ثبت برند دوغ

تاریخ : 1348/11/10 نویسنده :admin3 بازدیدها : 265 موضوع : مقالات برنددوغ از جمله نوشیدنی های لبنی است که بسیار پر مصرف می باشد و افراد و خانواده ها از آن در کنار غذا بعنوان نوشیدنی خود استفاده می کنند تا بتوانند به هضم غذای خود کمک کنند مخصوصا زمانی که غذای آن ها سنگین باشد برای اینکه از خشکی غذا بکاهند از نوشیدنی دوغ در سفره های خود استفاده می کنند. به همین دلیل بسیاری از تولید کنندگان لبنیات و یا افرادی که توانایی تولید دوغ دارند اقدام به راه اندازی کسب و کار خود در این زمینه می کنند به این صورت که اگر شرکت لبنیاتی دارند شروع به تولید دوغ در کنار سایر محصولات تولیدی خود می کنند و یا اگر شرکت دامپروری و یا گاوداری دارند به صورت اختصاصی شروع به تولید و توزیع دوغ خود به بازار می کنند. که برای فروش بیشتر و حضور بهتر در چشم مصرف کننده بهتر است برندی را برای محصول خود انتخاب کنند به همین دلیل در این مقاله به نحوه انتخاب نام و ثبت برند برای محصول لبنی دوغ می پردازیم.

ابتدا به تعریفی مختصر از دوغ و نحوه تولید آن می پردازیم. دوغ ماده غذایی و نوشیدنی مطبوع و خوشمزه تعریف می شود که جزو نوشیدنی های سنتی در میان ایرانیان است که از دیرباز از آن استفاده می شد. دوغ از ترکیب آب و ماست به همراه نمک، نعنا و آویشن برای طعم دادن به آن به دست می آید که دارای فواید بسیاری نیز می باشد زیرا بسیاری از خانواده ها عادت های بد غذایی دارند به طوری که حتما باید در میان صرف وعده غذایی خود نوشیدنی داشته باشند که اکثرا از نوشابه استفاده می کردند اما با توجه به شیوع و افزایش بیماری های قندی و دیابت افراد از این بیماری بیم کرده اند و به سمت نوشیدنی دیگری روی آورده اند که علاوه بر اینکه ضرری ندارد بلکه دارای فواید بسیاری نیز می باشد.

فواید نوشیدن دوغ

۱٫دوغ به دلیل موادی که دارد به سیستم گوارشی بسیار کمک می کند و برای بهبود آن نیز فعالیت هایی را انجام می دهد و باکتری های مضری که در این سیستم وجود دارد را از بین می برد و همچنین با مصرف مداوم دوغ از رشد و نمو این باکتری ها در سیستم ها گوارشی جلوگیری می کنند.
۲٫نوشیدنی دوغ دارای ویتامین های مفید بسیاری می باشد مانند ویتامین های B ,D که در سلامت افراد نقش بالایی را اجرا می کنند.
۳٫دوغ دارای خاصیت التیام بخشی است و به هضم غذا کمک می کند.
۴٫نوشیدن دوغ باعث افزایش گردش خون در بدن افراد می شود و از غلظت آن جلوگیری می کند.
۵٫با شروع فصل سرما و گرمای بیش از حد و قرار گرفتن در مقابل نور خورشید افراد دچار سردرد می شوند که با نوشیدن دوغ و قرار دادن آن در برنامه غذایی خود از این سردرد ها می توانند جلوگیری کنند.
۶٫بسیاری از افراد به دلیل مشکلات گوارشی و کمبود ویتامین هایی که دارند با بسته شدن دهانشان، دهان بوی بدی می گیرد و با نوشیدن دوغ می توانند از این اتفاق جلوگیری کنند.
۷٫دوغ های سنتی با توجه به طعم و مزه طبیعی که دارند از علاقمندان بیشتری نسبت به دوغ صنعتی برخوردار است.
برند دارای تاریخ اعتبار است و پس از طی شدن تاریخ آن منقضی می شود و استفاده از آن دراین مدت زمان غیر قانونی تلقی می شود. از زمانی که اظهارنامه ثبت برند و علامت تجاری ثبت می شود و برند فعالیت قانونی خود را آغاز می کند این تاریخ در نظر می شود و تا مدت ۱۰ سال برند را معتبر می کند و پس از سر رسید آن مدتی ۶ ماهه به مالکین آن داده می شود تا با ارائه مدارک برند خود را تمدید کنند.
بعد از کسب اطلاعات لازم در زمینه تولید و عرضه دوغ نامی مناسب برای محصول لبنیاتی خود انتخاب کنید که این نام نباید نام تکراری باشد و از نام های ایرانی انتخاب شود به طوری که شامل حروف لاتین و کلمات انگلیسی نشود سپس با ارائه مدارک به سازمان ثبت اسناد و املاک نسبت به ثبت برند خود اقدام کنید.
برندها را می توانید به دو صورت شخصی و حقوقی به ثبت برسانید فقط کافی است برای هر یک مدارک مورد نیازش را تهیه و ارسال کنید.

مدارک لازم برای ثبت برند دوغ به صورت حقیقی عبارت است از:

۱٫ارائه مدارک شناسایی مانند اصل کارت ملی و کپی از تمامی صفحات شناسنامه
۲٫ارائه کارت بازرگانی در صورتی که در برند انتخابی حروف انگلیسی و یا کلمات لاتین استفاده شده باشد.
۳٫ارائه ۱۰ نمونه از برند انتخابی در ابعاد ۶*۶
۴٫اگر برند مورد تقاضا دو بعدی است باید از دو وجه برند تصویر تهیه کرده و ارائه کنید.
۵٫در صورت ۳ بعدی و یا چند بعدی بودن برند مورد تقاضا باید از چند جهت برند تصویر تهیه و ارائه شود.
۶٫اگر برای ثبت برند خود از وکیل قانونی استفاده می کنید باید وکالتنامه آن را ارائه کنید.
مدارک مورد نیاز برای ثبت برند دوغ به صورت حقوقی عبارت است:
۱٫ارائه مدارک شناسایی مانند کارت ملی و شناسنامه برای اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت
۲٫ارائه کارت بازرگانی در صورتی که برند دارای حروف انگلیسی و یا واژه ای لاتین باشد.
۳٫ارائه روزنامه رسمی که آگهی های شرکت در آن منتشر می شود.
۴٫ارائه مدارک ثبتی شرکت مانند اساسنامه نهایی و تایید شده شرکت، اظهارنامه، اقرارنامه و شرکت نامه
۵٫ارائه ۱۰ نمونه از برند انتخابی در ابعاد ۶*۶
۶٫اگر برند مورد تقاضا دو بعدی باشد باید از دو وجه برند تصویر تهیه کرده و ارائه کنید.
۷٫در صورت ۳ بعدی و یا چند بعدی بودن برند مورد تقاضا باید از چند جهت برند تصویر تهیه و ارائه کنید.
۸٫اگر برای ثبت برند خود از وکیل قانونی استفاده می کنید باید وکالتنامه آن را ارائه کنید.09177755652