سه روشی که برند تجاری را وارد مسیر موفقیت می‌کنند

تاریخ : 1348/11/10 نویسنده :admin3 بازدیدها : 174 موضوع : مقالات برندسه روشی که برند تجاری را وارد مسیر موفقیت می‌کنند:

پیش درمورد دو روش مهم و کاربردی برای اینکه بتوانیم برند خود را بزرگ کنیم، به موفقیت برسیم و یک بازاریابی پربازده داشته باشیم، نام بردیم. مفصل درباره این دو استراتژی یعنی هویت سازی برند و شفاف‌سازی پیام برند صحبت کردیم. اما برای اینکه برندی موفق داشته باشیم باید سه روش و سه مرحله دیگر را نیز پشت‌سر بگذاریم. دکتر پورنگ پایدار مشاور برندینگ و بازاریابی راهنمای شما در رسیدن به موفقیت برند و بازاریابی شرکت تجاری خواهد بود. برای اینکه به مدیر برند و یا بازاریابی موفق تبدیل شوید از مشاوره‌های گروه حرفه‌ای بازاریابی استفاده کنید. پس با ما همراه باشید تا سه روش دیگر برای رسیدن به موفقیت در برندینگ را بررسی کنیم.

بهترین روش موفقیت برند

تکیه به وب‌سایت را کنار بگذارید:

حتما برای شما پیش آمده که برخی از مشاوران تاکید می‌کنند حتما روزانه و بصورت پیوسته مراقب وب‌سایت خود باشید، شما به یک وب‌سایت برای موفقیت احتیاج و موفقیت برند شما در گرو یک وب‌سایت بزرگ و مجهز است. این توصیه‌ها خیلی خلاف واقعیت نیستند اما درمورد موفقیت برندتجاری و بازاریابی وب‌سایت تنها چیزی نیست که شما احتیاج دارید.
تمرکز بیش از حد بر روی وب‌سایت بخش بزرگی از وقت گرانبهای شما در برندینگ را می‌گیرد. بنابراین سعی نکنید دوباره و دوباره روی وب‌سایت خود کار کنید و تمام انرژی خود را از دست بدهید. همه می‌دانیم که وب‌سایت‌ها مهم‌اند اما فقط یک قطعه از پازل موفقیت برند هستند.
وب‌سایت نخستین محلی خواهد بود که مشتری شما و برندتجاریتان را پیدا می‌کند. ولی اگر پول و بدوجه‌ای که برای برندینگ در نظر گرفتید تنها خرج وب‌سایت کنید این یک شکست خواهد بود. شما ابتدا به پایه و اساسی محکم در برندینگ و بازاریابی احتیاج دارید نه قالب و طراحی رنگین‌کمانی در وب‌سایت.
حتما می‌گویید اگر توصیه می‌کنید وقتمان را صرف وب‌سایت، طراحی آن و رونق دادن به شکل و شمایل آن نکنیم پس نیرو، انرژی و بودجه خود را در برندینگ چگونه استفاده کنیم؟
 • تمرکز به وب‌سایت را ساماندهی کنید و استفاده‌ای صحیح از آن داشته باشید.
 • آنچه که در پشت صحنه برند و تجارت شما می‌گذرد اهمیت دارد.
 • اغلب برندهای موفق استفاده از اتفاقات و فعالیت‌های پشت صحنه را به کسب و کارهای نوپا پیشنهاد می‌کنند.
 • با استفاده از این روش شما با کمترین هزینه و سعی جذابیت بیشتری بدست می‌آورید و رشد می کنید.

شما در پشت صحنه وب‌سایت برند خود به سه گروه فعال احتیاج دارید:

 • اتوماسیون فروش قوی.
 • کمپین‌های قوی برای برند.
 • اتوماسیون قوی در بازاریابی.
مجموع این تیم‌ها و فعالیت‌ها هستند که می‌توانند شما را به نتایج بهتری نزدیک کنند و موفقیتتان را رقم بزنند. اما مسیر موفقیت به همینجا ختم نمی‌شود. شما به چیزی که مدنظر مشتری است فکر کردید؟ شما بعنوان یک مشتری دوست دارید چه محتوایی را در جستجوهای خود بدست بیاورید؟ همیشه محتواهای ارائه شده‌ از برندها برایتان رضایت‌بخش بودند؟ محتوا یکی از بنیادی‌ترین و کلیدی‌ترین اهرم‌هایی هستند که موفقیت برندینگ را در خود پنهان دارند و تنها کسب و کارهایی به آن می‌رسند که بتوانند تولید محتوای خوبی انجام دهند. مشتری دوست دارد که در لحظه با محتوایی رو‌به رو شود که در فکر پرورش می‌داد. محتوایی که تضمین کند این برند حلال مشکل اوست. پس محتوا خود یک روش است.

محتوای موردعلاقه مشتری در برندینگ :

کمپین‌هایی که در روش قلبی نام بردیم از محتواها استفاده می‌کنند. شما اطلاعاتی همچون ایمیل مشتریان را در دست دارید و برای آن‌ها پیام‌ها و محتواهای حاوی خدمات و اخبار و ... ارسال می‌کنید. در واقع درست این است که شما از این آدرس ایمیل‌ها استفاده کرده، آن‌ها را در اتوماسیون بازاریابی خودکار قرار دهید و مرتبا ایمیل ارسال کنید.
هرچیزی برای مشتری بفرستیم؟
خیر. گفتیم که می‌توانید یک تبلیغ و اطلاع رسانی مستمر داشته باشید اما نه در قالب ارسال پیام‌ها و مطالب خسته کننده که هیچکسی حاضر به مطالعه آن‌ها نیست. محتوایی را تولید که به نظر آن‌ها جذاب است و منتظر هستند از شما دریافت کنند.
چگونه بفهمم مشتری چه محتوایی مطالعه می‌کند؟
خیلی راحت از این میانبرها استفاده کنید:
 • تماس‌های فروش بین اپراتور و یا ربات با مشتری نشان می‌دهد که مشتری چه چیزی می‌خواهد.
 • مشکلات تکراری آن‌ها را مورد هدف قرار دهید.
 • سوالات آن‌ها را جواب دهید.
 • درمورد آنچه که منتظرش هستند به آنها نوید دهید.
 • گاهی از اسرار و کارهایی که می‌خواهید در آینده انجام دهید بگویید.
 • نترسید آن‌ها نمی‌توانند استفاده بدی از این اطلاعات داشته باشند. درمقابل امیدوار می‌شوند که شما می‌توانید مشکلشان را برطرف کنید. پس یک امتیاز دیگر هم کسب می‌کنید، آن‌ها فقط به شما اعتماد می‌کنند و منتظر محصولات شما هستند.

حالا HEO بهتر است:

امکان ندارد کسی بازاریاب باشد و از سئو SEO استفاده نکند. بهینه سازی کلمات کلیدی در موتورهای جستجو یکی از تحولات عظیم در صنعت بازاریابی برندینگ از سال 2000 بشمار می‌رود.
اما سئو چکار می‌کند:
خیلی ساده موتور جستجو را گول میزند. سئو به کسی که تولید محتوا می‌کند این اجازه را می‌دهد که وب‌سایت را با کلمات کلیدی پر کند، رتبه وب‌سایت را در موتور جستجو ارتقا دهد و بازدید بیشتری بگیرد. اما امروز دیگر اوضاع تغییر کرده و اول شدن و یا بهتر شدن از نظر گوگل این نیست که شما بازدید و کلیک بیشتری بدست آورید.
پس اگر امروز کسی وارد وب‌سایت شما شد کلمات کلیدی تکراری را دید و بلافاصله از وب‌سایت خارج شد ناراحت شوید، چراکه این یک تیر به رتبه شما در گوگل است.

پس چکار کنیم و چطور برند را نجات دهیم؟

 • از حالا بیشتر به فکر مشتریان و مخاطبین خودتان باشید.
 • از HEO استفاده کنید و وب‌سایتی بسازید که دلخواه انسان‌ها باشد نه دلخواه الگوریتم‌های گوگل.
 • اگر بتوانید تجربه بازدیدکنندگان را به رضایت‌بخشی تبدیل کنید یعنی آینده‌ای روشن در برندینگ و سرپا نگهداشتن وب‌سایت خواهید داشت.
 • تاثیری که از HEO می‌گیرید غیرقابل مقایسه با SEO خواهد بودريال شگفت زده می‌شوید.09177755652