8 مزیت برندینگ: چرا شما به یک برند قوی احتیاج دارید

تاریخ : 1399/18/09 نویسنده :admin3 بازدیدها : 761 موضوع : مقالات برند
 مزیت برندینگ: چرا شما به یک برند قوی احتیاج دارید

 
همه می‌دانند که داشتن یک برند قوی مهم است، اما برند دقیقاً چه کاری را برای یک شرکت انجام می‌دهد؟
به نظر می رسد “برندسازی” موضوعی است که استارت آپ‌های نوپا دائما در حال شنیدن آن هستند. اگر تاکنون از یک کنفرانس کارآفرینی بازدید کرده یا یک فیلم آنلاین تجارت‌های استارت آپی را مشاهده کرده باشید، احتمال دارد که در یک ساعت کلمه برند را صدها بار شنیده باشید.
بنابراین موضوع مهم در مورد برندسازی چیست؟ مزایای برندینگ چیست؟ آیا داشتن یک برند قدرتمند در واقع یک تجارت را از دیگر رقبا جدا کرده و در مقابل رقبای خود مزیت ایجاد می کند؟
هر شرکت بزرگ بازاریابی تجاری جواب خواهد داد: بله. داشتن یک برند قوی مطمئناً به یک کسب و کار کمک خواهد کرد تا از رقبا فاصله بگیرد و از سطح آنها فراتر رود.

 “برند” چیست؟

ایده هر شخص در مورد برندینگ متفاوت است. برخی از افراد فکر می‌کنند که برند نوع فونت و رنگی است که یک کمپانی برای خود برمی‌گزیند. اما اگر شناخت درست در مورد برند پیدا کرده باشید، می‌دانید که حداقل برخی موارد زیر را شامل می‌شود:
 • سبک طراحی (به عنوان مثال لوگو، رنگ‌ها، تایپوگرافی و بسته بندی)
 • وب سایت و بازاریابی
 • فروشگاه اینترنتی
 • حضور در رسانه‌های اجتماعی
 • خدمات مشتریان
 • محیط و فرهنگ غالب بر شرکت
 • تگ لاین و شعارهای شرکت
 • کیفیت و قیمت محصول
 • فلسفه و به طور کلی “شخصیت” برند

چه چیزی برند قدرتمند را می‌سازد؟

موارد زیادی وجود دارد که باعث می‌شود برند قدرتمند باشد.
منحصر به فرد بودن، کیفیت، یک پیام روشن، یک فلسفه محکم، بازاریابی هدفمند و آگاهی مخاطبان؛ اینها تنها چند نمونه هستند. به طور معمول، آنچه یک برند را عالی می‌کند، تنها یک چیز شگفت آور نیست – بلکه ترکیبی از چندین عنصر مختلف است.
مثال عالی کمپانی “ایکیا” است. در حالی که آنها قطعاً یک استارت آپ کوچک نیستند، آنها نمونه‌ای از یک برند بسیار قوی هستند. چرا؟ زیرا آنها به دلیل قیمت پایین، فروشگاه‌های غول پیکر، تجربه مشتری (کوفته قلقلی‌های ارزان قیمت و لوازم خانه سر هم شو!) و رنگ‌های آبی و زرد با فونت بولد شناخته شده‌اند.
به همین ترتیب، طرفداران سر سخت اپل نه تنها به یک دلیل، بلکه به دلیل چندین عامل مهم برندسازی: ظاهری بسیار جذاب، نوید محصولات با کیفیت و نوآوری بالا، فضای فروشگاه‌ها، داستان پشت تولید محصولات …، همیشه به آن وفادار هستند.
وقتی در مورد شرکت‌هایی که آنقدر قدرتمند هستند که ممکن است مذهب به حساب بیایند فکر می‌کنید (مانند اپل، نایک، کوکا، آمازون)، در نظر بگیرید که همه آنها چیزهای زیادی را ترکیب می‌کنند تا بتوانند برندسازی خود را عملی کنند. این فقط یک لوگو نیست این فقط یک تگ لاین نیست. این حتی فقط تحقیقات بازاریابی نیست. همه اینها است، و بسیاری موارد دیگر.
حتی یک نام تجاری که بسیار کمتر شناخته شده است، برای مثال، اجازه دهید شرکت پیتزای سیسلی اسکرامین، که پیتزای یخ زده تولید می‌کند را انتخاب کنیم، بسیاری از فاکتورهای برندسازی را که برای ایجاد یک استراتژی قابل توجه لازم است را به کار می‌برد. وب سایت آنها، انتخاب واژگان، فونت‌ها و بسته بندی باعث می‌شود آنها از رقابت خود بسیار فاصله داشته باشند. آنها “گاو بنفش” در دریایی از یکنواختی هستند.

مزایای برندینگ چیست؟

پس چرا برندسازی اینقدر مهم است؟ واقعاً داشتن یک برند قدرتمند برای یک تجارت چه کاری انجام می‌دهد؟ در اینجا 8 مزیت اصلی برندینگ وجود دارد:
 1. شناخت مشتری
 2. وفاداری مشتری
 3. ثبات
 4. ارزش ویژه برند
 5. اعتبار
 6. جذب استعدادها
 7. ارزشهای مشترک سازمانی
 8. اعتماد به نفس بخشیدن

1-  شناخت مشتری

هرگز قدرت شناخت مشتری را دست کم نگیرید. هنگامی که مشتری در حال خرید است و تایپوگرافی/ رنگها/تصاویر یک نام تجاری را که تشخیص می‌دهد، بیشتر دوست دارد این محصول را در دست بگیرد در میان دریایی از محصولات دیگر که او را محاصره کرده‌اند. چرا؟ زیرا چشم نواز و آشناست.
از میان دریایی از محصولات جدید، زیبا و چشم نواز، برند تجاری خوب در ذهن خریداران کلیک خواهد کر

2- وفاداری مشتری

هنگامی که خریداران شروع به شناسایی و خرید یک سرویس یا محصول می‌کنند، یک برند خوب می‌تواند آنها را برای دفعات بعدی بازگرداند و می‌تواند آنها را به “فالورهای” وفادار آن برند تبدیل کند. هنگامی که یک شرکت یک محصول عالی را با یک نام تجاری جذاب ترکیب می‌کند، بازخوردهای مناسبی از طرف مشتریان مشاهده می‌کند، این تجارت خواهد دید وفاداری مشتری در حال ساختن و ساختن و ساختن است.

3- کمک به استمرار ثبات بازاریابی

هنگامی که یک تجارت برندسازی خود را برقرار کرد، بعد از آن می‌تواند، فلسفه شرکت، بازاریابی، رنگ‌ها، تایپوگرافی، موارد چاپی، وب سایت و مدل سازی بقیه تلاش‌هایشان را انجام دهد. هنگامی که شالوده برند “تنظیم شده” وجود داشته باشد، انتخاب‌های دیگر را بسیار ساده‌تر می‌کند، و همه بازاریابی آینده شرکت می تواند از آن نشات بگیرد.

4- ارزش ویژه برند، امکان موفقیت محصولات جدید را به حداکثر می رساند

هنگامی که آن کاراکتر‌های کوچک M&M روی صفحه نمایش هستند و کارامل یا چوب شور جدید M&M را معرفی و ارائه می‌کنند، یا هرچه که عطر و طعم جدید دارد، همه تمام توجه خود را به آنها معطوف می‌کنند، زیرا با آن کاراکترها بسیار آشنا هستند. یک مزیت بزرگ برای برندسازی قوی این است که به ارتقاء محصولات و خدمات جدید کمک می‌کند. افراد به طور خودکار علاقه مند می‌شوند زیرا در با آن برند آشنا هستند. بنابراین اگر طعم‌، محصول یا خدمات جدید خود را ارائه می‌دهید، یک برند قوی به راه اندازی آن کمک می‌کند!

5- افزایش اعتبار برند

بازاریابی مبتکرانه با خدمات به مشتریان پایدار و تصاویر بصری جذاب همراه است، و یک شرکت را به عنوان یک تجارت حرفه‌ای جدی تثبیت می‌کند.

6- جذب استعدادها

وقتی یک تجارت دارای برندسازی فوق‌العاده است‌، مردم متوجه می‌شوند. و غالباً ، افرادی که توجه می‌کنند، اینفلوئنسرهای بسیار با استعداد، بازاریاب رسانه‌های اجتماعی، طراحان وب سایت یا سازندگان ایده هستند. هنگامی که یک تجارت کار عالی با برندسازی خود انجام می‌دهد، اغلب این دسته از افراد متفکر می‌خواهند بخشی از پروژه‌ای باشند که این تجارت انجام می‌دهد. و هنگامی که شرکتی می‌خواهد برند خود را به سرعت پیشرفت دهد، آنها به مجموعه خلاق خود اضافه می‌کنند.

7- ارزشهای مشترک سازمانی

هنگامی که یک شرکت از طریق ارزشهای مشترک با مشتریان خود ارتباط برقرار می‌کند، می‌تواند وفاداری برای یک عمر ایجاد کند و حتی می‌تواند به نسل‌های آینده آنها منتقل کند.
برای مثال برند تامس “Toms” را در نظر بگیرید. این کفش‌ها بسیار زیبا هستند، اما اصلی ترین چیزی که این برند را مشهور می‌کند، اهدای یک جفت کفش به شخصی نیازمند در ازای فروش هر جفت کفش است. این یک نمونه عالی از برندسازی است که به نسل‌های بعدی منتقل می‌شود، زیرا والدین در تلاش هستند که فرزندان خود را به آنها آموزش دهند. استفاده از ارتباط عاطفی مشترک بین شرکت و مشتری یکی از نکات مهم برندسازی است

8 – اعتماد به نفس بخشیدن

یک نکته خوب اینجاست: برند تجاری خوب نه تنها اعتماد به نفس را به مشتری می‌دهد، بلکه برای صاحبان مشاغل نیز کارهای بسیاری می‌کند. با برندسازی عالی، تمام انرژی، زمان، پول و کارهایی که برای آن انجام می‌شود به عنوان یک ارائه کامل و حرفه‌ای گرد هم می‌آیند و در نهایت بر تمام دست اندرکاران برند، تاثیر مثبت می‌گذارد. برندسازی برای ارائه محصول یا خدمات اصلی وجود دارد و با جلب نگاه عموم مردم و توجه آنها، آن را به جلو سوق می‌دهد. اما نکته مثبت توجه مردم، برای صاحب مشاغل این است که از آنچه ایجاد کرده و ساخته‌اند قدردانی می‌شود.


09177755652