ثبت برند زعفران چه ضرورتی دارد؟

تاریخ : 1403/16/08 نویسنده :admin3 بازدیدها : 15 موضوع : بلاگثبت برند زعفران چه ضرورتی دارد؟

ثبت برند زعفران برای کشوری چون ایران که به عنوان قطب اصلی کاشت زعفران محسوب می شود قطعا مساله ای غیرقابل انکار است زیرا بخش عظیمی از تولید زعفران در دنیا توسط کشاورزان و تولید کنندگان ایرانی تامین می شود بنابراین بهتر است بیش از هر زمانی در این زمینه ثبت برند و ثبت شرکت را گسترش دهیم.

زعفران که به دلیل گران قیمت بودن اغلب با عنوان طلای سرخ معرفی می شود در بسیاری از مناطق ایران کشت می شود اما تولیدکنندگان زیادی غافل از آن هستند که با ثبت برند تولید زعفران می توانند درآمد خود را به صورت چشمگیری افزایش دهند. این ادویه در بسیاری از غذاها و نوشیدنی ها در طول روز استفاده می شود و به دلیل خواص فراوانی که دارد همه افراد از آن استفاده می کنند.


ثبت برند زعفران ایرانی چه ضرورتی دارد؟

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید، در صورتی که تولید کنندگان زعفران ثبت برند در این زمینه انجام ندهند در نتیجه نمی توانند محصولات خود را به بازارهای بین المللی و دیگر کشورها صادر کنند پس اگر به دنبال کسب درآمد بالایی هستید این نکته را جدی بگیرید.


اهمیت ثبت برند زعفران در ایران

با توجه به اینکه ابتدا کشت و صادرات زعفران از ایران آغاز شده است و کشورهای دیگر نیز با فواید آن آشنا شده اند بنابراین کشورهایی مانند چین و آفریقا نیز به کشت آن مشغول شده اند، اما همچنان ایران یکی از بزرگترین کشورها در زمینه کشت و تولید زعفران است که بخش عمده ای از زعفران جهان را تامین می کند؛ با این وجود اگر قصد دارید در زمینه تولید و توزیع زعفران فعالیت کنید حتما لازم است برند خود را ثبت کنید زیرا با این کار میزان درآمد و کسب سود شما چند برابر خواهد شد.


چرا باید برند زعفران ثبت کنیم؟

در مقاله صفر تا صد استعلام ثبت برند آموختیم برندینگ و ثبت علائم تجاری از جمله موارد مهم و تاثیرگذار در رشد و توسعه کسب و کار است که به محصول نام و اعتبار می دهد و در نهایت در بازار رقابتی نیز بسیار کمک کننده می باشد، پس با ثبت برند می توان چهره مشخص و ماندگاری از محصول به مشتری و مصرف کنندگان القا کرد تا در صورت رضایت از محصول به راحتی بتوانند آن را در بازار شناسایی کنند.

از طرفی زعفران به عنوان یک سرمایه ملی ایران به حساب می آید که با ثبت برندهای معتبر و باکیفیت می توان تمام جهان را با زعفران اصیل ایرانی آشنا کنیم که لازمه آن صادرات زعفران می باشد و برای صادرات زعفران یا هر محصول دیگری داشتن برند و علائم تجاری و همچنین دریافت کارت بازرگانی الزامی می باشد.

با توجه به ظرفیت بالای تولید و توزیع زعفران از این رو می توان با سرمایه گذاری و استفاده از مزایای دولتی به تولید انبوه برسیم و علاوه بر کسب درآمد و سود شخصی به اقتصاد کشور و دولت نیز کمک کنیم و وابستگی به دیگر منابع را کاهش دهیم، برای رسیدن به این هدف نیاز به بررسی و برنامه ریزی های مشخص با در نظر گرفتن تمامی شرایط فعالیت می باشد اما در نهایت برای افراد زیادی سودآوری خواهد داشت.


آیا ثبت برند زعفران ضروری است؟

با توجه به آنچه تاکنون به آن پرداختیم ضرورتی برای ثبت برند زعفران وجود ندارد اما اگر به دنبال سودآوری بالا، کمک به تولید و اقتصاد کشور، صادرات به کشورهای دیگر و رقابت در بازار جهانی، مطرح شدن در بازارهای داخلی و… هستید در نتیجه ثبت برند یک امر ضروری است، به موارد زیر دقت کنید تا اهمیت و ضرورت آن برای شما آشکار شود:

تشویق تمام تولیدکننده ها به تولید محصول باکیفیت و رقابت در بازارهای داخلی

امکان دسته بندی برای محصولات

امکان واگذاری نمایندگی برند به داخل و خارج از کشور

امکان واگذاری برند به اشخاص دیگر

امکان دریافت وام و تسهیلات از بانک

جلب اعتماد مشتریان

افزایش اعتبار بالا در بازار بین رقبا

ایجاد تمایز بین محصولات باکیفیت و تایید مالکیت

امکان ایجاد فرصت های شغلی برای دیگران


چه افرادی باید برند زعفران را ثبت کنند؟

برخی افراد تصور می کنند برای ثبت برند حتما لازم است مجموعه خیلی بزرگی داشته باشند اما صرف نظر از اینکه در چه سطحی در حال فعالیت هستید می توان با ثبت برند بین محصولات خود و دیگر تولید کننده ها تمایز ایجاد کنید، همچنین رشد کسب و کار خود را افزایش دهید و تمام حقوق مادی و معنوی خود را با ثبت برند حفظ کنید.


مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند زعفران

تا کنون به اهمیت و ضرورت ثبت برند زعفران ایرانی پی بردیم و متوجه شدیم ایران یکی از بهترین و بزرگترین تولید و صادرکنندگان زعفران در جهان به شمار می آید و در سال های اخیر این فعالیت با توجه به میزان ارزآوری بسیار مورد توجه قرار گرفته است، پس بهتر است برای ثبت برند به مدارک لازم دقت کنید تا در ادامه فعالیت های ثبت برند با مشکل مواجه نشوید.

مدارک لازم برای ثبت برند به دو دسته حقیقی و حقوقی تقسیم می شود که متناسب با آنکه شرکت یا شخص در حال ثبت برند است به ارائه مدارک متفاوتی نیاز است، در ادامه هر دو به صورت کامل بررسی خواهد شد.


مدارک مورد نیاز حقیقی

-ارائه تمامی مدارک شناسایی و هویتی از جمله کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه

-ارائه تصویر کارت بازرگانی در صورتی که برند شما دارای حروف لاتین باشد.

-ارائه مجوزهای لازم برای ثبت برند و آغاز فعالیت، مانند پروانه بهره برداری، پروانه ساخت و…


مدارک مورد نیاز حقوقی

-ارائه فرم اظهارنامه شرکت جهت ثبت برند

-ارائه شکل گرافیکی علامت تجاری در ابعاد 10در 10 و در ده مدل مختلف

-ارائه مدارک هویتی و شناسایی مدیرعامل و دیگر مالکان یا اعضای شرکت

-ارائه کپی کارت بازرگانی در صورتی که برند شما دارای حروف لاتین باشد.

-ارائه تصویر آگهی تاسیس و آخرید تغییرات شرکت(در صورت وجود)

-ارائه گواهی مدیریت

-ارائه وکالتنامه در صورتی که تمامی مراحل توسط وکیل انجام می شود.

-ارائه فیش واریز پرداخت هزینه های ضروری

-ارائه مجوزهای اخذ شده برای ثبت برند و آغاز فعالیت
09177755652