20 برند برتر داروی بدون نسخه

تاریخ : 1399/18/05 نویسنده :admin3 بازدیدها : 202 موضوع : مقالات برندبرندهای داروی بدون نسخه :  ۲۰ برند برتر OTC  (برترین برندهای داروی بدون نسخه) که جایگاه قدرتمندی را در بازار مصرف دارند. داروهای OTC بخش مهمی از صنعت بهداشت و درمان و همچنین صنعت مالی را اشغال کرده اند. این داروها نقش اساسی در بهبود بیمار دارند . بسیاری از برندهای موجود در بازار با محصولات داروهای بدون تجویز نسخه درگیر هستند و همین امر باعث شده تا خریدار بدون توجه به موضوع مورد نظر ، خرید آن را آسان کند. به یاد داشته باشید که داروهای OTC برای استفاده بیش از حد طراحی و تولید نشده اند .

۲۰ برند برتر OTC 

داروهای OTC بخش مهمی از صنعت بهداشت و درمان و همچنین صنعت مالی را اشغال کرده اند. این داروها نقش اساسی در بهبود بیمار دارند و به همین دلیل بازار مربوطه در حال رشد و تکامل است. چندین بازیکن حیاتی در طی این سالها پدید آمده اند که به دلیل درگیر شدن در داروهای بدونه نسخه موفق به ایجاد نامی برای خود شده اند. ۲۰ برند برتر OTC که جایگاه قدرتمندی را در بازار مصرف دارند.

۲۰ برند برتر داروی بدون نسخه

 • Johnson & Johnson
 • GSK
 • Pfizer
 • Novartis
 • Bayer
 • Merck
 • Sanofi
 • Abbott Laboratories
 • Perrigo Company plc
 • Achelios Therapeutics
 • American Health
 • Amgen
 • AccuDial Pharmaceutical Inc
 • Accu-Chek
 • Pepto-Bismol
 • Halls
 • Alka-Seltzer
 • Aleve
 • Sudafed
 • Excedrin1

Johnson & Johnson

جانسون اند جانسون متعهد به ارائه داروهای موفقیت آمیز OTC در بازارهای جهانی برای پاسخگویی به نیازها و تقاضای مصرف کنندگان خود است. جانسون اند جانسون برند قوی است که از مسیرهای بیولوژیکی ، علوم پیشرفته و جدیدترین فناوری ها برای ایجاد برخی از بهترین داروهای بدون نسخه برای تولید رشد محور و بلند مدت در بازار استفاده می کند.
سرمایه گذاری در نوآوری به برند اصلی آمریکایی جانسون اند جانسون کمک کرده است تا تعداد زیادی از خانواده ها را به خود جذب کند. برخی از محصولات محبوب بدون تجویز نسخه آن شامل باند ، شستشوی صورت ، داروهای تیلنول (استامینوفن) ، لنزهای چشمی و محصولات کودک است.

GSK

GlaxoSmithKline یا GSK یک شرکت جهانی است که با مراقبت های بهداشتی در ارتباط است و در این ماموریت برای ارائه بهترین محصولات ممکن از طریق بخش تحقیق ، توسعه و تولید خود فعالیت دارد. این شرکت دارای حضور جهانی و یک شبکه عرضه یکپارچه است که به آن در دستیابی موفقیت آمیز به بازار مصرف کمک کرده است.
این شرکت دارویی با منشا بریتانیایی به دلیل چندین محصول مانند داروهای سرماخوردگی ، نوارهای بینی ، جایگزین های نیکوتین و محصولات بهداشتی و درمانی مصرف کننده ، بخش قابل توجهی از بازارهای داروهای بدون تجویز نسخه را در دست دارد .

Pfizer

Pfizer یک شرکت با منشأ آمریکایی با حضور بین المللی است. این برند با صنعت داروسازی در ارتباط است و دارای دفتر مرکزی تحقیق در گروتون ، کانکتیکات است. در سال ۲۰۰۹ ، این برند جایزه برند فعال OTC Wyeth را بدست آورد که جایگاه خوبی در بازار داشت. این امر نشان از رشد تجارت Pfizer را داشت زیرا فروش و درآمد آن حیرت انگیز بود.
برخی از محصولات محبوب موجود در سبد محصولات Wyeth که Pfizer در آن سرمایه گذاری کرده بود عبارتند از: Advil ، مسکن درد ، مولتی ویتامین Centrum و مکمل کلسیم. در حال حاضر ، Pfizer دو برند OTC را به فروش می رساند که در ده برند برتر OTC ،  Advil و Centrum جایگاه متفاوتی دارند. این شرکت بیشترین درآمد را از چین ، ایالات متحده ، ایتالیا ، کانادا ، استرالیا و برزیل کسب می کند.

Novartis

Novartis یک شرکت با مبداء سوئیس است که در بازل سوئیس مستقر است. این شرکت یکی از بزرگترین شرکتهای جهان در زمینه فروش و سرمایه گذاری در صنعت داروسازی است.

Bayer

بایر  (Bayer) یک شرکت چند ملیتی با منشاء آلمانی است که بیش از صد و پنجاه سال با صنایع داروسازی و صنایع شیمیایی در ارتباط است. شایستگی های اصلی آن در هر دو بخش به آن کمک کرده است تا موقعیتی برجسته در بازار کسب کند.
بایر به عنوان پژوهشگر ، بازاریاب و تولیدکننده محصولات نوآورانه ، به ویژه محصولات OTC ، در صنعت بهداشت و درمان نامی برجسته بوده است. تسکین دهنده درد آن Aleve در یک زمان بالاترین میزان فروش را به ثبت رسانده و آسپرین مورد علاقه همه مشتریانی است که به دنبال محصولات بدون نسخه هستند. این شرکت همچنین برای سایر محصولات بدون تجویز نسخه بسیار مشهور است ، به عنوان مثال محصولات پوستی Bepanthen و Canesten به همراه چندین ضد سرفه و سرماخوردگی و همچنین داروهای معده درد را می توان نام برد.

Merck

 مِرک (Merck) یک بازیگر بین المللی در صنعت بهداشت و درمان است. با دارا بودن طیف گسترده ای از سبد محصولات ، حضور چشمگیری را در بازار جهانی ایجاد کرده و به یک بازیگر برجسته در صنعت داروسازی و بخش OTC تبدیل شده است.
Merck چندین محصول نسخه را در زیر مجموعه بخش مراقبت از مشتری خود به فروش می رساند. این برند Claritin ، یک محصول OTC را از طریق معامله خود با معاملات Schering-Plow بدست آورد و این مساله باعث شد که به دلیل فروش زیاد و کمک به این برند در تولید درآمدهای غیرقابل تصور ، از آن استفاده کند. کلاریتین یک تسکین آلرژی غیر خواب آور است که با توصیه بسیار بالا همراه است

Sanofi

سانوفی یک شرکت چند ملیتی با منشأ فرانسوی است که با صنعت داروسازی در ارتباط است. این شرکت به همراه داروهای OTC در زمینه تحقیقات ، بازاریابی و ساخت دارو فعالیت می کند.
سانوفی برای چندین محصول OTC مانند Allegra برای رینیت آلرژیک ، Maalox به عنوان آنتی اسید ، Buscopan به دلیل درد در ناحیه شکم ، Novaldol برای تب و درد و Unisom برای تسکین سرماخوردگی شناخته شده است.

Abbott Laboratories

Abbot Laboratories یک شرکت با منشأ آمریکایی است که با صنعت بهداشت و درمان در ارتباط است. این شرکت در بسیاری از محصولات دارویی و همچنین محصولات OTC در کنار تجهیزات پزشکی و محصولات غذایی دخیل است.
Abbot Laboratories دارای کانال های تجاری بسیار تخصصی OTC است که به این شرکت کمک می کند تا درآمد کسب کند. این شرکت در بیش از صد و سی کشور در هر گوشه دنیا حضور محصول خود را گسترش داده است

Perrigo Company plc

Perrigo Company plc با صنعت داروسازی در ارتباط است و به تولید داروهای بدون نسخه می پردازد. این برند بدون نسخهبرند OTC – به صورت قانونی در ایرلند ثبت شده و مقر آن نیز در ایرلند است گرچه سه چهارم فروش خالص آن از بازار ایالات متحده است.
پریگو یکی از دارندگان موقعیت برجسته در بازار آلرژی OTC است و در فرایند تولید و بازاریابی چندین محصول مرتبط مشارکت دارد. این شرکت یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات مراقبتی OTC در جهان و ارائه دهنده و پیشرو در محصولات برند OTC با نام تجاری در اروپا است

Achelios Therapeutics

Achelios Therapeutics یک شرکت آمریکایی با مبدا مستقر در چاپل هیل ، کارولینای شمالی است. این صنعت با بیوتکنولوژی و صنایع دارویی همراه است.
Achelios Therapeutics یک شرکت توسعه یافته است که شایستگی اصلی آن تولید مجدد مولکول های NSAID است که برای درمان التهاب و درد مورد استفاده قرار می گیرد. این شرکت با سبد محصولات گسترده ای که دارد در بازار OTC حضور پررنگی دارد و به آن کمک کرده تا به داستان موفقیت خود در بازار مصرف برسد.

American Health

همانطور که از نام این شرکت آمده است ، American Health یک برند آمریکایی است که با تولید مکمل های غذایی و فرآورده های بدون نسخه در ارتباط است. این برند OTC برای حفظ حداکثر سلامتی و رفاه ، محصولات تغذیه ای با بالاترین کیفیت را ارائه می دهد.
American Health یکی از مبتکران قابل احترام در صنعت خود است و مکمل های ویژه آن تقاضای زیادی دارند. تعهد شرکت برای حفظ کیفیت محصول همواره مورد توجه است. این شرکت تامین کننده پیشرو آنزیم های گوارشی و پروبیوتیک است و در لیست ۲۰ برند برتر OTC در جهان قرار دارد.

Amgen

Amgen یک شرکت چند ملیتی با منشاء آمریکایی است که با صنعت بیو دارویی در ارتباط است. همچنین در چندین محصول بدون تجویز نسخه درگیر است و توانسته است مکانی را به عنوان یکی از ۲۰ برند برتر داروهای بدون نسخه در جهان به اثبات برساند.
برخی از کالاهای اساسی مرتبط با برند آن  Prolia ، Nplate و Aranesp هستند.

AccuDial Pharmaceutical Inc

AccuDial Pharma Inc یک شرکت آمریکایی مستقر در فلوریدا است. در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد ، و خط مشی آن خرده فروشی داروهای بدون نسخه و داروهای OTC است.
AccuDial Pharma محصولات OTC را برای درمان حساسیت ، سرماخوردگی و سرفه و غیره برای بزرگسالان و کودکان به صورت قرص و مایع فراهم می کند. همچنین در مکمل های غذایی OTC نقش دارد. AccuDial Pharma یکی از ۲۰ برند برتر OTC در جهان است که بازار گسترده ای برای داروهای بدون نسخه خود دارد که ۳ میلیارد دلار تخمین زده می شود.

Accu-Chek

آکو-چک : برند Accu-Chek با چشم انداز Roche Diabetes Care برای کمک به افرادی است که از دیابت رنج می برند تا بتوانند زندگی سالم را ادامه دهند ، فعالیت می کند. پرتفولیوی فعلی ،  محصولات جدیدی را برای مدیریت موثر دیابت ارائه می دهد. این محصولات شامل دستگاه های خونگیری ، سیستم های تحویل انسولین ، اندازه گیری قند خون و غیره است.
Accu-chek تلاش خود را برای همکاریها در جهت ایجاد راه حلهایی که باعث افزایش سبد محصولات آن می شود ، قرار داده است. این برند برتر در زمینه داروهای بدون نسخه سیستم های تحویل انسولین و فن آوری های نظارت مؤثرتری را برای بیماران دیابتی ارائه می دهد .

Pepto-Bismol

Pepto-Bismol نام تجاری Bismuth Subsalicylate است که یک داروی عمومی است. این برند داروهای بدون نسخه برای ناراحتی های مربوط به معده و گاز معده را ارئه می دهد که درمان های موقت برای مصرف کننده به همراه دارد. این داروها بیشتر برای تهوع ، سوزش معده ، سوء هاضمه و اسهال مفید است.
Pepto-Bismol در ۲۰ برند برتر OTC جایگاهی ویژه را در دست دارد و داروهای آن دارای عملکرد ضد باکتری و ضد التهابی است. این داروی OTC توسط شرکت Procter & Gamble و به شکل قرص های بلعیدنی و جویدنی تولید می شود .

Halls

Halls توسط Cadbury-Adams ، یک شرکت تابعه کَدبِری Cadbury به فروش رسید که به خودی خود متعلق به Mondelez International است. این نام تجاری یک قطره سرفه است. این ماده در بازار مصرف با استفاده از بخور تبلیغ می شود.
Halls در لیست ۲۰ برند برتر OTC قرار گرفته اند و در چندین نوع طعم مختلف مانند نعنا ، گیلاس ، مخلوطی از مرکبات تازه و عسل توت در دسترس هستند.

Alka-Seltzer

Alka-Seltzer   برای اولین بار توسط شرکت پزشکی دکتر مایلز (Dr. Miles) به بازار مصرف عرضه شد اما بعداً توسط بایر (Bayer) خریداری شد. این یک داروی تسکین دهنده درد و یک آنتی اسید است که دارای سه ماده است که در کنار هم برای درمان دردها ، درد های جزئی ، تب ، التهاب ، سوزش قلب ، سوزش معده ، سوء هاضمه ، جلوگیری از خماری و رفلاکس معده کار می کنند.
این نام تجاری در بازار مصرف تا حد زیادی تبلیغ شده است و هم اکنون در لیست ۲۰ برند برتر OTC / داروی بدون نسخه جایگاه متمایز دارد. Alka-Seltzer یک محصول خواهر دارد که علائم آنفولانزا و سرماخوردگی را تحت عنوان Alka-Seltzer Plus درمان می کند.

Aleve

اگر به دنبال یافتن نام در لیست ۲۰ برند برتر OTC هستید ، باید برند Aleve را هم شنیده باشید. این یک نام تجاری است که به عنوان NSAID در محصولات OTC درگیر است.
Aleve به کاهش هورمون های بدن انسان که باعث درد و التهاب می شوند کمک می کند. برای سرماخوردگی ، درد دندان ، سردرد ، گرفتگی قاعدگی ، کمردرد و آرتریت به عنوان یک تسکین موقتی در برابر درد و دردهای جزئی عمل می کند.

Sudafed

Sudafed به عنوان یک تسکین موقتی در برابر خارش بینی و فشار و درد ناشی از عفونت سینوس استفاده می شود. همچنین برای بیماری در برابر آنفولانزا ، سرماخوردگی و بیماری تنفسی مانند برونشیت ، آلرژی و تب یونجه استفاده می شود.
به یاد داشته باشید سودافد یک ماده منشعب کننده است و با باریک شدن رگ های خونی کار می کند. این کار برای کاهش احتقان و ورم است. این داروی OTC نباید برای کودکان زیر شش سال مورد استفاده قرار گیرد و ضروری است که دستورالعمل ها را با دقت در مورد دوز بخوانید.

Excedrin

Excedrin در بازار مصرف توسط شرکت اصلی Novartis تولید می شود. این گیاه حاوی کافئین ، آسپرین و استامینوفن است و برای درمان ورم مفاصل ، سرماخوردگی ، سردرد و کمردرد مورد استفاده قرار می گیرد.
Excedrin در لیست ۲۰ برند برتر OTC قرار دارد و همچنین برای درمان تب استفاده می شود. با ریلکس کردن انقباضات عضلانی و کاهش هورمون ها در بدن انسان که باعث ایجاد تب و درد می شود ، کار می کند.
بسیاری از برندهای موجود در بازار با محصولات داروهای بدون تجویز نسخه درگیر هستند و همین امر باعث شده تا خریدار بدون توجه به موضوع مورد نظر ، خرید آن را آسان کند. به یاد داشته باشید که داروهای OTC برای استفاده بیش از حد طراحی و تولید نشده اند . از این رو اطمینان حاصل کنید که از کالایی استفاده می کنید که از مارک معتبر باشد و شما بایستی آن را در یک دوز کوچک آزمایش کنید تا بتوانید مناسب بودن آن برای مصارف شخصی خود را تأیید کنید.
whatsapp : 0921-646-5121