نقش برند سازی شخصی و برندسازی شهری

تاریخ : 1399/23/01 نویسنده :admin3 بازدیدها : 422 موضوع : مقالات برندنقش برند سازی شخصی در بازاریابی و فروش

بازاریابی و فروش فرآیند جذب مشتری به محصولات و خدمات شما است و از مشاغل پردرآمد و حرفه ای محسوب می شود. بازاریابی و فروش از طریق برند سازی شخصی نه تنها فراتر از بازاریابی سنتی است بلکه برند های شخصی نیز از بودجه و برند های بزرگتر تاثیر می پذیرد. امروزه برند سازی شخصی با وجود بی اعتمادی های روز افزون به تبلیغات آنلاین، در اولویت اعتماد مصرف کننده قرار دارند. بازاریابی و فروش از طریق اینترنت و فضای اجتماعی آنلاین توانسته است اعتماد و ارزش متقابل را برای افراد آسان کند. در این جا یک سوال مهم پیش می آید: برند سازی شخصی چقدر مهم است؟
برند سازی شخصی برای هر کس که به دنبال پیشرفت و رشد در شغل خود است مورد نیاز است. شرکت های تجاری اهمیت نقش برند سازی شخصی در بازاریابی و فروش را بهتر تشخیص می دهند.
برند سازی شخصی به عملکرد بازاریابی و فروش اشاره دارد. وقتی که شما به برند شخصی فکر می کنید ممکن است تصاویر و شعارهای شرکت های تجاری بزرگ به ذهنتان بیاید. تاثیر و موقعیت شما در بازاریابی و فروش از راه برند سازی شخصی ایجاد می شود. در واقع برند شخصی بیانگر  “چرا” و هدف شما در بازاریابی و فروش است.
اشتراک گذاری مطالبی ارزش دارد که صریحا برند را تبلیغ نمی کنند بلکه علاقه به پیشنهادات خود را در مشتریان تحریک می کنند.

تاثیر برند شخصی در بازاریابی و فروش

 • افزایش قدرت فروش
 • استقبال بیشتر مردم از برند های شخصی
 • ارائه یک مزیت رقابتی

قدرت برند سازی شخصی در بازاریابی و فروش

در بازاریابی و فروش، قدرت برند سازی شخصی روز به روز در حال افزایش است. بیشتر افراد از محصولات و خدمات برندی استفاده می کنند که به آن اعتماد دارند. هنگامی که شما برند تجاری شخصی خود را می سازید از یک برند معمولی به یک شخص شناخته شده و مورد اعتماد تبدیل می شوید. مشتریانی که مطالب با ارزش یک برند را مطالعه کرده باشند، تمایل بیشتری به استفاده از آن محصولات یا خدمات دارند و این مزیتی است که بازاریابی و فروش را قدرتمند می کند. بازاریابی و فروش در کنار یک برند قدرتمند کلید نگهداری و ماندگاری برند تجاری شخصی شما است.

راهکار های ساختن یک برند شخصی موفق از طریق بازاریابی و فروش

ما در این مقاله قصد داریم راه های موثر افزایش بازاریابی و فروش از طریق برند سازی شخصی معرفی کنیم:
 1. کتاب بنویسید
نوشتن کتاب نشان می دهد که شما چقدر درباره صنعت و حرفه خود می دانید. شما می توانید صدا، دیدگاه، نظریه و بینش ارزشمند شخصی خود را از طریق نوشتن به اشتراک بگذارید. چیزی که باعث متخصص شدن می شود این است که نوشتن یک کتاب شما را در موقعیت “فردی که کتاب را نوشت” قرار می دهد زیرا نوشتن کتاب موفقیتی است تعداد کمی از افراد به آن دست پیدا کرده اند. این ابزار بازاریابی موثر در ساخت برند تجاری و جذب مشتری است.
 1. وبلاگ هفتگی
یکی از بهترین نقاط قوت دنیای دیجیتال این است که شما می توانید مطالب را با آسان ترین راه چاپ و به اشتراک بگذارید. مرتبا با نوشتن وبلاگ مخاطب و مشتری خود را تحت تاثیر قرار می دهید و این شما را در یک مقام و موقعیتی قرار می دهد که مشتریان را علاقه مند به خدمات شما می کند در نتیجه با گذشت زمان برند شخصی شما به یک برند قابل اعتماد تبدیل می شود.
بیایید نگاهی کوتاه به آمار قانع کننده وبلاگ نویسی در جهان بیندازیم:
 • ۸۱% از مشتریان آنلاین ایالات متحده برای کسب اطلاعات و مشاوره به وبلاگ ها اعتماد دارند.
 • وبلاگ ها به عنوان پنجمین منبع معتبر رتبه بندی شده اند.
 • ۶۱% درصد از مصرف کنندگان و خریداران ایالات متحده بر اساس توصیه های یک وبلاگ اقدام به خرید کرده اند.
توصیه می شود وبلاگی بنویسید که در آن به موضوعاتی بپردازید که درباره آنها اطلاعات دارید و قصد جذب مشتری دارید.
 1. ارسال مدام اطلاعات در رسانه های اجتماعی
هرکسی که بازار هدف شما باشد، از رسانه های اجتماعی استفاده می کند.. طبق آمار به دست آمده بیش از ۷۰% مردم در ایالات متحده از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند. رسانه های اجتماعی شانس تعامل آنلاین شماست. این روزها سر و صدای زیادی در رسانه های اجتماعی وجود دارد در نتیجه توصیه می شود اطلاعاتی ارسال کنید که نمایانگر ارزش برند شخصی شما باشد تا قدرت بازاریابی و فروش شما در برابر این همه شلوغی، بدرخشد. تلاش مستمر در ارسال محتوای هدفمند، افراد مناسب را به سمت شما جذب و موجب رشد جامعه می شود.
 1. شرکت در مصاحبه
پس از ظاهر شدن در ویدیو، وبلاگ و پادکست نوبت به مصاحبه می رسد. یکی از راه های موثر در معتبر سازی برند خود، شرکت در مصاحبه ها و تبلیغ خود از طریق مکالمه است. در مصاحبه  شما با مشتریان جدید آشنا شده و قدرت اقتدار شما نشان داده می شود.
 1. استفاده از فیلم
فیلم باعث تقویت برند سازی شخصی می شود. فیلم به عنوان یک محتوا رایگان و قابل دسترسی شناخته می شود. فیلم و ویدیو یک پیوند عاطفی بین شما و مشتریان ایجاد می کند. از این طریق صدا، چهره و شخصیت شما زنده می شود و برای ایجاد روابط مهم است.
 1. استفاده از پادکست
اگر از نشان دادن چهره خود بر روی صفحه نمایش هراس دارید، بهترین جایگزین تولید پادکست است. با استفاده از پادکست مردم هنوز صدای شما را می شنوند و این برای شما اعتماد می سازد.
 1. پرسش و پاسخ
معمولا مشتریان ایده آل به دنبال کمک آنلاین هستند. آنها نه تنها در گوگل سوال می کنند بلکه برای پاسخ به منابع دیگر روی می آورند به عبارت دیگر آنها در جستجوی یافتن تخصص شما هستند. درواقع پاسخ به سوالات مشتریان دانش و مهارت شما را نشان می دهد. بهتر است یک حساب کاربری در وب سایت هایی ایجاد کنید که برای پرسش و پاسخ ساخته شده اند. در این وب سایت ها با انتخاب موضوع مورد علاقه خود می توانید به سوالات مخاطبان پاسخ دهید. یکی دیگر از مکان های مهم برای پرسش و پاسخ قسمت نظرات وبلاگ شما است.

برندسازی شهری چیست؟

برندسازی شهری استفاده از تکنیک های بازاریابی برای ماندگاری هویت بی نظیر یک شهر در ذهن شهروندان، بازدیدکنندگان، شرکت ها و سرمایه گذاران است. اگر شما در شهری زندگی می کنید که می خواهید فرهنگ و دیگر ویژگی های مثبت شهرتان برای دیگران تعریف شود بهتر است از برند شهری که با عنوان مارک شهری نیز شناخته می شود، استفاده کنید. بیشتر شهرها سعی دارند با ترکیب فعالیت هایی مانند فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و راهبرد های جدید به یک تصویر پایدار و ثابت شهری دست پیدا کنند. یکی از این راهبرد ها استفاده از استراتژی برندسازی شهری است.

برندسازی شهری دیدگاه جدیدی از ارتباطات شهری با تبدیل تصویر بصری به تصویر برندی ارائه می دهد. همچنین برند شهری باعث تقویت بازاریابی تصویری شهر می شود. در برندسازی شهری ویژگی های منحصر به فرد شهر به نمایش گذاشته می شود و در نهایت یک تصویر ثابت از شهر ایجاد می شود.
یک تصویر خوب شهر نشان دهنده فعالیت و ساختار آن شهر است. به کارگیری استراتژی برندسازی شهری برای شهرهایی که به دنبال پیشرفت در اقتصاد جهانی هستند، ضروری تلقی می شود. برند شهری بر ویژگی های فرهنگی و خلاقیت شهر نیز تاکید می کند.
بر اساس شواهد به دست آمده، بازاریابی شهری از طریق توسعه شهری، مقصد گردشگری، جشنواره های فرهنگی، رویداد های تفریحی و ارتقا سرمایه گذاری نقش مهمی در توسعه اقتصادی، شهری، گردشگری و فرهنگی ایفا می کند.
برای درک برندسازی شهری چند سوال وجود دارد:
 • تصویر شهری چه فایده ای دارد؟ آیا هدف یک تصویر خوب است؟
 • چرا برندسازی شهری مهم است؟
 • چگونه می توان تصویری از نام تجاری شهر ایجاد کرد؟
 • آیا ” تصویر موفق شهری” وجود دارد؟
برندسازی شهری به افزایش توریست کمک شایانی می کند.
برای درک بهتر فرآیند برندسازی شهری بهتر است تعریفی از تصویر بصری، تصویر شهری و پایداری داشته باشیم.
تصویر بصری واقعی و خوانا و شامل مسیرها، ناحیه ها و نقاط دیدنی است.
تصویر شهری شامل ویژگی (هایی) است که با ویژگی های خاص دیگر ترکیب شده و دامنه یک محیط شهری خاص را تعریف می کند.
پایداری به معنی حمایت از منابع غیر قابل تجدید برای منفعت جامعه با هزینه ای قابل قبول است. پایداری در برگیرنده فرآیند توسعه جنبه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.
برای ایجاد یک تصویر شهری پایدار و ثابت لازم است که جنبه های زیست محیطی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی با جنبه فیزیکی محیط شهری ادغام شود. برندسازی شهری ترکیب کننده این جنبه ها است.
امروزه شهرها پیوسته درحال تقویت تصویر بصری شهر و پیوند زدن آن با فعالیت های فرهنگی و اقتصادی برای ارائه تصویر جذاب از شهر هستند.
استراتژی های برندسازی شهری بر اساس اهداف و چشم انداز های مختلف شهری توسعه می یابند.

انواع برندسازی شهری

برندسازی شهری به دو نوع مصنوعی و اصلی تقسیم بندی می شود.
برند ارگانیک : نشان دهنده شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی فعلی شهر است و به عنوان یک نام مستعار غیر رسمی برای شهر شناخته می شود. وجود فرهنگ های متفاوت در شهر های بزرگ منجر به ایجاد شعار های گسترده و متنوع برای جلب احساس می شود.
برند غیرارگانیک : چشم انداز آینده شهر که هنوز به واقعیت تبدیل نشده، نشان می دهد.

تعریف برند سازی شهری

 برندسازی شهری روندی است که خصوصیات منحصر به فرد شهر را تعریف می کند. نام تجاری شهری منجر به ارتقا تصویر مثبت شهر و گسترش تجربه شهری می شود. برند شهری از سازمان های محلی گردشگری، تسهیلات فرهنگی و هنری، موزه ها، گروه های حافظ تاریخ تشکیل شده است.
برندسازی شهری از دو عنصر اصلی تشکیل شده است:
 1. فرآیندی که ساخت و ساز شهر باعث جذاب و سودمند شدن یک مکان خاص می شود.
 2. تلاش برای ارتقا بازاریابی شهری.
 

اهداف برند سازی شهری

اهداف اصلی برند یا مارک شهری استفاده مجدد از هویت محلی و درک فرهنگ شهر است با این حال این برند چیزی بیشتر از یک راهکار برای بازاریابی است. هدف این برندسازی می تواند ایجاد یک نسخه منحصر به فرد از تصویر شهری برای جذب مصرف کننده باشد. بنابراین بازاریابی شهری برای تغییر شکل مجدد و سازگاری و تصاویر اماکن مورد هدف مصرف کنندگان آماده شده است.

برندسازی شهری :

 • روش های جدیدی برای برقراری ارتباط تصویر شهر به عنوان تصویر تولید شده از رسانه ها با بقیه مناطق یا کل جهان توسعه می دهد.
 • به منافع رقابتی منطقه ای و بین المللی دست می یابد.
 • شهرت و هویت تجاری شهری آن باعث تقویت پایه اقتصادی می شود.
اصلی ترین ماموریت برندسازی شهری، مشارکت در شهر است.

استراتژی های برند سازی شهری

استفاده از استراتژی های برند سازی شهری برای بقا اقتصاد جهانی به یک نیاز اساسی شهرها تبدیل شده است. برند های موفق به جنبه های بالاتر از جنبه فیزیکی شهر می پردازد و تمایل بیشتری برای انتقال تصویر بصری از طریق این استراتژی ها دارد.
این استراتژی ها به ارتقا تصویر شهری محدود نیست بلکه به عنوان تجربه شهری گسترش می یابند. مارک شهری بدین معناست که مردم باید اصلی ترین نکات را در مورد مکان خاصی بدانند. فرآیند ایجاد برند به تصاویر تولید شده رسانه ای نیاز دارد.
اگر به دنبال ثبات یک شهر می باشید بهتر است از برند سازی شهری استفاده کنید. شهر های مشهور دائما در تلاشند که خود را به عنوان یکی از ایده های جدید برای تحکیم جایگاه خود رقم بزنند. آنها با پیوستن به شبکه شهرهای خلاق، پتانسیل اقتصادی خود را تقویت می کنند و برای دستیابی به این پیشرفا از سیاست ها و استراتژی های مختلفی استفاده کرده اند که برندسازی شهری یکی از این استراتژی ها محسوب می شود. نتایج نشان می دهد که بین مولفه های برندسازی و اهداف شهرهای خلاق ارتباط معنی داری وجود دارد. با توجه به این که شهر ها در سطح جهانی برای جذب گردشگری، سرمایه گذاری و رسیدن به برخی از اهداف به رقابت می پردازند، مفهوم  این نوع برندسازی در راستای توسعه شهری، بازسازی و کیفیت زندگی روزمره کاربرد فزاینده ای دارد. بخش عمده ای از تحقیقات در حوزه برند شهری در رشته های بازاریابی و مطالعات شهری سرچشمه گرفته است.
09177755652