فروش برند/ چگونگی ساخت پرسنال برند یا برند شخصی

تاریخ : 1400/14/01 نویسنده :admin3 بازدیدها : 460 موضوع : مقالات برندبرای ساخت پرسنال برند به بیش از آنکه فقط خودتان باشید، احتیاج دارید!
انتخاب مخاطب و ایجاد ارتباط
شما نمیتوانید تمام سلایق را بدست آورید پس سعی کنید بجای ایجاد یک شبکه بزرگ به ساخت گروهی از کسانی اقدام کنید که بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید.
داشتن یک گروه ۱۰۰ نقره بیشتر از مجموعه‌ایی از افراد غیرهمسو هستند.
برای مثال اگر شما مستر تیستر باشید، گروه مخاطبین شما رستوران گردها و عاشقان غذا هستند.
انتخاب یک کانال ولی متمرکز
بجای فعالیت در چندین کاتال بصورت نیمه متمرکز، یک کانال را انتخاب کنید و به تولید محتوا بپردازید. بدین ترتیب با توجه به خصوصیات آن کانال شروع به تولید محتوایی نمایید که مورد نیاز مخاطبان شما باشد.
در این نمونه بهترین کانال برای ارتباط در ایران شبکه اینستاگرام است
اعتماد به نفس
یکی از خصوصیت‌های ضروری در شخصیت شما برای ساخت برندتتان، تقویت و رشد اعتماد به نفس شما می‌باشد.
رشد شخصیتی شما با کمک و تقویت اعتماد به نفس بسیار سریعتر صورت می‌پذیرد.
امیرتتلو نه تنها یک خواننده شش دانگ نیست، بلکه شاید در نظر بسیاری از مردم شخصیت مثبت به حساب نمی‌آید. ولی ایشان با به چالش‌کشیدن خود در موضوعاتی مانند عضویت در تیم فوتبال، یادگیری ورزش پارکور و … نه تنها به تقویت اعتماد به نفس خود کمک کرده است، بلکه توانسته در برخی از زوایا نظر دیگران بصورت مثبت به خود جلب کند.

ابرانسان نباشید
اگر شما تنها خودتان باشید و یک چهره حرفه‌ایی از خودتان به نمایش بگذارید به تدریج در حضور مخاطبین خسته کننده به نظر می‌آیید.
شما یک آدم اتو کشیده نیستید و روی دیگر شما نیز می‌تواند یک آدم شوخ طبع باشد. پس حتی مواردی را با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید که آنها با جنبه‌های دیگری از شخصیت شما نیز آشنا شوند.
مثلا بهرام داران ویدئویی هایی از خود منتشر می‌کند که از وقت گذرانی با دوستان سینمایی خود است و شاید آن پرزتیج یک ستاره سینمایی در آن کمتر دیده میشود و یا در پست‌های جواد رضوبان کمتر از آن طنازی و شوخ طبعی دیده می‌شود.
محتوای کاربردی تولید کنید
علاوه بر تولید محتوای مرتبط با امور شخصی خودتان، سعی کنید عادت‌ها و موضوعاتی که مخاطبین شما به انها می‌پردازند را بیابید و با ایجاد محتواهایی مربوط به آن موضوعات به حل مسائل و نیازهای آنها بپردازید.
پاسخگو باشید
در برابر مخاطبین خود پاسخگو باشید و به گروه‌های مناسب با پرسنال برند یا برند شخصی خود بپیوندید. سعی نکنید یک ایده منقرد در دنیای مجازی باشید.
محتواهای گروهی تولید کنید
انتشار مصاحبه، تولید محتوا با همکاری دیگران و حتی موارد اسپانسری را جزیی از برنامه‌های برند شخصی خود قرار دهید.
تیم مشترک درست کنید
با همراه شدن با افرادی که همراستا با شما هستید شریک شوید و محتواهای مشترک تولید کنید و او را تگ TAG کنید و اقدام به ایجاد اخبار شبکه‌ای و BUZZ کنید.
نفوذ داستان‌سرایی
شاید فکر کنید داستان‌سرایی زیاد معمول نباشد و دیگر کارایی ندارد. ولی این را بدانید که ۵۰% افراد نمی‌دانند که داستانسرایی چه تاثیر بسزایی در ساخت برند شما دارد. پس با عنوان داستان‌هایی از خود به پیشبرد اهداف پرسنال برند (Personal brand) خود کمک کنید.
موارد فوق از مهمترین عوامل در ساخت برند شخصی می‌باشد ولی به این نکته دقت کنید مثال‌های عنوان شده به هیچ وجه درستی روند پرسنال برندینگ آنها را تصدیق نمی‌کند و تنها نکاتی مصداق با نکات مطرح شده است.


09177755652