مقاله درباره برندسازی

تاریخ : 1399/23/01 نویسنده :admin3 بازدیدها : 275 موضوع : مقالات برند


بسیاری از افراد فکر می کنند برند سازی تجاری و شخصی فقط مرتبط با ستاره های ورزشی، افراد مشهور و چهره های محبوب است. اما شما باید بدانید که برند سازی مربوط به همه افراد است. کاری که شما باید انجام دهید این است اطلاعات کافی درباره برند سازی جمع آوری کنید و از آنها به نفع خود استفاده کنید. در دنیایی که ما زندگی میکنیم، نتایج بدست آمده بر روشی که ما درک میکنیم، تاثیر می گذارد. در این وبسایت مقاله درباره برندسازی و بازاریابی با رویکرد عملی و علمی در فواصل کوتاه منتشر می شود که می توانید به مقالات قبلی مراجعه فرمایید.
امروزه سرمایه گذاری بر روی برند سازی بیش از هر زمان دیگری از اهمیت ویژگی برخوردار است. به نظر می رسد مفهوم برند سازی برای افرادی که آن را شیوه درک محصولات یا خدمات می دانند، مبهم است. برخی از افراد باور دارند که مفهوم آن را با اصطلاحاتی مانند برداشت یا حسن نیت و شهرت قابل تعویض است. فرهنگ لغت نیز تعریف کاملی از برند سازی ارائه نمی دهد. به عنوان مثال در فرهنگ لغت Webster ، برند سازی به کالاهایی گفته می شود که همگی در یک شرکت خاص تولید و نام آنها منحصر به فرد است.

اگر دو مفهوم اساسی تصویر و شهرت را به درستی درک کنیم، در نتیجه معنای برند سازی برای ما قابل فهم می شود. درک این دو اساس حتی با وجود مشابه بودن سطح آنها ممکن است متفاوت باشد. به عنوان یک فرد، تصویر شما در برگیرنده برداشت، چگونه دیدن و توجه دیگران به شماست. از طرف دیگر، شهرت بر اثر دانستن تجربیات دیگران با شخص شما به وجود می آید. تصویر برخلاف شهرت که افراد هنگام تماس با شما تجربه می کنند، همان چیزی است که مردم از دور می بینند. هنگامی که شما به پذیرش یک رابطه دوستانه دعوت می شوید و اقدام به برقراری رابطه می کنید در این حالت، اعتبار با تصویر شما مطابقت و منجر به تقویت برند می شود.
برند سازی شخصی ترکیبی از تصویر و شهرت (جه مطلوب و چه نامطلوب) است که بر نحوه ارتباط شما با دیگران تاثیر می گذارد. وضعیت ایده آل زمانی اتفاق می افتد که شما از تصویر و شهرت مثبت برخوردار شوید. در نتیجه برند تجاری شخصی بر اساس اهداف شخصی و شغلی ثابت و ساخته می شود. گذشته از مثبت یا منفی بودن، برند تجاری شخصی شما باید منحصر به فرد باشد اما ممکن است به برندهای دیگر شباهت داشته باشد. رئیس جمهور فعلی با سایر خصوصیات مشترک با دیگران، بحث بر انگیز و متناقض است و این نشان دهنده برند شخصی وی است. شما به عنوان یک فرد دارای برند باید توانایی ایستادگی و موضع گیری داشته باشید تا شناخته شوید. برند شخصی همان احساسی است که افراد درباره شما دارند و می دانند، خواه چهره محبوب باشید یا منفور.

برند سازی فرآیندی فراتر از ادراک است.

منابع برند سازی

برای برند سازی به دو منبع اصلی (آفلاین و آنلاین) نیاز دارید. در گذشته فقط منبع آفلاین به عنوان ورود به برند سازی در نظر گرفته می شد. اما عصر دیجیتالی که ما در آن زندگی و کار می کنیم منجر به اهمیت بیشتر منبع آنلاین شده است.
منابع آفلاین
 • ظاهر بدنی: در همه زمان ها این اصل مهم از زبان مردم بیان می شود “به روشی که می خواهید مورد توجه قرار بگیرید، لباس بپوشید.”
 • کارت ویزیت: کارت تماس یکی از روش های ارتباط مستقیم با مخاطبان است. سرمایه گذاری بر روی یک کارت ویزیت خوب و با کیفیت از اهمیت زیادی برخوردار است.
 • رزومه کاری: در غیاب شما،رزومه کار شما را انجام می دهد. پس تمام تلاش خود را برای داشتن جلوه چشمگیر و جذاب انجام دهید.
 • شبکه شخصی: مخاطبین و مشتریان می توانند شما را از طریق مهارت و تخصصی که دارید، متمایز کنند.
 • آثار منتشر شده: گذشته از نویسنده بودن، ستون نویس بودن یا نویسنده ویژه در یک روزنامه بودن به برند سازی کمک زیادی می کند.
 • دستاورد های فردی: جوایز، افتخارات و موفقیت ها باعث پر رنگ تر شدن جلوه برند می شود.
برای رسیدن به موفقیت، تمام تلاش خود را برای داشتن این ۶ منبع مهم به کار بگیرید تا در نهایت ارزش کار شما نمایان شود.
منابع آنلاین:
 • انجمن دیجیتال: رسانه اجتماعی شما بر روی مخاطبان و دوستان تاثیر گذار است. در واقع، اندازه پیروزی و دوستی شما در رسانه های اجتماعی نشان دهنده قدرت شما در فرآیند برند سازی است. شواهد نشان می دهد که پست و توییت های افراد مشهور هزاران دلار ارزش دارد.
 • وبلاگ های شخصی: داشتن یک وب سایت شخصی می تواند در اشتراک گذاری و نشر مطالب مفید و تعامل با دیگران کمک کند. ممکن است در آینده چنین وبلاگ هایی به منابع درآمد زایی تبدیل شوند. یک وبلاگ معمولی هیچ مرز جغرافیایی ندارد و می تواند نفوذ شما را به مخاطبان خارج از محله، گسترش دهد.
 • محتوای دیجیتالی: امروزه ابزار های متفاوتی مانند تصاویر، استودیوها، فیلم ها، مقالات، کتاب ها، پادکست ها و غیره برای دسترسی مردم و انتقال پیام وجود دارد. مخاطبانه به دنبال فردی هستند که مطالب دیجیتالی در رسانه های اجتماعی منتشر کند.
سرمایه گذاری زیادی صرف استفاده و بکارگیری منابع آفلاین و آنلاین می شود، اما در نهایت متوجه خواهید شد که این سرمایه گذاری ارزش زیادی دارد.

مزیت های برند سازی

امروزه برند های تجاری و شخصی به قدری قدرتمند هستند که غالبا ارزش آنها نسبت به دارایی های مادی و فیزیکی بیشتر  است. وجود ارزش مشابه سایت های تجارت الکترونیک و شبکه های اجتماعی با شرکت هایی که ده ها سال برقرار اند، نشان می دهد که تنها داشتن برند سازی تجاری و شخصی کافی نیست. بلکه باید از مزایای آن استفاده کنیم.
مزیت های بهره بردن از برند سازی عبارتند از:
 1. در صورت داشتن شغل پرداخت شده یا دریافت شغل، در وهله اول حقوق و درآمد بهتری خواهید داشت و این منجر به پیشرفت کاری شما می شود.
 2. در صورت انجام مشاغل، قراردادها و مشتریان بهتر و بزرگتر، برند تجاری شخصی شما می تواند نسبت به رقبا هزینه ها و نرخ بالاتری برای شما فراهم کند.
 3. شبکه شخصی شما حول افکار داخل و خارج از حرفه شما، در حال رشد است. در نهایت، حتی شبکه شخصی شما کمک کننده است.09177755652