چگونه میتوانیم برند خرید و فروش کنیم؟

تاریخ : 1348/11/10 نویسنده :admin3 بازدیدها : 141 موضوع : مقالات برندثبت برند در مقابل خرید برند آماده، کدام مقرون به صرفه‌تر است؟

پاسخ به این پرسش کمی سخت است! همه چیز بستگی به شرایط شما دارد.
ثبت برند در خوش‌بینانه‌ترین حالت ممکن تقریبا 4 تا 6 ماه زمان نیاز دارد؛ و این در صورتی است که قبلا کسی عین یا مشابه نام یا طرح مورد نظر شما را برای کالاهای انتخاب شده، ثبت نکرده باشد و شما تمام مدارک و شرایط مورد نیاز مانند کارت بازرگانی(فقط برای برندهای لاتین)، پروانه بهره‌برداری و… را داشته باشید.
اما خرید برند آماده هیچ‌کدام از پیچیدگی‌های ثبت برند را ندارد. فقط کافی است برند مورد نظر خود را انتخاب کنید، با فروشنده به دفترخانه اسناد رسمی بروید و در کوتاهترین زمان صاحب برند خود شوید.
بنابراین اگر حوصله و زمان کافی برای ثبت علامت تجاری را دارید به سراغ ثبت برند بروید و در غیر اینصورت خرید برند برای شما بهترین راهکار است.

قیمت برند آماده واگذاری به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت برند با توجه به زیبایی نام ثبت شده، فارسی یا لاتین بودن، تعداد کالاها، داشتن سابقه فعالیت، داشتن لوگو و هویت بصری، داشتن وبسایت و دامنه اینترنتی مرتبط و… ارزیابی می‌شود.

روش‌های نقل و انتقال برند آماده و علامت تجاری ثبت شده

نقل و انتقال برند به دو روش کلی و جزئی انجام می‌شود.
انتقال کلی: در این روش تمام امتیاز برند به خریدار واگذار می‌شود و فروشنده دیگر هیچ حقی نسبت به آن برند ندارد.
انتقال جزئی: در این روش تنها امتیاز برخی از کالاها، طبقات و یا قسمتی از سهام برند ثبت شده به خریدار واگذار می‌شود. همچنین این امکان وجود دارد که امتیاز علامت تجاری ثبت شده، فقط برای استفاده در یک منطقه جغرافیایی مشخص به خریدار واگذار شود.
نقل و انتقال برند در سراسر کشور و در تمام استان‌ها و حتی به صورت بین‌المللی امکان‌پذیر است. در صورت درخواست نقل و انتقال بین‌المللی، برسی و تایید نهایی این کار به عهده‌ی کارشناسان مرکز مالکیت معنوی می‌باشد.

مراحل نقل و انتقال برند آماده

  • استعلام برند از مرکز مالکیت معنوی توسط دفترخانه اسناد رسمی، برای اطمینان از درستی نام تجاری مورد نظر
  • امضاء صلح‌نامه و انتقال قطعی نام تجاری به خریدار در دفترخانه اسناد رسمی
  • چاپ آگهی نقل و انتقال علامت تجاری در روزنامه رسمی کشور

مدارک مورد نیاز برای خرید برند آماده

  • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه خریدار
  • اصل و کپی وکالتنامه و مدارک هویتی وکیل (در صورتی که خرید برند توسط وکیل انجام گیرد)09177755652