فروش برند و داستان برند هوم دیپو

تاریخ : 1399/25/09 نویسنده :admin3 بازدیدها : 118 موضوع : مقالات برندهوم دیپو (Home Depot) شرکت آمریکایی عرضه‌‌کنند‌ه‌ی ابزار و تجهیزات ساخت، تعمیر و بازسازی ساختمان است. مرکز مدیریتی این شرکت در آتلانتا و منطقه‌ی کاب کانتی ایالت جورجیا واقع است. این شرکت مالک تعداد زیادی فروشگاه‌های عظیم معروف به Big Box Store در سرتاسر ایالات متحده‌ی آمریکا، کانادا، کلمبیا و مکزیک است.
هوم دیپو علاوه بر مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای خود، از سال ۲۰۱۵ به‌عنوان مالک برند اینترلاین برندز نیز شناخته می‌شود. این برند از شرکت‌های قدیمی عرضه‌کننده‌ی ابزارآلات و تجهیزات تعمیری در ایالات متحده‌ی آمریکا است. در حال حاضر هوم دیپو به‌عنوان بزرگترین فروشگاه عرضه‌کننده‌ی ابزارآلات ساختمانی در ایالات متحده‌ی آمریکا شناخته می‌شود و برند Lowe's بزرگترین رقیب آنها است. هوم دیپو علاوه بر فروش تجهیزات و ابزارآلات در فروشگاه‌های زنجیره‌ای خود، خدمات نصب و تعمیرات تجهیزات و دکوراسیون خانگی را نیز با همکاری با شرکت‌های دیگر ارائه می‌کند.تاریخچه تاسیس

شرکت هوم دیپو در سال ۱۹۷۸ توسط برنارد مارکوس، آرتور بلانک، ران بریل و پت فراه تاسیس شد. البته عموما مارکوس و بلانک به‌عنوان موسسان اصلی این شرکت شناخته می‌شوند. هدف اصلی از تاسیس این شرکت، ساخت و مدیریت فروشگاه‌های عظیم فروش ابزار تعمیرات ساختمانی بود که از لحاظ ابعادی از تمامی رقبا بزرگتر باشد. سرمایه‌ی اولیه‌ی شرکت توسط کن لانگون از سرمایه‌گذاران مشهور آن زمان تامین شد.
روزهای ابتدایی شرکت با دشواری می‌گذشت. آنها بر خلاف فروشگاه‌های دیگر پول زیادی برای ساختمان یک فروشگاه ابزارآلات هزینه کرده بودند و جذب اولین مشتری برایشان دشوار بود. یکی از استراتژی‌ها برای زیبا نشان دادن فروشگاه با کمترین قیمت، قرار دادن جعبه‌های خالی ابزار و تجهیزات در فروشگاه بود. استراتژی دیگر برای جذب مشتری انجام شد و به هر فردی که از فروشگاه هوم دیپو بازدید می‌کرد، یک هدیه‌ی یک دلاری اهدا می‌شد. همین استراتژی‌های ساده و شاید خنده‌دار، موفقیت آنها را در سال اول تضمین کرد.

در واقع ایده‌ی اولیه‌ی تاسیس این شرکت، در یک ملاقات کافی شاپی میان مارکوس و بلانک شکل گرفت. آنها پس از اخراج شدن از فروشگاه‌های لوازم تعمیرات خانگی Handy Dan به فکر تاسیس فروشگاه خود افتادند. این دو به دنبال تاسیس فروشگاهی بودند که نه‌تنها ابزارهای لازم، بلکه آموزش مورد نیاز برای استفاده از ابزارها و تعمیرات و طراحی‌های کلی ساختمانی را به مشتریان عرضه کند. از همان ابتدا در ایده‌ی آنها، کارمندان باید آموزش‌های لازم برای کمک به مشتریان در انتخاب و به‌کارگیری ابزارها را می‌دیدند.با ورود هوم دیپو به صنعت تعمیرات و نوسازی خانه‌ها، یک ساختارشکنی اساسی در این بخش اتفاق افتاد. تا پیش از ورود این شرکت، عمدتا افراد حرفه‌ای توانایی انجام پروژه‌های تعمیراتی و نوسازی خانه‌ها را داشتند و علاقه‌مندان آماتور برای تامین قطعات و ابزارهای خود مجبور به مراجعه به فروشگاه‌های کوچک مختلف بودند. هوم دیپو در فروشگاه‌های عظیم خود تنوعی از ۴۰ هزار محصول را برای این علاقه‌مندان عرضه کرد و بعلاوه، آموزش‌های لازم را نیز به آنها ارائه می‌کرد.

اولین فروشگاه‌های هوم دیپو در سال ۱۹۷۹ و در آتلانتا تاسیس شدند. در ۲۱ ژوئن سال ۱۹۸۱، این شرکت وارد سهام نزدک شده و سهام آن به‌صورت عمومی عرضه شد. این IPO سرمایه‌ای حدود ۴ میلیون دلار را به این خرده‌فروشی سرازیر کرد. عضویت در بازار بورس نیویورک نیز ۳ سال بعد و در ۱۹ آوریل ۱۹۸۴ اتفاق افتاد.
هوم دیپو گسترش فروشگاه‌های خود را از همان سال‌های ابتدایی شروع کرد. آنها در سال ۱۹۸۱ شعبه‌های خود را در فلوریدا، در مناطق هالیوود و فورت لادردیل تاسیس کرد. تا سال ۱۹۸۴ تعداد شعبه‌های هوم دیپو به ۱۹ عدد رسیده بود که آمار فروش آنها را به ۲۵۶ میلیون دلار رساند. یکی از اولین خریدهای بزرگ این شرکت، فروشگاه Bowater Home Center از شرکت بواتر بود که برای ورود به منطقه‌ی دالاس به قیمت ۴۰ میلیون دلار انجام شد.


گسترش کسب‌وکار در سال‌های میانی دهه‌ی ۱۹۸۰، هوم دیپو را با چالش‌های مالی متعددی روبرو کرد. این شرکت در سال ۱۹۸۴ با پرداخت ۳۸.۴ میلیون دلار یک فروشگاه زنجیره‌ای را از  Bowater خریداری کرد. این خرید مشکلات متعددی را برای شرکت ایجاد کرد. اعتبار بوواتر در میان مشتریان بالا نبود و بازاریابان آنها اهداف هوم دیپو را دنبال نمی‌کردند. در نتیجه شرکت مجبور شد تا تمامی این نیروها را اخراج کند. در نتیجه‌ی این اتفاقات، آنها با کاهش ۴۲ درصدی درآمد و افزایش بدهی‌ها تا مرز ۲۰۰ میلیون دلار مواجه شدند. همین مشکلات مالی باعث شد ارزش سهام این شرکت نیز در آن سال‌ها کاهش پیدا کند. مدیران برای حل این چالش‌ها در سال ۱۹۸۶ تنها ۱۰ فروشگاه جدید تاسیس کردند و با عرضه‌ی ۲.۹۹ میلیون سهم دیگر به ارزش هر سهم ۱۷ دلار، توانستند بدهی‌های شرکت را تسویه کنند. علاوه بر آن مارکوس یک سیستم کنترل انبار کامپیوتری را در شرکت به کار گرفت و همچنین، سیستم آموزش مدیریت را نیز ارتقا داد. 

گسترش فعالیت و سلطه بر بازار

سلطه‌ی هوم دیپو بر بازار فروش ابزارآلات و تجهیزات ساختمانی در سال ۱۹۸۹ اتفاق افتاد. آنها در این سال با پشت سر گذاشتن برند لاوز به بزرگترین خرده‌فروشی ساختمانی در ایالات متحده‌ی آمریکا تبدیل شدند. پس از آن، برنامه‌ریزی مدیران برای گسترش زمینه‌های فعالیت انجام شد و خدمات نصب و تعمیرات نیز به‌عنوان شاخه‌ای جدید به فعالیت‌های Home Depot اضافه شد.
اولین طرح خدماتی هوم دیپو با نام EXPO در سال ۱۹۹۱ و با هدف انجام سرویس‌های نصب و پیاده‌سازی خدمات ممتاز مانند پنجره و فرش اجرا شد. ۴ سال بعد اولین کتاب مرجع هوم دیپو با نام Home Improvement 1-2-3 منتشر شد که قدمی مهم در بخش بازاریابی محتوای این برند به حساب می‌آید.
ورود به بازار کانادا در سال ۱۹۹۴ و با خرید مجموعه فروشگاه‌های ابزار Aikenhead's Hardware به مبلغ ۱۵۰ میلیون دلار انجام شد. پس از آن تمامی فروشگاه‌های این برند به هوم دیپو تغییر نام دادند. تا سال ۱۹۹۵ تعداد فروشگاه‌های هوم دیپو به ۳۵۰ عدد رسید و آمار درآمد آنها را به نزدیکی ۱۰ میلیارد دلار رساند. با شروع قرن ۲۱ و در سال ۲۰۰۰، موسسان اصلی شرکت یعنی مارکوس و بلانک از سمت خود استعفا دادند و رابرت ناردلی به‌عنوان مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره‌ی شرکت انتخاب شد. سیاست‌های ناردلی روی توسعه‌ی آهسته و کاهش هزینه‌ها متمرکز بود. 

یکی دیگر از خریدهای استراتژیک این برند، شرکت Maintenance Warehouse در سن‌دیگو بود که به‌عنوان فروشنده‌ی پستی تجهیزات و ابزارآلات فعالیت می‌کرد. با خرید این شرکت، خدمت‌رسانی به مشتریانی که به فروشگاه‌های اصلی دسترسی نداشتند راحت‌تر شد. ورود به بازار لوله‌کشی و ابزارهای وابسته نیز در سال ۱۹۹۹ و با خرید شرکت Apex Supply انجام شد. این دو شرکت در سال ۲۰۰۴ به The Home Depot Supply تغییر نام دادند.پس از سلطه‌ی کامل بر بازار آمریکا و کانادا، نوبت به بازارهای آمریکای مرکزی رسید و مکزیک به‌عنوان مقصد اول هوم دیپو انتخاب شد. ورود به بازار این کشور با خرید مجموعه فروشگاه‌های Del Norte در سال ۲۰۰۲ انجام شد. علاوه بر این خرید، ساخت فروشگاه‌های عظیم در مناطق مخیکالی و تیخوانا نیز انجام شد.
تلاش هوم دیپو برای ورود به بازار محوطه‌سازی، یکی از پروژه‌های ناموفق این شرکت بود. آنها در سال ۲۰۰۲ زیرمجموعه‌ی landscape Supply را برای ورود به این بازار و تامین تجهیزات و خدمات مورد نیاز آن تاسیس کردند اما ۵ سال بعد تصمیم گرفتند تمامی ۵ فروشگاه این بخش را تعطیل کنند.

خرید بزرگ بعدی هوم دیپو، شرکت هیوز ساپلای بود که بزرگترین تامین‌کننده‌ی مواد و قطعات ساختمانی در ایالات متحده به حساب می‌آمد. این شرکت در سال ۲۰۰۶ و به قیمت ۳.۲ میلیارد دلار خریداری شده و به بخش هوم دیپو ساپلای ملحق شد. این بخش با تمرکز روی خدمات B2B فعالیت می‌کرد. سرانجام در سال ۲۰۰۷ هوم دیپو تصمیم گرفت که اچ‌دی ساپلای را بفروشد و در نهایت آن را به کنسرسیومی از سه شرکت کارلایل گروپ، بین کپیتال و کلیتون دابیلیر اند رایس فروخت.بحران اقتصادی سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ این برند بزرگ را نیز تحت تاثیر قرار داد. در آن سال‌ها صنعت ساختمان رکود شدیدی را تجربه می‌کرد و هوم دیپو مجبور به تعطیلی ۵۴ فروشگاه خود در سرتاسر کشور شد. علاوه بر آن هزاران کارمند این شرکت نیز تعدیل شده و زیرمجموعه‌ی طراحی آنها با نام EXPO Design Center نیز به طور کامل تعطیل شد. البته کارمندان این بخش اجازه داشتند برای استخدام مجدد در بخش‌های دیگر هوم دیپو اقدام کنند. آمار فروش این شرکت در فوریه‌ی سال ۲۰۰۹ به حدود ۷۱ میلیارد دلار رسید که نسبت به سال‌های قبل با کاهش ۲۰ میلیارد دلاری مواجه بود. البته فروش بخش اچ‌دی ساپلای نیز در این کاهش درآمد دخیل بود.

زیرمجموعه‌ها و محصولات اختصاصی

همان‌طور که پیش از این گفته شد هوم دیپو با تمرکز روی خدمات ساختمانی، علاوه بر فروش محصولات این حوزه، برندهای متعددی برای خدمات جانبی نیز تحت مدیریت خود دارد. این برندها انواع محصولات و خدمات اعم از قالیشویی و نقاشی تا مبلمان داخلی و خارجی و ابزارآلات برقی و دستی را به مشتریان عرضه می‌کنند.
یکی از بزرگترین برندهای زیرمجموعه‌ی هوم دیپو، Chem-Dry نام داشت. این شرکت در سال ۱۹۷۷ و با تمرکز روی خدمات شستشوی مبلمان و فرش در کالیفرنیا تاسیس شد. آنها تا امروز ۴ هزار شعبه در سرتاسر جهان اعم از آمریکا، کانادا، ژاپن، استرالیا و بسیاری کشورهای دیگر تاسیس کرده‌اند. این گسترش برند، کم‌درای را به بزرگترین مجموعه‌ی زنجیره‌‌ای شستشوی مبلمان و فرش در جهان تبدیل کرده است. این شرکت در سال ۲۰۰۶ توسط هوم دیپو خریداری شد اما در سال ۲۰۱۱ به Baird Capital Partners فروخته شد.
محصولات رنگ، نقاشی و خدمات نگهداری نمای چوپ هوم دیپو با نام BEHR شناخته می‌شود. این برند تولیدکننده و عرضه‌کننده‌ی رنگ‌های ساختمانی داخلی و خارجی و محصولات نگهداری نمای چوب است که محصولات خود را به‌صورت اختصاصی در فروشگاه‌های هوم دیپو عرضه می‌کند. برند BEHR در سال ۱۹۴۷ تاسیس شده و هم‌اکنون تحت مالکیت Masco Corporation فعالیت می‌کند.

از محصولات دیگری که به‌صورت اختصاصی در فروشگاه‌های برند هوم دیپو عرضه می‌شوند می‌توان به برند Homelite اشاره کرد. این برند عرضه‌کننده ابزارآلات برقی و خصوصا اره‌های برقی است. آنها عرضه‌کننده‌ی اولین اره‌برقی یک‌نفره در جهان هستند و بزرگترین تولیدکننده‌ی ژنراتورهای پورتابل پس از جنگ جهانی دوم نیز به حساب می‌آیند. این برند در سال ۱۹۲۱ تاسیس شده و اکنون تحت مدیریت Techtronic Industries و با تمرکز روی ابزارآلات برقی سبک فعالیت می‌کند.شرکت رسانه‌ای چندمنظوره‌ی مارتا استورات از دیگر شرکای انحصاری هوم دیپو است که فعالیت‌های دکوراسیون و عرضه‌ی مبلمان خارجی و داخلی خود را از سال ۲۰۰۹ در فروشگاه‌های این شرکت انجام می‌دهد. RYOBI برند دیگری است که محصولات خود را در آمریکا و کانادا، به جز فروش آنلاین به‌طور انحصاری در هوم دیپو عرضه می‌کند. این برند ژاپنی تامین‌کننده‌ی انواع قطعات و تجهیزات صنایع برقی و همچنین ابزارآلات برقی است. در بخش ابزارآلات دستی نیز هوم دیپو همکاری نزدیکی با برند RIGID و محصولات این برند با سابقه را به‌صورت انحصاری عرضه می‌کند. برند ریجید در سال ۱۹۲۳ تاسیس شده و اکنون با تمرکز روی عرضه‌ی ابزارآلات و تجهیزات گرمایش و تهویه و لوله‌کشی فعالیت می‌کند.
یکی دیگر از برندهایی که محصولات خود را به‌صورت اختصاصی در هوم دیپو عرضه می‌کند، American Woodmark است. این شرکت در زمینه‌ی تولید کابینت آشپزخانه و حمام فعالیت می‌کند و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان این محصولات در ایالات متحده‌ی آمریکا است. برند دیگر، تولیدکننده‌ی مبلمان خانگی و اداری است که با نام Thomasville محصولات کابینتی خود را به‌صورت انحصاری در هوم دیپو به فروش می‌رساند.

علاوه بر موارد گفته شده، هوم دیپو تعدادی برند انحصاری نیز دارد که تحت مالکیت این شرکت محصولاتی را تولید می‌کنند. از این میان می‌توان به برند‌های تولید ابزار Huskey، Workforce، HDX، برند تجهیزات بهداشتی Glacier Bay، برند Commercial Electric و برند دکوراسیون Home Decorators Collection اشاره کرد.برند هوم دیپو در صنعت سوخت‌رسانی نیز فعالیت‌های نسبتا جدی دارد. آنها در سال ۲۰۰۶ در برخی از فروشگاه‌های خود، جایگاه‌های سوخت آزمایشی را تاسیس کردند که با برند Home Depot Fuel فعالیت می‌کردند. اولین جایگاه سوخت در برنتوود تنسی تاسیس شد و یک ماه بعد جایگاه منطقه‌ی هریمتج شروع به کار کرد. تا پایان سال ۴ مرکز آزمایشی دیگر در مناطق مختلف تاسیس شد. تخمین اولیه، درآمد ۵ تا ۷ میلیون دلاری سالانه از این جایگاه‌های سوخت بود اما درآمد حقیقی بسیار بالاتر گزارش شد. این مراکز علاوه بر سوخت‌ بنزین و گازوئیل و گاز، غذا و نوشیدنی نیز عرضه می‌کنند. این جایگاه‌ها به شرکای تجاری هوم دیپو این امکان را می‌دهد که پس از تحویل کالا از خدمات متنوع برای کامیون‌های خود استفاده کنند.

شعبه‌های بین‌المللی

همان‌طور که گفته شد هوم دیپو علاوه بر آمریکا در چند کشور دیگر از جمله کانادا، مکزیک و چین فعالیت‌هایی دارد که کانادا، مهم‌ترین حوزه‌ی فعالیت بین‌المللی این برند است. بخش کانادایی این شرکت با نام هوم دیپو کانادا دارای ۱۸۲ فروشگاه و ۲۸ هزار کارمند است. این فروشگاه‌ها در همه‌ی استان‌های این کشور پخش شده‌اند. علاوه بر رقیب سنتی یعنی لاوز که از سال ۲۰۰۷ وارد بازار کانادا شده، رقیب اصلی هوم دیپو در این منطقه، شرکت کانادایی RONA است که حدود ۴ برابر بیشتر از آنها فروشگاه دارد.
هوم دیپو در مکزیک نیز فعالیتی جدی دارد. آنها از سال ۲۰۰۱ وارد این بازار شده و با ۱۰۶ فروشگاه، هم‌اکنون به‌عنوان یکی از بزرگترین خرده‌فروشی‌های این کشور شناخته می‌شوند. آنها در سال ۲۰۰۴ با خرید Home Mart در این کشور، حضور خود را گسترده‌تر کرده و اکنون حدود ۱۱ هزار کارمند دارند که با رشد سالانه‌ی ۱۰ درصد در حال افزایش است.
در میان کشورهای آسیایی، تنها چین نماینده‌ی رسمی هوم دیپو بود که در سال ۲۰۰۶ میزبان آمریکایی‌ها شد. آنها در این سال شرکت The Home Way را در چین خریداری کرده و صاحب ۱۲ فروشگاه در این کشور شدند. البته حضور هوم دیپو در آسیای شرقی ماندگار نبود و این شرکت در سال ۲۰۱۲ تمامی فروشگاه‌های خود به جز دو فروشگاه اختصاصی رنگ و دکوراسیون را تعطیل کرد. مدیران این شرکت در حال حاضر برنامه‌ای برای بازگشت یا توسعه‌ی حضور در چین ندارند. آنها دلیل اصلی شکست در این بازار را نیز عدم درک مناسب از فرهنگ چینی و عدم علاقه‌ی آنها به صنعت DIY عنوان کرده‌اند.

بزرگترین خرده‌فروشی ابزارآلات آمریکایی در سال ۱۹۹۷ تصمیم به ورود به بازار آمریکای جنوبی گرفت. مقصد اولیه شیلی و آرژانتین بود که مدیران هوم دیپو با امید زیادی به سمت آن رفتند. البته پیش‌بینی مدیران محقق نشد و درآمد شرکت پایین‌تر از انتظار بود. سرانجام در سال ۲۰۰۱ شریک شیلیایی شرکت یعنی Falabella سهم هوم دیپو از فروشگاه‌های Home Center در شیلی را خریداری کرد. در سال ۲۰۰۲ نیز شعبه‌های کشور آرژانتین به شرکت شیلیایی Cencosud فروخته شد.

سال‌های اخیر و وضعیت کنونی هوم دیپو

کریگ منیر، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره‌ی کنونی هوم دیپو در سال ۲۰۱۴ به این موقعیت رسید. او حایگزین فرانک بلیک شد که در سال‌های پایانی قرن بیستم و شروع قرن ۲۱، برنامه‌های توسعه‌ای و تحولاتی متعددی را در هوم دیپو اجرا کرده بود. منیر در سال ۱۹۹۷ به این شرکت ملحق شد و تا سال ۲۰۰۳ در موقعیت‌های مدیریتی و معاونتی متعددی در هوم دیپو مشغول به فعالیت بود. عمده‌ی وظایف مدیریتی منیر در این سال‌ها، در بخش بازاریابی منطقه‌ای خلاصه می‌شود.

هوم دیپو در سال ۲۰۱۵ یکی دیگر از خریدهای عظیم خود را انجام داد. آنها شرکت اینترلاین برندز را به قیمت ۱.۶ میلیارد دلار خریداری کردند تا دامنه‌ی محصولات و خدمات خود را به بخش‌های بزرگ دیگری از صنعت ساختمان گسترش دهند. این خرید و ادغام در آگوست سال ۲۰۱۶ به‌طور کامل نهایی شد و وبسایت و زیرمجموعه‌های اینترلاین برندز به طور کامل به هوم دیپو تغییر نام دادند. از برندهای زیرمجموعه‌ی اینترلاین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • Wilmar Industries
  • Barnett
  • SupplyWorks
  • US Lock
  • Hardware Express
  • Maintenance USA
  • Leran Gas Products
فروشگاه‌های هوم دیپو با سبک انبارداری طراحی و مدیریت می‌شوند. این فروشگاه‌ها به‌طور میانگین ۹۷۰۰ متر مربع مساحت دارند و بزرگترین آنها در واوکسهل نیوجرسی و آناهیم هیلز کالیفرنیا با مساحت حدودی ۲۰ هزار متر مربع ساخته شده‌اند. نکته‌ی مهم این که این شرکت برای تامین محصولات ۲ هزار فروشگاه خود در سراسر آمریکا، حدود ۹۰ مرکز توزیع دارد. این شرکت در وبسایت رسمی خود خدمات تحویل محصول در نزدیک‌ترین فروشگاه و همچنین مرجوعی کالا را انجام می‌دهد. نکته‌ی جالب این که وبسایت homedepot.com در مناطق خارج از حوزه‌ی فعالیت این شرکت قابل دسترسی نیست.

هوم دیپو در سال ۲۰۰۲ بنیاد هوم دیپو تاسیس کرد که وظایف و ماموریت‌های بشردوستانه‌ی این شرکت را انجام می‌دهد. این بنیاد خدمات متنوع نقدی و غیرنقدی را به پروژه‌های خیریه‌‌ی متعدد از جمله بهداشت و تفریحات عمومی ارائه می‌کند. علاوه بر آن همکاری آنها با انجمن‌های نظامی آمریکا باعث شده تا تخفیف‌های متنوعی در فروشگاه‌های این شرکت به نظامیان آمریکایی داده شود.آخرین پروژه‌ی غیرانتفاعی هوم دیپو در سال ۲۰۱۸ و با اختصاص سرمایه‌ی ۵۰ میلیون دلاری شروع شده است. این پروژه قصد دارد تا ۱۰ سال آینده به ۲۰ هزار نفر آموزش ساخت و تعمیرات ساختمانی ارائه دهد. بازنشستگان، نیروهای نظامی، دانش‌آموزان دبیرستانی و جوانان کم‌بضاعت، جامعه‌ی هدف این آموزش‌ها را تشکیل می‌دهند.
علاوه بر موارد گفته شده، هوم دیپو در پروژه‌های حفاطت محیط زیست و صرفه‌جویی انرژی نیز فعالیت‌هایی جدی دارد. آنها علاوه بر تبلیغ استفاده از لامپ‌های کم‌مصرف فلورسنت، برنامه‌ای برای بازیافت این مواد نیز اجرا کرده‌اند.

برند هوم دیپو در تاریخ خود با چند چالش جدی نیز روبرو بوده است. این چالش‌ها در موضوعات مختلف اعم از افشاگری‌های صحیح یا ناصحیح کارمندان قبلی، انتقاد به نحوه‌ی طراحی و اجرای ساختمان فروشگاه‌ها، دعواهای پتنتی و از همه مهم‌تر، نفوذ هکرها به سیستم پرداخت بوده است. مورد آخر در سال ۲۰۱۴ اتفاق افتاد و هوم دیپو تایید کرد که در یک نفوذ خرابکارانه، اطلاعات ۵۶ میلیون کارت اعتباری از سیستم پرداخت این شرکت سرقت شده است. البته هوم دیپو تمامی خسارت مشتریان را پرداخت کرده و پس از آن از سیستم رمزنگاری پیشرفته در بخش پرداخت خود استفاده می‌کند.
رقیب سنتی هوم دیپو یعنی لاوز را می‌توان تنها رقیب کنونی این شرکت در بازار محصولات و خدمات نوسازی خانه دانست. البته لاوز حدود ۳۰ سال قبل‌تر از هوم دیپو تاسیس شده اما اکنون از لحاظ گستردگی در مقام دوم قرار دارد. شباهت دیگر این دو رقیب علاوه بر جامعه‌ی هدف و محصولات، ابعاد فروشگاه‌ها است. هر دوی این برندها فروشگاه‌های فوق عظیم دارند.

یکی از نکات جالب در تاریخچه‌ی هوم دیپو، تغییر مکرر شعار این برند در طول سال‌های فعالیت است. به‌طور معمول شرکت‌ها شعارهای تبلیغاتی خود را به ندرت تغییر داده و تا زمان پایان فعالیت به یک شعار پایبند می‌مانند. اما هوم دیپو در دهه‌های ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ چندین بار شعار تبلیغاتی یا Slogan خود را تغییر داده است. عبارت‌هایی همچون «The Home Depot: First in Home Improvement»، «The Home Depot, low prices are just the beginning» و «When you’re at the Home Depot, you’ll feel right at home» از شعارهای ابتدیی این برند بوده‌اند. در سال ۲۰۰۳ شعار شرکت به «You can do IT. We can help» تغییر کرد و سرانجام در سال ۲۰۰۹ شعار کنونی یعنی «More saving More doing» برای هوم دیپو انتخاب شد.از نکات جالب دیگر در مورد این برند، فعالیت جدی آنها در سیاست است. اغلب شرکت‌ها فعالیت‌های سیاسی خود را به‌خاطر ترس از دست دادن طیف خاصی از مشتری‌ها مخفی می‌کنند اما این برند به‌صورت آشکار در کمپین‌های انتخاباتی خصوصا برای جمهوری‌خواهان شرکت می‌کند. به‌عنوان مثال جوج دبلیو بوش که از دوستان نزدیک مدیرعامل قبلی یعنی باب ناردلی بود، سهم عمده‌ای از حمایت‌های انتخاباتی خود را از هوم دیپو دریافت کرد. این شرکت در اسپانسرینگ رقابت‌های ورزشی نیز نقش جدی دارد و به‌عنوان حامی اصلی تیم‌های المپیک آمریکا و کانادا شناخته می‌شود. 

هوم دیپو از همان ابتدای تاسیس با شعار بهترین خدمات و آموزش کامل به مشتریان تاسیس شده است. موسسان از همان روزهای ابتدایی مراکز آموزش و کمک به مشتریان را راه‌اندازی کردند و تا امروز نیز این شعار در تمامی فعالیت‌های شرکت جاری بوده است. علاوه بر این موارد، قیمت پایین و رقابتی نیز از استراتژی‌های همیشگی هوم دیپو بوده است. طبق آخرین آمار، در آمد هوم دیپو در سال ۲۰۱۷ حدود ۱۰۰.۹ میلیارد دلار عنوان شده و این شرکت در فروشگاه‌‌ها و ادارات خود، ۴۰۰ هزار کارمند دارد. طبق آخرین رتبه‌بندی وبسایت فوربز، برند هوم دیپو در رتبه‌ی ۳۳ باارزش‌ترین برند‌های جهان قرار دارد.
whatsapp : 0921-646-5121