فروش برند آماده؛برند فروشی

تاریخ : 1348/11/10 نویسنده :admin3 بازدیدها : 233 موضوع : مقالات برندبرند آماده چیست؟

انجام مراحل اداری ثبت برند جدید ممکن است برای بسیاری از افراد زمانگیر و غیر قابل تحمل باشد. برندهای آماده برندهایی هستند که تمام مراحل اداری ثبت برند را طی نموده و صاحب آن‌ها قصد دارد در ازای دریافت مبلغی، آن را به فروش برساند. برندهای آماده راهکاری بسیار مطمئن، سریع و نسبتا مقرون به صرفه می‌باشند که مزایای بسیار زیادی دارند.
اصلی‌ترین و مهم‌ترین مزیت برندهای آماده این است که نیازی نیست فرد مراحل اداری ثبت برند جدید را طی نماید در صورتی که برای خرید برند آماده فقط لازم است دو طرف معامله، با در دست داشتن مدارک مورد نیاز، به یک دفتر ثبت اسناد رسمی مراجعه نمایند. خرید برند آماده تا حد بسیار زیادی موجب صرفه‌جویی در زمان می‌شود و همچنین خرید برند آماده باعث می‌شود که شما با یک علامت تجاری ثبت شده و کاملا قانونی وارد بازار رقابت شوند.


مراحل نقل و انتقال برند آماده چیست؟

پس از رسیدن به پاسخ سوال «برند آماده چیست؟» و یافتن آگاهی نسبت به مزایای خرید برند آماده، ممکن است برایتان سوال پیش آید که مراحل نقل و انتقال برند آماده چیست؟ مراحل انتقال برند آماده به شرح زیر می‌باشد:
 • ابتدا فرد خریدار برند ملزم است از مرکز مالکیت معنوی توسط دفترخانه اسناد رسمی، برای اطمینان از درستی برند مورد نظر، استعلامی از آن بگیرد.
 • سپس با ارائه مدارک لازم و حضور در یک دفترخانه رسمی، صلح‌نامه و انتقال قطعی نام تجاری به خریدار، به امضاء می‌رسد.
 • در مرحله آخر آگهی نقل و انتقال علامت تجاری، در روزنامه رسمی شرکت به ثبت برسد.
انتقال برند آماده به ۲ صورت  جزئی و کلی انجام می‌شود. انتقال کلی، انتقالی است که در آن تمام امتیازات برند به خریدار واگذار می‌شود و فروشنده حقی نسبت به آن نخواهد داشت. انتقال جزئی برند آماده به معنی انتقال تنها بخشی از کالاها، طبقات و یا قسمتی از سهام برند ثبت شده به خریدار می‌باشد.


چرا برند فروشی (علامت تجاری یا برند آماده) بخریم؟

ثبت علامت تجاری شامل مراحل، ضوابط و شرایطی است که به دلایل زیر برخی از افراد و مجموعه‌ها ترجیح می‌دهند به جای ثبت برند نسبت به خرید برند فروشی یا همان برند آماده اقدام کنند.
 • برخی از افراد یا مجموعه‌ها فرصت کافی برای سپری شدن مراحل اداری و قانونی ثبت برند را ندارند. در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین قرارداد (فروشنده و خریدار) در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است.
 • نام‌های انتخاب شده جهت ثبت اسم تجاری قبلا توسط فرد یا مجموعه‌ی دیگری ثبت شده‌اند. بنابراین انتخاب یک برند آماده که تمام مراحل ثبت و صدور گواهی ثبت را به صورت ۱۰۰% طی کرده است می‌تواند تصمیمی هوشمندانه باشد.
 • یک علامت تجاری آماده‌ نسبت به نام‌‌هایی که خودتان انتخاب کرده‌اید با محصولات و یا خدمات شما همسوتر است و نظر شما و تیم برندینگ مجموعه شما را بیشتر به خود جلب کرده است! در این صورت خرید برند آماده می‌تواند یکی از گزینه‌‌ها باشد.
 • مجموعه‌ای به هر دلیل قصد فروش نام تجاری خود را دارد. شاید فکر کنید ایده‌هایی بهتر و امکانات مناسب‌تری برای رشد و ارتقای آن برند دارید. در این صورت می‌توانید با خرید امتیاز آن برند تمامی ایده‌هایی که در ذهن دارید به مرحله اجرا درآورید.

مزایای خرید برند آماده چیست؟

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، اصلی‌ترین مزیت خرید برند آماده صرفه‌جویی در زمان می‌باشد. البته که مزایای آن محدود به صرفه‌جویی در زمان نمی‌باشد و مزایای بسیار بیشتری دارد. پس از گرفتن پاسخ سوال «برند آماده چیست؟» حال نوبت آن رسیده که با مزایای خرید برند آماده آشنا شوید. برخی از مزایای خرید برند آماده به شرح زیر است:
 • خرید برند آماده یکی از بهترین راهکارها برای داشتن یک کسب و کار بهتر می‌باشد. در واقع با خرید برند آماده می‌توانید زمانی را که قصد داشتید صرف انجام امور اداری ثبت برند جدید کنید را صرف بهبود هرچه بیشتر کسب و کار خود در بازار کنید.
 • در صورتی که برند انتخابی شما مشابه و یا کپی برند دیگری باشد، لازم است زمان بسیاری را صرف تغییر برند انتخابی خود کنید. در صورتی که خرید برند آماده این مشکلات را نداشته و سریع‌تر انجام می‌شود.
 • داشتن یک برند نام آشنا در بازار می‌تواند تاثیر بسیار به سزایی در فروش محصولات شما داشته باشد.
 • خرید و فروش برند آماده کاملا قانونی می‌باشد و شما نیز پس از خرید برند آماده قادر به فروش آن به دیگذاه خواهید بود.
 • برای ثبت برند جدید مدارک و مجوزهایی مانند مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس یا پروانه بهره‌برداری الزامی می‌باشند. همچنین اگر برند مورد نظر شما لاتین باشد، باید کارت بازرگانی نیز داشته باشید. در صورتی که به هنگام خرید برند آماده نیازی به این مدارک نخواهید داشت.

فهرست برندهای آماده فروش

پیش از اقدام به ثبت برند باید تمام برندهای آماده واگذاری را بررسی کرده و از بین برند‌هایی انتخاب کنیم که تاریخ ثبت آن‌ها به پایان نرسیده باشد. فهرست برندهای آماده فروش در سایت‌های فروش برند آماده با دسته‌بندی منحصر به خود وجود دارند. به عنوان مثال اگر قصد خرید برند آماده در حوزه رستوران و کافی شاپ را داشته باشید
سایر فهرست‌های برندهای آماده فروش به شرح زیر می‌باشند:

معیار قیمت برند آماده چیست؟

 • زیبایی نام ثبت شده
 • فارسی یا لاتین بودن
 • تعداد کالاها
 • داشتن سابقه فعالیت
 • داشتن لوگو و هویت بصری
 • داشتن وبسایت و دامنه اینترنتی مرتبط و…09177755652