تکنیک های مدیریت برندتکنیک های مدیریت برند

هنگامی که برند خود را مشخص کردید ، باید تصمیم بگیرید که چگونه پیام خود را فراگیر نمایید. شما می توانید این کار را از طریق تبلیغات ، رویدادها و آموزش کارمندان انجام دهید. با این حال ،تکنیک های مدیریت برندمی توانند شامل موارد زیر باشد :

داستان گویی

داستانی از کسب و کار خود را از طریق هویت سازمانی ، بسته بندی ، ست اداری ، مواد بازاریابی و غیره بازگو کنید.

یک روش ایجاد شده در برندسازی یک تجارت ، این است که داستان خود را از طریق عناصر ارتباطی مانند هویت شرکت ، بسته بندی ، ست اداری ، مواد بازاریابی و غیره بازگو کنید. این می تواند یک تکنیک کاملاً بی صدا باشد ، اما تصویری از پیشرفت شرکت و محصولات آن را ترسیم می کند.

اعتبار

ادعاهای برند شما باید معتبر و متناسب با ارزش های شما باشد.

اعتبار پیشنهاد برند شما نیز باید محکم و استوار باشد. به عنوان مثال ، یک شرکت زهکشی یورکشایر به نام Naylor مجموعه ای از گلدان های گل تضمین شده با طول عمر بالا را راه اندازی کرد ، اما نام تجاری Naylor برای عرضه این محدوده نامناسب بود ، زیرا خیلی مستقیم با طرف زهکشی تجارت در ارتباط بود. بنابراین این شرکت با داشتن صدای خود ، شخصیت و هویت بصری خاص ، برند جدیدی به نام Yorkshire Flowerpots را راه اندازی کرد تا بتواند محصولاتی را با اعتبار بیشتر به فروش برساند.

تمایز

ارائه نقطه تمایز از رقبا.

بسیاری از برندهای تجاری در مورد تعریف و ارائه نقطه تمایز در بخشی که در آن فعالیت می کنند، می اندیشند. این تمایز در برندینگ را بدست آورید و سازمان خود را در برابر رقبا کاملاً برجسته نشان دهید.

شرکت ساختمانی هیلتی (Hilti) نمونه ای از تمایز در یک بخش را ارائه می دهد. هیلتی در حالی که اکثر شرکتهای ساختمانی از تصاویر فنی ساختمانها و محصولات در ارتباطات خود استفاده می کنند ، با تأکید بر روابط خود با افراد درگیر در ساخت و ساز ، عکسهای سیاه و سفید کارگران با استفاده از ابزارهای هیلتی را نشان داد که در رنگ قرمز شرکت ذکر شده است.

تعامل با مشتریان

اگر به دلایل مثبت از بازار دور هستید اما صدا و ارتباطات شما معتبر باشد ، مشتریان به آنچه شما پیشنهاد می دهید نگاه می کنند.

هنگامی که Orange در سال ۱۹۹۴ در بازار تلفن همراه راه اندازی شد ، هویت ، زبان و پیشنهاد آن با رقبایش بسیار متمایز بود. این برند یک چشم انداز خوش بینانه از آینده را مبتنی بر فناوری ارائه می داد ، اما از منظر انسانی و نه از نظر فنی. آرم و نام آن انتزاعی بود ، و در مقابل BT Cellnet ، T-Mobile و Vodafone قرار گرفت و خدمات آن در بسته های طرح گفتگوی ساده سازماندهی شد.

بیش از یک دهه است که این رویکرد کمابیش بدون تغییر مانده است. به عنوان مثال ، کمپین Orange در سال ۲۰۰۸ حول شعار “من به خاطر همه هستم” بود. در این آگهی ها مجموعه ای از افراد (از جمله کارآفرینان ، هنرمندان و نویسندگان شناخته شده) لیست شده اند که افرادی را نشان می دهند که بیشترین تأثیر را در روند زندگی خود داشته اند.

Orange با در نظر گرفتن احساس فردگرایی و تمرکز بر ارزش تعامل و ارتباطات انسانی به جای برنامه های قیمت رقابتی یا جدیدترین فناوری ، می توانند مزایای خدمات خود را بدون نیاز به ذکر تلفنهای همراه برانگیزند.

تمرکز بر سبد محصولات خود

تمرکز خود را بر روی تعداد کمتری از محصولات یا خدمات اصلی تغییر دهید ، ممکن است پیشنهاد شما برای درک مصرف کنندگان راحت تر کند.

اگر تعداد محصولات و خدمات مختلفی دارید ، این ممکن است کمک کند تا چگونگی ساده سازی یا سازماندهی آنها را در نظر بگیرید . این کار باعث می گردد پیشنهاد شما برای مصرف کنندگان راحت تر درک شود. بعضی اوقات ، منطق ساختارهای داخلی شرکت می تواند چگونگی سازماندهی یک محصول را نشان دهد ، اما این لزوما برای مشتری خارجی معنا ندارد. بنابراین در مورد بهترین راه برای ارائه کارهایی که انجام می دهید ، با دقت فکر کنید ، حتی اگر این به معنای تنظیم چیزهای متفاوت با سازمان داخلی شما باشد.برند های چندگانه و بسط برند


اگر شرکت شما در بیش از یک بخش فعالیت دارد ، باید چگونگی ارائه کالاها و خدمات در هر منطقه را در نظر بگیرید. شما می توانید برای مناطقی که در آن فعالیت می کنید ، یک هویت خاص برند را به سایر محصولات یا خدمات اعمال کنید  به این کار “بسط برند” گفته می شود.

یکی از رویکردها ، همانطور که توسط Virgin ، EasyGroup و Tesco نشان داده شده است ، داشتن یک برند تجاری واحد است که برای برندهای های فرعی برای مناطقی که در آن فعالیت می کنید تصمیم گیری می شود.

در مورد بسط برند برخی نارسایی های قابل توجه و پراهمیت رخ داده است. یک سرکه تمیز کننده طبیعی که توسط Heinz راه اندازی شد ، به عنوان یک محصول بمباران شد زیرا مردم هاینز را با غذا و نه تمیز کننده می شناختنددامنه خود را گسترش داد و عطر خود را معرفی کرد ؛ اما شکست خورد . این شکست بخاطر اینکه مغایر با ارزش های برند هارلی دیویدسون شامل مردانگی و قدرت بود ، و لذا ناکام ماند.

برند های تأیید شده

شما می توانید یک برند جدید را به تنهایی ایجاد کنید اما از برند “مادر” شرکت اصلی خود برای تأیید برند جدید استفاده کنید. یک نمونه می تواند پلی استیشن ، یک برند قدرتمند به خودی خود باشد اما به عنوان سونی پلی استیشن تأیید شده است تا بتواند در شهرت سونی تاثیرگذار باشد.

تجدید نیرو در برند

تازه نگه داشتن ارتباطات خود ضروری است.

در هر بخش و صنعتی که کار می کنید ، تازه نگه داشتن ارتباطات ضروری است. استفاده از طراحان برای کمک به ارزیابی مجدد طرح ها ، زبان یا هویت شما در هر چند سال ، باید به عنوان یک سرمایه گذاری مداوم در شرکت شما باشد نه یک هزینه اضافی .

همه شرکت های موفق ارتباطات خود را به صورت دوره ای بازبینی می کنند ، حتی برترین برندهای دنیا . اما تجدید حیات در برند شما لزوماً به معنای این نیست که باید از ابتدا شروع کنید ، و دوباره به فکر ایده یا چشم انداز بزرگ خود و موارد دیگر باشید .

به عنوان مثال ،کوکاکولا، دائماً در حال مرور همه جوانب برند خود می باشد و آنها را به روز رسانی می کند. در سال ۲۰۰۷ ، آنها به آژانس طراحی Turner Duckworth مأموریت دادند طیف وسیعی از طرح های بسته بندی جدید را تولید کنند که زندگی جدید را در گوشه های هویت بصری هدف قرار دهد. این شامل لوگوی کلاسیک ، بطری نقش برجسته و استفاده از رنگ قرمز و سفید بود. در سال ۲۰۰۹ آنها کمپین جدید “Open Happiness” را راه اندازی کردند .

نامگذاری

نام های برند در تنظیم لحن و شخصیت برند شما مهم هستند. شما باید بررسی کنید که نام برند شما قبلاً ثبت نشده باشد و حتما بایتسی نام برند خود را به صورت قانونی ثبت نماید.

انتخاب یک نام به خودی خود می تواند یک کار دشوار باشد ، اما این کار حتی سخت تر نیز می شود زیرا بسیاری از افراد در حال حاضر مککن است نام انتخابی شما را قبلا انتخاب و ثبت کرده باشند. مطمئناً با دقت بررسی کنید که نامهای مورد نظر شما را برای شرکت ، محصول یا خدمات ، کسی از قبل استفاده نمی کند.

در کل ، یک نام در یکی از چند نوع قرار می گیرد که می تواند در کنار طیفی از ویژگی ها قرار بگیرد.


ارتباط با مشتریان

دراجرای فرآیند برندینگشما باید بدانید چه چیزی مشتریان شما را هدایت می کند و چه چیزی باعث خرید آنها می شود.

هنگامی که ارزش های تجاری و نیازهای مشتری را تعریف کردید ، می توانید با برقراری ارتباط مداوم با ارزش های برند خود ، برند تان را بسازید.

به یاد داشته باشید که هر تماسی که ممکن است با مشتری بالفعل یا مشتری بالقوه داشته باشید ، برای تقویت ارزش های برند شما ، از جمله آرم ، نام برند و بسته بندی محصول شما ، باید تقویت شود.

پرسیدن از

 • مشتریان موجود درباره آنچه از تجارت با شما دوست دارند
 • مشتریان راضی برای بازخورد منظم
 • مشتریان بالقوه آنچه آنها به دنبال آن هستند
 • مشتریان ناراضی یا مشتریان سابق برای بازخورد به دست آوردن اطلاعات ارزشمند و گاه صادقانه تر درباره چگونگی درک برند شما .

با کارمندان ارتباط برقرار کنید

کارمندان شما می توانند بر آنچه مشتریان و همکاران در مورد تجارت شما فکر می کنند تأثیر بگذارد ، بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که آنها برند شما را می فهمند و به آنچه در نظر دارند باور دارند.

ایجاد سندی مفید است که ارزش های اصلی شرکت و معیارهای مربوط به نحوه عملکرد شما را تعیین کند. این باید خلاصه هدف کسب و کار شما باشد و اینکه چرا فکر می کنید با رقبای خود فرق دارید. شما باید این کار را با کارمندان خود در میان بگذارید تا اطمینان حاصل کنید که همه در راستای اهداف یکسان هستند و مرتباً آن را مرور می کنید.

برای موارد زیر مفید است :

طرح پیشنهادی کارمندان را تنظیم کنید یا برند خود را با کارمندان به طور مرتب در میان بگذارید

پیوسته این پیام را تقویت کنید که کارمندان شما مهم هستند و دلیل آن را توضیح دهید

مطمئن شوید که آنها می دانند شکستن وعده های تجاری شما به مشتریان  حتی فقط یک بار  می تواند به برند و تجارت شما آسیب برساند.

بودجه بندی برای برندینگ

بودجه بندی برای برندینگ

برند شما باید بیشتر موارد مربوط به کسب و کار شما را شامل شود ، از ست اداری گرفته تا نحوه ارائه محصول یا خدمات خود به مشتریان ، بنابراین تعریف بودجه می تواند مشکل باشد.

 • حوزه های کلیدی که شما می توانید برای آنها بودجه بندی برندینگ در نظر بگیرید عبارتند از:
 • نیازهای طراحی مانند آرم ، علائم ، ست اداری تجاری یا بسته بندی محصولات
 • تغییر طراحی مکان تجارت شما
 • تبلیغات شما
 • وقتی که شما باید برای آموزش کارمندان صرف کنید
 • منابعی که باید برای کارمندان فراهم کنید تا بتواند آنها را قادر به انجام آنچه را که برند وعده می دهد ، نماید ، به عنوان مثال هزینه خدمات به مشتری
 • وب سایت شرکت خود را به روز کنید

اگر بودجه کافی ندارید ، ست اداری ،لوگو، بسته بندی و تبلیغات را ارزان در نظر بگیرید. با این حال ، این ایده خوبی است که در هنگام تدوین تصویر خود به رشد آینده خود فکر کنید ، زیرا تغییر آن بعدا می تواند پرهزینه باشد. همچنین ممکن است متوجه شوید که مشتریان و کارمندان قبلاً ارتباطی با برند شما برقرار کرده اند که می تواند تغییر بعدی را سخت تر کند.

چرا برندینگ در بازاریابی مهم است ؟

دهه های پیش ، برندینگ به عنوان نام ، شعار ، نشانه ، سمبل یا طراحی ، یا ترکیبی از این عناصر که شرکت ، محصول یا خدمت را نسب به دیگران متمایز می سازد ، تعریف می شد. امروزه برندسازی پیچیده تر و رویدادی مهم تری شده است.

برندینگ نه تنها در دستیابی به بازار هدف بلکه در غلبه بر رقبا نیز اهمیت دارد. این فرآیند آینده نگری در ارتباط با راه حل هایی برای برطرف کردن نیازها مورد توجه است . به عبارت دیگر ، برندینگ حلال مشکلات است .

یک برند خوب :

1.پیامی واضح ارائه می دهد .

2.تاییدی بر اعتبار برند در مکان بازار

3.ارتباط احساسی مخاطب هدف با کالا یا خدمات

4.انگیزه ای برای ترغیب به خرید خریدار

5.ایجاد وفاداری کاربر

برندینگ بهتر به معنای بازاریابی بهتر است

به عنوان یک نقش کلی ، محصولات محدود به چرخه عمر هستند ؛ اما برند ها  در صورت مدیریت خوب برند  پایدارتر هستند . اگر در قلب کسب و کار فرآیند برندینگ به خوبی اجرا گردد ، بازاریابی آسانتر انجام می شود. خطوط راهنمای برندسازی ، به همراه با تحقیقات و تحلیل بازاریابی مداوم ، به تعیین بهترین راه بازاریابی محصولات و ایجاد مزیت تاکتیکی در بازار کمک می کند.

آیا تمرکز شما بر بازاریابی سنتی مانند رادیو و بیلبورد ، یا نهایتاً بازاریابی ویدئویی از طریق یوتیوب و اسنپ چت است ؟ بازاریابیمی تواند ترکیب و انطباق تاکتیک ها باشد ، اما بایستی در انتخاب این تاکتیک ها دقت کنید .

توانمندسازی تجارت با برندینگ

باید به یاد داشته باشید برندسازی فقط یک عمل نیست. بنابراین اگر چه ممکن است دلهره آور به نظر برسد  با در نظر گرفتن کلیه برنامه ریزی ها ، دارایی ها و پرسنل ، برندینگ روند خرید را فراموش نشدنی می نماید . همین امر می تواند منجر به توانمندسازی تجارت شود. شما به جای آنکه منتظر باشید که سایرین داستان برند شما را تعریف کنند، برند شما در مورد تجارت تان صحبت می کند.

اگر در روند کار پیچیده برندینگ سر در گم شدید ، بایستی یک مدیر برند حرفه ای استخدام نمایید.  


جهت برقراری ارتباط و سفارشات تماس حاصل فرمائید

شماره تماس شرکت : 09128307939

شماره تماس شرکت : 09391931323