‌شود (رسانه‌های آنلاین و چاپی)، اهمیت دارد. بیایید روی استفاده از تصویر در هویت آنلاین برند خود تمرکز کنیم.
تصاویر انتخابی شما، بلوک‌های سازنده‌ی پیام‌های بازاریابی شما هستند. این تصاویر، همان شیوه‌ای‌ست که می‌تواند توجه مخاطب را جلب کند و اولین احساس آنها نسبت به کسب و کار شما را شکل می‌دهد.

خلق هویت برند

تصاویر قوی که پیام قدرتمندی را به همراه دارند، سبب ارتقا برند می‌شود و آن را به سمت توده‌های مردم می‌کشاند. پس در انتخاب تصاویر، در نظر گرفتن مفاهیم کلیدی اهمیت دارد.
  • موضوع شفافی داشته باشید.
آخرین فعالیت شما که مخاطبان را گیج می‌کند، تصویری است که بد انتخاب شده باشد. برای مثال، اگر در حال تبلیغ تحصیلات ابتدایی کودکان هستید، از تصاویری که نوجوانان و بزرگسالان را در وضعیت تحصیل نشان می‌دهد، جلوگیری کنید.
در عوض، از عکس‌های حرفه‌ای کودک استفاده کنید یا روی ابزارهای تحصیلات ابتدایی تمرکز کنید و محیط شاد و سرزنده‌ای را به آنها نشان دهید. نیاز دارید تا تصاویر شما جذاب باشند و مخاطبان شما را از مطالعه‌های بعدی دلسرد نکند.
  • لحن درستی را انتخاب کنید
مردم به سمت تصاویر شاد و امیدوارانه کشیده می‌شوند. تن رنگ و نور پردازی که در تماس با انتخاب درست تصویر قرار دارد، در نظر بگیرید. با انتخاب تصاویر دارای عناصر قوی طراحی، لحنی را برای پیام خود تعیین کنید.
  • خودتان را از بقیه جدا و متمایز کنید
به دنبال تصاویر منحصر به فرد باشید. داشتن خلاقیت در زمان تبلیغ یک سرویس، به شما کمک می‌کند تا خود را از عموم برجسته کنید و به کانال‌های اجتماعی شما  هویت بصری برند منحصر به‌فردی را می‌دهد.
  • از به هم‌ریختگی دوری کنید
تصاویر باید واضح باشند و نکته مرکزی شفافی داشته باشند. این همان حوزه‌ای است که نیاز به بیشترین ارتباط با برند خود را دارید. از تصاویر به هم‌ریخته، حاوی پیام مخفی و مفهوم بی‌هدف دوری کنید و می‌توانید به کاربران رسانه‌های اجتماعی اعتماد کنید تا از ضعیف‌ترین سرنخ استفاده کنید و با آن کار خود را ادامه دهید.
  • رفتار شایسته داشته باشید
در حالی‌که در زمان تبلیغ یک کسب و کار مربوط به بزرگسالان مانند یک سالن تاتو، استفاده از تصاویر ناخوشایند و زننده کاملا مناسب است؛ اما استفاده از آنها در بازاریابی یک مهدکودک عاقلانه نیست. به یاد داشته باشید که به هر دلیل اشتباه، نیاز به عملکرد ویروسی ندارید. مخاطبان بصری و موضوع خود را به شایستگی حفظ کنید.
  • شخصیت خود را فراموش نکنید
زمانی‌که وارد بازاریابی رسانه‌های اجتماعی می‌شوید، حفظ استواری برند در کانال‌های ارتباطی اهمیت دارد. لوگو، رنگ و فونت خود را فراموش نکنید. هم‌چنین، آواتار برند خود (باکس کوچکی که به همراه نام و کسب و کار شما در زمان ارسال پست در رسانه‌های اجتماعی پدیدار می‌شود.) را از یاد نبرید.
حضور در رسانه‌های اجتماعی، به نظر عجیب و غریب است، اما تاثیر بزرگی در هویت برند شما دارد. از آواتار یکسانی در تمام بسترهای رسانه‌های اجتماعی خود استفاده کنید. هرچه آواتار، یکتایی و خلاقیت بیشتری داشته باشد؛ توجه مثبت بیشتری را جلب می‌کند.


برندسازی مجدد

برندسازی مجدد یا بازسازی برند جزو اصطلاحاتی است که می‌شنویم. امروزه هیچ کسب وکاری نمی‌تواند ادعا کند که از دستاوردهای خود راضی است. کسب وکار شما ممکن است که با تغییرات اقتصادی و بازار پابرجا بماند اما آیا برند شما با این سرعت به کار خود ادامه می‌دهد؟ در اینجا، در مورد تصمیم‌گیری درمورد زمان برندسازی دوباره، مطالبی بیان شده است.
برند شما چه قدر از عمل به‌موقع برندسازی دوباره سود می‌برد؟ برندسازی دوباره کسب وکار موضوعی فراتر از ظاهر خوب داشتن کسب وکار شماست. این موضوع، در واقع به بهتر کردن مجموع درآمد سالیانه هم می‌پردازد.

برندسازی مجدد و افزایش مزیت‌های رقابتی

برند شما چهره عمومی از کسب و کار شماست. یک برندسازی دوباره با یک اجرای خوب، می‌تواند به شرکت شما اجازه دهد تا پویایی بازار فعلی را منعکس کند، مزیت‌های رقابتی را افزایش دهد، کارایی را شتاب ببخشد و یک صدای پیشرو در حرفه شما باشد.
برندسازی دوباره، می‌تواند به شما کمک کند تا بهینگی بیشتری را برای تقاضای فعلی مشتری ایجاد کنید. بسیاری از کسب و کارها در بازارهایی با مجموعه محصول‌های پیچیده، مخاطبان دسته‌بندی شده و آشفتگی تبلیغاتی فعالیت می‌کنند. برندسازی دوباره و موثر، می‌تواند تاثیر شما را در یک بازار شلوغ بهبود ببخشد. همان‌طور که شرکت به رشد و توسعه خود ادامه می‌دهد، عطش مشتریان برای تغییرات می‌تواند آنها را برای دیدن تغییرات جدید برگرداند.

توسعه‌ی بلندمدت بازار

برندسازی دوباره، می‌تواند یک مرحله از سیر تکاملی شرکت باشد. همانطورکه برند یک شرکت باید تغییرات در اندازه و موقعیت بازار را منعکس کند، هم‌چنین باید تغییرات در نوآوری‌های فناورانه هم را منعکس کند. فناوری و توسعه کسب وکار اغلب از هم جدایی‌ناپذیر هستند. هر برندی که از فناوری استفاده کرده است، باید سرعت خود را در بخش خود حفظ کند و ممکن است مجبور شود به برندسازی دوباره برای انعکاس گرایشات بازار توجه کنند.
دوباره می‌گوییم، برند شما چهره عمومی کسب و کار شماست. زمانی که برند در انعکاس سطح نوآوری به دست آمده خود شکست بخورد، ممکن است مشتریان فرض کنند که شما در مسیر پیشرفت خود شکست‌خورده باشید. رقبایی که برندسازی دوباره محصولات و خدمات خود را مداوم انجام می‎دهند (حتی رقبایی که نقاط قوت برند شما را ندارند) ممکن است در اعتبار و سودآوری بهتر از شما باشند.
هر دلیلی که شما برای برندسازی می‌آورید، اما برند شرکت شما باید پایدار بماند. گرچه، شما پیشرفت در محصولات و خدمات خود را منعکس می‌کنید یا تکامل کسب و کار خود را نشان می‌دهد؛ فرایند برندسازی دوباره، برای ارتباط سطح کیفی شما با پایگاه داده مشتریان خود ضروری است.
همان‌طور که برندسازی دوباره، سطوح جدیدی از پشتیبانی از کارمندان، آگاهی و بازخورد را طلب می‌کند‌، برندسازی دوباره می‌تواند تاثیر جوانسازی روی فرهنگ درونی شرکت شما داشته باشد. برندسازی به کارمندان شانسی برای مشارکت در خلق یک فرهنگ تجاری جدید و مثبت‌نگر را می‌دهد.


whatsapp : 0921-646-5121