خرید برند و مراحل ثبت برند لوازم آرایشی

تاریخ : 1348/11/10 نویسنده :admin3 بازدیدها : 297 موضوع : مقالات برندخرید و فروش برند آرایشی

اهمیت بالای نام های تجاری سبب شده که امروزه خرید و فروش برند به یکی از تجارت های حاشیه ای در این زمینه تبدیل شود. بسیاری از افراد به جای ثبت برند ترجیح می دهند که از برندهای آماده واگذاری، استفاده کنند. بنابراین خرید این نوع برندها به صرفه تر بوده و دارای مزایای بیشتری است. خرید این برندها بی دردسرتر از مراحل ثبت برند است زیرا شما جهت به دست آوردن یک برند آرایشی به این شکل تنها کافی است هزینه برند را پرداخت کرده و مراحل ثبت سند را انجام دهید.
یکی از مهم ترین تفاوت های برند آماده واگذاری با برند ثبت نشده در این است که مطمئن هستید نام تجاری دیگری با این عنوان ثبت نشده و نخواهد شد. بنابراین می توانید با اطمینان بیشتری فعالیت های خود را گسترش دهید. این تفاوت ها باعث شده است که خرید و فروش برند آرایشی کاری مقرون به صرفه و پر سرعت تلقی شود.

ثبت برند لوازم آرایشی و بهداشتی

 
یکی از مهمترین دلایل پر متقاضی بودن ثبت برند لوازم آرایشی و بهداشتی ، بازار پر رونق و سود سرشاری است که فعالیت و کسب و کار و تجارت محصولات آرایشی و بهداشتی در کشورمان دارد.
 
  طبق آمارهای موجود، کشورمان ایران یکی از پرمصرف ترین کشورهای دنیا در زمینه لوازم آرایشی و بهداشتی است 
و همین موضوع بیانگر گردش مالی بسیار زیاد و تجارت پر سود در زمینه واردات، صادرات و خرید و فروش لوازم آرایشی و بهداشتی است.
 
بسیاری از وارد کنندگان ایرانی، محصولات آرایشی و بهداشتی را از کشور چین وارد ایران می نمایند
و بسیار تمایل دارند تا کارخانه های تولید کننده لوازم آرایشی و بهداشتی چین، برند و لوگویی که واردکنندگان ایرانی تمایل دارند، بر روی محصولات الصاق نمایند
 و در چنین مواقعی، تولیدکنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی چین انجام اینکار را مشروط به ثبت برند این محصولات و کالاها می نمایند
 و وارد کننده ایرانی چاره ای جز ثبت برند لوازم آرایشی و بهداشتی در ایران ندارد.
 
همچنین باید گفت در بازار پر رونق و پر از مخاطب لوازم آرایشی و بهداشتی که البته مخاطبین این بازار غالبا بانوان هستند
 که بسیار ریزبین و نکته سنج هستند و به جزییات نیز اهمیت زیادی می دهند،
 برای در امان ماندن از سوء استفاده احتمالی برخی از رقبا که ممکن است نتیجه سال ها تلاش و زحمت شما را تخریب نمایند، ثبت برند لوازم آرایشی و بهداشتی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.


مرجع معتبر برای خرید و فروش برند آرایشی

افرادی که به دنبال فروش برند آرایشی خود بوده یا تمایل دارند برند مناسبی را برای فعالیت های خود تهیه کنند، همواره به دنبال مرجعی مطمئن برای این گونه معاملات هستند. یکی از مطمئن ترین روش ها در این حیطه این است که به یک موسسه ثبت برند معتبر مراجعه نمائید. این شرکت ها از آخرین لیست برندهای تجاری درحال خرید و فروش اطلاع دارند. در این صورت می توانید علاوه بر یک مشاوره اختصاصی، این لیست ها و قیمت های آن ها را مشاهده کنید.
از طرفی بسیاری از سایت ها در این زمینه فعالیت های خوبی داشته و به عنوان مرجعی مطمئن برای بسیاری از موارد خرید و فروش برند آرایشی به حساب می آیند. اگر بتوانید از اعتبار این گونه سایت ها و معاملات آن ها مطمئن شوید، مراجعه به آن ها بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. لیست برندهایی که می توانید در این سایت ها ببینید بسیار بیشتر بوده و احتمالا افرادی که برندهای خود را جهت فروش به آن ها می سپارند، تخفیف هایی نیز جهت فروش سریعتر در نظر می گیرند.

استعلام گیری برند آرایشی

همانطور که بیان کردیم، قبل از هرگونه اقدامی جهت معامله باید نسبت به صحت برند و اعتبار آن اطمینان لازم را کسب نمائید. در این صورت نیاز به سامانه ای خواهید داشت که بتوانید استعلام برند مورد نظر خود را به صورت قانونی و معتبر انجام دهید. جهت این کار می توانید به صورت مستقیم به سایت سازمان ثبت اسناد مراجعه کرده و از برند مورد نظرتان را با درج مشخصات جزئی استعلام دریافت کنید.


اقدامات بعدی پس از خرید و فروش برند آرایشی

پس از اینکه شما به هر شکل ممکن، برند را خریداری کرده یا فروخته اید، باید اقداماتی را انجام دهید که خرید و فروش شما شکلی قانونی پیدا کرده و مورد استفاده قرار گیرند.

قرار حقوقی در دفترخانه و تحویل مدارک شناسایی

مدارک شناسایی شامل شناسنامه، کارت ملی، کارت بازرگانی مالک اولیه، سندی که حوزه فعالیت مالک را ثابت کرده و گواهی ثبت برند باید به دفترخانه ثبت اسناد تحویل داده شود. در این صورت می توانید تاریخی را جهت ثبت سند و انتقال مالکیت بین دو طرف قرارداد مشخص نمائید.

پیش پرداخت

طبق توافقات صورت گرفته میان دو طرف خرید و فروش برند آرایشی، مبلغی به عنوان پیش پرداخت باید به حساب مالک واریز شود که به نوعی بیعانه ای جهت اطمینان، رد و بدل شده باشد. فیش این واریز وجه باید معتبر بوده که در امور قانونی مورد استنادهای بعدی باشد.

حضور در دفتر ثبت اسناد

دو طرف معامله، اعم از مالک یا مالکان حقیقی و حقوقی قبلی و بعدی برند مورد نظر باید در تاریخ معلوم شده در محل دفترخانه ثبت اسناد حضور داشته باشند. طی توافقات انجام شده، مابقی مبلغ قرارداد پرداخت شده و امور قانونی مبنی بر واگذاری کامل برند انجام خواهد شد.

اخذ سند مالکیت برند

در این مرحله پرداخت و مراحل قانونی کامل شده و سند مالکیت برند در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در این صورت شما به عنوان مالک جدید برند باید علاوه بر سند خرید برند، مدارکی مانند گواهی ثبت برند، آگهی نوبت اول درخواست برند، آگهی 10 ساله و روزنامه های رسمی چاپ شده جهت ثبت برند که شامل دو سری هستند را دریافت نمائید.


چه افرادی مجوز خرید و فروش برند آرایشی دارند؟

اگر صاحب برندی در این حوزه هستید هیچ محدودیتی برای شما در خرید و فروش برندها وجود ندارد بلکه تنها توجه داشته باشید که فروش یا خرید برند باید تحت نظارت اداره مالکیت صنعتی انجام شده و این سازمان در جریان تمام مراحل انتقال و واگذاری برند قرار بگیرد.
این سازمان پس از انتقال مالکیت، هویت شخص سوم را به عنوان مالک جدید و دارای صلاحیت برای تولید در سیستم یکپارچه این مورد ثبت می کند. در خرید و فروش برند آرایشی باید توجه داشته باشید که از تاریخ تنظیم شده در قرارداد مابین شما و طرف دیگر معامله، مالک قبلی دیگر هیچ حق و حقوقی نسبت به برند نداشته و به هیچ عنوان اجازه فعالیت و تولید محصولاتی تحت عنوان برند مذکور نخواهد داشت. در صورت مشاهده این گونه فعالیت ها پیگرد قانونی به دنبال دارد.

09177755652