راه های ماندگاری نام برند

تاریخ : 1399/5/03 نویسنده :admin2 بازدیدها : 119 موضوع : مقالات برندراه های ماندگاری نام برند

فایده اصلی برندبرای شما این است که در آینده با کمترین زحمت بتوانید آن را بازاریابی کنید و در این مسیر باید برندی داشته باشید که در ذهن مشتری ماندگار شود.

به گزارش آلامتو و به نقل از ibazaryabi.com؛ معمولا کسب و کارها یا در حال رشد به جزئیات کوچک و به ظاهر ساده‌ای که در مورد نام برند وجود دارد اهمیت زیادی قائل نیستند. زیرا این کسب و کارها درگیر تصمیم‌گیری‌های بزرگ و مهمی هستند که انرژی زیادی می‌خواهد. اماماندگاری نام برنددر ذهن مشتری یکی از مهمترین گام‌های رشد و توسعه‌ی کسب و کارها استکه باید به عنوان اولویت‌های نخست مورد توجه قرار گیرد. زیراپس از رشد یک شرکت این نام برند است که سبب جذب مشتریان به سمت خود می‌شود.در ادامه این مطلب پنج روش برای ماندگاری نام برند در ذهن مشتری را بررسی می‌کنیم که می‌تواند کمک زیادی به شناخته شدن کسب و کارها بکند.

راههای ماندگاری نام برند در ذهن مشتری

۱به روز نگه داشتن هر آنچه که به نام برند شما مرتبط است

به عنوان یک کسب وکار در حال رشد باید همواره تمام کانال‌هایی که با نام برند شما در ارتباط هستند را آپدیت نگه دارید.به عنوان مثال امضای زیر ایمیل‌هایتان باید کاملا آپدیت و مطابق با استراتژی فعلی کسب و کارتان باشد. سربرگ نامه‌های اداری شما باید با لوگو و نام برند شما مطابقت داشته باشد تا بتواند از همین الان در ذهن مخاطبان شما نقش ببندد.

به منظور  موفقیت در آپدیت نگه داشتن نام برند خود بهتر است مجموعه‌ای از اسناد مرتبط با برند خود تهیه کنید. این اسناد در حقیقت پایه و اساس تمام معاملات و دارایی برند شما نیز است. به یاد داشته باشید که وفاداری مشتری به یک برند با آگاهی از برند و ارائه‌ی یک چشم‌انداز منحصر به فرد توسط بازاریاب است که آغاز می‌شود. این امر به ماندگاری نام برند در ذهن مشتری نیز کمک به سزایی می‌کند.

۲ارسال کارت پستال به مشتریان

در نگاه اول ممکن است که این روش بسیار قدیمی و پیش پا افتاده به نظر برسد. اما جالب است بدانید کهتماس شخصی با مشتری به ماندگاری نام برند در ذهن مشتری کمک زیادی می‌کند.به کمک روش‌های خلاقانه و طنزآمیز و یا استفاده از شعرهای پر مفهوم و خاص می‌توانید خاطره‌ی دریافت این کارت را به یکی از خاطرات به یادماندنی مشتریان خود تبدیل کنند. شخصی سازی هر کارت و نوشتن پیام تبریک با دست خط خودتان ذهنیت مثبتی از نام برندشما را به مشتری القا می‌کند.

ارسال کارت پستال شخصی سازی شده سبب تعامل با مشتری و ماندگاری نام برند در ذهن او می شود.

۳معرفی تولیدکنندگان محتوا در وب سایت رسمی برند

مشتریان وفاداری که وبلاگ برند شما را دنبال می‌کنند معمولا علاقه دارند تا با نویسندگان مطالب وبلاگ شما بیشتر آشنا باشند. بنابراین از اعضای تیم تولید محتوای وبلاگ خود بخواهید که بیوگرافی کوتاهی از خودشان را در سایت منتشر کنند. این بیوگرافی علاوه بر تحصیلات می‌تواند مهارت‌های هنری و علاقمندی‌ها را نیز شامل شودآشنایی با عواطف و احساسات و علاقه‌مندی نویسندگان نوعی حس همدلی را در مشتری به وجود می‌آورد و به ماندگاری نام برند شما در ذهن مخاطبان کمک می‌کند.

۴انتشار خبرنامه در سایت‌های معتبر و مرتبط با کسب و کار شما

انتشار خبرنامه تاثیر به سزایی در شناخته شدن نام برند دارد زیرا با توده‌ی غیر قابل باوری از مردم ارتباط برقرار می‌کند. در انتشار خبرنامه استفاده از لوگوی برند، فونت منظم، تیتر جذاب، رنگ متناسب با رنگاوگو و تصاویر محصول می‌تواند ذهنیت مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهد و آن‌ها را به برند شما علاقه‌مند کند. فراموش نکنید که در پایان خبرنامه حتمامخاطب را به سایت اصلی برند یا شبکه‌های اجتماعی و یا هشتگ‌های مربوطه لینک کنید تا بتواند در صورت تمایل برند مورد نظر را به راحتی دنبال کنند.

۵برقراری ارتباط منظم با مخاطبان از طریق شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی یکی از بهترین ابزارهای برقراری ارتباط مداوم با مشتری هستند.بنابراین سعی کنید با انتشار منظم پست در شبکه‌های اجتماعی و به روز نگه داشتن آن تعامل خود را با مخاطبان خود افزایش دهید. پاسخ به سوالات مشتری و ارتباط با آن‌ها دید مثبتی از نام برند شما را برایشان ایجاد می‌کند. امکان برقراری ارتباط صوتی با مشتری سبب می‌شود که بتوانند به راحتی به شما اعتماد کنند و همین امر نیز باعث افزایش مخاطبان شما می‌شودهنگام برقراری ارتباط با مشتریان خود بهتر است لحن آرام و ملایمی داشته باشید تا امکان برقراری تعامل سازنده برایتان فراهم شود.
whatsapp : 0921-646-5121