10 روش برند سازی برای کسب وکارکوچک

تاریخ : 1399/8/04 نویسنده :admin2 بازدیدها : 111 موضوع : مقالات برند


10 روش برند سازی برای کسب وکارکوچک

۱۰ روش برندسازی ; روش برندسازی در شرکت ها به بزرگی و کوچکی اونا مربوط نمی شه و لازم هست تا بدونید که برندسازی برای هر دو نوع شرکت بسیار با اهمیت هست. اما در این میان خیلی از شرکت های بزرگ سعی می کنن روندی مثل شرکتهای کوچک پیش بگیرن تا همایت مردم رو نسبت به خودشون جلب کنن. در این مقاله سعی دارم تا ۱۰ روش برند سازیبرای کسب ‌و کارهای کوچک رو از دید دان ایزینگ از شرکت میس تری عنوان کنم.

عده زیادی از صاحبان مشاغل می دونند که یکی از کار های واجب برای هر کسب و کار برندسازی در اون کسب و کار هست، ولی اکثرا علت این کار رو نمی دونن. اونا فقط می دونن که بین کس و کار موفق و برند سازی رابطه مستقیم وجود داره و دوست دارن که یک برند برای خودشون بسازند تا موفق شوند و همین طور اون ها اعتقاد دارن که برند سازی فقط درست کردن لوگو و چطور جلوه دادن کسب و کار نیست. ولی فقط عده کمی می دونن که موضوع اصلی برای هر کسب و کار موفق برندسازی برای اون کسب و کاره!!! یعنی اینقدر این موضوع توی هر کسب و کاری با اهمیت هست که به جای اسم اون کسب و کار می تونید از برند اون کسب و کار استفاده کنین. این گونه بازاریابیموفق خواهد بود.


شما با درست کردن یک برند می تونید کسب و کارتون رو برای مخاطبانتون تعریف کنید و این برند به نوعی هویت کسب و کار محسوب می شه و فراموش نکنید که برندسازی هسته هر کسب و کار هست نه اینه تصویر نمایش ار هر کسب و کار. امروزه مخاطبان هر کسب و کار خیلی با هوش عمل می کنن و می بینند که شرکت ها برای نمایش هر چه بهتر خود چگونه عمل می کنند و این عملکرد باید به گونه ای شفاف باشد که جای ابهامی نداشته باشه.

یک برند استراتژیک مثل برقراری یک رابطه احساسی دونفر است. موقعی که همه مخاطبان با یکدیگر در تماس باشند تبادل عقاید پیش می آید آنها در مورد برند محبوبشان با هم صحبت می کنن و این باعث فروش بیشتر برای آن برند می شود و خود نوعی تبلیغات دهان به دهان است و میزان وفاداری مشتریان را بالا می برد. همینطور این نوع تبلیغات از قیمت فروش شما هر چند به نسبت رقبا بالاتر، دفاع خواهد کرد و خود توجیهی متقاعد کننده برای مشتریان است، باعث رشد و توسعه در کسب و کار شما می شه.

معرفی ۱۰ روش برندسازی موفق برای شرکت شما

۱- برای خود یک برند تعریف کنین. به موارد خدمات و محصولات و جایی که در بازار دارند توجه کنین و سعی کنین از دیگاه مشتری به مسائل نگاه کنین و درک کنید که اونا چه نگرانی هایی در هنگام خرید دارن. دقت کنین هر هویتی که برای کسب و کارتان دارید باعث رش و توسعه برای شما می شود.

۲- سعی کنید موقع برندسازی به جای مشتری ها خودتونو قرار بدین. هر نفر برای خودش یک شخصیت مجزا دارد که از یک سری باور و اعتقاد تشکیل شده و با توجه به همین موضوع مشخص می شه که ما چه هستیم و با چه کسانی در ارتباط هستیم. همین باورها شخصیت ما را می سازه و باعث عکس العمل های مختلف در شرایط مختلف می شه. الببه برای هر فرد این موضوع یک موضوع احساسی به حساب می آید که خودشون در آن دخیل نیستن، اما در موضوع برندسازی یک امر واجب به حساب می آید.

۳- سعی کنین مواردی که در کسب و کار شما دخیل است را پیدا کنین و هدف اصلی و باورهای خود را مرور کنین. افراد مشهور در زمینه فعالیتتان را شناسایی کنین. با در نظر گرفتن این موارد می تونید یک جایگاه احساسی برای برند خودتون تعریف کنین و یک کاراکتر برای برندتون خلق کنین.

۴- یک هدف گذاری طولانی مدت برای ارتباط با مشتریان خود انجام بدین. البته حواستان باشد که انتظار مخاطبان را تا حدی که نمی توانید مسئولیت قبول کنید بالا نبرید تا بدقول شوید. صداقت داشته باشین تا مخاطبان به شما اعتماد کنن تا هویت کسب و کارتان حفظ شود. همواره اهداف کسب و کارتان را به خاطر آورید و سعی کنین تا به آن اهداف نزدیکتر شوید.

۵- به صورت یکنواخت و با تن صدایی مصمم با مشتریان صحبت کنین تا هویت برندتان مستحکم شود تا بتوانید سطح توقع مشتریان را کنترل کنین و ارائه محصول آسان تر شود .

۶- مطالب تکراری برای مشتریان نگوید، در هنگام ارائه محصول سعی کنید از پیام های کلیدی با ماهیت یکسان استفاده کنین.

۷- مقلد برند های معروفنباشین و از خود خلاقیت به خرج بدین و برای خود یک هویت مستقل تفریف کنین. تا با این کار باعث جذب مشتریانی که به دنبال محصولات و خدمات با اصالت هستن، شوید.

۸- از خود خلاقیت نشان دهید و بر روی موضوعات پافشاری کنید. عموم برندهای خیلی معروف دارای قوانین دست و پاگیری هستند که مشتریان از عدم داشتن انعطاف در این قوانین ناراضی اند. سعی کنید از این دست قوانین دوری کنید.

۹- در هنگام روبرو شدن با مخاطبانتان از نام تجاری کسب و کارتان استفاده کنین و برای برند خود غرور داشته باشید سعی کنید در زمان عرضه محصولات با بکار گیری خلاقیت و بدون بالا بردن قیمت ها و استفاده از تبلیغات یک جای محکم و استوار برای برند خود در بازار ایجاد کنین.

۱۰- بدانید که چاپلوگو بر روی همه محصولات و سری خدمات منسوخ شده است و برند سازی برای هر کسب و کار آینده ای جذاب را رغم می زند و با اهمیت دادن به مخاطبانتان می تونین تمامی چالش ها و دغدغه ها را از میان بردارید و همین کار باعث کشف برند شما از سمت مخاطبانتان می شه و همه آنها دانسته هایشان را با هم در میون می ذارن.

whatsapp : 0921-646-5121