برندینگ – چگونه برندینگ را شروع و هدایت کنیم ؟

تاریخ : 1399/16/05 نویسنده :admin3 بازدیدها : 110 موضوع : مقالات برند

برندینگ چیست ؟  برندینگ فرآیندی است که به شما کمک می کند تا در مورد همه جوانب برند خود شفاف سازی کنید و به یک توافق برسید. شما ممکن است صاحب لوگوی خود باشید ، اما شما مالک برند خود نباشید – مشتریان مالک برند شما هستند. برندسازی مجموعه قوی از پیامهای اصلی را برای شما فراهم می کند تا به عنوان پایه ای از پیام های شما استفاده شود. همچنین صدا و هویت بصری برند را که استفاده خواهید کرد ، در اختیار شما قرار می دهد.
آنچه در این مقاله برندینگ می خوانید :
چگونه برندینگ را شروع و هدایت کنیم ؟
برندینگ چیست؟
چرا به برندینگ نیاز دارید
عناصر و اجزای اصلی برندینگ
تکنیک های مدیریت برند
 • داستان گویی
 • اعتبار
 • تمایز
 • تعامل با مشتریان
 • تمرکز بر سبد محصولات خود
 • برند های چندگانه و بسط برند
 • برند های تأیید شده
 • تجدید نیرو در برند
 • نامگذاری
 • ثبات
بودجه بندی برای برندینگ
چرا برندینگ در بازاریابی مهم است ؟
توانمندسازی تجارت با برندینگ
تصورات غلط رایج در مورد برندینگ

برندینگ – چگونه برندینگ را شروع و هدایت کنیم ؟

برند (Brand– این کلمه ، پدیده ای است که باعث شده است تا رفتار خریداران هنگامی که همه در جستجوی چیزهای مناسب در فروشگاه ها هستند ، متحول شود. آنها از آنچه در شکل گیری پدیده ای موثر است ، آگاه هستند. برندینگ مانند یک آهنربای قوی عمل می کند و خریداران را به سمت خرید می کشاند.
شرکت ها در همان زمان برای ایجاد هویت فردی خود در فضای آشفته بازار تلاش می کنند. برای درک اینکه واقعاً ، چه کارهایی باید انجام شود ، همراه با مهمترین بخشهای فرآیند برندینگ یعنی “زمان” و “چگونگی” ، به طور همیشگی فکر می کنیم بسیار ضروری است . ما از اصول اولیه برندینگ شروع می کنیم . یعنی چگونه همه چیز شروع شده است و واقعاً منظور چیست و قصد انجام از آن چه می باشد .
بنابراین چگونه این مفهوم برندینگ متولد شد که امروز بر سرنوشت یک محصول جدید یا خدمات در بازار حاکم است؟ ، کلمه برند از واژه انگلیسی قدیمی گرفته شده است که به معنی “داغ کردن یا سوزاندن” است.
در ۲۷۰۰ سال قبل از میلاد ، از میله های فلزی داغ برای ایجاد نشانه روی دام استفاده شد تا صاحبان آنها بتوانند آنها را شناسایی کنند و از این طریق می توان از سرقت نیز جلوگیری کرد. با درنظر گرفتن این امر ، به منظور تمایز کالاهای خود در فضای آشفته بازار ، تولید کنندگان شروع به برندسازی کالاهای خود کرده و از آن زمان به بعد کل روند پیشرفت زیادی داشته است. با این وجود هیچ اسمی رسمی یا فرایند مشخصی برای آن وجود ندارد تا اینکه اخیراً انجمن بازاریابی آمریکا در سال ۱۹۶۰ با تعریف رسمی از کل مراحل به تعریف زیر رسید :
بنابراین برندسازی را می توان فرآیندی دانست که به یک مدیر برند کمک می کند تا یک هویت مثبت از محصول مورد نظر را در ذهن مخاطب مورد نظر ایجاد کند. استراتژی برند باید با هر فعالیتی که در جهت ایجاد آگاهی بیشتر در مورد برند انجام شود ، بهم پیوسته و کاملاً هماهنگ شود.
گوگل” می تواند به عنوان نمونه ای شگفت انگیز در زمینه کنونی مورد استفاده قرار گیرد ، زیرا شهروندان ، هر زمان که می خواهند یک یا دو مورد را جستجو کنند ، فقط آن را google می کنند و google اکنون به مترادف جستجو تبدیل شده است و درباره استراتژی های برند هوشمندانه چیزهای زیادی می گوید:
در ماوراء آن نظم و انضباط برندینگ بسیار جوان است و هنوز در حال تحول است. اما مدیر برند باید با تصویری که می خواهد نام تجاری خود را در ذهن مصرف کننده ایجاد کند ، کاملاً واضح و روشن باشد . استراتژی های وی باید روی این موضوع متمرکز شود که برند وی چه مزایایی ایجاد می کند. این کار باید در قلب و ذهن مشتریان ایجاد شود زیرا این مجموعه از تجربیات و برداشت های آنهاست. از این گذشته ، برند همان چیزی است که در ذهن مصرف کننده باقی می ماند ، دقیقاً مثل یک حافظه که در آن محصول یا یک سرویس برای یادآوری در زمان نیاز به ذهن خریدار خطور نماید.

برندینگ چیست؟

برندینگ فرآیندی است که به شما کمک می کند تا در مورد همه جوانب برند خود شفاف سازی کنید و به یک توافق برسید. شما ممکن است صاحب لوگوی خود باشید ، اما شما مالک برند خود نباشید – مشتریان مالک برند شما هستند. به همین دلیل مهم است که برند خود را به وضوح درک می کنید. از این طریق می توانید آن پیام را به مشتریان خود بهتر انتقال دهید.
برندسازی راهی را برای برقراری ارتباط ، مخاطبان خارجی و کارکنان درون سازمانی شکل می دهد. این به ذینفعان اصلی کمک می کند تا درک بهتری از مواردی زیر داشته باشید :
 •      مزایای برند

 •      آنچه به مشتریان خود وعده می دهید

 •      هدف سازمان شما

برندسازی مجموعه قوی از پیامهای اصلی را برای شما فراهم می کند تا به عنوان پایه ای از پیام های شما استفاده شود. همچنین صدا و هویت بصری را که استفاده خواهید کرد ، در اختیار شما قرار می دهد.

چرا به برندینگ نیاز دارید

برندسازی موثر می تواند به تجارت شما کمک کند تا از رقبا در بازارهای رقابتی متمایز شوید. معمولاً مشتریان انتظار دارند مبلغی را برای یک برند بپردازند تا محصولات بدون برند .
شما می توانید برند خود را در طیف وسیعی از محصولات یا خدمات دیگر اعمال کنید. این امر به مصرف کنندگان این امکان را می دهد تا هر محصول را در محدوده کسب و کارتان با مجموعه ای از ارزشهای پیوسته مرتبط کنند.
همچنین ، اگر می خواهید دامنه محصول خود را گسترش دهید ، درک مصرف کنندگان از پیشنهاد جدید توسط برند موجود شما بهبود می یابد. با استفاده مداوم از ویژگی های برندتان ، تجارت شما می تواند بدون تغییر در هویت اصلی برند شما وارد بخش های جدید بازار شود.
از آنجا که برندسازی یکی از راه های افزایش شناخت عمومی تجارت یا کالای شما است ، می تواند در تعامل با مشتریان و ایجاد ارتباط به شما کمک کند.

عناصر و اجزای اصلی برندینگ

معمولاً مشتریان انتظار دارند مبلغی را برای یک مارک تجاری بپردازند تا محصولات بدون مارک. با استفاده مداوم از ویژگی های نام تجاری شما ، تجارت تان می تواند بدون تغییر در هویت اصلی برند شما وارد بخش های جدید بازار شود.
چهار عنصر اصلی در یک پروژه برندینگ موفق وجود دارد:

ایده بزرگ

ایده بزرگ نقطه شروع هر پروژه برندینگ است. این خلاصه ای از شخصیت شما و یا شخصیت محصول شما است و چه چیزی باعث تفاوت آن می شود. شما باید از خود بپرسید:
 • ما چه پیشنهادی داریم؟
 • چه چیزی ما را متفاوت می کند؟
 • چگونه می توان تجارت خود را متمایز کرد؟
 • مصرف کنندگان ما چه می خواهند یا چه نیازهایی نیاز دارند؟
 • چه شکافی در بازار وجود دارد؟

چشم انداز

دید شرکت شما این است که کسب و کار شما به کجا می رود ، یا اینکه قرار است چه مسیری را طی کنید . بنابراین می توانید سفر خود را برنامه ریزی کنید. چشم انداز شما ممکن است در مقیاس بزرگ – مانند تغییر تأکید تجارت شما از یک منطقه اصلی به منطقه دیگر – ساده باشد ، مانند ارائه محصول موجود به روشی کاملاً جدید.

ارزش ها

ارزش ها آنچه را که به عنوان یک تجارت به آن اعتقاد دارید خلاصه می کنند و مشخص می کنند که تجارت شما به چه معنی است. بسیار مهم است که هر میزان ارزشی که به تصویر می کشید در نحوه عملکرد کسب و کار واقعی و مشهود باشد.

شخصیت

شخصیت برند شما مربوط به چگونگی دستیابی به شغل یا کالای شما است ، بنابراین این خصوصیات شخصیتی باید متناسب با نوع محصول یا خدمات شما باشد.
شما می توانید شخصیت شرکت خود را از طریق موارد زیر شکل دهید :
 • طراحی گرافیک
 • صدا و زبانی که استفاده می کنید
 • گفتگوی شما با مشتریان و اینکه چگونه می توانند ایده ها را درگیر کرده و تعامل ایجاد کند
 • خدمات مشتری و نحوه آموزش کارکنان برای برقراری ارتباط با مشتریان
اگر می خواهید دامنه محصول خود را گسترش دهید ، درک مصرف کنندگان از پیشنهاد جدید توسط برند موجود شما بهبود می یابد.

تکنیک های مدیریت برند

هنگامی که برند خود را مشخص کردید ، باید تصمیم بگیرید که چگونه پیام خود را فراگیر نمایید. شما می توانید این کار را از طریق تبلیغات ، رویدادها و آموزش کارمندان انجام دهید. با این حال ، تکنیک های مدیریت برند می توانند شامل موارد زیر باشد :

داستان گویی 

 داستانی از کسب و کار خود را از طریق هویت سازمانی ، بسته بندی ، ست اداری ، مواد بازاریابی و غیره بازگو کنید.
یک روش ایجاد شده در برندسازی یک تجارت ، این است که داستان خود را از طریق عناصر ارتباطی مانند هویت شرکت ، بسته بندی ، ست اداری ، مواد بازاریابی و غیره بازگو کنید. این می تواند یک تکنیک کاملاً بی صدا باشد ، اما تصویری از پیشرفت شرکت و محصولات آن را ترسیم می کند.

اعتبار 

 ادعاهای برند شما باید معتبر و متناسب با ارزش های شما باشد.
اعتبار پیشنهاد برند شما نیز باید محکم و استوار باشد. به عنوان مثال ، یک شرکت زهکشی یورکشایر به نام Naylor مجموعه ای از گلدان های گل تضمین شده با طول عمر بالا را راه اندازی کرد ، اما نام تجاری Naylor برای عرضه این محدوده نامناسب بود ، زیرا خیلی مستقیم با طرف زهکشی تجارت در ارتباط بود. بنابراین این شرکت با داشتن صدای خود ، شخصیت و هویت بصری خاص ، برند جدیدی به نام Yorkshire Flowerpots را راه اندازی کرد تا بتواند محصولاتی را با اعتبار بیشتر به فروش برساند.

تمایز 

 ارائه نقطه تمایز از رقبا.
بسیاری از برندهای تجاری در مورد تعریف و ارائه نقطه تمایز در بخشی که در آن فعالیت می کنند، می اندیشند. این تمایز در برندینگ را بدست آورید و سازمان خود را در برابر رقبا کاملاً برجسته نشان دهید.
شرکت ساختمانی هیلتی (Hilti) نمونه ای از تمایز در یک بخش را ارائه می دهد. هیلتی در حالی که اکثر شرکتهای ساختمانی از تصاویر فنی ساختمانها و محصولات در ارتباطات خود استفاده می کنند ، با تأکید بر روابط خود با افراد درگیر در ساخت و ساز ، عکسهای سیاه و سفید کارگران با استفاده از ابزارهای هیلتی را نشان داد که در رنگ قرمز شرکت ذکر شده است.

تعامل با مشتریان 

 اگر به دلایل مثبت از بازار دور هستید اما صدا و ارتباطات شما معتبر باشد ، مشتریان به آنچه شما پیشنهاد می دهید نگاه می کنند.
هنگامی که Orange در سال ۱۹۹۴ در بازار تلفن همراه راه اندازی شد ، هویت ، زبان و پیشنهاد آن با رقبایش بسیار متمایز بود. این برند یک چشم انداز خوش بینانه از آینده را مبتنی بر فناوری ارائه می داد ، اما از منظر انسانی و نه از نظر فنی. آرم و نام آن انتزاعی بود ، و در مقابل BT Cellnet ، T-Mobile و Vodafone قرار گرفت و خدمات آن در بسته های طرح گفتگوی ساده سازماندهی شد.
بیش از یک دهه است که این رویکرد کمابیش بدون تغییر مانده است. به عنوان مثال ، کمپین Orange در سال ۲۰۰۸ حول شعار “من به خاطر همه هستم” بود. در این آگهی ها مجموعه ای از افراد (از جمله کارآفرینان ، هنرمندان و نویسندگان شناخته شده) لیست شده اند که افرادی را نشان می دهند که بیشترین تأثیر را در روند زندگی خود داشته اند.
Orange با در نظر گرفتن احساس فردگرایی و تمرکز بر ارزش تعامل و ارتباطات انسانی به جای برنامه های قیمت رقابتی یا جدیدترین فناوری ، می توانند مزایای خدمات خود را بدون نیاز به ذکر تلفنهای همراه برانگیزند.

تمرکز بر سبد محصولات خود 

تمرکز خود را بر روی تعداد کمتری از محصولات یا خدمات اصلی تغییر دهید ، ممکن است پیشنهاد شما برای درک مصرف کنندگان راحت تر کند.
اگر تعداد محصولات و خدمات مختلفی دارید ، این ممکن است کمک کند تا چگونگی ساده سازی یا سازماندهی آنها را در نظر بگیرید .  این کار باعث می گردد پیشنهاد شما برای مصرف کنندگان راحت تر درک شود. بعضی اوقات ، منطق ساختارهای داخلی شرکت می تواند چگونگی سازماندهی یک محصول را نشان دهد ، اما این لزوما برای مشتری خارجی معنا ندارد. بنابراین در مورد بهترین راه برای ارائه کارهایی که انجام می دهید ، با دقت فکر کنید ، حتی اگر این به معنای تنظیم چیزهای متفاوت با سازمان داخلی شما باشد.

چرا برندینگ در بازاریابی مهم است ؟

دهه های پیش ، برندینگ به عنوان نام ، شعار ، نشانه ، سمبل یا طراحی ، یا ترکیبی از این عناصر که شرکت ، محصول یا خدمت را نسب به دیگران متمایز می سازد ، تعریف می شد. امروزه برندسازی پیچیده تر و رویدادی مهم تری شده است.
برندینگ نه تنها در دستیابی به بازار هدف بلکه در غلبه بر رقبا نیز اهمیت دارد. این فرآیند آینده نگری در ارتباط با راه حل هایی برای برطرف کردن نیازها مورد توجه است . به عبارت دیگر ، برندینگ حلال مشکلات است .
یک برند خوب :
 1. پیامی واضح ارائه می دهد .
 2. تاییدی بر اعتبار برند در مکان بازار
 3. ارتباط احساسی مخاطب هدف با کالا یا خدمات
 4. انگیزه ای برای ترغیب به خرید خریدار
 5. ایجاد وفاداری کاربر

برندینگ بهتر به معنای بازاریابی بهتر است

به عنوان یک نقش کلی ، محصولات محدود به چرخه عمر هستند ؛ اما برند ها – در صورت مدیریت خوب برند – پایدارتر هستند . اگر در قلب کسب و کار فرآیند برندینگ به خوبی اجرا گردد ، بازاریابی آسانتر انجام می شود. خطوط راهنمای برندسازی ، به همراه با تحقیقات و تحلیل بازاریابی مداوم ، به تعیین بهترین راه بازاریابی محصولات و ایجاد مزیت تاکتیکی در بازار کمک می کند.
آیا تمرکز شما بر بازاریابی سنتی مانند رادیو و بیلبورد ، یا نهایتاً بازاریابی ویدئویی از طریق یوتیوب و اسنپ چت است ؟ بازاریابی می تواند ترکیب و انطباق تاکتیک ها باشد ، اما بایستی در انتخاب این تاکتیک ها دقت کنید .
whatsapp : 0921-646-5121