فروش برند آماده/افزایش ارزش برند

تاریخ : 1348/11/10 نویسنده :admin3 بازدیدها : 198 موضوع : مقالات برند
افزایش ارزش برند

ارزش بند برند یک کسب و کار شامل تمام ارتباطات، احساسات و تجربیاتیست که وقتی یک مصرف کننده در معرض نام آن برند قرار گرفت به ذهنش می رسد.هدف از بازاریابی مثبت ایجاد حس خوب در مشتریان است،  بنابراین آخرین چیزی که شما می خواهید آن است که مخاطبانتان ابزار خود را در دست بگیرند و فریاد بزنند چرا این دکمه کار نمی کند.
اولین گام در کسب وفاداری برند حصول اطمینان از آن است که وبسایت ­ها صرفاً برای جنبه ­های کارکردی طراحی نشده اند بلکه در برابر ارائه ­ی آن در هر اندازه ای پاسخگو هستند.
اطمینان حاصل کنید که تمام مطالب و محصولات و مواد اصلی را در دسکتاپ، تبلت و گوشی های هوشمند امتحان کنید. به علاوه محیط کاربری وبسایت تان و درج اطلاعات در آن باید به گونه ­ای باشد که دسترسی به آن برای همه آسان باشد و به راحتی بتوانند با آن کار کنند.
آیا نوار جستجو دارید آیا یک واسط کاربری با چندین صفحه ­ی اصلی مانند خانه، محصولات – خدمات، در مورد ما ارتباط با ما و … دارید آیا قسمتی تحت عنوان سوال و جواب ­های متداول را برای سایت خود تعبیه کرده ­اید اگر نه آیا همچنان برای مخاطبانتان آسان خواهد بود که به قسمت ­های اصلی و مهم دسترسی داشته باشند.
از افراد دقیقی بخواهید موشکافانه به بررسی سایت شما بپردازند با انجام اینکار از اطلاعات جزئی که در سایت شما پنهان شده و متوجه آن نبودید شگفت زده خواهید شد.
ارتباط بین مصرف کننده و برندینگ باید ارتباط دوطرفه باشد. اگر با مخاطبانتان مانند ماشین چاپ پول برخورد کنید و آنها را  با ترفیع های فراوان و سرصدای زیاد و بی ­مورد بمباران کنید آنها را به مشتریانی بی تفاوت تبدیل می کنید.
آنها ممکن است محصولات شما را بدون آشنایی صرف با نام برندتان خریداری کنند، اما وقتی یکبار شرکت دیگری معامله ­ی بهتری را پیشنهاد دهد و مخاطبان نام آن را بشناسند و به خاطر بسپارند شما از دور خارج خواهید شد.
شرکت­ هایی مانند داو و دیسنی به این دلیل که بهترین قیمت را پیشنهاد می دهند، طرفداران قابل اعتمادی ندارند دلیل این امر آن است که آنها تجربه ­ای حسی را به مشتریان خود پیشنهاد می دهند به صورتی که این افراد می خواهند در هر زمانی با محصولات مشابهی در تعامل باشند.
برای ایجاد این تجربه ­ی شخصی، مهم است تصریح شود که شما به مشتریان شخصی خود بیشتر از یک فرد عادی فکر می کنید خدمات پاسخگویی به مشتریان، بازاریابی مشتری محور، و حتی یک تشکر ساده میتواند باعث شود یک شرکت در دسترس به نظر بیاید. فرستادن ایمیل­ های غیر فعال مانند آنهایی که با نشانی درست فرستاده میشوند میتواند نمایانگر آن باشد که برای آنها ارزش قائل هستید.
به کاربردن عباراتی مانند متوجه هستم و روز خوبی داشته باشید! به مصرف کنندگان یادآوری می کند که می خواهید به آنها کمک کنید با تمرکز بر ارتباطاتتان با مشتریان خواهید توانست ارتباطات بلند مدتی را با آنها ایجاد کنید به جای آنکه ارتباطی با آنها داشته باشته باشید که فقط به عنوان بهترین مورد موجود در زمان حاضر به شما نگاه کنند.
 

برای حفظ ارزش برند سعی کنید مخاطبانتان را به خنده بیاندازید 

قدرت شادی نباید توسط بازاریابان نادیده گرفته شود. تعجبی ندارد که پیام ­های مثبت و شاد معمولاً به واکنشی مثبت از جانب مشتریان منجر می شود. اگر شما بتوانید باعث خندیدن مشتریان تان شوید یا احساسی الهام بخش و شورانگیز به آنها بدهید.
برند شما برای آنها الهام بخش و احساس برانگیز خواهد بود با استفاده از به کارگیری بازاریابی مثبت یا برد – برد به مردم کمک کنید احساسات مثبتی را تجربه کنند به این صورت مردم برای به اشتراک گذاری احساسات خود آن محصول را خریداری می کنند.
 

با تضمین اعتماد و حمایت ارزش برند را ارتقا دهید 

در عصر دیجیتال مردم روز به روز اعتماد خود را به برندها از دست می دهند. در سال ۲۰۱۶، امنیت آنلاین از نفوذ در پایگاه داده ­های ایمیل گرفته تا ویروس هاو خبرهایی از مشکلات متداول در پرداخت­ های آنلاین، دچار اختلال شدند در حالی که هرکسی ممکن است هک شود، تمام تلاشتان را بکنید تا از مشتریانتان حمایت کنید و اجازه بدهید که بدانند شما تمام بررسی­ های امنیتی لازم را انجام می دهید.
به علاوه، با توجه به فعالیت خود باید مواد و مطالب مورد درخواست کاربران را مرتباً در وبسایت خود به نمایش بگذارید  و این پیوستگی در ارائه­ و آپلود مطلب را حفظ کنید. از پیوندجوهای شناخته شده و قابل اعتماد استفاده کنید.
اظهار رضایت مشتریانتان را به نمایش بگذارید، و اطلاعات مخاطبانتان را دسته بندی کنید، بگذارید مرورگرها بفهمند که شما شرکتی مشروع هستید که حضور آنلاین و اینترتی خود را جدی گرفته اید و فکر کنید چگونه می توانید اعتماد به برندتان را بسازید، یا چگونه میتوانید زمانی که در شرایط ریسکی هستید به مشتریانتان قوت قلب بدهید.
 

اهمیت بالای ارتباطات در افزایش ارزش برند 

باپلت­فرم­ هایی مانند ( Facebook ,Twitter )  مصرف به سرعت در حال رشد است که منجر می شود شرکت­ ها مجبور باشند از طریق شبکه­ های اجتماعی با مشتریان­شان در ارتباط باشند تا همچنان بتوانند به کار خود ادامه دهند.
مشتریان ابتدا واکنش­ های خود را در شبکه­ های اجتماعی نشان میدهند با استفاده از بازاریابی دهان به دهان و از طریق شبکه ­های اجتماعی میتوانید هرآنچه که میخواهید مشتریانتان در مورد شما بدانند را به آنها بگویید.
حتی یک ابر جام الهام بخش تجاری هم نمیتواند به برند شما وجه ه­ای بدهد که نسبت به افرادی که متاسفانه نادیده گرفته شده­اند پاسخگو هستید. اما با پاسخگویی مستقیم به نظرات مشتریان به آنها احساس خاص بودن می دهید تعاملات اجتماعی باعث می شود به عنوان شرکتی شناخه شوید که به مشتریانشان توجه می کند.
 

شما می توانید با انجام این نکات ارزش برندتان را بهبود بخشید 

شرکت ­ها و مشتریان مدام در حال امتیاز دهی و امتیاز گرفتن از هم هستند. شرکت ­های کمی وجود دارند که به واقع به مشتریانشان بها می دهند و به آنها توجه می کنند و با کم کردن ضایعات سعی می کنند تا جای ممکن محصولات را ارزانتر به دست مشتریان برسانند.
نهایتاً شرکت­ هایی که برای بکارگیری بازاریابی مثبت یا برد – برد در ساختار عملیاتی خود زمان صرف می کنند از رشدی عمیق که مبتنی بر ارتباط با مشتریان است لذت خواهند برد.
اما مهمتر از آن، آنها مسئولیت شکل دهی به ارزش­ های فرهنگی خود و مشتریان را قبول می کنند مشخصاً، اداره کردن این همه قدرت کار خطرناکی است و شرکت­ ها ممکن است دچار اشتباه شوند.
اما بازاریابی برد – برد به عنوان محرکی قوی برای شرکت­ ها باقی میماند تا از خود بپرسند امروز با چه کسانی میتوانم ارتباط برقرار کنم و به اینصورت روز به روز بر ارزش برند خود می ­افزایند.


آشنایی با برند سازی هیجانی

هر بازاریابی می ­داند که برندسازی به شکلی باورنکردنی، مهم است چرا که باعث می­ شود مشتریان با برند شما آشنا شوند و آن را در میان سیلی از برندهای رقبا تشخیص دهند موفقیت این برندها چیزی فراتر از لوگوی آنها است، و در خصوص ایجاد رابطه ­ای هیجانی و احساسی با مشتریان است.
با این سطح از تعامل هیجان و احساس در تصمیم گیری، آسان است که ببینیم چگونه ایجاد ارتباط هیجانی با مشتریان سهم به سزایی در سودآوری شرکت ها ایفا می ­کنند.
برندسازی هیجانی و برندسازی احساسی مشخصا شرکت ­ها را از رقبایشان متمایز می­ کند و به خلق ارتباطی عمیق و حقیقی بین برند و مشتریان کمک می کند. ارتباطات با ابعاد هیجانی بیشتر شبیه به مقاومت کردن آزمایش در برابر معیوب بودن، است تا قیمت­ های  نسبتا ظاهری یا مبتنی بر تسهیلات
فقط یک رویکرد بازاریابی شخصی سازی شده­ ی درونی می­ تواند در حد کفایت ارتباطی قوی با برند شکل دهد، که منجر به اظهار عکس العمل های هیجانی و شخصی در مشتریان شود. و، بازاریابی برند از طریق شبکه ­های اجتماعی بر اهمیت آن می ­افزاید و از این رو برندها در جهت ایجاد ارتباط با مشتریان در سطح شخصی تلاش می ­کنند.
ایجاد یک ارتباط هیجانی با مشتریان به چیزی بیش از بازاریابی خوب نیازمند است تعامل شرکت در برندسازی هیجانی نیاز های مشتریان را نسبت به فروش محصولات در اولویت قرار می ­دهد.
 
مفهوم برندسازی هیجانی :
مشتریان خود را بر اساس برندی که مورد استفاده قرار می ­دهند، تعریف می­ کنند لباس ­های برندی که می ­پوشند، ماشینی که با آن رانندگی می­ کنند، نوشیدنی که مصرف می­ کنند دانشگاهی که در آن تحصیل می­ کنند مکان ­های مورد علاقه برای سپری کردن زمان و مواردی از این دست.
مارک گوب  برای اولین بار مفهوم برندسازی هیجانی را بیش از ۱۵سال پیش خلق کرد فلسفه­ ی او بر اساس مشاهداتی بود که بر اساس آن ارتباطاتی که در سطحی هیجانی و احساسی بین برند و مردم به وجود بیاید می ­تواند منجر به برقراری رابطه­ ای مستحکم بین آن دو شود.
مصرف کنندگان به برند وابسته­ اند آنها انعکاسی از هویت خود را در برند احساس می­ کنند و زمانی که ارتباطی حسی با برند شکل می ­گیرد سطح هیجانات بسیار بالا می ­رود به گونه­ ای که افراد نسبت به برند مورد مصرف ­شان تعصب دارند.
به کارگیری برندسازی هیجانی ارتباط عمیق حسی با مشتریان ایجاد می­ کند که نهایتا منجر به ایجاد وفاداری پایان ناپذیر مشتریان نسبت به برند می ­شود. و برندهای زیادی از جمله پپسی (Pepsi) و مرسدس (Mercedes) با استفاده از برندسازی هیجانی از مزایای آن برای برند و موقعیت خود بهره می­برند.
 
در برندسازی هیجانی مشتریان را در اولویت قرار دهید :

بنابر آنچه گفته شد چگونه می­ خواهید نشان دهید که مشتریانتان را در هر شرایطی ارجح می­ دانید :
 
تصمیم بگیرید می­خواهید کدام حس و هیجان را برای مخاطبانتان در نظر بگیرید. تعریف و تشخیص نیار هیجانی و احساسی اصلی مخاطبان هدفتان مهمترین جنبه­ ی برندسازی هیجانی است. بر قراری ارتباط با این مورد در تمام جنبه­ های داخلی و خارجی شرکت امری حیاتی است.
مشتریان را تشویق کنید تا به حالت هیجانی پایدار مطلوب دست یابند من فقط برند X را خریداری می کنم با درنظر گیری نیازهای مشتریان­تان آنچه آنها طلب می ­کنند و در اشتیاق آن هستند شروع به برندسازی هیجانی کنید.
ارتباط یکپارچه و با محوریت نیازهای هیجانی مشتریان ایجاد کنید هر نکته­ و بخشی از محتوا باید پیامی که برند در پاسخگویی نیاز هیجانی مشتریان می ­دهد را تقویت و منعکس کند. به عنوان مثال ارتباطات مشتریان، محتوای آنلاین  و تعامل در شبکه­ های اجتماعی این مورد بخصوص در موارد اضطراری بسیار با اهمیت است.


زمانی که مردم دلبستگی ه­ای هیجانی را با برند شکل برقرار می­ کنند قوت این ارتباط شبیه به وابستگی است که نسبت به اشخاص دیگر دارند از این رو برای آنها سخت خواهد بود خودشان را از برندی که به آن علاقه دارند جدا کنند و با برندی دیگر ارتباط برقرار کنند. برندسازی هیجانی فقط از طریق ارجحیت دادن مشتریان نسبت به هر چیز دیگری امکان­پذیر است.
اگر شما بتوانید در مهارت­ های ایجاد ارتباط با مشتریانتان در این سطح تسلط یابید، می ت­وانید برای مدت طولانی با آنها در ارتباط باشید که مطمئنا این عامل بیش از پیش بر اهمیت برندسازی هیجانی می افزاید.ا09177755652