برندسازی برای کسب‌ و کارهای کوچک

تاریخ : 1399/6/06 نویسنده :admin3 بازدیدها : 186 موضوع : مقالات برند
من یک کاسب جزء هستم، اصلاً چه نیازی به برندسازی دارم؟
وقتی که از کسب‌ و کارهای کوچک در رابطه با فعالیت‌های برندسازی آنها می‌پرسند، در پاسخ می‌گویند: “نام‌های بزرگ مبالغ زیادی برای بند هزینه می‌کنند، اما شرکت‌های کوچک فقط وابسته به همین مشتریان جزئی هستند و با آنها ادامه می‌دهند.” پس اگر شما یک بنگاه کوچک تجاری هستید، اینکه از ارزش برند چیزی ندانید، قابل توجیه و ندید گرفتن است. اما توجه داشته باشید که چنین باوری در بازار امروز پذیرفته نیست.

حتی اگر به داشتن برند اعتقاددارید، ممکن است در بین کارها و فعالیت‌هایی که دارید، فعالیت‌های مربوط به برندسازی کم ‌ارزش‌ ترین فعالیت‌ها پس از کارهای روزمره برای پاسخ‌گویی به مشتریان و کسب درآمد قرار داشته باشد، که قابل درک است.
چرا برندسازی برای کسب‌وکارهای کوچک ضروری است؟
خوب پس چطور می‌توانم شما را نسبت به ارزش داشتن برند متقاعد کنم؟ ارگ یک رستوران کوچک، وکیل یا حتی ارائه ‌کننده خدمات نظافت شیشه ساختمان هستید.
شاید بهترین و ساده‌ترین راه تغییر واژگان و استفاده از واژگان ملموس‌تر برای شما باشد. اگر بجای کلمه برند حرف از اعتبار کنیم بهتر است؟ مطمئناً برای برند خود ارزش قائل هستید.
برندسازی در مجموع در رابطه با تأثیر شما بر مخاطب است. اگر خواهان موفقیت در بازار هستید، این تأثیر از جانب شما باید دو کار را انجام دهد – – باید معلوم کند که چه چیز ویژه‌ای را ارائه می‌دهید و همچنین باید شما در فضایی مثبت به مخاطب معرفی کند.
هرچند که اغلب کسب ‌و کارهای کوچک در بیشتر موارد تأثیر مثبتی از خود بر مشتری می‌گذارند، اما تاکنون فکر کردید اگر این بیشتر اوقات، همیشه بود، چه نتیجه کسب می‌کردید؟ باید رد مورد این تأثیر مثبت – برند خودتان – فکر کنید و کارهایی را برای مدیریت آن انجام دهید که شامل دو مرحله می‌شود. اول باید ببینید نماینده چه چیزی هستید؟ چه کسی را هدف قرار داده‌اید و چه جایگاهی برای خودتان می‌بینید؟ سپس باید توجه کنید که تمامی بخش‌ها و فعالیت‌های شما هماهنگ با این جایگاه مدنظر باشد.
ایجاد کردن این تأثیر مثبت
بسیاری از کسب‌ و کارهای کوچک تصور می‌کنند که برند فقط برای کسب ‌و کارهای بزرگ با بودجه‌های کلان است. اما حقیقت این است که نام شرکت شما، چگونگی پاسخ گفتن به تلفن‌ها، نظر مشتریان درباره شما زمانی که از آنها در مورد شما پرسیده می‌شود – اینها همه همان چیزهایی است که آن تأثیر مثبت از شما را و حس کار کردن با شما را ایجاد می‌کند و این همان برند شماست. بنابراین می‌توانید اجازه دهید هر تأثیری که ممکن است بطور اتفاقی خودش درباره شما شکل بگیرد یا اینکه کنترل آن را در دست گرفته و آن را به نفع خودتان مدیریت کنید.
همچنین نکته مهمی که در این رابطه باید به آن بسیار توجه داشته باشید که تأثیر برند تنها در بازار بر روی مشتریان و مصرف‌کنندگان محصولات و خدمات نهایی عرضه ‌شده از طرف شما نیست، بلکه برند و آن تأثیر مثبت شما بر بازار بطور عکس در طی زنجیره تأمین مواد اولیه شما نیز به نفع شما عمل می‌کند و دید عرضه‌کنندگان مواد اولیه را هم نسبت به شما تغییر می‌دهد. به عبارتی از تمام اعضاء زنجیره تأمین هم تأثیر می‌پذیرد و هم بر تک تک آنها تأثیر می‌گذارد.whatsapp : 0921-646-5121