ثبت یا خرید برند مبلمان،صفر تا صد ثبت برند مبلمان

تاریخ : 1348/11/10 نویسنده :admin3 بازدیدها : 265 موضوع : مقالات برندثبت برند مبلمان ایرانی

«فوم مبل هنر» یکی از قدیمی‌ترین تولید‌کنندگانی است که در حوزه مبلمان در ایران، ثبت برند کرده است. این برند مبلمان ایرانی از ابتدا بر خوش‌ساخت بودن محصولاتش تأکید داشت و به همین دلیل از ماشین‌آلات صنعتی و پیشرفته برای ساختن مبلمان استفاده می‌کند. «نشیمن» یکی دیگر از برندهای مبلمان ایرانی است. این تولیدکننده فعال در صنعت مبلمان و دکوراسیون در سال‌های اخیر ثبت برند کرده است. این برند ایرانی مبلمان برای دیزاین محصولات خود از طراحان ایرانی کمک می‌گیرد و تلاش می‌کند محصولی بومی تولید کند. «لاسیلیا» یک برند نوپای ایرانی دیگر است که با ایده‌های نو و طراحی‌های مدرن وارد بازار رقابت شده است. به همین دلیل، ثبت برند مبلمان ایرانی و تثبیت آن برای این تولید‌کننده از اهمیت بالایی برخوردار بوده است.
یکی دیگر از تولیدکنندگانی که در حوزه مبلمان ثبت برند کرده‌اند، «فیلون» است. این برند با تلفیق سبک کلاسیک و مدرن در طراحی و ساخت مبلمان، توانسته است پاسخگوی سلیقه بخش بزرگی از خریداران داخل کشور باشد. با توجه به مثال‌های بالا، به نظر می‌رسد طراحان و مشتریان مبلمان و دکوراسیون داخلی، به برند‌های ثبت‌شده اعتماد بیشتری می‌کنند و این برندها به سرعت جایگاهشان را نزد خریداران پیدا می‌کنند. البته همیشه کیفیت ساخت و رعایت ارگونومی در طراحی محصول و نیز توجه به زیبایی آن، به موفقیت برند ثبت‌شده مبلمان شما در بازار رقابتی این حوزه کمک شایانی خواهد کرد.

مراحل ثبت برند مبلمان به چه صورت است؟

1) اولین مرحله: پیش از هر اقدامی اولین قدم جهت ثبت برند مبلمان گرفتن مشاوره می باشد.
2) دومین مرحله: گرفتن استعلام از برند پیش از اقدام است. گرفتن استعلام برند به شما کمک می کند که از انتخاب برندی متفاوت و غیر تکراری اطمینان حاصل نمایید. همچنین با این کار در وقت و هزینه نیز بسیار صرفه جویی کرده اید. زیرا چنانچه برند مورد نظر شما از پیش ثبت شده باشد. یا شباهتی به دیگر برند های ثبت شده داشته باشد درخواست شما رد خواهد شد.
3) سومین مرحله: تهیه مدارد مورد نیاز است. در ابتدای مقاله تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل ذکر شده است.
4) چهارمین مرحله شامل تنظیم کامل و درست می باشد. در این قسمت باید به سایت مرکز مالکیت مراجعه کنید. سپس یک صفحه کاربری برای خود ایجاد کنید.
پس از ایجاد صفحه کاربری باید تمامی فرم های قرار داده شده در این بخش را کامل نمایید. فرم ها شامل اطلاعات شخص درخواست دهندها است که به صورت کامل، کپی کارت بازرگانی و جواز فعال بودن کسب و کار می باشد.
بعد از به پایان رساندن و کامل کردن فرم های موجود در سامانه می بایست جهت پرداخت هزینه ها توسط همان صفحه اقدام نمایید. حتما از رسید پرداخت شده خود جهت ارائه به مرکز پرینت بگیرید.
پس از تمام شدن مراحل ذکر شده برای پیگیری از اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت برند مبلمان باید اسم کاربری و یک رمز عبور به شما اختصاص داده شود.
5) پنجمین مرحله: بررسی تقاضانامه برند مبلمان از طریق کارشناس های اداره مربوطهاست. بعد از بررسی مدارک و درخواست شما چنانچه تقاضانامه بدون نقص باشد. ابلاغیه ای مبنی بر بدون مانع بودن برند مبلمان شما برایتان ارسال خواهد شد. پس از آن می بایست به صورت حضوری جهت تشکیل پرونده مراجعه کنید.
6) ششمین مرحله: انتشار خبر تاسیس برند مبلمان در روزنامه رسمی کشور. بعد از ثبت نام در سایت و ارائه کامل مدارک از سمت اداره مالکیت خبر شما به روزنامه اطلاع داده می شود.
در این بخش نیز شما باید هزینه ای بابت این انتشار خبر تاسیس در روزنامه را پرداخت کنید. بعد از گذشت 7 روز از پرداخت هزینه خبر تاسیس برند مبلمان شما چاپ می گردد. با در نظر گرفتن قانون مشخص جهت انتشار خبر تاسیس برند در روزنامه برای افراد دیگر یک ماه فرصت قرار  داده شدهاست. که چنانچه مخالف با حق قانونی خود می پندارند.
باید نسبت به ثبت آن مخالفت خود را اعلام کنند.اگر در یک ماه فرصت قرار داده شده هیچ نوع مخالفتی به اداره مورد نظر ارسال نگردد. به شما مجوز پرداخت دوم جهت هزینه انتشار تاسیس برند در روزنامه رسمی برای دومین بار داده می شود. گفتنی است که پرداخت هزینه ثبت برند نیز باید در این مرحله صورت گیرد.
7) هفتمین مرحله و آخرین مرحله: رفتن به اداره و گرفتن سند برند مبلمان که دارای اعتبار ده ساله می باشد.

برندهای لوکس مبلمان

۱) Boca do Lobo

Boca do Lobo از جمله برندهای مطرح مبلمان در دنیا است که به خاطر تولیدات گران قیمت، طراحی‌های منحصربفرد با اشکال عجیب و غریب و کیفیت بالای محصولات خود مشهور است. بوکا دو لوبو جزو باکلاس‌ترین و لوکس‌ترین برندهای مبلمان در جهان شناخته شده است و با خلق قطعاتی زیبا تلاش می‌کند تا تجربه‌ی متفاوتی برای مخاطبان خود بسازد.

این برند در سال ۲۰۰۵ توسط Marco Costa با هدف ارائه‌ی محصولاتی لوکس و منحصربفرد تاسیس شد و اکثر محصولات این مجموعه ترکیبی از طرح‌های باستانی بر روی طراحی‌های مدرن می‌باشند.

بیشتر طراحی‌های برند Boca do Lobo با الهام از دوره‌ی باروک و هنر مینیمالیستی طراحی شده‌اند و هر قطعه‌ی آن تجربه‌ی بی‌نظیری را در هر فرد به وجود می‌آورد. همه‌ی این‌ها باعث شده است که محصولات این مجموعه از سایر برندهای طراحی در جهان متمایزتر باشد. عکس‌هایی از تولیدات این برند را در زیر مشاهده می‌کنید.


۲) Edra

ادرا یک برند لوکس کلاسیک ایتالیایی است که کار خود را از سال ۱۹۸۷ به شکل یک بیزینس خانوادگی توسط والریو ماززی و ماسیمو موروزی آغاز کرده است. در حال حاضر ادرا به یک برند برتر لوکس مشهور در جهان تبدیل شده است. محصولات این مجموعه با سبکی کاملا غیرمتعارف طراحی می‌شوند و در نوع خود بسیار استثنائی و نوآورانه هستند. محصولات این مجموعه را می‌توان نقطه تلاقی تکنولوژی مدرن و سنت قدیمی دانست.

مشهورترین مبلمان ادرا “مبل استاندارد” می‌باشد که توسط Francesco Binfare خلق شده است که می‌توانید عکس آن را در زیر ببینید. این برند مشهور جهانی هویت خود را مدیون نوآوری، کیفیت بالای محصولات و متفاوت بودن طراحی‌هایش است.

۳) Essential Home

برند Essential Home یکی دیگر از برندهای لوکس مبلمان دنیا می‌باشد که تولیدات خود را با الهام از سبک میدسنچری به بازار عرضه می‌کند. تولیدات این برند با پیچ‌وتاب‌های مدرن خود شما را به سفر در زمان دعوت می‌کند و با طراحی‌های متفاوت خود هر کسی را به وجد می‌آورد.

این برند محصولات خود را از با الهام از منابع مهم تاریخی و سینمای دهه‌۱۹۳۰ تا ۱۹۶۰ طراحی می‌کند و الهامات خود را به قطعات منحصربفردی تبدیل می‌نماید. خوشبختانه این امکان برای شما وجود دارد که ساخت محصولات این برند پرآوازه را به مجموعه‌ی چی بچین بسپارید.

۴) DelightFULL

برند Delightful به لطف جزئیات خاص محصولات خود به یکی از محبوب‌ترین برندهای لوکس مبلمان دنیا تبدیل شده است. تمامی محصولات این مجموعه بسیار خلاقانه طراحی شده‌اند و در هر جزئیات آن نوآوری و ابتکار موج می‌زند. دنیای Delightful با تاریخ گره خورده است و در تلاش است تا میراث گذشتگان را با نیازهای نوظهور جامعه‌ی امروزی ترکیب کند. عکس‌هایی از شاهکارهای برند Delightful را در زیر مشاهده می‌کنید.


۵) Koket

بدون هیچ برو و برگشتی تمامی محصولات Koket شگفت‌انگیز هستند. مبلمان Koket توسط صنعتگران و جواهرسازانی تولید می‌شود که هیچ جزئیات و المانی را هرگز فراموش نمی‌کنند. این برند کار خود را از سال ۲۰۱۰ شروع کرده است و طراحی‌های آن کاملا متمایز از آنچه در بازار امروز است، می‌باشد. نگاهی به تعدادی از محصولات این برند بیندازید.

ضرورت ثبت برند مبلمان

با افزایش تولید مبلمان، رقابت بیشتری در این حوزه به وجود آمده است. همین موضوع سبب شده تا تثبیت نام برند و تبلیغات برای مبلمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شوند. بنابراین اگر به تولید مبلمان مشغول هستید، حتماً باید برای ثبت برند مبلمان خود اقدام نمایید. ثبت برند مبلمان به شما امکان می‌دهد بتوانید تبلیغات مؤثرتری انجام دهید. همچنین با ثبت قانونی برند مبلمان، نام تجاری خود را از خطر سوءاستفاده احتمالی دیگران در امان می‌دارید. تفاوتی ندارد که شما یک تولیدکننده بزرگ مبلمان هستید یا سازنده‌ای که تحت نام برندتان، صندلی‌ها و کمد‌های طراحی‌شده و خاص خود را در تعداد محدود به فروش می‌رسانید، ثبت برند مبلمان برای شما ضروری است. این امر در مورد برندهای لوکس مبلمان هم صدق می‌کند. ثبت برند مبلمان برای حفظ منافع مادی و معنوی شما از برندتان لازم و ضروری است.

مدارک لازم جهت ثبت برند مبلمان برای اشخاص حقیقی

  • تصویر شناسنامه و کارت ملی
  • کپی مجوز فعالیت (که می‌تواند جواز تاسیس، پروانه بهره‌برداری، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای قانونی باشد.)
  • ارائه کارت بازرگانی (برای ثبت برند لاتین)
 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند مبلمان برای اشخاص حقوقی

  • کپی شناسنامه و کارت ملی
  • کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت
  • ارائه کارت بازرگانی و کپی آن (برای ثبت برند لاتین)
  • کپی مجوز فعالیت (که می‌تواند جواز تاسیس، پروانه بهره‌برداری، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای قانونی باشد.)

آیا نمایندگی برند خود را می توانیم واگذار کنیم؟

نمایندگی: به دست آوردن حق امتیاز از دیگر فواید می باشد. که این هم یک انگیزه نیز به حساب می آید. هنگامی که شما علامت انحصاری خود را ثبت می نمایید. مجوز استفاده از آن برای افراد دیگر نیز مهیا می گردد. شما قادر هستید امتیاز برند خود را واگذار نمایید. بدین وسیله هم شهرت شما افزایش یافته و هم منبع درآمدی جدا برای کسب و کار شما خواهد بود.
دارایی: اگر علامت تجاری ثبت شده از سمت شما به اعتبار و ارزش برسد. خود برند یک دارایی محسوب می شود. به این معنی که می توانید آن را بفروشید و یا کسانی از اعتبار برند شما جهت شناساندن برند خود استفاده نمایند.
وام : یک علامت تجاری ثبت شده به عنوان اعتباری در برابر دولت، بانک ها و شرکت های سرمایه گذار می باشد. داشتن یک شرکت سرمایه گذار و یا گرفتن وام فقط هنگامی میسر است که شما برند خود را ثبت کرده باشید.

09177755652