فروش برند و معرفی معروف ترین برند های جهان

تاریخ : 1348/11/10 نویسنده :admin3 بازدیدها : 1 399 موضوع : مقالات برندبرندهای معروف جهان

برندهای معروف جهان را می‌شود از زوایای گوناگون برشمرد و آنها را دسته بندی نمود , برندهای معروف فن‌آوری , برندهای معروف پوشاک , برندهای معروف لاکچری , برندهای معرف صنعت , برندهای ارزشمند جهان و دها و یا صدها دسته‌بندی دیگر که می‌توان نام‌های مختلفی را در لیستها قرار داد.
برندهای معروف صنعتی جهان را میتوان شامل زیمنس , جنرال الکتریک , پی پل , زیراکس و ویریجین دانست و همینطور 10 برندی که همیشه به عنوان 10برند با ارزش جهان انتخاب میشوند شامل , اپل , گوگل , مایکروسافت , فیس‌بوک , کوکاکولا ,آمازون , دیزنی , تویوتا , مک دونالد , سامسونگ است.
برندهای برتر در پوشاک را میتوان شامل لوئیز ویتون , هرمس , گوچی , پرادا , شنل , بربری , فندی , دیور , دولچ اند گابانا و آرامانی دانست که اینها برندهای با سابقه‌ای هستند که ماندگار بودند و برندها در صنعت پوشاک بنا بر مد سالانه اوج میگیرند و افول میکنند. اما در مورد برندهای لاکچری میتوان اینگونه گفت که بیشتر در اوج هستند مانند لویی ویتون , مون بلان , شانل , کلیکت , تیفانی , رولکس , لوبوتین , میکی موتو , کوچ و پرادا .
گرانترین برندهای معروف جهان را میتوان گوچی , لویی ویتون , شانل , باربری , فندی , کریستیان‌دیور , پرادا , ورساچه دانست.
 برندها همیشه در حال توسعه و تبلیغ هستند و ارزش آنها در طی سال بارها تغییر میکند , از این رو آمارهای ارائه شده و لیستهای زیر ممکن اس در زمان مطالعه شما دستخوش تغییراتی شده باشد. ولی در کل بازار تغییرات چشم‌گیری نمیتوان یافت و روند همان که بوده است , خواهد بود.


برندهای ارزشمند جهان

Mercedes Benz با ارزش برند 22.4 میلیارد دلار

ماشین های کلاس اس و کلاس سی مرسدس بنز در رشد و کسب درآمد بیشتر شرکت طی سال گذشته نتیجه مثبتی داشته اند. مجموع فروش شرکت با 11 درصد رشد در این سال به 1.63 میلیون واحد خودرو رسید.

Honda با ارزش برند 22.6 میلیارد دلار

هوندا نسبت به سال گذشته سود کمتر کسب کرده که یکی از دلایل آن مشکلات مربوط به ایربگ برخی ماشین ها بود. هوندا طی سال گذشته موفق شد سه ماشین پرفروش آمریکایی ها را تولید کند.

American Express با ارزش برند 23.4 میلیارد دلار

آمریکن اکسپرس سال آینده رابطه اش را با CostCo پایان می بخشد و این مسئله اصلا برای AmEx رضایت بخش نیست. این شرکت در 130 کشور دنیا حضور داشته و 112 کارت اعتباری در چرخش دارد.

Verizon با ارزش برند 24.5 میلیارد دلار

ورایزن با هزینه ای 2.5 میلیارد دلاری در سال گذشته جهت تبلیغات و باز کردن 3 فروشگاه بزرگ اختصاصی امیدوار است که سال های پیش رو را با سوددهی بیشتری پشت سر بگذارد. فروشگاه ها به چندین بخش تقسیم شده اند و کاربران می توانند با مراجعه به بخش های مختلف، اجناس مختلفی تهیه کنند.

Walmart با ارزش برند 24.7 میلیارد دلار

والمارت در 27 کشور دنیا بیش از 11 هزار شعبه دارد و در هر هفته، به 245 میلیون نفر محصول می فروشد. از تعداد یازده هزار شعبه، تنها 4 هزار شعبه در آمریکای شمالی وجود دارد و 2.2 میلیون نفر در سراسر جهان درون این فروشگاه ها به کار مشغول اند.

Intel با ارزش برند 25.8 میلیارد دلار

با کاهش شدید سود بازار پی سی و تمایل کاربران به استفاده از تلفن همراه و تبلت، سود اینتل هم طبیعتا کاهش می یابد. این سومین سال متوالی است که طی آن، اینتل به 60 درصد کاهش درآمدزایی قناعت می کند. اینتل در هر ثانیه یک میلیارد ترانزیستور می سازد.

Nike با ارزش برند 26.3 میلیارد دلار

نایکی تنها برند ورزشی و اسپورتی است که در میان شرکت های با ارزش دنیا می توان یافت. قراردادهای ارزشمند شرکت سبب شده که آن ها تامین کننده بسیاری از مسابقات ورزشی بوده و در نهایت هم پول خوبی به جیب بزنند.

Oracle با ارزش برند 26.8 میلیارد دلار

لری الیسون، مدیرعامل اوراکل که بیش از چهل سال این شرکت را اداره می کرد در سپتامبر سال گذشته، از مدیریت کناره گرفت اما همچنین در هئیت مدیره شرکت اش باقی مانده است. اوراکل بیش از 400 هزار مشتری سازمانی در 145 کشور دنیا دارد.

BMW با ارزش برند 27.5 میلیارد دلار

آلمانی ها سهم بالایی در جدول دارند و خودروسازهای معروف شان رتبه های بالای جدول را به اشغال خود درآورده اند. BMW با فروش 1.81 میلیون خودروی لوکس در سراسر جهان، موفق شد نسبت به سال 2013 درآمد بیشتری کسب کرده و در نتیجه از مرسدس بنز و آئودی رتبه بالاتری کسب کند.

Cisco با ارزش برند 27.6 میلیارد دلار

جان چمبرز، مدیرعامل کنونی سیسکو که چندی دیگر پس از بیست سال می خواهد پست مدیریت را به فرد دیگری بسپارد. این شرکت را از 1 میلیارد به 48 میلیارد دلار سود رساند. سیسکو سرمایه گذاری هنگفتی روی اینترنت اشیا کرده و احتمالا در آینده نام آن ها را بیشتر بشنویم.

Louis Vuitton با ارزش برند 28.1 میلیارد دلار

اگر اپل و ساعت لوکس اش را در نظر نگیریم، لویی ویتن ارزشمندترین برند لوکس دنیا است. اگرچه امسال در میان ده برند اول نیست اما به هر حال همچنان در حوزه خود ارزشمندترین است.

Amazon با ارزش برند 28.1 میلیارد دلار

12 سال پس از بازگشایی آمازون، حالا این شرکت به جایگاهی رسیده که در طول یک سال، 92 میلیارد دلار محصول می فروشد. تحلیلگران می گویند این رقم تا سال 2020 به 200 میلیارد دلار هم خواه رسید. جدا از تجارت محصولات، Amazon Web Service طی سال گذشته 5 میلیارد دلار سوددهی داشته و امید می رود که سرویس های ابری طی سال آینده با 75 درصد رشد همراه شوند.

AT&T با ارزش برند 29.1 میلیارد دلار

فصل اول سال مالی جدید AT&T، بهترین فصل اول هر سال مالی در تاریخ این شرکت بود. سرمایه گذاری های متعدد، تبلیغات و اسپانسر شدن شرکت به کسب این رتبه در سال 2014 کمک شایانی کرد.

دیزنی با ارزش برند 34.6 میلیارد دلار

فروزن سال گذشته 1.3 میلیارد دلار فروخت و پرفروشترین انیمیشن و ششمین فیلم پرفروش تاریخ لقب گرفت. علاوه بر خود فیلم، دیزنی بیش از یک میلیارد دلار عروسک، کتاب و لوازم دیگر مربوط به فروزن در این سال به فروش رساند. باب ایگر، مدیرعامل دیزنی، فروزن را یکی از 5 دارایی ارزشمند شرکت خطاب کرد.

فیسبوک با ارزش برند 36.5 میلیارد دلار

فیسبوک روزانه 936 میلیون کاربر فعال دارد. یعنی تقریبا یک هفتم جمعیت کره زمین، هر روز حداقل یک بار به فیسبوک سر می زنند. رقمی غیر قابل تصور که در طول ماه به تقریبا 1.5 میلیارد هم می رسد. گوگل و یوتوب هم باید کم کم نگران باشند، چرا که مردم در فیسبوک روزانه 4 میلیارد ویدیو تماشا می کنند، این رقم چند ماه پیش یک میلیارد بود و با سرعتی شگفت انگیز رو به افزایش است.

General Electric با ارزش برند 37.5 میلیارد دلار

تصمیمات جدی اخیر در جنرال الکتریک سبب شده که این کمپانی انتظارات خود را تغییر دهد. اما در هر حال با 37.5 میلیارد دلار، جنرال الکتریک همچنان یکی از ارزشمندترین شرکت های جهان است.

Toyota با ارزش برند 37.8 میلیارد دلار

تویوتا پردرآمدترین شرکت در صنعت خودروسازی است. با فروش 10.23 میلیون خودرو و کسب درآمد 19.8 میلیارد دلاری، تویوتا در رتبه هشتم ارزشمندترین برندهای دنیا قرار دارد.

Samsung با ارزش برند 37.9 میلیارد دلار

آیفون 6 از یک سو، شیائومی و تلفن های ارزان قیمت از سوی دیگر، سامسونگ را در شرایط ناگواری قرار داده بودند. همه این ها در حالی بود که سامسونگ جز اس 5، محصول دیگری برای رقابت نداشت و اس 5 هم اصلا محصول جذابی به حساب نمی آمد. نتیجه آن شد که طی سال گذشته، سامسونگ با کاهش ارزش مواجه شد و حالا در رتبه هفتم قرار دارد. اما تصمیم سامسونگ برای بازگشت به رقابت جدی است و 3.8 میلیارد دلار هزینه صرف تبلیغات کرده، 3 برابر بیشتر از اپل.

McDonald's با ارزش برند 39.5 میلیارد دلار

مک دونالدز در طول روز به 69 میلیون نفر در بیش از 100 کشور دنیا غذا می دهد اما تغییر ذائقه مردم و نگرانی های آسیایی ها پیرامون مواد غذایی این شرکت، فروش کلی مک دونالدز را 11 درصد کاهش داده است. مدیران شرکت قصد دارند در حدود 700 رستوران را که عمدتا در آمریکا، چین و ژاپن قرار دارند را ببندند.

IBM با ارزش برند 49.8 میلیارد دلار

میزان فروش آی بی ام تقریبا 12 درصد کاهش یافته و تغییر جهت فعالیت کمپانی تاثیر بسیار در میزان درآمدزایی آن ها داشته. کلاد کامپیوتینگ 60 درصد رشد داشته و بیش از نیمی از درآمد شرکت مربوط به کشورهای خارجی است.

Coca-Cola با ارزش برند 56 میلیارد دلار

برند پرچک دار کوکا کولا در سالی که گذشت، مجموعا 0.1 درصد افزایش درآمد داشته اما نوشابه های رژیمی با 6.6 درصد کاهش فروش، اندکی جایگاه شرکت را متزلزل کرده اند. وارن بافت، سرمایه گذار شهیر آمریکایی، 9.3 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد.

Google با ارزش برند 65.6 میلیارد دلار

با میزان 64.4 درصد از کل آمار جستجو در آمریکای شمالی، گوگل همچنان غول جستجو است؛ اگرچه این میزان نسبت به سال گذشته 3.1 درصد کاهش داشته. گوگل به طور کلی نسبت به سال پیش رتبه پایین تری کسب کرده و اگر پروژه های شان پشت سر هم به آخر و عاقبت گوگل گلس دچار شوند، هیچ بعید نیست که سال های پیش رو جایگاه های بدتری داشته باشند.

Microsoft با ارزش برند 69.3 میلیارد دلار

پس از چندین و چند سال تحقیر کاربران، مایکروسافت با مدیریت ساتیا نادلا دوباره به دورانی بازگشته که می توان به آن امیدوار بود. طی سال گذشته، مایکروسافت 11 میلیون دلار در بخش توسعه و توسعه محصولات جدید خود سرمایه گذاری کرد و تابستان پیش رو نیز ویندوز 10، به عنوان یک سرویس و نه محصول، قرار است به بازار عرضه شود. ردموندی ها امید دارند تا سال 2018، بیش از یک میلیارد کاربر از ویندوز 10 استفاده کنند.

Apple با ارزش برند 145.3 میلیارد دلار

برند اپل از نزدیک ترین رقیب اش که مایکروسافت باشد، حداقل دو برابر ارزش بیشتر دارد. از انتهای لیست بخواهید در نظر بگیرید، شاید اپل به اندازه 6 یا 7 کمپانی سرمایه داشته باشد. این شرکت طی سه ماهه اخیر موفق به فروش 74.8 میلیون تلفن همراه در سراسر جهان شده. میزان فروش تلفن های شرکت 49 درصد پیشرفت داشته و اپل 18 میلیارد دلار سود خالص از فروش محصولات اش کسب کرده. این اولین فصلی است که اپل تیم کوک توانسته از سامسونگ تعداد تلفن های بیشتری بفروشد
09177755652