10 اقدام ضروری برندینگ برای فروش برند

تاریخ : 1399/18/07 نویسنده :admin3 بازدیدها : 190 موضوع : مقالات برنددر سال 2018 روند مدیریت برند و فعالیت بازاریابی تفاوت هایی را نسبت به گذشته پیدا کرده است. به همین خاطر شما دیگر نمی توانید با تکیه بر روش های قدیمی و مرسوم، به موفقیت چشمگیری دست پیدا کنید.

درواقع امروزه مفهوم رقابت در جایگاهی قرار دارد که دیگر نمی توان صرفا با تکیه بر تفاوت ظاهری، به کار خود ادامه داد. در این رابطه مطالعه و آشنایی با جدیدترین اصول و راهکارها، بهترین گزینه موجود محسوب می شود.

با این حال با توجه به حجم بالای مقالات و کتاب های متعدد به چاپ رسیده در رابطه با این موضوع، در این مقاله 10 مورد منتخب را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

1-نام تجاری خود را شخصی سازی کنید 

مشتریان شما قادر به ارتباط برقرار کردن با یک شی و وسیله نخواهند بود. درواقع برای تاثیر فوق العاده بر روی آن ها شما نیازمند ایجاد یک وجهه انسانی هستید. درواقع مشتری تنها زمانی به برند شما وفادار خواهد بود که تجربه ای فراتر از یک خرید شکل گرفته باشد. به همین خاطر نیز افراد مشهور معمولا نام خود را بر روی برند تازه تاسیس خود می گذارند تا شانس موفقیت خود را افزایش دهند. در این رابطه توجه داشته باشید که شخصیت شکل گرفته، صرفا نباید فردی واقعی باشد، درواقع شما می توانید یک الگو و یا تصویر ذهنی خود را نیز در قالب یک انسان، درآورید. با این حال انجام این اقدام نیازمند طی کردن مراحلی است که توصیه می شود تا در این رابطه حتما از مشاورانی باتجربه، کمک گیرید. در آخر نیز فراموش نکنید که نام تجاری شما باید دارای ارتباط معنایی بالایی با نوع کسب وکار شما داشته باشد تا مورد توجه قرار گیرد. همچنین تعامل و همکاری با سایر برندهای قدرتمند نیز به افزایش وجهه و جایگاه شما کمک جدی خواهد کرد.

2-از تکنولوژی های روز استفاده کنید

امروزه برای انجام بهتر و درعین حال سریع تر کارها، شما نیازمند استفاده حداکثری از تکنولوژی خواهید بود. در این رابطه شناخت موارد مرتبط با نوع کسب وکار شما، نخستین گام محسوب می شود. برای مثال چت بات، از جمله تکنولوژی های به روزی محسوب می شود که به عقیده بسیاری تحولی را در شرکت ها ایجاد کرده است. در رابطه با نوع کار آن ها نیز باید گفت که بات ها را باید نسل جدید اپلیکیشن هایی دانست که به صورت صوتی با شما ارتباط برقرار کرده و قابلیت ارائه خدمات به مراتب بیش تری از یک اپ را دارا هستند. چت بات نیز به نوعی دستیار شخصی افراد محسوب شده و به بهبود انجام کارها کمک بسیاری می کند. با توجه به مطالب ارائه شده و مزیت های انواع تکنولوژی ها، لازم است تا برنامه ریزی دقیقی برای آشنایی موارد مفید و سپس یادگیری آن ها برای خود و تمامی تیم شرکت، داشته باشید.

3-بیش ترین توجه خود را معطوف به کاربران اینترنتی کنید 

از جمله مکان هایی که می توانید اطمینان داشته باشید که افراد بسیاری ساعت هایی را در طول روز به آن اختصاص خواهند داد، فضای اینترنت است. به همین خاطر نیز امروزه بازاریاب ها توجه ویژه ای را به این بخش داشته و آن را بهترین مکان برای انجام فعالیت ها خود می دانند. به همین خاطر لازم است تا بیش ترین اقدامات تجاری، تبلیغاتی و بازاریابی شما در این محیط صورت گیرد. فراموش نکنید که امروزه بسیاری از کسب وکارها تنها از طریق همین محیط شکل گرفته و پیشرفت کرده اند که پتانسیل بالای آن را به اثبات می رساند.

4-به دنبال افزایش میزان وفاداری مشتریان خود باشید 

از دست دادن حتی یک مشتری، به معنای افزایش قدرت سایر برندهای رقیب خواهد بود. این امر با توجه به هزینه هایی که برای به دست آوردن یک مشتری جدید باید بپردازید، حفظ خریداران موجود را از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می کند. در این رابطه اگرچه بهترین راهکار برای ایجاد وفاداری، خدمت رسانی مناسب محسوب می شود، با این حال اقدامات شما باید جنبه کاملا خلاقانه داشته باشد تا نسبت به سایرین کاملا متفاوت باشید. همچنین این امر که به دنبال تحت تاثیر قرار دادن احساسات جامعه هدف خود باشید، در این زمینه کمک شایانی خواهد کرد.

5-وجدان کاری را جدی بگیرید 

امروزه افراد در مواجهه با برندهای مختلف، تنها کیفیت را مدنظر خود قرار نمی دهند. درواقع برای آن ها محیط زیست، رفتار با کارمندان و میزان صداقت شما نیز دارای اهمیت بسیار بالایی محسوب می شود. برای این امر نیاز است تا کسب سود، اولویت اول محسوب نشده و در تلاش برای ایجاد وجهه ای جذاب برای خود باشید. فراموش نکنید که این امر اگرچه ممکن است در مقطعی سود شما را به نسبت سایر شرکت ها، کاهش دهد، با این حال در درازمدت شما با رشدی دائمی مواجه می شوید که این خود بهترین موقعیت برای یک شرکت محسوب خواهد شد. در موارد متعددی مشاهده شده است که برخی از برند هایی که در کوتاه مدت موفق شده اند تا طرفدارانی را برای خود پیدا کنند، با توجه به عملکرد نادرست آن ها در نهایت با یک افشاگری کاملا از گردونه رقابت و فعالیت خارج شده اند. به همین خاطر نباید موفقیت شما با خطرات بسیاری همراه شود. در این رابطه ایجاد یک فرهنگ و یا به بیان بهتر وجدان کاری، گامی موثر در این زمینه محسوب می شود.

6-از اهمیت تلفن های همراه غافل نشوید 

امروزه تقریبا همراه همیشگی افراد، تلفن همراه آن ها محسوب می شود. به همین خاطر لازم است تا در برنامه های تبلیغاتی خود، اولویت ویژه ای را به آن ها اختصاص دهید. خوشبختانه امروزه مقالات متعددی در این رابطه به چاپ رسیده است که مطالعه آن، بدون شک شما را برای فعالیت درست در این رابطه کمک خواهد کرد. در آخر فراموش نکنید که تبلیغات مستقیم جذابیتی را برای افراد به همراه نخواهد داشت، به همین خاطر لازم است تا اقدامات شما صرفا تبلیغاتی نباشد.

7-بازاریابی نفوذی را مورد استفاده خود قرار دهید 

در این روش شما تاثیرگذاری خود را از طریق نفوذ در بازار هدف صورت خواهید داد. برای مثال این امر که برای معرفی بهتر محصول خود به سراغ افراد پرنفوذ و محبوب بروید، خود از جمله اقدامات بازاریابی نفوذی محسوب می شود. به همین خاطر در این روش لازم است تا قبل از معرفی محصولات، به دنبال حامیانی قدرتمند باشید. بدون شک این افراد به شکلی مناسب سایرین را به اطمینان لازم برای خرید محصولات، می رسانند.

8-تبلیغات کوچک را کنار بگذارید 

نتایج آمارها حاکی از آن است که تبلیغات کوچک کنار صفحه، معمولا با میزان کلیک بسیار کمی همراه هستند. به همین خاطر لازم است تا به دنبال تبلیغاتی تمام صفحه ای باشید. با این حال با توجه به هزینه بالاتر آن ها، لازم است تا نسبت به کیفیت بالای تبلیغ خود اطمینان حاصل کرده و یا از روش های نوینی نظیر پرداخت به ازای هر کلیک، استفاده کنید.

9-یک استراتژی بازاریابی همه جانبه داشته باشید

استراتژی درواقع برنامه ای است که برای رسیدن به اهداف خود تعیین می کنیم. اگرچه برخی در این رابطه عقیده دارند که بهتر است تا از چندین استراتژی مختلف استفاده کرد، با این حال واقعیت این است که این اقدام باعث عدم تمرکز و تقسیم شدن توان شما خواهد شد و بدون شک تحت این شرایط نمی توانید عملکرد درخشانی را از خود نشان دهید.

به همین خاطر توصیه می شود تا به دنبال یک استراتژی همه جانبه برای خود باشید. آمارها نیز در این رابطه نشان می دهد که این گونه شرکت ها عملکرد به مراتب بهتری را از خود به ثبت رسانده اند. با این حال فراموش نکنید که برنامه شما باید کاملا دقیق و درست باشد، در غیر این صورت نتایج کاملا متفاوتی رقم خواهد خورد. همچنین تنها طرح ریزی برنامه مهم نبوده و لازم است تا نسبت به اجرایی کردن درست آن نیز اطمینان حاصل کنید.

10-محتوای ارزشمند تولید کنید 

در یک تعریف خلاصه، بازاریابی محتوا را باید نوعی تبلیغ دانست که در آن به جای انتشار متن تبلیغاتی، به دنبال به اشتراک گذاشتن مطالب مورد نیاز مخاطب، خواهیم بود. امروزه با توجه به استقبال همگانی افراد از آن ها، تمامی شرکت ها باید فعالیت هایی را در این زمینه صورت دهند. با این حال کلید موفقیت شما در این زمینه، میزان ارزشمند بودن مطالب ارسالی خواهد بود. به همین خاطر لازم است تا تیمی حرفه ای را برای این امر استخدام کرده و به صورت کاملا حرفه ای عمل کنید. در این رابطه توجه به چشم نواز بودن در کنار ارزش بالای مطالب، میزان موفقیت اقدامات شما را رقم خواهد زد.
09177755652