خرید و فروش برند آماده

تاریخ : 1399/22/07 نویسنده :admin3 بازدیدها : 200 موضوع : مقالات برندخرید و فروش برند آماده

یکی از مهم ترین مسائل در شروع کسب و کار جدید و ایجاد یک شرکت می تواند برند آن باشد. با توجه به اینکه امروزه در همه زمینه های تولیدی و خدماتی شرکت های متعددی ایجاد شده است، مصرف کنندگان تنها از طریق نام تجاری و برند است که می توانند محصول خود را مطابق با سلیقه و کیفیت مورد نظر خود تهیه کنند. از این رو اگر قصد ایجاد یک کسب و کار جدید را دارید ابتدا به فکر ثبت و تهیه برندی مناسب برای شرکت خود باشید.
جهت اینکه شرکت شما دارای یک برند مناسب بوده و بتوانید از مزایای آن بهره مند شوید دو راه ثبت برند یا خرید برند از مراکز خرید و فروش برند آماده را در پیش رو دارید. از آنجایی که مراحل ثبت برند تا حدودی پیچیده و وقت گیر است ما در این نوشته به شما خرید برند آماده را پیشنهاد کرده و چگونگی خرید برند را شرح خواهیم داد.
همچنین شما پس از ثبت برند در صورتی که از آن استفاده نکنید می توانید با استفاده از مراکز و سایت های خرید و فروش برند آماده، برند خود را به راحتی و با کسب سودی مناسب به فروش برسانید.
زمانی که شرکت شما دارای یک برند متناسب با نام آن و ویژگی های محصولات و خدمات شما باشد می توانید به راحتی در سطح جامعه با نام تجاری خود کسب اعتبار کرده و مشتریان بیشتری را به تولیدات و خدمات خود جلب کنید.

چگونگی خرید برند

همانطور که می دانید اعتبار یک شرکت به نام و برند آن است. در صورتی که یک شرکت دارای برندی مناسب نباشد یا حتی برند  نداشته باشد در سطح جامعه و بین هم ردیف های خود هیچ اعتباری نخواهد داشت. بنابراین شما باید برای شرکت خود برند مناسبی تهیه کنید.
یکی از آسان ترین راه های تهیه برند برای شرکت شما می تواند خرید برند باشد. خرید و فروش برند آماده امری کاملا قانونی در ایران است و در این راستا مراکز و سایت هایی جهت سهولت شما ایجاد شده است.
می توانید با مراجعه به سایت های خرید و فروش برند آماده از بین برندهای فروشی آن که قبلا افرادی آن ها را ثبت کرده و از آن استفاده نمی کنند، برندی مناسب پیدا کرده و خریداری کنید. برند و نام تجاری که شما انتخاب می کنید نه تنها باید متناسب با نام شرکت شما باشد بلکه باید بیان کننده چگونگی و ویژگی های محصولات و خدمات ارائه شده شما نیز باشد.
پس از انتخاب برند مورد نظر خود براساس قوانین سایت مورد رجوع می توانید ضمن پرداخت هزینه، به خرید و ثبت آن به نام خود بپردازید.

مزایای خرید برند آماده

همانطور که قبلا اشاره شد شما جهت تهیه برند برای شرکت خود دو راه داشتید که خرید برند را ما به شما پیشنهاد کردیم. حال باید بدانید زمانی که به خرید برند می پردازید، در بحث هزینه و زمان بسیار زیاد صرفه جویی می شود.
هنگامی ک در پی ایجاد کسب و کار مورد نظر خود هستید نمی توانید زمان را هدر بدهید و ثبت برند یک برنامه وقتگیر است که باعث می شود شروع کسب و کار شما دچار تأخیر شود. جهت جلوگیری از بروز چنین مشکلی اگر برند خود را از سایت های خرید و فروش برند آماده تهیه کنید ضمن صرفه جویی در زمان می توانید در اولین فرصت ممکن کسب و کار خود را ایجاد کنید.
از دیگر مزایای خرید برند این است که بدون هیچ زحمتی می توانید از بین بسیاری برندهای طراحی و ثبت شده، برندی که متناسب با سلیقه و نام شرکت و ویژگی های محصول شما است را انتخاب کنید. در این شرایط مجبور به طراحی برند نخواهید بود و به راحتی یک برند آماده خواهید داشت.
همچنین با مراجعه به سایت های خرید و فروش برند ضمن موارد ذکر شده در هزینه ها نیز صرفه جویی می کنید. زمانی که بخواهید یک برند را برای شرکت خود به ثبت برسانید علاوه بر اتلاف وقت و ایجاد خستگی می تواند هزینه های زیادی نیز در پی داشته باشد ولی شما با خرید برند آماده می توانید هزینه کمتری در این زمینه پرداخت کرده و برندی با قیمت مناسب داشته باشید.

فروش برند

گاهی اوقات افراد برندی را برای شرکت خود به ثبت می رسانند که پس از مدتی به دلایل مختلف از آن استفاده نمی کنند یا برای هر محصول یک برند به ثبت می رسانند که با عدم تولید آن محصول نیز برند آن بدون استفاده می ماند. در چنین شرایطی این افراد می توانند با مراجعه به سایت ها و مراکز خرید و فروش برند آماده، برندهای ثبت شده خود را به فروش برسانند.
زمانی که برند بدون استفاده خود را در معرض فروش بگزارید می توانید از این راه درآمد و سود مناسبی دریافت کرده و به خرید برند دیگری متناسب با امورات خود بپردازید. با قرار گرفتن برند ثبت شده شما در سایت های خرید و فروش برند آماده، افرادی که به چنان برندی نیاز دارند می توانند از آن در شرکت خود استفاده کنند.

آنچه برند برای شرکت و مصرف کننده به همراه می آورد

شرکتی که محصولات آن دارای برندی مشخص و مناسب باشد، بین مردم از شرکتی بدون برند معتبرتر است. هنگامی که شما برای محصولات خود برندی را از سایت ها و مراکز خرید و فروش برند آماده تهیه کنید در واقع اعتبار آن را تضمین می کنید. محصولی که دارای برند باشد می تواند بین مردم مشهور شده و مشتریان زیادی را به خود جلب کند.
در پی این امر می توانید به هدف اصلی خود که کسب سود است دست پیدا کنید. زیرا افزایش مشتریان باعث افزایش تولیدو در نهایت بالارفتن سطح سود شما می شود.
همچنین وجود برند برای مصرف کنندگان نیز به صرفه است. از آنجایی که در زمینه تولید هر محصول شرکت های مختلفی وجود دارند که آن محصول را با کیفیت و ویژگی های متفاوتی تولید می کنند باید هرکدام دارای برندی مخصوص به خود بوده که باعث سهولت مشتریان در خرید باشد.
در چنین شرایطی مصرف کنندگان محصولات شرکتی که متناسب با نیازها و سلایق آن ها است را شناسایی کرده و براساس برند آن شرکت می توانند به راحتی محصول خود را تهیه کنند.

قیمت برندهای فروشی

جهت ثبت برند برای محصولات خود باید مراحل قانونی را طی کنید که در صورت اخذ تایید بتوانید برند مورد نظر را به ثبت برسانید. برخی از افراد ترجیح می دهند به جای طی کردن مراحل قانونی جهت ثبت علامت تجاری، علامت یا نشانه ای را به صورت آماده خریداری کنند.
همچنین بسیاری از افراد برای محصولات خود برندی را به ثبت رسانده  و اکنون تصمیم دارند که برند خود را به خریداران واگذار کنند. برند های فروشی قیمت مشخصی نداشته و عوامل مختلفی می تواند بر قیمت برندهای فروشی تاثیرگذار باشد.
اگر شما قصد خرید برند برای محصولات یا شرکت خود را دارید در ادامه مقاله برای شما در خصوص قیمت برند توضیح خواهیم داد.

تاثیر طبقات برند بر قیمت آن

اگر شما برند به ثبت رسیده ای داشته و قصد فروش آن را دارید، ممکن است اطلاعات کافی در خصوص قیمت برندی که قصد فروش آن را دارید، نداشته باشید. همانطور که گفته شد برند ها قیمت مشخصی نداشته و بسته به عواملی می تواند قیمت برند به ثبت رسیده افزایش یا کاهش پیدا کند.
با در نظر گرفتن برخی از عوامل می توانید تصمیم بگیرید که آیا خرید برند به ثبت رسیده برای شما مقرون به صرفه خواهد بود یا خیر. یکی از عواملی که بر قیمت می تواند تاثیرگذار باشد، طبقات برند ثبت شده است.
در واقع هر برند طبقات مختلفی از خدمات و کالاها را دارد. بنابراین هر کدام بسته به نوع و تعداد طبقاتی که هر برند دارد، می تواند قیمت آن افزایش یا کاهش داشته باشد. در نهایت باید قبل از خرید برند توجه داشته باشید که برند مورد نظر شما در کدام قسمت از طبقات قرار گرفته و آیا با نیازها و اهداف شما متناسب است یا خیر؟
اگر برندی که متناسب با اهداف و نیاز شما است در طبقات بالاتری قرار گرفته باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

ریز کالاها و تاثیر بر قیمت برندهای فروشی

همانطور که گفته شد هر چه طبقات برند به ثبت رسیده بیشتر باشد قیمت آن علامت بیشتر خواهد بود. هر یک از طبقات برند ثبت شده دارای چندین کالا و ریز کالاها است. هنگام این کار اگر به یک طبقه اشاره شود، الزاما به این معنا نیست که تمام ریزکالاها در سند ثبت برند وجود داشته باشند.
در واقع این گونه می توان بیان کرد که برند ثبت شده فقط برای محصولاتی به کار می رود که در سند برند به ثبت رسیده باشد. در نتیجه این عوامل می تواند در تعیین قیمت برندهای فروشی موثر باشد.

تاثیر نام برند بر قیمت و ارزش آن

نام برند یکی از عوامل مهمی است که می تواند بر قیمت برندهای فروشی بسیار موثر باشد. فرقی نمی کند که برند برای محصولات فروشی باشد یا برند جهت خدمات، به ثبت رسیده باشد، در هر دو به ثبت رساندن یک نام تجاری قوی و خوب می تواند تاثیر به سزایی بر سودآوری شما داشته باشد .
در واقع می توان اینگونه بیان کرد که انتخاب یا ثبت یک نام تجاری یا نام برند خوب سرمایه یک شرکت به شمار می رود. زیرا برندهایی که لفظ آن میان عموم زیبا و ساده تر باشد بیشتر شناخته خواهد شد. در نتیجه افراد زیادی جذب محصولات یا خدمات شما می شوند.
در نهایت اگر شما برندی را به ثبت رسانده اید که از نام خوب و پسندیده ای برخوردار است، باید قیمت بیشتری نسبت به سایر برند های بازار داشته باشد. بنابراین نام زیبا و عامه پسند می تواند بر افزایش قیمت برند بسیار تاثیرگذار باشد.
اگر شما قصد خرید برند را دارید بهتر است برندهایی را خریداری کنید که نام های زیبا و پسندیده ای دارند که محصولات و خدمات شما بیشتر بین مردم شناخته بشود.

تاثیر طراحی لوگو بر قیمت برندهای فروشی

یکی از عوامل موثر بر فروش محصولات و ارائه خدمات علاوه بر نام برند ، طراحی لوگو نیز می تواند در جلب نظر مشتریان تاثیر زیادی داشته باشد. طراحی با خلاقیت یک لوگو می تواند در انتقال پیام به خریداران بسیار موثر واقع شود.
همچنین طراحی آن می تواند پروسه پیشرفت خدمات را برای صاحب برند هموار کند. در نهایت برندی که دارای طراحی لوگوی مناسب باشد از قیمت بیشتری نیز برخوردار خواهد بود. به همین جهت بهتر است برند هایی را خریداری کنید که لوگو و طراحی مناسبی داشته باشد به طوری که بتوانید بین رقبا جایگاه خوبی داشته باشید.

سایر عواملی که می تواند بر قیمت برندهای فروشی موثر باشد

بسیاری از عوامل هستند که بر افزایش قیمت برندها می توانند تاثیر بگذارند. نحوه به ثبت رسیدن برندهای تجاری از جمله عواملی است که می تواند باعث افزایش قیمت برند شود.
ثبت برند بر اساس قوانینی که در داخل کشور وجود دارد.
ثبت برند بر اساس قوانینی که در سطح بین المللی به ثبت رسیده است.
ثبت برند در صورتی که به عنوان یک علامت در اتحادیه های اروپا به ثبت رسیده اند.
در صورتی که برندی با توجه به موارد ذکر شده به ثبت رسیده باشد، می تواند بر افزایش قیمت برندهای فروشی تاثیر بگذارد.
در نتیجه هنگام خرید برند باید توجه داشته باشید که نام تجاری به ثبت رسیده دارای چه شرایطی است که بتوانید متناسب با نیازهای خود، برند مورد نظر را خریداری کنید. برندهای فروشی دارای قیمت های یکسانی نبوده و هریک به دلیل برخورداری از بعضی شرایط ممکن است دچار افزایش یا کاهش قیمت شوند.
اگر شما قصد خرید برند را دارید، ابتدا باید بودجه خود را در نظر گرفته و متناسب با آن، برند با کیفیتی را خریداری کنید به طوری که این برند ضمن پاسخگویی به نیاز شما نیز هزینه کمی داشته باشد. برخی از برندها وجود دارند که به دلیل نام زیبا و عامه پسندی خود، از قیمت بیشتری برخوردار بوده و می تواند بر کسب و کار شما موثر باشد.
بنابراین اگر شما بودجه کافی برای خرید برند را دارید بهتر است برندهایی را خریداری کنید که از شرایط و ویژگی های خوبی همچون عامه پسندی، زیبایی،جذب مشتری و…برخوردار باشند که در طول مدت فعالیت کاری خود نسبت به برندهایی که از لحاظ نام و نشان بین عموم شناخته نشده، به صرفه تر باشند..

واگذاری برند

بسیاری از افراد برای ثبت برند محصولات خود ترجیح می دهند که برند را به صورت آماده تهیه کنند زیرا برند هایی که ناشناس هستند زمان زیادی باید بگذرد که مانند برند های معروف و قدیمی بین عموم شناخته شوند.
با خرید برند در واقع نیازی به طی کردن مراحل اداری و ثبت برند نخواهد بود. بسیاری از افراد حقیقی و حقوقی هستند که قصد واگذاری برند خود را دارند. می توان برند این اشخاص را با طی کردن یک سری از مراحل قانونی به نام خود به ثبت برسانید.

واگذاری برند به چند روش انجام می شود؟

به طور کلی، زمانی نقل و انتقال برند صورت می گیرد که دو طرف معامله، به خصوص صاحب برند به توافق برسند. واگذاری یا نقل و انتقال برند به دو صورت انجام می شود.
واگذاری علامت تجاری به صورت جبری
واگذاری جبری در واقع به صورت غیر ارادی اتفاق می افتد. واگذاری جبری یا قهری در واقع با فوت صاحب برند صورت می گیرد. در این شرایط وراث می توانند با ارائه مدارکی مانند گواهی ثبت برند و گواهی انحصار علامت تجاری، نقل و انتقال برند را به مالک جدید انجام دهند.
واگذاری علامت تجاری به صورت قراردادی
واگذاری علامت تجاری به صورت قراردادی در واقع اختیاری بوده و صاحب برند می تواند نقل و انتقال علامت تجاری را به مالکین یا مالک جدید به ثبت برساند. مالک برند می تواند علامت تجاری خود را در مدتی محدود یا برای همیشه به فردی که درخواست ثبت برند به نام خود را دارد، واگذار کند.
این گونه قراردادها زمانی اعتبار قانونی دارد که تمامی مراحل و اجازه نامه در مراکز رسمی به ثبت رسیده باشد.

نکاتی که باید در واگذاری برند به آن توجه کنید

هنگام نقل و انتقال برند باید به نکاتی توجه داشته باشید که واگذاری علامت تجاری به درستی انجام شده و کاملا صحیح به ثبت برسد. در زمان واگذاری قانونی برند تجاری باید نکاتی در اظهار نامه بیان شود. این نکات مهم را در ادامه برای شما شرح می دهیم:
 • کد یا شماره ثبت برند تجاری که در ایران به ثبت رسیده است.
 • مشخصات کامل مالک جدید مانند: نام و نام خانوادگی، نشانی و تابعیت مالک.
 • ذکر نام و نام خانوادگی و آدرس نماینده مالک جدید در اظهارنامه.
علاوه براین موارد ذکر شده باید مواردی مانند: اسناد نقل و انتقال و صلح نامه نیز باید همراه اظهارنامه باشد. در صورتی که وکیل یا نماینده مالک نقل و انتقالات را انجام می دهد باید وکالت نامه قانونی و تصدیق ثبت را نیز ضمیمه کنند.

مدارک لازم جهت واگذاری برند

همانطور که گفته شد برای خریداری برند نیاز به طی کردن مراحل ثبت برند نمی باشد اما برای به ثبت رساندن قانونی برند مدارکی را باید ارائه دهند که به طور قانونی به ثبت برسانند. مدارک لازم جهت ثبت برند به شرح زیر است:
اسناد مرتبط با ثبت علامت تجاری مانند آگهی اول، روزنامه اگهی نهایی، گواهی ثبت برند تجاری که نشان دهنده قانونی بودن برند است، باید ارائه شود.
 • مدارک شناسایی صاحب قدیمی برند تجاری مانند شناسنامه و کارت ملی.(فروشنده)
 • مدارک شناسایی و کارت ملی مالک جدید مانند شناسنامه همراه با کارت ملی.( خریدار)
 • سند صلحی که در دفتر مرکزی بعد از دریافت نامه جهت واگذاری برند به ثبت رسیده است.
 • مجوز های لازم جهت اجازه فعالیت مالک جدید با برند تجاری که خریداری کرده است نیز باید ارائه شود.
 • تمامی کدها یا شماره های مربوط به اظهارنامه، رمز پذیرش اینترنتی و ثبت برند تجاری باید ارائه شود.
 • در صورتی که مالک برند فوت کرده است باید مدارکی جهت گواهی انحصار وراثت به مراکز مربوط تحویل داده شود.
تمامی مدارک ذکر شده در زمان واگذاری علامت تجاری باید ضمیمه پرونده شود که نقل و انتقال به صورت کاملا قانونی صورت گیرد.

شرایط واگذاری علامت تجاری

هنگام خرید یا واگذاری برند باید به نکات و شرایط واگذاری صحیح علامت تجاری توجه داشته باشید که به طور قانونی و بدون هیچ مشکلی نقل و انتقال صورت گیرد.
 • ابتدا باید اطمینان حاصل کنید برندی که قصد واگذاری یا قصد خریداری آن را دارید به طور قانونی به ثبت رسیده باشد.
 • در زمان نقل و انتقال برند باید مطمئن باشید که علامت تجاری معتبر بوده و اعتبار آن نگذشته باشد.
 • در صورتی که دو طرف نقل و انتقال در واقع همان خریدار یا فروشنده برند حقوقی باشند، باید مدارکی را ارائه دهند که هویت و حوزه فعالیت آنها به طور کامل بررسی شود.

واگذاری برند به صورت جزئی

در زمان نقل و انتقال برند تجاری ممکن است صاحب برند تمایل به فروش یا واگذاری علامت تجاری خود نداشته باشد، در این صورت فروشنده یا صاحب برند می تواند به صورت جزئی علامت خود را واگذار کند. فروش جزئی در واقع به صورتی است که خریدار فقط برای طبقات خاصی از محصولات خود برند را خریداری می کند.
به طور کلی می توان گفت در واگذاری علامت تجاری به صورت جزئی صاحب برند مشخص می کند که خریدار در چه حوزه ای برند مالک را به کار ببرد یا مشخص می کند که برند او در خارج یا داخل کشور استفاده شود. زیرا ممکن است برخی با برند خریداری شده، قصد صادر کردن محصول خود را داشته باشند.
در این صورت صاحب برند باید محدودیت ها را در قرارداد ذکر کند که دچار مشکلی در این خصوص نشود. جهت تقاضای چنین برندی می توانید به قسمت الکترونیکی واگذاری علامت تجاری مراجعه کرده و درخواست خود را به صورت اینترنتی انجام دهید.
در نتیجه واگذاری برند تجاری می تواند برای دو طرف معامله سود خوبی به همراه داشته باشد زیرا معمولا افرادی که قصد خریداری برند به صورت آماده را دارند در بیشتر مواقع وقت زیادی برای طی کردن مراحل ثبت برند خود ندارند.
همچنین به دنبال برندهایی هستند که در بین عموم شناخته شده، به سرعت و با اعتماد مردم خریداری شود. فروشنده برند نیز با فروش برند تجاری خود سود زیادی می تواند کسب کند. هرچه برند معروف تر بوده و محبوبیت بیشتری داشته باشد، سود آن بیشتر خواهد بود.
جهت واگذاری برند، شما نیاز به طی کردن پروسه های طولانی نخواهید داشت بلکه با انجام یک سری از مراحل قانونی می توانید نقل و انتقال برند را انجام دهید.whatsapp : 0921-646-5121