عنصر اصلی برندسازی

تاریخ : 1399/5/07 نویسنده :admin3 بازدیدها : 76 موضوع : مقالات برندبه نظر می‌رسد دنیای دیجیتال همچنان برای بسیاری از کسب‌وکارها اثری جادویی دارد و این تأثیر به ویژه در کسب و کارهای نوپا که در تلاشند برای اولین بار کسب‌وکارشان را راه‌اندازی کنند، چشم‌گیرتر است.

بسیاری از برند ها و حتی آن‌هایی که به‌عنوان کانال‌های بازاریابی قدرتمند شناخته‌شده‌اند نیز در پذیرش فناوری‌های نوین، کم اشتیاق و کند عمل می‌کنند. البته فهمیدن علت این تردید و نبود اطمینان ساده است، کسی نیست که باوجود واژه‌هایی مانند توییت، هشتگ، بهینه‌سازی موتور جستجو یا SEO و رسانه‌های اکتسابی دچار سردرگمی نشود.
لذا چه در حال راه‌اندازی یک مؤسسۀ خدماتی باشید و چه به دنبال ایجاد یک برند که درزمینۀ محیط زیست فعالیت می‌کند، باید روی چهار حوزۀ کلیدی تمرکز کنید. با استفاده از آن‌ها، قادر خواهید بود سطح آگاهی و اطلاع دیگران از کسب‌وکارتان را ارتقا دهید و مشتریان جدیدی را از طریق وب‌سایت‌تان جذب کنید. برای داشتن یک رویکرد دیجیتال و برندسازی موفق، همۀ این چهار عنصر باید با هم به کار بروند؛ چراکه به‌تنهایی کارایی ندارند.

وب‌سایت

نقطۀ شروع رویکرد دیجیتال شما وب‌سایت‌تان است که باید شما را به‌عنوان متخصصی در دسترس و البته حرفه‌ای در حوزه شغلی‌تان نشان دهد و معرفی کند. وب‌سایت درواقع ویترینی مجازی است که باید شما را با بهترین وضوح ممکن نشان دهد. بنابراین اگر می‌خواهید مخاطبان به تماس با شما تشویق شوند، باید وب‌سایتی کاربر‌پسند طراحی کنید که کاربران را به‌آسانی راهنمایی و هدایت کرده و اطلاعات کافی را برای مشتریان بالقوه فراهم کند. لازم است با ایجاد امکان راهبری آسان در سایت و شیوه‌ای راحت برای برقراری تماس با مشتریان، این فرآیند را تا جای ممکن ساده کنید. فراموش نکنید از کارایی و کامل بودن کانال‌های وب‌سایت‌تان به ویژه در تلفن همراه اطمینان حاصل کنید. برای دستیابی به این هدف، از طراحی پاسخ‌گو یا واکنش‌گرا استفاده کنید.

محتوا

سبک و لحن نوشتاری مطالب موجود بر روی سایت باید قابل‌درک باشد و مناسب با مخاطبان انتخاب شود. ممکن است در بخش خدمات، بر اساس مخاطبان هدف خود از لحن و سبک متفاوتی استفاده کنید. بنابراین لازم است صفحات بخش خدمات را هم بررسی کنید. دربارۀ میزان محتوایی که ارائه می‌دهید، هم باید فکر کنید. هدف این است که برند خود را به‌عنوان مجموعه‌ای از متخصصان پیشتاز معرفی کنید. بنابراین به‌اندازه‌ای مطلب بنویسید که مخاطب را متقاعد کنید، کارتان را خوب بلدید. از طرفی، ارائه محتوای بسیار زیاد، مخاطب را گیج و سردرگم کرده و از توجه او می‌کاهد. بنابراین متعادل بودن را رعایت کنید‌ اما اگر در مورد حجم مطالب تردید دارید همیشه بیشتر بنویسید؛ زیرا می‌توانید با استفاده از طرح‌بندی صفحه، قرار‌دادن مطالب مهم‌تر در بالای صفحه و انتقال عبارات تکمیلی به انتهای صفحه، مانع بروز خستگی بالقوه حاصل از کلمات شوید.

جستجو

بازاریابی مبتنی بر جستجو، نیازمند محتواست و بدون محتوا، سایت شما در نتایج موتورهای جستجو دیده نمی‌شود. دو عنصر در بازاریابی مبتنی بر جستجو وجود دارد: اول، نتایج جستجوی طبیعی یا ارگانیک که درواقع همان نتایجی است که زیر تبلیغات قرار می‌گیرد. تحقیقات نشان داده است که نتایج طبیعی، کلیک‌های بیشتری نسبت به تبلیغات جذب می‌کنند. بنابراین مهم است که به رتبه‌بندی جستجو، به‌عنوان راهی برای جلب مشتری جدید توجه کنید.
عوامل زیادی وجود دارد که تضمین می‌کند وب‌سایت شما در بالای نتایج جستجوی طبیعی یا ارگانیک قرار بگیرد. شما به محتوای منحصربه‌فرد و باکیفیت بالا در وب‌سایت‌تان نیاز دارید که پاسخ پرسش‌های تایپ‌شده در گوگل باشد و همچنین نیاز دارید لینک ارجاع‌دهنده به وب‌سایت‌تان در سایت‌های دیگر هم وجود داشته باشد. این لینک‌ها به گوگل نشان می‌دهد وب‌سایت شما مرجعی برای موضوع مورد جستجوست.رویکرد دیگر بازاریابی جستجو، PPC یا پرداخت به ازای کلیک در موتورهای جستجو به ویژه گوگل است. همان‌طور که از اسم آن پیداست در این روش، درصورتی‌که تصمیم بگیرید از طریق گوگل تبلیغ کنید، به ازای هر بار کلیک مشتری روی تبلیغتان، باید مبلغی پرداخت کنید. مقدار پرداخت متناسب با کلمات کلیدی‌ای که هدف قرار داده‌اید و تعداد رقبایتان که در تلاش برای جذب مشتری‌های شما هستند، متغیر است. پرداخت به ازای کلیک به‌صورت فرآیند مزایده کار می‌کند و تبلیغ‌کننده‌ای که بیشترین قیمت را برای کلیک پیشنهاد بدهد در بالای نتایج قرار می‌گیرد.

شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی مدت‌هاست که یکی از عمده‌ترین رمز واژه‌های بازاریابی دیجیتال به شمار می‌آیند. شبکه‌های اجتماعی مهم‌ترین و اصلی‌ترین روش نیستند اما باید بخشی از ترکیب بازاریابی دیجیتال شما را تشکیل دهند. همانند بازاریابی مبتنی بر جستجو، محور بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی هم محتواست و در صورت نبود محتوا، موضوعی برای صحبت و اشتراک نخواهید داشت.
درواقع با استفاده از شبکه‌های اجتماعی می‌توانید با ارائه ماجرای شکل‌گیری کسب‌وکار، برند، تخصص یا تیمتان با مردم تعامل ‌داشته باشید. روش کار شبکه‌های اجتماعی، به اشتراک‌گذاشتن ماجراها و اخبار شما از طریق محتوایی شامل کلمات، عکس و ویدئوست و این ترکیب باید بی‌نقص باشد.
تقریباً صدها کانال شبکۀ اجتماعی وجود دارد و انتخاب آگاهانه در میان آن‌ها حائز اهمیت است؛ چراکه انتخاب و هدف قرار‌دادن کانال‌های اشتباه و نامناسب، علاوه بر هدردادن زمان، نتیجۀ ملموسی نیز نخواهد داشت. جمعیت‌شناسی کانال‌های بزرگ و اصلی می‌تواند در انتخاب مناسب‌ترین کانال کمک کند.
ترکیبی از یک وب‌سایت با طراحی خوب، بازاریابی مبتنی بر جستجو و استفاده از کانال‌های شبکه‌های اجتماعی، می‌تواند به ایجاد استراتژی دیجیتال موفق کمک کند. می‌توانید هر زمان که خواستید بر اساس آن‌چه در طول مسیر از مردم و طرفداران‌تان یاد می‌گیرید استراتژی‌های خود را دوباره تنظیم و تعدیل کنید و تنها با یک کلیک می‌توانید هر بخشی را که عملکرد خوبی ندارد، حذف کنید. به یاد داشته باشید هیچ نقطۀ پایانی برای رویکرد دیجیتال وجود ندارد و این روش درواقع چرخۀ دائمی یادگیری و تطبیق در راستای ارائۀ اطلاعات موردنیاز فالوئرهاست.
whatsapp : 0921-646-5121