خرید و فروش برند/مزایایی خرید برند آماده

تاریخ : 1400/20/05 نویسنده :admin3 بازدیدها : 198 موضوع : مقالات برندبرند آماده چیست؟

ثبت برند در ایران قوانین مشخص و مراحل روشنی دارد. اگر از مشکلاتی که ممکن است در تنظیم اظهارنامه و انتخاب نام و نشان تجاری به وجود بیاید صرف‌نظر کنیم، ثبت رسمی برند حداقل سه ماه زمان می‌برد. همین موضوع موجب شده است که بسیاری از تولیدکنندگان و واردکنندگان علاقه‌مند به خرید برند آماده شوند. برندهای آماده یا اصطلاحاً برندهای فروشی قابل بهره‌برداری سریع هستند و می‌توانند به رشد کسب‌وکارهای تازه کمک فراوانی کنند. داشتن علامت تجاری معتبر علاوه بر اطمینان بخشیدن به مشتریان، امکان جذب سرمایه‌گذار را نیز بالا می‌برد. گفتنی است که فروش برند و واگذاری امتیاز آن کاملاً قانونی و بسیار متداول است.
 

مدارک لازم جهت خرید برند آماده برای اشخاص حقیقی

 • کارت ملی و شناسنامه مالک قبلی برند و مالک جدید آن
 • مدارک ثبت قانونی برند (آگهی رسمی و گواهینامه ثبت علامت تجاری به همراه رمز ورود به سامانه مالکیت معنوی)
 • مجوز فعالیت جدید (جواز تاسیس، جواز کسب، پروانه ساخت، پروانه بهره‌برداری و یا هر گونه گواهی فعالیت دیگری از نهادهای قانونی)
 • کارت بازرگانی (برای خرید و فروش برند‌های لاتین)
 • صلح‌نامه تنظیم‌شده در دفاتر اسناد رسمی کشور بین دو طرف معامله پس از انجام استعلام‌های مربوط به فروش برند
 

مدارک مورد نیاز جهت خرید برند آماده برای اشخاص حقوقی

 • روزنامه رسمی تاسیس یا آخرین تغییرات شرکت قدیمی و شرکت جدید
 • مدارک ثبت قانونی برند (گواهینامه ثبت علامت تجاری به همراه رمز ورود به سامانه مالکیت معنوی)
 • کارت ملی و شناسنامه مالکان قبلی برند و مالکان جدید آن
 • مجوز فعالیت شرکت جدید (پروانه بهره‌برداری، پروانه ساخت، جواز تاسیس، جواز کسب و یا هر گواهی فعالیت دیگری از نهادهای قانونی)
 • کارت بازرگانی (برای نقل و انتقال برند‌های لاتین)
 • صلح‌نامه ثبت‌شده در دفترخانه رسمی بین طرفین معامله پس از انجام استعلام‌های مربوط به فروش برند
 

نقل و انتقال برند آماده

واگذاری برندهای آماده و انتقال آنها به دیگران بسیار متعارف و متداول است. این کار به دلایل گوناگونی انجام می‌گیرد. مالکیت بسیاری از برندهای شناخته‌شده برای حفظ کیفیت و تضمین فروش بارها عوض شده است. گاهی نیز فوت شدن صاحب برند موجب نقل و انتقال آن می‌شود. در این شرایط، بازماندگان وظیفه دارند طی مراحل انحصار وراثت، برند مورد نظر را به فرد دیگری منتقل کنند. گفتنی است که همۀ اشخاص با رعایت موازین قانونی می‌توانند برند ثبت‌شده خود را به فروش برسانند. برای این منظور، افراد باید ابتدا برای بستن قرارداد فروش برند به یک دفتر اسناد رسمی بروند. سپس باید به مرکز مالکیت معنوی قوه قضائیه به آدرس iripo.ssaa.ir مراجعه کنند و مراحل اداری کار را طی نمایند. آخرین مرحله واگذاری قانونی علائم تجاری، درج آگهی در روزنامه رسمی است. تمام این فرایند کمتر از یک هفته کاری زمان می‌برد.
 

مزایای خرید برند آماده

بهترین گزینه برای شخصی که می‌خواهد محصولات خود را به موقع وارد بازار کند، خرید برند آماده است. قوانین فروش برند در ایران ساده است و مبادله آن به آسانی انجام می‌گیرد. بسیاری از افراد با توجه به موقعیت شغلی خود و به منظور صرفه‌جویی در زمان تصمیم به خرید یا حتی اجاره برند می‌گیرند. منظور از اجاره برند، دادن حق استفاده جزئی به فردی دیگر است. داشتن برند معتبر برای تبلیغات موثر بسیار ضروری است. نام تجاری، لوگو و شعارهای تبلیغاتی همه در برند شما خلاصه می‌شوند. بنابراین خرید برند آماده همیشه مقرون به صرفه است. از سوی دیگر، دشواری طی کردن مراحل قانونی ثبت علامت تجاری و زمان‌بر بودن آن سبب شده است که تاجران و فعالان اقتصادی استقبال بسیار خوبی از بازار خرید و فروش برندهای آماده بکنند. گفتنی است که پس از انعقاد صلح‌نامه در دفترخانه بین طرفین که حدود سه هفته زمان می‌برد، امکان ارائه کالا یا خدمات وجود دارد. بنابراین پیش از انتقال رسمی سند یا به اصطلاح ظهرنویسی در مرکز مالکیت معنوی که حدود دو ماه زمان می‌برد می‌توان از برند آماده استفاده کرد.
 

قیمت‌گذاری برندهای آماده

هزینه‌های ثبت قانونی برند در ایران به نوع کالا یا خدمات و نیز حقیقی یا حقوقی بودن اشخاص بستگی دارد. همچنین قیمت برند فارسی با قیمت برند لاتین تفاوتی ندارد. اما مهم‌ترین نکته‌ای که در خرید و فروش برندهای آماده وجود دارد، اعتبار برند مورد نظر است. سابقه برند و شهرت آن در این قیمت‌گذاری بسیار اثرگذار است.ارزش‌گذاری این موسسه ثبتی مجاز مورد تایید بسیاری از نهادهای داخلی و خارجی است. بنابراین هم خریداران و هم فروشندگان به این موسسه اعتماد کامل دارند. برای آگاهی از تازه‌ترین تغییرات در قوانین فروش برند آماده و روش‌های خرید امتیاز آن همیشه می‌توانید به وب‌سایت آسان‌ثبت مراجعه فرمایید.


پرسش‌های پرتکرار در مورد خرید و فروش برند آماده (برندهایی که از قبل ثبت شده‌اند)

 برند آماده یا همان برند فروشی چیست؟
 برندهای تجاری قابل انتقال به دیگران هستند. بنابراین برند آماده یا اصطلاحاً برند فروشی هم دارای ارزش معنوی و اعتبار و هم دارای ارزش مادی است.

 مدارک لازم برای خرید و فروش برند آماده چیست؟
 برای اشخاص حقیقی: شناسنامه و کارت ملی مالکان قدیم و جدید، مجوز فعالیت جدید، قرارداد تنظیمی در دفترخانه بین دو طرف معامله و کارت بازرگانی برای برند آماده لاتین.
 برای اشخاص حقوقی: روزنامه رسمی تاسیس یا آخرین تغییرات شرکت قدیمی و جدید، مدارک شناسایی مالکان قدیمی و جدید، مجوز فعالیت قانونی جدید، قرارداد تنظیمی در دفترخانه بین طرفین معامله و کارت بازرگانی برای برندهای لاتین.

 نقل و انتقال برند خریداری‌شده چه مدت زمان می‌برد؟
 ثبت قرارداد بین دو طرف معامله در دفاتر اسناد رسمی کشور حدود دو هفته زمان می‌برد. پس از آن، امکان ارائه کالا یا خدمات برای طرف جدید وجود خواهد داشت. انتقال کامل برند آماده با مراجعه به مرکز ثبت مالکیت معنوی و طی کردن روال قانونی آن انجام می‌گیرد. نهایی شدن این کار حدود دو ماه طول می‌کشد.
 
مزایای خرید برند آماده چیست؟
 صرفه‌جویی در زمان و سرعت بخشیدن به رشد کسب‌وکار مهم‌ترین مزیت‌های خرید برند آماده هستند.

 چرا خرید برند آماده مقرون به صرفه است؟
 ثبت قانونی برند بسیار پردردسر و زمان‌بر است. همچنین شناخته شدن برند در زمانی اندک امکان‌پذیر نیست. بنابراین بسیاری از اشخاص حقیقی و حقوقی خرید برند آماده را برای ورود به موقع و سریع به بازار بسیار مقرون به صرفه یافته‌اند.

 دشواری و مشکلات ثبت برند در مقابل خرید برند آماده چیست؟
 اگر از مشکلاتی که ممکن است در تنظیم اظهارنامه و انتخاب نام و نشان تجاری به وجود بیاید صرف‌نظر کنیم، ثبت رسمی برند در ایران حداقل سه ماه زمان می‌برد.

 خرید و فروش برند آماده به چه ترتیب انجام می‌شود؟
 طبق قانون، کلیه اشخاص با رعایت موازین قانونی می‌توانند برند خود را به فروش برسانند. برای این منظور، افراد باید ابتدا برای بستن قرارداد فروش برند به یک دفتر اسناد رسمی بروند. سپس باید به مرکز مالکیت معنوی قوه قضائیه مراجعه کنند و مراحل اداری کار را طی نمایند.
 
آیا خرید برند آماده نیاز به کارت بازرگانی دارد؟
 خیر. ارائه کارت بازرگانی فقط برای خرید برند لاتین ضروری است.

 منظور از قرارداد فروش برند چیست؟
 این قرارداد بین طرفین معامله در دفتر اسناد رسمی کشور منعقد می‌شود و طبق آن، مالکیت برند آماده به شخص جدید منتقل می‌گردد.

 چرا خرید برند آماده گران‌تر از ثبت برند جدید است؟
 مهم‌ترین نکته‌ای که در خرید و فروش برندهای آماده وجود دارد، اعتبار برند مورد نظر است. سابقه برند و شهرت آن در این قیمت‌گذاری بسیار اثرگذار است.

 منظور از اجاره برند چیست؟
 منظور از اجاره برند، انتقال جزئی امتیاز برند به شخصی دیگر است. این کار به فرد جدید امکان می‌دهد که بدون خرید کامل برند، به صورت محدود از مزایای آن استفاده کند.09177755652