ثبت برند تن ماهی

تاریخ : 1348/11/10 نویسنده :admin3 بازدیدها : 282 موضوع : مقالات برندبا توجه به این موضوع که ماهی یکی از ارزشمندترین موادغذایی برای انسان بشمار می آید و برای بدن انسان بسیار مفید است و یکی از خواص مهم آن که اسید چرب ضروری به نام امگا۳ می باشد پزشکان توصیه نموده اند که حداقل هفته ای دو بار از ماهی استفاده کنند.

با توجه به انواع گوناگونی از ماهی های تن در ایران ۴ نوع ماهی تن وجود دارد که نام آن ها عبارتند از هَوور، زرده، اَسبَک و گیدِر که این ماهی ها گران، خوشمزه و مغذی می باشند. بطور کلی تن ماهی که در زبان لاتین به آن Scombridea گفته می شود منظور از تن نام تعدادی از ماهی های بزرگ اقیانوس در است که سرعت آن ها ۷۰ کیلومتر می باشد گوشت این ماهی ها به رنگ صورتی یا قرمز تیره دیده می شود. ماهی های کنسرو شده دارای مواد نگهدارنده می باشند که این امر باعث کم شدن خواصیت غذایی آن شده ولی افراد به دلایلی مانند بوی بد و یا دردسرهای پاک کردن ماهی نمی توانند به مصرف آن بپردازند در نتیجه از کنسرو ماهی استفاده می کنند. با توجه به شرایطی که ماهی تن برخوردارند آن ها را در محیط بسته همانند ماهی قزل آلا نمی توان پرورش داد بدین منظور در جهان، مسابقاتی برای صید بزرگترین ماهی تن برگزار می شود که این مسابقات به دور از ساحل و یا در اقیانوس ها انجام می گیرد.
افراد برای نگهداری تن ماهی باید به موارد بهداشتی توجه نمایند زیرا در صورت نگهداری در شرایط نامناسب فاسد تن شده و مسمویتی بنام بوتولیسم به وجود می آورند که این مسمومیت بسیار کشنده است. بسته بندی تن ماهی به شکل کنسرو می باشد که برای اولین بار در کالیفرنیا سال ۱۹۰۳ تولید شد که یکی از معروفترین تولیدکننده غذای آمریکا در آن زمان به حساب آمد.
اما باید بگوییم که کنسرو ماهی با تن ماهی متفاوت است زیرا کنسرو ماهی از ماهی های گوناگونی به دست می آید ولی تن ماهی دسته ای از ماهی های به خصوصی است که طرفداران بسیاری را به خود جذب نموده است زیرا چند سال پیش کنسرو ماهی هایی بنام کیلکا، ساردین و غیره وارد بازار کردند که استقبال زیادی از آن نشد در نتیجه تولید این کنسروها متوقف شد.
بطور کلی برند در واقع یک نام، نشانه، طرحی می باشد که برای معرفی محصولات به ثبت می رسند که باعث می شود تا محصولات یک شرکت از محصولات شرکت های دیگر متمایز شود. همانطور که قابل مشاهده است روز به روز کشور از نظر تکنولوژی و امکانات در حال پیشرفت است در این صورت شرکت ها در رابطه با تبلیغات برند خود در حال تلاش می باشند. شرکتی موفق می باشد که مشتریان به برندشان وفادار باشند. بنابراین شرکت دارای روش هایی است که مشتریان را نسبت به خود وفادار می کند زمانی که مشتری وفادار شود می توان نتیجه گرفت که مشتری از رضایت کاملی برخوردار است در نتیجه ثبت برند برای شروع انجام فعالیت بسیار حائز اهمیت بود و متقاضیان باید توجه لازم را در این خصوص انجام نمایند مورد دیگری که افراد را برای ثبت برند سوق می دهد این است که تولید این محصول در بازار بسیار بود و متقاضیان برای جای داشتن در بین رقبا باید برند خود را به ثبت رسانند.

مدارک و شرایط لازم جهت ثبت برند تن ماهی

مدارک اشخاص حقیقی:
-کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی
-ارائه تصویر نماد برند در ابعاد ۶ در ۶ به تعداد ۱۲ عدد (نام مورد نظر طبق فرهنگ لغت در برگه ی جدا باید توصیف شود.)
-زمانی که علامت تجاری لاتین باشد یعنی غیر از زبان فارسی باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی است.
-ارائه وکالتنامه با امضا
-ارائه مجوز، پروانه بهره برداری و یا پروانه کسب که نشان دهنده ارائه خدمات از سوی اداره ثبت علائم تجاری باشد.
مدارک اشخاص حقوقی:
-ارائه کپی و اصل مجوز، پروانه بهره برداری و یا پروانه کسب
-ارائه کپی اولین آگهی تاسیس یا همان روزنامه رسمی شرکت
-ارائه آخرین تغییرات هیئت مدیره بر روی روزنامه رسمی
-ارائه کپی و اصل کارت ملی و شناسنامه کسانی که حق امضای اوراق بهادر شرکت را دارند.
-زمانی که علامت تجاری لاتین باشد یعنی غیر از زبان فارسی باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی است.
-ارائه تصویر نماد برند در ابعاد ۶ در ۶ به تعداد ۱۲ عدد (نام مورد نظر طبق فرهنگ لغت در برگه ی جدا باید توصیف شود.)
-ارائه وکالتنامه با امضا به همراه مهر شرکت
-زمانی که برند شما سه بعدی باشد باید از شش زاویه متقاوت بصورت نمونه گرافیکی تهیه و ارائه شود.

پس از تهیه این مدارک برای اخذ برند تن ماهی باید مراحل زیر را بگذرانید:

ابتدا برای ثبت برند تجاری اظهارنامه ای را با مشخصات نام نام خانوادگی، ۱۰ نسخه از لوگو و محل سکونت صاحب برند تهیه کرده که باید مشخص شود برای چه محصولی و در کدام دسته قرار گرفته است بنابراین درخواست ثبت برند را به اداره ثبت علائم تجاری و مالکیت های صنعنی ارسال نمایید.
اداره مربوطه به بررسی اظهارنامه پرداخته و با توجه به بررسی موضوعات زیر ظرف مدت ۱۵ روز نتیجه آن را اعلام می کنند.
-از این نام قبلا استفاده نشده باشد.
-شباهتی با برندهای دیگر نداشته باشد.
-نام برند باید از علائم ممنوعه و اسم خاص نباشد.
زمانی که برند مورد تایید واقع شد مراحل قانونی خود را طی می کند و در صورت رد شدن باید کتبا به متقاضی اعلام شود و این متقاضی برای اعتراض به مدت ۱۰ روز زمان دارد. در صورت تاییدیه و گذراندن مراحل قانونی برای اطلاع به مردم در روزنامه رسمی کشور به چاپ خواهد رسید.09177755652