بهترین برندهای ساعت مچی جهان

تاریخ : 1399/24/07 نویسنده :admin3 بازدیدها : 317 موضوع : مقالات برند


ساخت سوئیس!

عبارت ساخت سوییس، از آن برچسب ها که بر روی کالا می زنند تا محل تولیدشان را مشخص کنند نیست، و مهمتر یک مهر تاییدی است از کیفیت شناخته شده توسط جهانیان. امروزه، بیش از نیمی از ساعتهای لوکس دنیا ساخت سوئیس هستند. از دید دست سازی، صرفا این برچسب فرق ساعت ها را با هم مشخص می کند. به همین خاطر است که برخی مردم در خرید ساعت معیار های دقیقی را رعایت نمی کنند و صرفاً به اعتبار عمومی یک تولید کنندۀ ساعت سوئیسی توجه می کنند.

با هم یک سفر  به سوئیس می رویم تا 10 برند ساعت مچی سوئیسی برتر را بررسی کنیم.

 

10. آی دبلیو سی (IWC شاف هاوزن)

سفر ما در بین برندهای ساعت، در شهر شاف هاوزن آغاز می شود. تنها چند کیلومتر دورتر از مرز آلمان، جایی که شرکت International Watch Company یا همان IWC در سال 1868 میلادی تاسیس شد. از آن زمان، این شرکت نمایانگر ساعت های سوییسی با بالاترین کیفیت بوده است. در سال 1993، IWC یکی از پیچیده ترین ساعت های تاریخ را ساعت: مدل دستریرو اسکافوسیا. در دهه 50 میلادی، IWC ساعت هایی را از تعدادی تولید کنندگان معروف تولید کرد که اندازه آنها از 4 سانتیمتر بیشتر بود و کالیبرهای ساعت جیبی داشتند که برای علاقمندان به خرید ساعت مچی بسیار دقیق و قابل اعتماد بودند.

امروزه، IWC با ترند های جهانی همگام است بدون اینکه نیاز به بروزرسانی خود داشته باشد. از آخرین کلکسیون آن میتوان گفت که رنج ساعت های IWC پربارتر از گذشتۀ خود است. ساعت های غواصی ظریفتری از مدل پورتوگیزر و پورتفولیو وجود دارند، مانند آکواتایمر و البته ژانر ساعتهای خلبانی که IWC از سال 1930 از آنها جداناپذیر بوده است.

مدلهای معروف ساعت مچی IWCPortugieser, Mark, Große Fliegeruhr (Big Pilot), Portofino, Aquatimer, Ingenieur

 

9. برایتلینگ (گرنشن)

سفر خود را به ایالت سولوتورن ادامه می دهیم. برای راهنمایی: ما هنوز در قسمت شمالی کشور سوئیس هستیم، ولی غرب تر، حدود 80 کیلومتری بازل. به شهرداری کوچک گرنشن در جوار کوه های یورا رسیده ایم.

برایتلینگ معرف کرونوگراف های خلبانی درجه بالا است با تعدادی کارآیی اضافی، که (مخصوصا برای ناوی تایمر) هنگام ویرایش و چرخش هواپیما فعال می شوند. طرفداران این مارک سوئیس خرسند از تنوع جزئیات صفحه ساعتها و ویژگی های اسپرت گونه و قدیمی پسند آن هستند. تاریخچه برتلینگ زمانی آغاز شد که لئون برایتلینگ شرکت را در سال 1884 میلادی تاسیس کرد. سوای تعطیلی موقت و واگذاری مالکیت به تولید کننده ای بنام سیکورا، برتلینگ امروزه بعنوان یک شرکت مستقل کار می کند.

چه با ساعت کوارتز، چه کوک دستی یا اتوماتیک، همۀ ساعتهای برایتلینگ دارای تایید COSC بوده و رسما بعنوان کرونومتر مشخص شده اند. قطعات ساعت برایتلینگ بعنوان قطعات چند کاره و دقیق شناخته می شوند که مطابق آخرین استاندارد های ارجحیت ساعت ساخته می شوند. ناویمتر اسطوره ای برایتلینگ نه تنها می تواند زمان را بدقت متوقف کند، بلکه تعدادی محاسبه ریاضیاتی را برای شما  انجام می دهد. مدل Emergenct برایتلینگ با ارسال کننده ی اورژانسی اش تا کنون زندگی بسیاری انسان را نجات داده است.

مدل های معروف ساعت مچی برایتلینگ: Chronomat, Navitimer, Superocean, Transocean, Emergency, Breitling for Bentley, Avenger

 

8. امگا (بیل / بی ینه)

ز شهر گرنشن خارج شده و راهی دریاچه شرقی Bienne و شهر Biel هستیم. مردم بیل، یک زمانی آلمانی صحبت می کردند، ولی امروزه دو زبانه شده اند از وقتی که ساعت سازهای فرانسوی زبان به شهر آمدند.

این شهر، شهر ساعت امگا و در کنار رولکس هست، تقریبا معروف ترین برند ساعت جهان. امگا تنها یک پارتنر رسمی ناسا نیست، بلکه تنها انتخاب جیمز باند و جرج کلونی است. امگا یک برند ساعت سوئیسی بوده که معرف دانش ساعت مچی بوده و خصوصیت های آن را می توان به داده های متریک تقسیم بندی کرد.

مدل اسپیدمستر پروفشنال امگا نه تنها اولین ساعت روی کره ماه است، بلکه بیشترین ساعت مچی تست شده در تاریخ است. از لحاظ طراحی، ساعت مچی امگا تعریف ساعت اسپورت و باظرافت جنتلمن ها می باشد. بسختی تولید کننده ساعت دیگری را می توان یافت که انقدر آشنای رسانه ها باشد یا به اندازه اومگا نگاه ها را توسط متخصصان و عموم مردم خیره کند. امروزه، نام کلکسیون های امگا کمتر از رولکس مشهور نیستند.

مدل های معروف ساعت مچی امگا: Seamaster, Planet Ocean, Seamaster Aqua Terra, Seamaster 300M “Diver”, Constellation, Speedmaster Professional, De Ville

 

7. تگ هویر (La Chaux de Fonds)

از شهر سولوتورن دوزبانه حرکت می کنیم به سمت ایالت نوینبرگ و به روماندی می رسیم: بخش فرانسوی زبان غرب سوئیس.

در 992 متری ارتفاع از سطح دریا،  شهر La Chaux de Fonds مرکز شرکت تگ هویر است. در حالیکه این شرکت تولیدی ساعت جای خوبی دارد در ژانر ساعت ظریف، رقابت اصلی آن تولید کرونوگراف اسپرت می باشد. مدلهای ساعت موناکو، کاره را و اوتاویا، ساعت های کلاسیک اصلی هستند که در بین طرفداران کلاسیک (ساعت وینتج) بیشترین مدلهای کرونوگراف محسوب می گردند.

میراث ساعت تگ هویر، وامدار مدلهای اولیه قدیمی است که بر روی رابطه تنگاتنگ با ورزشهای مسابقه ای، خصوصاً فرمول یک تمرکز داشته اند. جدیدترین نمونه های ساعت مچی تگ هویر، موناکو کالیبر 11 و هویر اوتاویا هستند. تگ هویر خود را با افتخار بعنوان مبدع و پیشرو با دیدی مثبت نسبت به آینده معرفی می کند، و با گردباد یکی از مدلهای خود به قیمت بالاتر از 12 هزار پوند انگلیس، خود را بعنوان اولین تولید کننده ساعت لاکچری معرفی می کند که ساعت هوشمند را به بازار آورده است.

مدلهای معروف ساعت مچی تگ هویر: Carrera, Monaco, Formula 1, Aquaracer, Monza

 

6. زنیت (Le Locle)

در شهر له لوکل، در میانه های فلات کوه های یورا و نه چندان دور از مرز سوئیس فرانسه، کارخانه ای وجود داشته که بی وقفه از سال 1865 ساعت تولید کرده است. در ابتدا توسط جوان 22 ساله جورج فاور یاکوت، شرکت Fabrique des Bilodes تاسیس شده و منبع کلی سر و صدا بوده است.

ساعت های سوئیس آن زمان صنعتی تولید می شدند: یعنی ساعت سازهای متعددی هر کدام بخش های مختلفی را بعهده می گرفتند. راه برای برند های لانگینس و رولکس هموار شده بود تا پیشگامان بخش ساعت لوکس صنعتی شوند، پس از اینکه زنیت راه اندازی شد.

امروزه، برند ساعت مچی زنیت بیشتر بخاطر معرفی El Primero، اولین کرونوگراف اتوماتیک شهرت پیدا کرده است. امروزه، این کالیبری با فرکانس 36 هزار نوسان در دقیقه بوده و دقت آن در صنعت ساعت مطلق ارزیابی شده است. رولکس به کالیبرهای ال پریمرو بخاطر کلکسیون دیتونای خود وابسته است، و دلیل خوبی برای آن وجود دارد: زنیت یک برند سوئیسی است که معرف دانش و نوآوری بوده است. زنیت از آن تولید کنندگان واقعی معدود است که تحرک های ساعت سازی را به تنهایی براه انداخته و همزمان، ترفند های ساعت سازی بسیاری را قضاوت می کند.

مدل های معروف ساعت زنیت: El Primero Chronomaster, El Primero Synopsis, Captain, Pilot

 

5. بلنک پین (له براسوس)

پس از نیم ساعت رانندگی به مقصد بعدی لیست مان می رسیم، جاییکه زمان انگار دیرتر جلو می رود نسبت به جاهای دیگر: تقریبا مانند یک ساعت مکانیکی پیش از اینکه کاملاً بایستد. داریم درباره شهر والی دژو حرف می زنیم، که بعنوان دره ی ساعت ها و همتای روستایی گلاشوت آلمان محسوب می شود.

تا حدود دو دهه دیگر، روستای کوچک لابراسوس 300 مین سالگرد بلانک پین را جشن می گیرد: قدیمی ترین تولید کننده ساعت جهان. جالب توجه است که حتی تا امروز، حتی یک ساعت کوارتز از درب های ورود آنجا خارج نشده است، و تنها مدلهای ساعت مکانیکی بوده است.

تعهد بلانکپین به ساعتهای مکانیکی از علاقمندی به ساعت‌های لوکس سرچشمه می گیرد. حتی تا به امروز، بلانک پاین (Blancpain) تمام توان خود را بر روی تولید مکانیکی گذاشته در حالیکه داریم نقطه اوج بحرران کوارتز را می گذرانیم، و این در حالی است که دیگر ساعتسازان به سمت ساعت های کوارتزی سوق پیدا کرده اند. این مقاومت به تدریج سختی هایی را ایجاد کرد زمانی که مفیدبودن باتری نسبت به ساعت کاملا کوکی و اهرم دار ثابت شد.

ژان کلود باوی یر، که امروز مدیرعامل تگ هویر است، رأساً مسؤول جانی تازه دمیدن در این شرکت سنتی سوئیسی و بازگرداندن آن به مسیر موفقیت در دهه 90 میلادی بود. امروز، بلنک پاین بین بازیگران تولیدی اصلی صنعت ساعت مچی با مدل های ساعت کلاسیک مانند Fifty Fathoms و همچنین Villeret می باشد.

مدل های ساعت مچی بلانک پاین معروف: Le Brassus, Villeret, Fifty Fathoms

 

 

4. جاگر لیکولتر (له سنتیر)

در روز های آرام، وقتی خورشید به اندازه کافی در آسمان بالا آمده، پیش از اینکه به سمت غرب رشته کوه های یورا برود، در له سنتی یر خیلی گرم می شود. شهر نزدیک له براسوس حدود 1000 متر بالاتر از سطح دریا ارتفاع دارد و به اندازه ای بالا است که گرمای خورشید با سردی کوهستان از بین نمی رود.

له سنتیر شهر برند سنتی ساعت یعنی جاگر لیکولتر می باشد. ساعت جاگر، یکی از بالاترین جایگاه ها را به خود گرفته است، زیرا آن نو آور ترین برند ساعت بین تولیدکنندگان سوئیسی است. بسختی کمپانی دیگری پیدا می کنید که امتیاز این تعداد مدل را گرفته باشد، این همه تحرک های نوآورانه داشته یا تخصص هاش به اندازه ژاگر له کولتر خواهان داشته باشد. حتی پاتک فیلیپ و واشرون کنستانتین به تحرک های جاگر وابسته اند.

بطور خلاصه، جاگر لکوتر تولید کننده ای با قلب و روح است، که در پروسه ای پیوسته و بی پایان بدنبال بی نقصی است. طراحی اش، در قیاس با دیگر برندهای مطرح، شاید کمی یکنواخت بنظر بیاید. با این وجود، یک استثنا در این بین، مدل کلاسیک Reverso پر ظرافت در سبک آرت دکو می باشد.

مدل های مطرح ساعت جاگر دیکولتر: Reverso, Grande Reverso, Master Ultra Thin, Master Compressor

 

 

3. برگه (له اورینت)

چند کیلومتر پیشتر، و نه چندان دور از محیط جنوبی لاک دژو، روستای آرام بخش له اورینت قرار دارد. یک برند ساعت سوئیس سرشناس دیگر نیز اینجا خانه دارد: آن برندی که میراث بزرگترین نابغه ساعت سازی تاریخ را تا به امروز در خود دارد. داریم در مورد آبراهام لویی بریگت (برگه) و کمپانی ای با همین نام صحبت می کنیم.

بسختی برند ساعت سوئیس دیگری هنر سنتی کهن ساعت سازی کشور سوئیس را مانند برگه یدک می کشد. در نیمه دوم قرن 18 ام میلادی، برگت در آن زمان هم بعنوان پرآوازه ترین ساعت ساز ها شناخته شده بود، و ماری آنتونت و ناپلئون بناپارت نیز در بین لیست مشتریان آن به چشم می خورند.

نه تنها بریگت قدیمی ترین ساعت مچی سوئیس را ساخت، بلکه شاید قدیمی ترین ساعت جهان را برای خواهر ناپلئون: کارولین مورات، بنام راین د ناپلس، درست کرد. روح تجربیات گذشته در کلکسیون ساعت ها و اختراعات متعدد برگه بعنوان گردبادی مشهود بود و مارپیچ بریگیت شیوه نامه ی صنعت ساعت سازی امروزی است. طراحی ها طبعی بیقاعده دارند، به هم تابیده، لعاب کاری شده یا الماس هایی که با دقت خاتم کاری شده اند، که همگی عیار سبک خاص برگه هستند. برخی از این ویژگی های طراحی تاثیر شگرفی برروی دیگر برند ها داشته اند، و نامهای متفاوتی مانند دست برگه یا اعداد صفحه برگه در گفتگوی روزمره در صنعت ساعت جای خود را یافته اند.

مدل های ساعت برگه: Reine de Naples, Classique, Héritage, Marine, Type XX

 

2. رولکس (ژنو)

هیچ لیستی از برند ساعت های سوئیس کامل نخواهد بود بدون داشتن رولکس و پیش بینی میشد که توقف بعدی ما لیک جنوا (دریاچه ژنو) باشد. دقیق تر: یک حومه شهری آرام بخش در بیزنس و کلانشهر ساعت ژنو.

معرفی ساعت مچی رولکس واقعاً ضروری نیست، ولی یک دیدگاه مختصر را برای کامل بودن مقاله اضافه کرده ایم. نقطه قوت رولکس برای شناخته شدن، علاوه بر نوآوری های خود، بسته به بازاریابی زیرکانه و روابط عمومی بوده است. مطلقاً، یک ساعت تنها می تواند به خوبی طراحی اش باشد. رولکس بر روی تولید مکانیزمهای محرک های ساعت بسیار پیچیده تمرکز نکرده، ولی بیشتر تمرکز را گذاشته بر روی خلق ساعت های دقیق، محکم و راحت نگهداری روزمره و همچنین ساعت های اسپرت. رولکس اعتمادپذیری و کیفیت را در ویترین خود گذاشته که تا امروز برندی از آن پیشی نگرفته است.

محرک های اتوماتیک رولکس مطابق با بیشترین استانداردهای کیفیت ساخته شده و طبعاً  مشکل ساز نیستند و چند دهه بدون خطا کار می کنند. بیش از دو جین از مدلهای رلکس، در سالن مشهورترین ساعت های جهان نگه داشته شده اند و برند رولکس همیشه بر روی ایجاد ساعت های دقیق و خیلی منسجم با کیفیت های با دوام تمرکز کرده است. این به رولکس بستگی دارد. همه چیزهای دیگر برایش کم اهمیت هستند.

مدلهای معروف ساعت رولکس: Submariner, GMT-Master II, Milgauss, Datejust, Day-Date, Oysterdate, Oyster, Yacht-Master

  1. پتک فیلیپ (ژنو)

وقتی ساعت دوستان دارند با هم بگو مگو می کنند، همیشه می بینید که بحث بر سر انواع ساعت پتک فیلیپ است. به این معنی که، ما سفر خودمان را به انتهای مسیر ساعت لوکس جهان رسانده و لیست ده برند ساعت برتر سوئیسی را با پر پرستیژ ترین آنها به پایان می رسانیم: پاتک فیلیپ. اشاره های این برند معمولا به حراجی های بزرگ خانه های قدیمی برمیگردد، جاییکه یکی از ساعت های پتک فیلیپ می تواند میلیون ها دلار به فروش برود، جهت اطلاعت علاقمندان به فروش ساعت مچی این موضوع را مطرح کردیم.

در سال 2014، پتک فیلیپ هنری گریوز "Supercomplication" گرانترین ساعت حراج گذاشته شده ی تاریخ شناخته شد با قیمت 16 میلیون پوند انگلیس. شما مقایسه کنید با برندهای شیک ولی ارزان قیمتی مانند ساعت رومانسون. تفاوت قیمت بسیار زیاد است. امروزه، پاتک اعتبار خاص خود را جا می اندازد و زمان های انتظار برای مدل های خاص عادی شده اند در حالی که تقاضا برخی اوقات بسیار بیشتر از عرضه‌ی ساعت پتک فیلیپ بوده است. آیا می توانیم مثالی بزنیم؟ تعداد سالانه Patek Philippe Sky Moon Tourbillon به اندازه انگشتان یک دست است، بعضی وقت ها دو عدد، بعضی وقت ها سه عدد، یا حتی 5 ساعت. اگر کسی بخواهد به یکی از این ساعت های محبوب دست پیدا کند، باید شخصاً با مدیرعامل شرکت، تیری اشترن ارتباط برقرار کند.

در کنار تاریخچه پربار شرکت، یک فلسفه ی باریک بینانه نیز وجود دارد: یک استاندارد کیفی مشابه برای همه‌ی مدلهای ساعت پاتک فیلیپ اعمال می شود. بدون درنظر گرفتن اینکه مدل Grande Complication هست یا صرفا Calatrava یا Nautilus، مدلهای پتک فیلیپ در ذهن ما اوج خلاقیت ساعت سازی ساخت سوئیس را تداعی می کنند.

مدل های ساعت معروف پتک فیلیپ: Calatrava, Nautilus, Ellipse, Gondolo, Grande Complication
whatsapp : 0921-646-5121