چهار نمونه از معروف ترین لوگوهای جهانچهار نمونه از معروف ترین لوگوهای جهان؛

معروف ترین لوگوهای جهان  لوگو نقش مهمی در کسب و کار دارد و اولین چیزی است که مورد توجه دیگران قرار می گیرد. بازار ها و کسب و کارها به طور پیوسته در حال کامل شدن هستند و بایستی به یکسری نکات و ویژگی هایی همچون نوع نوشتار، طراحی، رنگ لوگو و  توجه کرد، چراکه تأثیر زیادی بر روی شناخت افراد از لوگو و برند دارند.

اینکه بدانید برندهای معروف بر چه اساسی لوگوی خود را طراحی می کنند، می تواند کمک کند تا لوگوی خود را اصلاح کنید و با مخاطبان خود بهتر ارتباط برقرار کنید.

بنابراین بایستی با دقت بیشتری به لوگوهای دیگر برند های معروف بنگرید، تا متوجه شوید که رمز موفقیت آنها چیست و در رابطه با لوگو چه چیزهایی می توان از آنها آموخت. در این مقاله ما برای شما چهار تا از مشهورترین لوگو های جهان را آورده ایم. که در ادامه به آنها می پردازیم؛

  1. TARGET:

لوگوی منحصر به فرد این سازمان در سال ۱۹۶۲ ایجاد شده است. در اصل این لوگو از سه حلقه سفید و سه حلقه قرمز تشکیل شده بود. هفت سال پس از آن در یک تبلیغ مشهور، زنی نمایش داده شد که از لوگوی این سازمان به عنوان گوشواره هایش استفاده می کرد.

در سال ۱۹۸۹، این سازمان به صورت موقت تصویر لوگو را حذف کرد و لوگو تبدیل به یک کلمه با حروف پررنگ شد. اما در سال ۲۰۰۶ متن آن نیز حذف شد و لوگو به صورت مستقل به شکل یک نماد به نمایش درآمد.


آنچه که از این لوگو می آموزیم؛

با توجه به نوع صنعتی که در آن هستید، بایستی ویژگی های خاصی را در طراحی لوگو در نظر بگیرید. اشکال یک روش عالی برای طراحی لوگو هستند.

همانند Target اگر می خواهید با مخاطبان خود ارتباط بهتری برقرار کنید، می توانید از دایره ها در لوگوی خود استفاده کنید. لوگو را با اشکال مختلف شلوغ نکنید، چرا که پیام تان را به مخاطب نمی رساند.

  1. APPLE؛

اولین طرح لوگوی Apple با چیزی که الان می شناسیم، متفاوت است. در بین سال های ۱۹۷۷-۱۹۹۸ معمولاً از رنگ های رنگین کمانی برای طراحی لوگو اپل استفاده می کردند و آنقدر رنگ آن تغییر کرد تا به رنگی که امروز می بینید، تبدیل شد. طرح اپل بسیار جالب و منحصر به فرد است و در تمام جهان شناخته شده می باشد.


آنچه که از این لوگو می آموزیم؛

آیفون ویژگی های محصولاتش را در طراحی لوگویش به نمایش می گذارد. لوگوی آن با شخصیت تجاریش کاملاً همخوانی دارد. هنگامی که در رابطه با محصولات اپل فکر می کنیم، کلماتی همچون هوشمندانه، در دسترس و  به ذهنمان می رسد و این ها دقیقاً پیامی است که لوگوی آن منتقل می کند.

سادگی لوگوی اپل موجب می شود که تصویر آن، بیشتر در ذهن افراد باقی بماند. بر همین اساس است که لوگوی اپل به آسانی شناخته می شود.

  1. LG؛

ال جی یک برند معتبر است که در سال ۱۹۹۵ محصولاتش را با یک طرح لوگو و شعار “Life’s Good” (زندگی خوب) به نمایش گذاشت. در سال ۲۰۱۱ لوگو با طرحی براق و با افکتی سه بعدی به نمایش درآمد.


آنچه که از این لوگو می آموزیم؛

ال جی تنها با استفاده از دو حرف در لوگوی خود توانسته تمام مفاهیم را به مخاطبان خود برساند. اگر حرف L در ال جی را ۴۵ درجه بچرخانیم شخصیت معروف پک من به نمایش می آید.

ال جی با به بکار بردن خلاقیت در طراحی خود توانسته بسیار خوب عمل کند، شما نیز می توانید با بکار بردن حروف در طراحی خود، طرحی زیبا برای لوگوی خود بسازید.

  1. کوکاکولا؛

کوکاکولا اولین لوگوی سیاه سفید خود را در سال ۱۸۸۶ به نمایش گذاشت. از آن زمان تاکنون این لوگو تغییرات زیادی داشته تا اینکه به تکامل رسیده است!

در سال ۱۹۵۸ رنگ های مشهور سفید و قرمز به طور رسمی بخشی از لوگو شدند. لوگوی این شرکت به حدی معروف است که مردم در سراسر جهان آن را به خوبی می شناسند.


آنچه که از این لوگو می آموزیم؛

شما با مشاهده لوگو کوکاکولا می توانید درس های زیادی از آن بیاموزید. یکی از مهم ترین درس ها، توجه به انتخاب رنگ در لوگو می باشد.

برای اینکه بتوانید در این زمینه اطلاعات کافی به دست بیاورید، می توانید روانشناسی رنگ ها را مطالعه کنید و رنگ هایی را انتخاب کنید که توجه دیگران را به خود جلب کند.

از دیگر نکات مربوط به لوگو فونت آن است. در انتخاب نوع فونت لوگو خلاقیت داشته باشید. نوع فونت شما بایستی منحصر به فرد باشد تا همچون لوگوی کوکاکولا با مخاطب ارتباط برقرار کند.


جهت برقراری ارتباط و سفارشات تماس حاصل فرمائید

شماره تماس شرکت : 09128307939

شماره تماس شرکت : 09391931323