ثبت برند مواد غذایی در فوری ترین زمان

تاریخ : 1348/11/10 نویسنده :admin3 بازدیدها : 220 موضوع : مقالات برندثبت برند مواد غذایی در فوری ترین زمان

اگر بخواهیم برند را در جمله ای برای شما تعریف کنیم، می توان گفت: برند به نشانی گفته می شود که قادر است کالاهای تولیدی و خدمات ارائه شده توسط یک شخص را از کالا ها یا سایر خدمات متمایز سازد. مواد غذایی جزء آن دسته از نیاز های روزمره بشر بوده که همواره مورد مصرف قرار گرفته است.
توجه به برندی که از آن تغذیه تهیه می کنید از اهمیت بالایی برخوردار بوده و موجب سلامتی خود و اعضای خانواده می شود. طی گذر زمان شرکت های زیادی برای ثبت برند مواد غذایی به وجود آمده اند که هر کدام ویژگی های مربوط به خود را دارد. ثبت برند مواد غذایی در فوری ترین زمان از مهم ترین ویژگی هایی است که یک شرکت ثبت برند باید داشته باشد. در این مقاله به بررسی این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت.

چگونه ثبت برند مواد غذایی را در فوری ترین زمان انجام دهیم؟

به منظور اینکه برند شما در کمترین زمان ممکن به ثبت برسد، باید یکسری نکات را مد نظر داشته باشید. برای ثبت برند خود ابتدا باید مدارک لازم برای این کار را تهیه کنید. مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند شامل موارد زیر می شود.
 • کپی از کارت ملی و اصل شناسنامه.
 • کپی برابر اصل از جواز تاسیس یا کسب، کپی از پروانه بهره برداری نیز قابل قبول است.
 • کپی از روزنامه تاسیس شرکت و روزنامه آخرین تغییرات شرکت در صورت ثبت برند حقوقی.
 • اگر برند انتخابی شما لاتین باشد، باید کپی برابر اصل کارت بازرگانی به شرکت ثبت ارائه شود.
 • ارسال گواهینامه های معتبر دریافتی و رزومه به شرکت
 • گواهی امضای محضر خطاب به اداره مالکیت معنوی و علامت برند.
 • فایل طراحی علامت برند.
با داشتن مدارکی که در بالا ذکر شد، روند اداری کار شما سریع تر پیش رفته و کار شما به روز بعدی به خاطر تکمیل نبودن مدارک موکول نمی شود.
دومین راهی که جهت ثبت برند مواد غذایی در فوری زمان وجود دارد، اقدام به ثبت برند از طریق سایت است. اگر از طریق اینترنت به ثبت برند خود اقدام کنید، دیگر صف های طولانی را تحمل نکرده و بدون دغدغه برند خود را به ثبت می رسانید. همچنین با اقدام از طریق اینترنت در وقت خود صرفه جویی کرده و هیچ هزینه رفت و آمدی را برای شما در پی ندارد.

شرایط ثبت برند مواد غذایی در فوری ترین زمان 

ثبت برند مواد غذایی از آنجایی که مستقیماً با سلامتی انسان ها سروکار دارد، باید از نظر بهداشتی تایید شوند. این کار معمولاً بر عهده وزارت بهداشت معاونت غذا و دارو انجام می شود. اگر مواد غذایی شما جز حبوبات، خشکبار و غیره باشد، باید تاییدیه را از جهاد کشاورزی دریافت کنید.
مواد پروتئینی مانند گوشت نیز جهت ثبت برند باید از طریق سازمان دامپروری اقدام به کسب مجوز های لازم کنند. چنانچه قصد دارید برای ثبت برند اقدام کنید در ابتدا نیاز به کسب مجوز از ارگان های مرتبط را دارید. اگر این کار را انجام دهید در هنگام ثبت برند با مشکل مواجه نشده و ثبت برند شما در فوری ترین زمان انجام می شود.

چگونگی ثبت برند مواد غذایی در کمترین زمان

روند ثبت برند مواد غذایی در طبقه ۳۵ شغلی انجام می شود. پیش از ثبت برند باید استعلام گرفته شود که آیا برندی مشابه این برند وجود دارد یا خیر. اگر پاسخ منفی بود متقاضی می تواند در کمترین زمان ممکن اقدام به ثبت برند کند. جهت ثبت برند مواد غذایی باید نمونه ای از برند مورد استعلام قرار گرفته و به اداره مالکیت فرستاده شود. این روند ۳۵ تا ۴۰ روز کاری طول کشیده و پس از ثبت برند نزد اداره مالکیت باید سایر مراحل طی شود تا عملیات ثبت برند در کمترین زمان انجام شود.

مراحل ثبت برند مواد غذایی

برای اینکه برند مواد غذایی شما در کمترین زمان ممکن به ثبت برسد، باید یک سری مراحل را طی کنید. برای این کار الزاماً شرکت ها باید وارد کار شوند. یعنی شناسایی مواد غذایی توسط بازرسین بهداشت ضرورت دارد؛ زیرا با احراز شرایط مربوطه و شناخته شدن مواد غذایی امکان ثبت برند آن وجود خواهد داشت.
برخی از شرایط لازم برای یک برند مواد غذایی قابل قبول است اگر این شرایط را رعایت کند؛ عدم کپی برداری یا استفاده از ترکیبات موازی با سایر برند ها، عدم استفاده از علائم فریبنده، قابلیت معرفی محصول و عدم استفاده از برخی حروف و نشانه ها باید هنگام ثبت برند در نظر گرفته شود.
مراحلی که ذکر شد بخشی از مراحل ثبت برند مواد غذایی در فوری ترین زمان ممکن بوده که با طی کردن آن می توانید برند خود را به ثبت برسانید.

نکاتی درباره ثبت برند مواد غذایی

برند های مواد غذایی بهتر است با دیدگاه تجارت جهانی به ثبت رسیده شوند. مواد غذایی جزء آن دسته از مواردی است که بیشترین برند را در ایران و جهان به ثبت می رساند. به همین دلیل شرکت ها پس ثبت برند و مطرح شدن خود اقدام به صادرات مواد غذایی می کنند. بهتر است در هنگام ثبت برند حتماً به مجوز کسب و کار شرکت مربوطه توجه کرده و آن را فراموش نکنید؛ در غیر این صورت ممکن است افراد سودجو از این موقعیت سوء استفاده کرده و از شما کلاهبرداری کنند.
بعد از ثبت برند مواد غذایی در فوری ترین زمان حتماً توجه داشته باشید که اطلاعات مورد نیاز روی محصول درج شده باشد. اطلاعاتی که روی محصول درج می شود؛ شامل نام محصول، مواد تشکیل دهنده، سری ساخت، شماره پروانه ساخت از وزارت بهداشت، تاریخ تولید و انقضا، وزن خالص،نام و آدرس شرکت است. بسیاری از شرکت ها در کمترین زمان برند شما را به ثبت می رسانند، اما ممکن است کیفیت کار را پایین آورده و نکات لازم را رعایت نکنند؛ به همین منظور پیشنهاد می شود قبل از هر چیزی از مجوز شرکت ثبت برند اطمینان حاصل بفرمایید.
موسسه ثبت فردا یکی از شرکت های مطمئن در زمینه ثبت برند است که برند مواد غذایی شما را در کمترین زمان ممکن به ثبت می رساند. در این مقاله سعی کردیم شما را با ثبت برند مواد غذایی در کمترین زمان آشنا کنیم. پس از مطالعه کامل این مقاله اقدام به ثبت برند مواد غذایی خود کنید.

بهترین شرکت ثبت برند مواد غذایی در ایران

نام تجاری یا برند ترکیبی از سمبل، نشانه، علامت یا ترکیبی از آن ها است که موجب شناسایی محصول، تمایز آن از سایر محصولات و انتقال یک مفهوم به مشتری می شود. با گذشت زمان برند های مواد غذایی زیادی توسط شرکت های ثبت برند مواد غذایی، به ثبت رسیده اند. نیاز به مواد غذایی همواره یکی از مهم ترین نیاز های بشر بوده و همانطور که گفته شد؛ شرکت های زیادی این کار را انجام می دهند. اما باید توجه داشته باشید که جهت به ثبت رساندن برند مواد غذایی خود آن را به بهترین شرکت ثبت برند مواد غذایی در ایران واگذار کنید. شرکت ثبت فردا یکی از این شرکت ها بوده که کلیه امور ثبت برند را انجام داده و کاملاً قانونی است. در ادامه به بررسی بهترین شرکت ثبت برند مواد غذایی می پردازیم.

ویژگی بهترین شرکت های ثبت برند مواد غذایی

شرکت هایی که برند مواد غذایی را به ثبت می رسانند، باید دارای ویژگی هایی بوده که آن ها را از سایر شرکت ها متمایز سازد. برای مثال برخی شرکت ها، فرایند ثبت برند را در زمان طولانی تری انجام داده و برای جذب مشتری به آن ها اطلاعات غلطی می دهند. این موضوع باعث سردرگمی مشتریان شده و معایب زیادی را برای آن ها در پی خواهد داشت. همچنین رفت و برگشت های پرونده، رد شدن اسامی و طبقات انتخابی مشتری همه در اثر کمبود تجربه این شرکت ها و استعلام برند قبل از ثبت است.
بهترین شرکت ثبت برند مواد غذایی در ایران، جهت ثبت برند مواد غذایی شما زمان زیادی را صرف نکرده و در کوتاه ترین زمان برند شما را به ثبت می رساند. این شرکت ها با دریافت هزینه معقول و نه نجومی کلیه مراحل مربوط به ثبت برند شما را انجام می دهند.

استعلام برند مواد غذایی قبل از ثبت 

استعلام گرفتن از برند انتخاب شده قبل از هر چیزی مهم ترین مرحله ثبت برند مواد غذایی توسط بهترین شرکت است. شرکتی که امور ثبت برند را انجام می دهد، باید ابتدا از نام برند استعلام گرفته و آن را نادیده نگیرد. استعلام برند مواد غذایی به دلیل تنوع بالا در این صنعت از اهمیت بالایی برخوردار بوده و فرد متقاضی را تا حدودی نسبت به تایید یا رد برند خود مطلع می سازد.

مدارک مورد نیاز بهترین شرکت ها جهت انجام امور ثبت برند مواد غذایی

جهت به ثبت رساندن برند مواد غذایی باید مدارک لازم را به شرکت ارائه کنید. در واقع شرکتی که در راستای به ثبت رساندن مواد غذایی در جایگاه خود بهترین باشد، مدارک ذیل را از شما دریافت می کند. این مدارک به ترتیب اشخاص حقیقی و حقوقی شامل موارد زیر می شود.
مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند مواد غذایی برای اشخاص حقیقی
 • کپی از اصل شناسنامه و کارت ملی فرد متقاضی
 • اگر برندی که برای مواد غذایی خود انتخاب نموده اید لاتین باشد، فرد متقاضی باید کارت بازرگانی و کپی آن را به شرکت ارائه کند.
 • فرد متقاضی باید دارای فعالیت اقتصادی بوده و به همین منظور یک مدرک شغلی به شرکت ثبت برند ارائه کند.
 • فرد متقاضی برای ثبت برند مواد غذایی خود باید نمونه هایی از برند خود را ارائه کند. این نمونه باید در قالب تصویر یا نمونه گرافیکی در ابعاد 10×10 آماده و ارائه شود.
 • اگر کار ثبت برند مواد غذایی را وکیل انجام می دهد، باید وکالت نامه خود و کپی برابر اصل را به شرکت ارائه کند.
مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقوقی
 • کپی از اصل مدارک شناسایی مدیر عامل به عنوان نماینده اصلی برای ثبت برند مواد غذایی. این مدارک شامل کپی از شناسنامه و کارت ولی وی می شود.
 • برای اثبات شخصیت حقوقی فرد متقاضی باید کپی برابر اصل از روزنامه تاسیس شرکت و روزنامه آخرین تغییرات شرکت، به شرکت ثبت برند مواد غذایی ارائه شود.
 • همانند مدارک مورد نیاز برای افراد حقیقی که در بالا ذکر شد، فرد وکیل باید وکالتنامه ارائه داده و از نمونه برند در همان ابعاد به شرکت ارائه شود.
بهترین شرکت های ثبت برند مواد غذایی کلیه این مدارک را هنگام ثبت برند از شما می خواهند. اگر شرکتی این مدارک را از شما نخواست کلاهبردار بوده و از شما سوء استفاده خواهند کرد.

مزایای ثبت برند مواد غذایی توسط بهترین شرکت ها

اگر شرکتی که برای ثبت برند خود انتخاب نموده اید از بهترین شرکت ثبت برند مواد غذایی در ایران باشد، پس باید از مزایای آن مطلع باشید.
قانونی شدن اولین مزیت ثبت برند مواد غذایی توسط بهترین شرکت ها است. این مزیت از مهم ترین ویژگی شما محسوب شده و در مقابل قانون شناخته می شوید. با ثبت قانونی برند مواد غذایی، می توانید از افرادی که از برند شما سوء استفاده می کنند، شکایت کرده و آن ها را مجبور به پرداخت غرامت و تعویض اسم کنید. بهترین شرکت های ثبت برند با ثبت قانونی برند شما دست افراد سود جو در این زمینه را کوتاه کرده و با خیال راحت می توانید به تجارت بپردازید.
ایجاد تمایز دومین مزیتی است که یک شرکت ثبت برند می تواند داشته باشد. ثبت برند مواد غذایی می تواند بسیار سودمند بوده و به راحتی مشتریان مربوط به خود را جذب کند.
سومین مزیتی که یک شرکت معتبر ثبت برند مواد غذایی در ایران دارد، ایجاد دارائی است. اگر برندی که توسط شرکت به ثبت رسانده اید در بازار ارزش و شهرت پیدا کند، خود یک دارائی ارزشمند به شمار می رود.
برند ثبت شده مواد غذایی می تواند اعتباری در مقابل دولت، بانک ها و سرمایه گذاران پیدا کند. گرفتن وام یا پیدا کردن سرمایه گذار هنگامی محقق می شود که برند خود را به ثبت رسانده باشید. ثبت برند مواد غذایی به واسطه بهترین شرکت های ثبت برند، موجب می شود که قانون شما را به رسمیت شناخته و بتوانید کلیه امور بانکی خود را به راحتی انجام دهید.

ثبت برند مواد غذایی با کمترین هزینه ممکن

مواد غذایی همواره از مهم ترین نیاز های بشر بوده و بازاری مناسب برای تجارت جهت کسب درآمد محسوب می شود. فعالان تجاری و اقتصادی با ثبت برند مواد غذایی، تولیدات خود را بالا برده و باعث افزایش مشتریان می شوند. بنابراین با ثبت برند مواد غذایی شما یک گام از بقیه رقبا جلوتر هستید.
بیشتر مردم به دنبال مواد غذایی هستند که کیفیت مطلوبی داشته و صاحب نام باشد؛ زیرا محصول غذایی که برند آن به ثبت رسیده باشد از کیفیت لازم و مطلوب برخوردار است. با توجه به حجم انبوه تولیدات و رقابت تولید کنندگان در محصولات مشترک، انتخاب مشتریان بر اساس عواملی صورت می گیرد که مهم ترین آن برند است. ثبت برند روندی دارد که باید آن را طی نمود تا برند خود را به ثبت برسانید. ثبت برند مواد غذایی با کمترین هزینه ممکن برای شما از مزایایی برخوردار است که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد.

نحوه ثبت برند مواد غذایی با کمترین هزینه ممکن

انتخاب و ثبت برند مواد غذایی، از جمله اموری است که جهت ثبت برند مواد غذایی خود باید به آن توجه نمود. شما می توانید این کار را به دو روش انجام دهید؛ اولین روش به صورت حضوری بوده و دومین روش به صورت اینترنتی و از طریق مراجعه به سایت است. اگر قصد دارید برند مواد غذایی خود را به ثبت برسانید به شما پیشنهاد می کنیم که این کار را از طریق سایت انجام دهید تا کمترین هزینه را برای شما در پی داشته باشد. در ادامه به مراحل ثبت برند مواد غذایی از طریق اینترنت خواهیم پرداخت.

مراحل ثبت برند مواد غذایی از طریق سایت

اگر می خواهید ثبت برند مواد غذایی شما با کمترین هزینه ممکن انجام بگیرد، بهترین کار این است که به اپلیکیشن های موجود برای ثبت برند مراجعه کنید. یکی از این اپلیکیشن ها، اپلیکشین ثبت فردا است که به شما در کاهش هزینه های ثبت برند کمک خواهد کرد. حال برای ثبت برند از طریق سایت باید مراحلی را طی کرده و آن را تکمیل کنید.
ابتدا به پایگاه اینترنتی مالکیت صنعتی قسمت ثبت علائم تجاری مراجعه کرده و اظهار نامه ثبت برند را در سامانه تکمیل کنید. پس از آن در سامانه اینترنتی لینک ثبت نام وجود دارد که باید  روی آن کلیک کنید. بعد از کلیک روی ثبت نام وارد اولین مرحله شده و مراحل ثبت نام به ترتیب زیر باید انجام دهید.
– انتخاب نوع اظهار نامه
– اطلاعات و مشخصات مالک را وارد می کنید. این اطلاعات بر اساس حقیقی یا حقوقی بودن افراد باید وارد سایت شود. اگر فرد از وکیل یا نماینده قانونی استفاده می کند باید مشخصات ثبت کننده قید شود.
– بارگذاری مدارک مورد نیاز (در ادامه به معرفی مدارک مورد نیاز خواهیم پرداخت). مدارک را باید اسکن نمود.
– بررسی دوباره و تایید اطلاعات و مدارک.
– پرداخت هزینه ثبت برند مواد غذایی از طریق درگاه اینترنتی.
– دریافت شماره اظهار نامه و رمز از طریق اینترنت. پس از اتمام مراحل ثبت نام و تکمیل آن، سیستم نام کاربری کلمه عبور و کد رهگیری را به شخص ارسال می کند.
پس از انجام دادن این مراحل و به اتمام رساندن مراحل ثبت برند مواد غذایی از طریق اینترنت، نوبت به امضای نسخه تایید شده می رسد. فرد باید این نسخه را با مدارکی برابر اصل شده باشد همراه با فیش به آدرس مرکز ارسال نماید.
تمام مراحلی که ذکر شد جهت ثبت برند مواد غذایی با کمترین هزینه ممکن است و به شما در کاهش هزینه ها کمک خواهد کرد.

مزایای ثبت برند مواد غذایی از طریق اینترنت

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش استفاده از اینترنت باید این نکته را بدانید که ثبت برند مواد غذایی از طریق اینترنت برای شما مزایایی را به همراه خواهد داشت. از جمله مزایای آن می توان به کاهش هزینه در رفت و آمد اشاره کرد. با ثبت برند از طریق سایت هیچ گونه هزینه رفت و آمدی نداشته و به راحتی در منزل می توانید کار خود را انجام دهید.
همچنین در این روش شما در وقت خود صرفه جویی کرده و دیگر مجبور نیستید زمان زیادی را صرف ثبت برند مواد غذایی خود کنید. قانونی شدن، ایجاد تمایز، ایجاد دارائی و دیگر موارد از مزایای ثبت برند مواد غذایی از طریق اینترنت محسوب می شود.

مدارک مورد نیاز جهت تقاضای ثبت برند مواد غذایی 

اگر قصد به ثبت رساندن برند مواد غذایی خود را دارید، باید مدارک خود را به شرکت هایی که کمترین هزینه را از شما دریافت می کنند، ارائه کنید. این مدارک شامل موارد زیر می شوند:
 • مدارک هویت اشخاص حقیقی که شامل کپی شناسنامه و کپی کارت ملی می شود.
 • مدارک هویت اشخاص حقوقی که شامل آگهی تاسیس و هر گونه تغییرات می شود.
 • اگر برندی که برای مواد غذایی خود انتخاب می کنید، لاتین باشد باید کارت بازرگانی داشته و کپی آن را به شرکت ثبت برند ارائه کنید.
 • باید مدارکی که نشان دهنده فعالیت شما در حوزه غذایی باشد و می خواهید علامت آن را ثبت کنید به شرکت ارائه دهید.
 • کپی از جواز تاسیس، پروانه ساخت یا هرگونه مجوز فعالیت برای اشخاص حقوقی.
مدارکی که در بالا ذکر شد از مدارک مهمی بود که هنگام ثبت برند باید به شرکت ثبت برند ارائه شود.
بسیاری از مردم تصور می کنند که اگر موسسه ای هزینه کمی از مشتری برای به ثبت رساندن برند آن ها انجام می دهد شاید یک جای کار به مشکل بر بخورند. در حالیکه این یک باور غلط بوده و شرکت هایی که برند مواد غذایی شما را با کمترین هزینه به ثبت می رسانند، ممکن است از بسیاری شرکت هایی که هزینه هنگفتی دریافت می کنند، بهتر باشد. در این مقاله سعی کردیم به شما کلیه مراحل به ثبت رساندن برند مواد غذایی که کمترین هزینه را برای شما داشته باشد، ذکر کنیم. با مطالعه این مطلب و آگاهی از مدارک لازم و مراحل مورد نیاز اقدام به ثبت برند مواد غذایی خود کنید.

مطمئن ترین موسسه ثبت برند مواد غذایی

همانطور که می دانید برند واژه ای لاتین بوده که معادل فارسی آن نشان و علامت است. برند به علامت اختصاری گفته می شود که هر شرکت برای معرفی محصول و خدمات خود از آن استفاده می کند. در حقیقت یک شرکت را می توان با برند و علامت تجاری مربوط به آن شناخت. شما با ثبت برند شرکت خود می توانید برند شرکت خود را مطرح کرده و مشتریان مربوط به خود را جذب کنید. مواد غذایی جزء آن دسته از مواردی است که به صورت فراوان مورد استفاده قرار می گیرد. برای اینکه شرکت خود را به ثبت رسانده و اعتماد مردم را به خود جلب کنید باید به مطمئن ترین موسسه ثبت برند مواد غذایی مراجعه کرده و برند خود را مطرح کنید. در این مقاله سعی داریم تا شما را با مطمئن ترین موسسه ثبت برند مواد غذایی آشنا کرده و نحوه ثبت برند مواد غذایی را در اختیار شما قرار دهیم.

مزایای ثبت برند مواد غذایی از طریق موسسه

ثبت یک برند از طریق مطمئن ترین موسسه ثبت برند مواد غذایی مزایایی را برای شما به دنبال دارد.
ثبت برند موادغذایی، شرکت ها را تشویق می کند تا در حفظ و بهبود کیفیت محصولات خود سرمایه گذاری کنند. این روش نقش مهمی در موافقت نامه های اعطای نمایندگی مواد غذایی به سراسر کشور دارد. اگر موسسه ای که کار ثبت برند شرکت شما را انجام می دهد، مورد اطمینان باشد، باعث ایجاد شهرت و وجهه برای شرکت و محصولات شما می شود. ثبت برند مواد غذایی منبع درآمدی از محل حق امتیاز برای شما محسوب می شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند مواد غذایی از طریق مطمئن ترین موسسه

برای اینکه برند مواد غذایی خود را به ثبت برسانید، نیازمند ارائه مدارکی هستید که کار ثبت شرکت خود را انجام دهید.
تکمیل دو نسخه اظهار نامه علامت از جمله مدارکی است که در هنگام ثبت برند مواد غذایی خود باید به موسسه ارائه دهید.
مدارک مثبت هویت متقاضی دومین مدرکی است که باید به موسسه مربوطه ارائه شود. اشخاص حقیقی و حقوقی باید این مدارک را به موسسه ارائه دهند. اشخاص حقیقی: فتوکپی شناسنامه و تصویر کارت ملی، اشخاص حقوقی: تصویر شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضا و آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت.
مدرک بعدی مدارک نماینده قانونی جهت ثبت برند مواد غذایی است. اگر تقاضا از طرف نماینده قانونی مانند وکیل، دارنده یا دارندگان امضا برای اشخاص حقوقی باشد باید مدارک نماینده قانونی ضمیمه گردد.
نمونه گرافیکی مدرک نیز در ابعاد ۱۰ × ۱۰ متر باید ارائه شود. این اندازه برای کپی یا تصویری از علامت های درخواستی در نظر گرفته شده است. توجه داشته باشید که اگر به صورت سه بعدی است، علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به صورتی که از شش زاویه متفاوت تهیه شده باشد، تنظیم می شود.
ارائه مدارکی مبنی بر فعالیت در حوزه مربوطه. برای مثال جواز تاسیس یک شرکت تولید کننده مواد غذایی یا پروانه ساخت و پروانه کسب و….
استفاده از حق تقدم از دیگر موارد هنگام ثبت برند مواد غذایی توسط موسسه است. در صورتی که متقاضی یا متقاضیان بخواهند به استناد تقاضای ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم (حداکثر ۶ ماه) استفاده کنند، باید مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهار نامه یا حداکثر ظرف ۱۵ روز از آن تاریخ تسلیم کنند.
تهیه نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تاییدیه مقام دارای صلاحیت از دیگر مدارکی است که باید به مطمئن ترین موسسه ثبت برند مواد غذایی ارائه شود.
در آخرین مرحله باید رسید مربوط به پرداخت هزینه های قانونی به موسسه ثبت برند مواد غذایی ارائه گردد.
کلیه مدارکی که در بالا ذکر گردید، باید هنگام ثبت برند مواد غذایی به موسسه ارائه شده و روند اداری طی شود.

مراحل ثبت برند مواد غذایی توسط موسسه ها

به طور کلی اولین مرحله جهت ثبت برند استعلام آن است تا توسط شخص دیگری به ثبت نرسیده باشد.
پس از انتخاب برند و تاییدیه استعلام می توانید به سامانه ثبت برند اداره مالکیت معنوی مراجعه کرده و اطلاعات و مدارک لازم را ارسال کنید. بعد از ارسال مدارک کد پیگیری برای شما ارسال می شود که می توانید به واسطه آن از روند اداری ثبت برند خود مطلع شوید.
بعد از تکمیل اطلاعات مربوط به ثبت شرکت مواد غذایی خود در سامانه ممکن است یکی از این سه حالت را از طرف سامانه دریافت کنید؛ اخطار نقص، رد پرونده و آگهی نوبت اول. اگر حالت آخر یعنی آگهی نوبت اول برای شما نمایان شد به این معنی است که مشکلی در اطلاعات وارده وجود نداشته و باید نسبت به ارائه مدارک اقدام کنید.
پس از انتشار آگهی نوبت اول باید مدارک به صورت فیزیکی به اداره مالکیت معنوی تحویل داده شود. در این صورت باید اقدام به پرداخت هزینه روزنامه رسمی اول و هزینه حق الثبت شود.
بعد از گذشت زمان مقرر و تعیین شده در صورتی که شخص یا اشخاصی نسبت به برند مواد غذایی شما اعتراض نداشته باشند، باید برای آگهی نهایی و دریافت سند قطعی برند اقدام کنید.
پس از ثبت برند مواد غذایی از طریق مطمئن ترین موسسه چه مواردی روی محصول باید قید شود؟ 
بعد از ثبت برند مواد غذایی باید مواردی روی محصول ذکر شود. این موارد شامل نام محصول، مواد تشکیل دهنده، سری ساخت، شماره پروانه ساخت از وزارت بهداشت، تاریخ انقضا و تولید، وزن خالص، نام و آدرس موسسه سازنده و جمله ساخت ایران باید روی بر چسب قید شود.
چگونه تشخیص دهیم موسسه ای که قصد مراجعه به آن را جهت ثبت برند داریم، مطمئن است؟
جهت تشخیص مطمئن ترین موسسه ثبت برند مواد غذایی باید به مجوز و پروانه کسب آن موسسه دقت کنید. عده ای از سود جویان ممکن است از این موقعیت سوء استفاده کرده و سر شما کلاه بگذارند. پس با شناخت موسسه مطمئن و کسب اطمینان از پروانه کسب آن اقدام به ثبت برند مواد غذایی خود کنید. موسسه ثبت فردا از جمله موسسه های مطمئنی است که می توانید جهت ثبت برند به آن اعتماد کرده و ثبت برند شرکت خود را به آن واگذار کنید.

سیر تا پیاز مراحل ثبت برند مواد غذایی

یکی از طبقه های پر کاربرد در ثبت برند، طبقه مواد غذایی است. از آن جایی که مردم همواره به سلامتی خود و اعضای خانواده اهمیت می دهند بنابراین به دنبال مواد غذایی هستند که کیفیت آن ها مورد تایید باشد. به همین دلیل این موضوع که بسیار ساده به نظر می رسد از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. امروزه شرکت های ثبت برند زیادی در سطح جامعه به وجود آمده اند. این شرکت ها وظیفه به ثبت رساندن برند ها از جمله برند مواد غذایی را بر عهده دارند. در ادامه به بررسی سیر تا پیاز مراحل ثبت برند مواد غذایی خواهیم پرداخت.

مدارک لازم جهت ثبت برند مواد غذایی

یکی از مراحل طی کردن ثبت برند، ارائه مدارک به شرکت ثبت است. شما باید این مدارک را تکمیل نموده و سپس به شرکت های ثبت مراجعه کنید. ارائه مدارک بر اساس حقیقی یا حقوقی بودن اشخاص متفاوت است.
مدارک اشخاص حقوقی
یک نسخه کپی از آگهی تاسیس و هر نوع تغییرات مانند تغییر آدرس، نام، مدیر عامل و همچنین روزنامه تاسیس به همراه درج تغییرات.
گرفتن یک نسخه کپی از مجوز های شرکت شامل پروانه بهره برداری و جواز تاسیس و ارائه آن.
اگر برندی که برای مواد غذایی خود انتخاب نموده اید، حروف لاتین دارد ارائه کپی از کارت بازرگانی به نام شرکت یا مدیر عامل آن.
کپی از شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت.
مهر شرکت.
ارائه وکالتنامه وکیل در صورتی که امور ثبت برند را وکیل دنبال می کند.
و در آخر ارائه یک نمونه از علامت تجاری مورد تقاضا در ابعاد 10×10.
مدارک اشخاص حقیقی
کپی از شناسنامه و کارت ملی فرد متقاضی ثبت برند مواد غذایی.
کپی از جواز کسب یا هر گونه مجوز فعالیت.
کپی کارت بازرگانی به نام متقاضی در صورتی که برند انتخاب شده لاتین باشد.
ارائه نمونه ای از علامت تجاری مورد تقاضا در ابعاد 10×10.
اگر امور ثبت برند را وکیل دنبال می کند، ارائه کپی از وکالتنامه به شرکت ثبت برند الزامی است.

مراحل ثبت برند مواد غذایی

پس از تکمیل مدارک نوبت به طی کردن مراحل ثبت برند می رسد. در ادامه سیر تا پیاز مراحل ثبت برند مواد غذایی را خواهیم گفت. همانگونه که قبلاً گفته شد برای طی این مراحل، الزاماً باید شرکت ها وارد عمل شوند. یعنی شناسایی تولید کنندگان مواد غذایی در بازار توسط بازرسان بهداشت و همچنین مصرف کنندگان به دلیل اهمیت سلام مردم ضرورت ثبت برند را اثبات می کند.
نخستین قدم برای ثبت برند، داشتن یک طرح منحصر به فرد و با طراحی مختص آن تولید کننده است. این طرح نه تنها توانایی ایجاد تمایز بین محصولات و خدمات شرکت را دارد، بلکه تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.
عدم استفاده از ترکیبات موازی و کپی برداری از سایر برند ها، عدم استفاده از علائم فریبنده، قابلیت معرفی محصول و عدم استفاده از برخی نشانه ها و حروف از مواردی است که باید در طرح برند مواد غذایی در نظر گرفته شود. جهت اطلاع از شرایط ثبت برند و استعلام از برند مواد غذایی می توانید با کارشناسان شرکت ثبت فردا در ارتباط باشید.
استعلام برند از مهم ترین مراحلی است که هنگام ثبت برند انجام می شود. استعلام آنلاین برند با وجود ساده بودن در گفتار به دقت فراوانی نیاز دارد. به همین دلیل باید در این زمینه دقت فراوان داشته و بتوانید کوچکترین شباهت ها را تشخیص دهید.
پس از این مرحله باید تا حدود زیادی مطمئن شوید که مشابه این برند در هیچ جا ثبت نشده باشد. اگر برند شما مشابه برند های دیگر باشد باید به فکر نام دیگری برای برند مواد غذایی خود باشید.
همچنین شما می توانید امور ثبت برند خود را به دو صورت حضوری و آنلاین انجام دهید که هر کدام مراحل مربوط به خود را دارند.

ثبت برند به صورت حضوری 

شما باید با در دست داشتن مدارکی که در بالا گفته شد به اداره ثبت برند مراجعه کرده و روند اداری ثبت برند را انجام دهید. پس از طی کردن کلیه مدارک اداری برند شما به ثبت می رسد.
ثبت برند از طریق سایت نیز مراحلی را به دنبال دارد و از مزایایی نیز برخوردار است. شما می توانید از طریق مراجعه به سایت ثبت فردا اقدام به ثبت برند مواد غذایی خود کنید. در ادامه به بررسی مراحل ثبت اینترنتی برند مواد غذایی خواهیم پرداخت.

ثبت آنلاین برند 

در این روش ابتدا به پایگاه اینترنتی مالکیت صنعتی به قسمت ثبت علائم تجاری مراجعه کرده و اظهار نامه ثبت برند را در سامانه تکمیل می کنید. در این پایگاه لینک ثبت نام وجود دارد که باید روی آن کلیک کنید. سپس وارد اولین مرحله ثبت نام می شوید و مراحل زیر را گام به گام باید طی کنید.
اولین مرحله هنگام ثبت نام، انتخاب نوع اظهار نامه است. مرحله بعد پر کردن مشخصات مالک که شامل اطلاعات شخص حقیقی یا حقوقی است که وارد می کنید. بارگذاری مدارکی که در بالا ذکر شد به صورت اسکن مرحله سوم ثبت برند اینترنتی است.
بررسی دوباره و تایید اطلاعات و مدارک نیز مرحله چهارم ثبت برند از طریق اینترنت است. پس از بررسی و تایید اطلاعات باید اقدام به پرداخت هزینه ثبتی از طریق اینترنت کنید. در مرحله آخر باید شماره اظهار نامه و رمز از طریق تلفن دریافت شود. سپس نوبت به امضای نسخه تایید شده می رسد که فرد باید یکی از نسخه ها را همراه با فیش به آدرس مرکز ارسال کند.
پس از تکمیل اظهار نامه و ارائه مدارک، کارشناس مربوطه به برند مواد غذایی رسیدگی کرده و نتیجه را اعلام می کند.09177755652