فروش برند/برند مارکتینگ راهی برای جذب مشتری

تاریخ : 1400/13/05 نویسنده :admin3 بازدیدها : 55 موضوع : مقالات برند
برند چیست؟

در گذشته، برندسازی فقط به این معنی بود که برچسب خود را بر روی یک محصول یا دارایی شرکت به منظور نشان دادن اینکه متعلق به شما یا شرکت شما باشد، استفاده کنید. یک برند قدرتمند امروز به شخصیتی نیاز دارد که با مخاطب خود به روشی هماهنگ و در همه جا، از رسانه های اجتماعی گرفته تا بیلبوردها و بسته بندی آن، طنین انداز شود. برندسازی مدرن را می توان هنر نشان دادن هویت یک شرکت از اینکه چه کسی هستند، چه کاری انجام می دهند، سطح کیفیتی که ارائه می دهد، تعریف کرد.

برند مارکتینگ یا بازاریابی برند چیست؟

برند مارکتینگ محصولات یا خدمات شما را به شکلی ارتقا می بخشد که برند کلی شما را برجسته می کند. هدف از بازاریابی برند پیوند دادن هویت، ارزش ها و شخصیت شما برای ارتباطات با مخاطبان است. در اصل ، نام تجاری شما پلی بین کالای شما و مشتری شما است. برند مارکتینگ فقط به معنای قرار دادن آرم و نام مشاغل شما در هر جای ممکن و انتظار برای تولید فروش نیست. در بسیاری مواقع، از اهمیت بازاریابی برند صرفنظر می شود، زیرا زمان می برد. بسیاری از بخشهای بازاریابی به جای پرورش اهداف بلند مدت که کل تجارت را تحت تأثیر قرار می دهد ، مانند ساختن یک برند ، بیشتر روی اهداف کوتاه مدت متمرکز شده اند.

اهمیت توسعه ارزش تجاری و استراتژیک برندسازی

ارزش سهام تجاری برای ایجاد اعتبار، اعتماد به نفس و دسترسی به بازار شرکت شما سودمند است. در نتیجه ، محصولات و خدمات شما ارزش بالاتری خواهند داشت.
اپل نمونه ای از شرکتی است که از ماندگاری برند برخوردار است. این یک مارک معتبر با قرار دادن خود به عنوان یک کارآفرین خلاق در صنعت فناوری ساخته شده است. این برند متکی به کیفیت محصول است اما همچنین از ارتباطات مشخص و خلاق استفاده می کند تا هم برای فروش محصول خاص و هم در کل برند تقویت شود.
چگونه یک استراتژی برند مارکتینگ ایجاد کنید که با تجارت شما همسو باشد
هنگام ساختن یک برند ، ایجاد یک برنامه بلند مدت مهم است. همه استراتژی های برند مارکتینگ باید با ایجاد بینش شرکت، تعیین مخاطب هدف، ایجاد سازگاری و برقراری ارتباط احساسات هدایت شوند.

۱- بینش شرکت را ایجاد کنید

شرکت شما ابتدا باید تصمیم بگیرد که برای چه هدفی می خواهد شناخته شود و سپس یک استراتژی برای انتقال پیام از طریق تمام کانال های بازاریابی موجود تهیه کند. به عنوان مثال ، آیا شرکت شما می خواهد مانند اپل به عنوان پیشرو در صنعت شما شناخته شود؟ یا شاید تأمین کننده باشد؟

۲- مخاطب هدف استراتژیک را مشخص کنید

اگر مخاطب هدف خود را به درستی تشخیص ندهید، تلاشهای برند مارکتینگ شما می تواند ناموفق باشد. بازار هدف بسیار بیشتر از درک جمعیتی اساسی است. بسیاری از بازاریاب ها به دام این حرف می افتند که می گویند “من هرکسی را که می خواهد محصول من را بخرد هدف قرار می دهم. در عوض، یک بازار هدف باید توسط روانشناسی تجزیه شود و با ایجاد شخصیت های خرید توضیح داده شود.

۳- سازگار و ثابت باشید

نحوه تعامل با مشتریان با گذشت زمان، سنگ بنای اساسی برای برندسازی مؤثر است. پیام، زیبایی شناسی بصری و لحن نام تجاری شما باید برای بلند مدت قابل تشخیص باشد. ثبات و سازگاری برای ایجاد اعتماد و وفاداری بسیار مهم است.
یک راه برای اطمینان از سازگاری، ایجاد آگاهی و اعتماد آنلاین است. از آنجا که اگر شرکت ها از نوعی بازاریابی آنلاین استفاده نکنند، ایجاد یکپارچگی برند آنلاین می تواند اولین و کم هزینه ترین گام برای توسعه یک برند سازگار باشد. اگرچه ثبات، جنبه مهمی در برند مارکتینگ است ، اما می توان برای نظارت و اندازه گیری چالشی را ایجاد کرد.
برای تقویت ثبات و اعتماد به برند خود، هنگام اشتراک هر پیوند، بصورت آنلاین و حضوری از پیوندهای برند استفاده کنید. هنگامی که از پیوندهای برند استفاده می کنید، نام شرکت خود را به هر بخشی از محتوای شما به اشتراک می گذارید و این باعث ایجاد سازگاری نیز می شود.

۴- اطمینان حاصل کنید که برند مارکتینگ شما در زندگی واقعی دنبال می شود.

شما می توانید بهترین کیفیت را در هنگام طراحی، تولید محتوا و ثبات داشته باشید، اما اگر محصول شما به وعده های خود به مشتریان خود عمل نکند ، می توانید تمام این تلاش ها را از دست بدهید. کیفیت محصول باید به عنوان عامل اصلی در هنگام ایجاد یک برند محکم باشد. هنگامی که کیفیت محصول یا خدمات نامناسبی دارید، بر درک نام تجاری شما تأثیر منفی می گذارد. به علاوه، باید اطمینان حاصل کنید که توجه به کیفیت به کلیه زمینه های تعامل شرکت با مشتری از جمله سیستم عامل های رسانه های اجتماعی و پشتیبانی ، گسترش می یابد.

۵- احساسات را ایجاد کنید

اگر کسب و کار خود را به عنوان یک برند ضروری قرار دهید و موارد زیر را بسازید، در تمام مدت از بازاریابی برند استفاده خواهید کرد و در طولانی مدت از آن سود خواهید برد. نگران نباشید ایجاد پیوندهای عاطفی می تواند به روشهای دیگری انجام شود. با ارائه خدمات عالی به مشتریان و تحویل خدمات به موقع، مشتریان ارتباط عاطفی با برند برقرار کرده اند.

تکامل برند مارکتینگ

برند مارکتینگ با گذشت سالها به عنوان شیوه های جدید برقراری ارتباط، روشهای جدیدی برای ساختن تصویر خود به صورت آفلاین یافتند. از طریق رسانه های اجتماعی، برند ها کانال جدیدی دارند تا با طرفداران خود درگیر شوند ، بینش بیاورند و ارزش ها و شخصیت خود را پخش کنند. شرکت ها از طریق تجربیات همه جانبه دیجیتال، برندهایی را می سازند که نشان دهنده چگونگی رفتار طرفداران آنها به صورت آنلاین است. برای مثال آدیداس از Snapchat برای راه اندازی مسابقه برای #myneolabel خود استفاده کرد زیرا این پلتفرم در بین مخاطبان هدف جوان خود محبوب است.
طراحی سایت اینتن با تیم حرفه ایی خود توانسته یکی از بهترین شرکت های طراحی سایت در تهران را به خود اختصاص دهد.این شرکت با بیش از ۸ سال سابقه در زمینه ی طراحی سایت های اینترنتی و سئو بهینه سازی سایت در حال فعالیت است و بیش از ۴۰۰ سایت معتبر را طراحی و به نام خود اختصاص داده است.برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در قسمت تماس با ما در ارتباط باشید تا در حیطه ی کاری خود اطلاعات بیشتری کسب نمایید.whatsapp : 0921-646-5121