خرید و فروش برند آرایشی

تاریخ : 1399/11/06 نویسنده :admin3 بازدیدها : 145 موضوع : مقالات برندخرید و فروش برند آرایشی

اهمیت بالای نام های تجاری سبب شده که امروزه خرید و فروش برند به یکی از تجارت های حاشیه ای در این زمینه تبدیل شود. بسیاری از افراد به جای ثبت برند ترجیح می دهند که از برندهای آماده واگذاری، استفاده کنند. بنابراین خرید این نوع برندها به صرفه تر بوده و دارای مزایای بیشتری است. خرید این برندها بی دردسرتر از مراحل ثبت برند است زیرا شما جهت به دست آوردن یک برند آرایشی به این شکل تنها کافی است هزینه برند را پرداخت کرده و مراحل ثبت سند را انجام دهید.

یکی از مهم ترین تفاوت های برند آماده واگذاری با برند ثبت نشده در این است که مطمئن هستید نام تجاری دیگری با این عنوان ثبت نشده و نخواهد شد. بنابراین می توانید با اطمینان بیشتری فعالیت های خود را گسترش دهید. این تفاوت ها باعث شده است که خرید و فروش برند آرایشی کاری مقرون به صرفه و پر سرعت تلقی شود.
همانطور که می دانید سخت گیری های زیادی در این حوزه وجود دارد و شما برای ثبت یک نام تجاری جدید باید حتما از مشابه یا تکراری نبودن برند خود اطمینان داشته باشید. این امر با توجه به حجم بالای برندهای ثبت شده و موجود، کار سخت و زمان بری خواهد بود.

چه افرادی مجوز خرید و فروش برند آرایشی دارند؟

اگر صاحب برندی در این حوزه هستید هیچ محدودیتی برای شما در خرید و فروش برندها وجود ندارد بلکه تنها توجه داشته باشید که فروش یا خرید برند باید تحت نظارت اداره مالکیت صنعتی انجام شده و این سازمان در جریان تمام مراحل انتقال و واگذاری برند قرار بگیرد.
این سازمان پس از انتقال مالکیت، هویت شخص سوم را به عنوان مالک جدید و دارای صلاحیت برای تولید در سیستم یکپارچه این مورد ثبت می کند. در خرید و فروش برند آرایشی باید توجه داشته باشید که از تاریخ تنظیم شده در قرارداد مابین شما و طرف دیگر معامله، مالک قبلی دیگر هیچ حق و حقوقی نسبت به برند نداشته و به هیچ عنوان اجازه فعالیت و تولید محصولاتی تحت عنوان برند مذکور نخواهد داشت. در صورت مشاهده این گونه فعالیت ها پیگرد قانونی به دنبال دارد.

مرجع معتبر برای خرید و فروش برند آرایشی

افرادی که به دنبال فروش برند آرایشی خود بوده یا تمایل دارند برند مناسبی را برای فعالیت های خود تهیه کنند، همواره به دنبال مرجعی مطمئن برای این گونه معاملات هستند. یکی از مطمئن ترین روش ها در این حیطه این است که به یک موسسه ثبت برند معتبر مراجعه نمائید. این شرکت ها از آخرین لیست برندهای تجاری درحال خرید و فروش اطلاع دارند. در این صورت می توانید علاوه بر یک مشاوره اختصاصی، این لیست ها و قیمت های آن ها را مشاهده کنید.
از طرفی بسیاری از سایت ها در این زمینه فعالیت های خوبی داشته و به عنوان مرجعی مطمئن برای بسیاری از موارد خرید و فروش برند آرایشی به حساب می آیند. اگر بتوانید از اعتبار این گونه سایت ها و معاملات آن ها مطمئن شوید، مراجعه به آن ها بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. لیست برندهایی که می توانید در این سایت ها ببینید بسیار بیشتر بوده و احتمالا افرادی که برندهای خود را جهت فروش به آن ها می سپارند، تخفیف هایی نیز جهت فروش سریعتر در نظر می گیرند.

اعتبار سنجی برند مورد معامله

توجه داشته باشید که به هر طریقی که قصد خرید و فروش برند آرایشی را داشته باشید، حتما باید با احتیاط قدم بردارید. در این مرحله پس از انتخاب برندی که از نظر ظاهری، حوزه فعالیت و قیمت مورد پسند شما واقع شده، باید مورد استعلام قرار بگیرد که از صحت این برند اطمینان حاصل شود. توجه داشته باشید که اگر کورکورانه و بدون گرفتن استعلام رسمی، هزینه ای را بابت برندی پرداخت کرده و بعدا متوجه شوید که این برند اصلا ثبت نشده است، متحمل ضرر و خسارت زیادی خواهید شد.
از طرفی اگر برند ثبت شده اما دارای اعتبار نباشد نیز از نظر قانونی یک برند آماده واگذاری محسوب نمی شود. یعنی حتی اگر برندی را خریداری کنید که اعتبار آن تا چند ماه دیگر رو به پایان باشد یا اعتبار نداشته باشد هزینه اضافه ای را به خود تحمیل کرده اید. زیرا مجبور می شوید مجددا جهت تمدید آن اگر فرصتی باقی باشد، مبالغ گزافی پرداخت کنید.
تنها در صورتی به خرید و فروش برند آرایشی با این شرایط اقدام کنید که برند برای شما بسیار مهم بوده و ارزش و اعتبار آن را داشته باشد که برای تمدید اعتبار، زیر بار این هزینه اضافی بروید. بنابراین بهتر است قبل از رد و بدل هرگونه وجه یا بستن قرارداد، از ثبت بودن برند و مدت اعتبار آن مطمئن شوید.

استعلام گیری برند آرایشی

همانطور که بیان کردیم، قبل از هرگونه اقدامی جهت معامله باید نسبت به صحت برند و اعتبار آن اطمینان لازم را کسب نمائید. در این صورت نیاز به سامانه ای خواهید داشت که بتوانید استعلام برند مورد نظر خود را به صورت قانونی و معتبر انجام دهید. جهت این کار می توانید به صورت مستقیم به سایت سازمان ثبت اسناد مراجعه کرده و از برند مورد نظرتان را با درج مشخصات جزئی استعلام دریافت کنید.
از طرفی بسیاری از موسسات ثبت برند می توانند این اقدام را برای شما انجام داده و شما را نسبت به صحت برند مطمئن نمایند. با پیگیری این اقدامات قادر خواهید بود که خرید و فروش برند آرایشی را با خاطری آسوده انجام دهید.

اقدامات بعدی پس از خرید و فروش برند آرایشی

پس از اینکه شما به هر شکل ممکن، برند را خریداری کرده یا فروخته اید، باید اقداماتی را انجام دهید که خرید و فروش شما شکلی قانونی پیدا کرده و مورد استفاده قرار گیرند.

قرار حقوقی در دفترخانه و تحویل مدارک شناسایی

مدارک شناسایی شامل شناسنامه، کارت ملی، کارت بازرگانی مالک اولیه، سندی که حوزه فعالیت مالک را ثابت کرده و گواهی ثبت برند باید به دفترخانه ثبت اسناد تحویل داده شود. در این صورت می توانید تاریخی را جهت ثبت سند و انتقال مالکیت بین دو طرف قرارداد مشخص نمائید.

پیش پرداخت

طبق توافقات صورت گرفته میان دو طرف خرید و فروش برند آرایشی، مبلغی به عنوان پیش پرداخت باید به حساب مالک واریز شود که به نوعی بیعانه ای جهت اطمینان، رد و بدل شده باشد. فیش این واریز وجه باید معتبر بوده که در امور قانونی مورد استنادهای بعدی باشد.

حضور در دفتر ثبت اسناد

دو طرف معامله، اعم از مالک یا مالکان حقیقی و حقوقی قبلی و بعدی برند مورد نظر باید در تاریخ معلوم شده در محل دفترخانه ثبت اسناد حضور داشته باشند. طی توافقات انجام شده، مابقی مبلغ قرارداد پرداخت شده و امور قانونی مبنی بر واگذاری کامل برند انجام خواهد شد.

اخذ سند مالکیت برند

در این مرحله پرداخت و مراحل قانونی کامل شده و سند مالکیت برند در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در این صورت شما به عنوان مالک جدید برند باید علاوه بر سند خرید برند، مدارکی مانند گواهی ثبت برند، آگهی نوبت اول درخواست برند، آگهی 10 ساله و روزنامه های رسمی چاپ شده جهت ثبت برند که شامل دو سری هستند را دریافت نمائید.whatsapp : 0921-646-5121