رسانه های اجتماعی: چگونه مشتریان را به سوی خود جذب کنیم؟

تاریخ : 1400/22/04 نویسنده :admin3 بازدیدها : 82 موضوع : مقالات برند
رسانه های اجتماعی موجب جلب‌توجه بسیاری از مردم می‌شوند. ماشابل یک مقاله تحت عنوان «چه کسی شما را در گوگل جستجو کرده است؟ این وب‌سایت می‌داند» منتشر کرد. بازدید از این مقاله که برای دو روز تمام‌وقت روی صفحه اصلی پیج ماشابل قرارگرفته بود برای تیم brand yourself و کارکنان آن ۶۰۰۰۰ عضویت در ۶۰ ساعت به همراه داشت.
همان‌طور که می‌توانید تصور کنید یک مقاله پربازدید به‌اندازه وزنش برابر طلا ارزش دارد. زمانی که این مطلب داغ شد انتشارات بزرگ دیگر – هافینگتون پست، یاهو و تک کرانچ- بخش‌هایی از مقاله را در وب‌سایت خود قرار داده و به لینک اصلی ارجاع دادند.
کاربران جدید برای استفاده از محصول قرارداد بستند و تجربیات خود را در رسانه های اجتماعی و وبلاگ شخصی خود به اشتراک گذاشتند. این اتفاق تأثیرگذاری را بیشتر می‌کند. هزاران هزار نفر پیشنهاد خدمات مختلف را می‌دهند و در مورد جستجوهایشان صحبت می‌کنند.
یکی از کارهای کلیدی brand yourself از بین همه این کارها تأکید بر اهمیت بازدید زیاد در روزهای اولیه است. هرچه یک مقاله زودتر با استقبال عمومی مواجه شود بهتر است؛ و هنگامی‌که بیشینه شدن بازدیدها اتفاق می‌افتد زمان، امری بسیار حیاتی است. طول عمر یک مقاله کوتاه است –تقریباً ۴۸ تا ۷۲ ساعت قبل از اینکه موردتوجه قرار بگیرد یا نادیده گرفته شود.
با در نظر داشتن این نکته همواره به دنبال راه‌هایی هستیم که توجهات بیشتری را در کوتاه‌ترین زمان برای مقاله بگیریم. تنها چند قدم اساسی برای افزایش بازدید در رسانه های اجتماعی وجود دارد. اطلاعات را در اختیار افراد درست قرار بدهید و برای آن‌ها پیام بفرستید این بهترین موقعیت برای جلب‌توجه در رسانه های اجتماعی هست.

۱٫ در رسانه های اجتماعی فعالیت کنید

به‌محض امکان بایستی به سراغ رسانه های اجتماعی بروید. اکنون زمان فروتنی و تواضع نیست.
مقاله‌تان را در طول روز و هفته از طریق رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. انواع مختلفی از کپی، هشتگ و ایجاد تصویر را امتحان کنید تا بتوانید بر روی مخاطبان مختلف خود سرمایه‌گذاری کرده و پیام را تازه نگه‌دارید. همچنین، هیچ‌کس علاقه ندارد یک متن بروز شده را بیش از ده بار متوالی ببیند.
توییت را در بالای صفحه توییتر خود پین کنید. نویسنده و انتشارات و دیگر شرکت‌ها یا افراد را تگ کنید که بدانند در مقاله به آن‌ها اشاره‌شده تا آن‌ها نیز بتوانند با مخاطب خودشان به اشتراک بگذارند.
به‌طور خلاصه، هر کاری که از دستتان برمی‌آید انجام دهید تا بتوانید مقاله را در مقابل تعداد زیادی از افراد در طول دو یا سه روز اول قرار دهید.

۲٫ تبلیغات دیجیتال را پیاده‌سازی کنید

ارتباط با مطبوعات جدید برای بازدید سریع و پرتعداد یک مقاله می‌تواند توجهات را در رسانه های اجتماعی افزایش داده و یا حتی باعث چاپ آن شود. حتی به‌صورت فردی این نتایج به‌طور نمایی ثروت شما را افزایش می‌دهند و موجب بهبود رتبه‌بندی در نتایج جستجوی گوگل می‌شوند. Paid campaigns (فعالیت‌های پولی) یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به همه این اهداف است.
تبلیغات موفق دیجیتال به شما این امکان را می‌دهد که به تعداد بسیار بیشتری از مخاطبین خود دسترسی داشته باشید. مهم‌تر از آن، انتخاب‌های آماری موجود در پلتفرم‌های تبلیغاتی در دنیای امروز به شما این امکان را می‌دهد که به مخاطبان مناسب دسترسی داشته باشید.
رسانه ‌های اجتماعی برای پیدا کردن بازدیدکنندگان ایده‌آل، عالی هستند. همچنین پلتفرم‌های پیشنهاد محتوا مانند Outbrain، Stumbleupon و Taboola وجود دارند. صرف‌نظر از پلتفرم، نکته کلیدی این است که بتوانید این حس را در مخاطبتان به وجود بیاورید که روی مقاله موردنظر شما کلیک کرده و آن را به اشتراک بگذارند. در مورد خواسته‌ها و نیازهای مخاطبانتان فکر کنید. برای آن‌ها چه نفعی می‌تواند داشته باشد؟

۳٫ شبکه ایمیل خود را فعال کنید

ایمیل مؤثرترین پلتفرم برای دسترسی آنلاین به مردم و بازاریابی است. اگر از ایمیل برای دسترسی به رسانه‌های خود استفاده نمی‌کنید فرصت بسیار بزرگی را از دست داده‌اید.
اگر آشنایی کافی با مبحث ایمیل مارکتینگ را ندارید پیشنهاد می‌شود که مقاله « آموزش ایمیل مارکتینگ (Email Marketing) و اهمیت بازاریابی ایمیلی» را مطالعه نمایید و با مثال‌های کاربردی بیشتر آشنا شوید.
زمانی که مقاله شما در معرض نمایش قرار بگیرد یک ایمیل به همه افرادی که در لیست مخاطبان شرکتتان هستند، بفرستید. ایران مدیر استفاده از یک پلتفرم ایمیل مارکتینگ مثل Mail chimp را پیشنهاد می‌دهد که می‌توانید میزان بازدید خود را پیگیری کنید. این کار همچنین شما را از فرستادن تعداد زیادی ایمیل به‌صورت دستی رها می‌کند.
ایران مدیر دو مورد مهم را برای ایمیل دادنتان پیشنهاد می‌دهد:
اول، یک نمونه برای خودتان بفرستید قبل از اینکه آن را برای کسی بفرستید. هیچ‌چیز بدتر از پیدا کردن یک غلط املایی بعدازاینکه ۱۵۰۰ نفر ایمیل شما را دیده‌اند نیست.
دوم فراخوانی به اقدام (call to action) در قسمت بالای آن قرار دهید. این یک کار ساده است: «لطفاً این مطلب را با خانواده و دوستانتان به اشتراک بگذارید»

۴٫ با مشتری‌هایتان به اشتراک بگذارید

مشتری‌هایتان را درون شبکه ایمیلی‌تان قرار ندهید. به جای آن، برای آن‌ها پیام‌های جداگانه‌ای بفرستید که نقش آن‌ها را در موفقیت شما تأیید می‌کند.
این‌گونه پیام‌ها تأثیر قوی بر روی قدرت دادن به روابط شما و ایجاد حس خوب برای انجام کسب و کار دارد. داشتن مقداری تعصب هیچ‌وقت برای کسی ضرر نداشته است.
اگر شما از برندتان احساس افتخار می‌کنید آن‌ها می‌توانند در این قضیه سهیم باشند و اخبار خوب در این زمینه را بدون نیاز به درخواست شما، در شبکه‌های شخصی خود منتشر کنند. چه کسی می‌داند؟ شما می‌توانید سفیر برند بعدی خودتان را پرورش بدهید!

۵٫ گردش داخلی ایجاد کنید

این قدم بسیار لازم است. اخبار را به‌صورت داخلی منتشر کنید، شرکتتان را هیجان‌زده کنید و کارمندان را تشویق کنید تا اطلاعات را با شبکه خودشان به اشتراک بگذارند.
پیام‌های برند به اشتراک گذاشته‌شده توسط کارمندان در رسانه های اجتماعی، ۵۶۱ درصد بیشتر از پیام‌های مشابه کانال‌های رسانه های اجتماعی خوانده می‌شوند؛ زیرا کارمندان بیش از ۱۰ برابر اعضای کانال‌های شرکت در رسانه های اجتماعی با افراد در ارتباط هستند. علاوه بر این، محتوای آن‌ها معمولاً ۸ برابر بیشتر از محتوای اشتراک گذاشته‌شده توسط کانال‌های برند بازخورد می‌گیرد.whatsapp : 0921-646-5121