فروش برند لبنیات

تاریخ : 1399/9/10 نویسنده :admin3 بازدیدها : 96 موضوع : مقالات برندلبنیات اهمیت بسیار زیادی در جامعه ما دارد و دارای میزان مصرف زیادی می باشد. بنابراین میدان رقابت در این زمینه شدید است. بنابراین انجام مراحل ثبت برند لبنیات اهمیت ویژه ای دارد. شما باید با ثبت برند لبنیات، در بازار تجارت و کسب و کار قدم بگذارید و به هدف خود که همان کسب رضایت مشتری است، برسید

لبنیات چیست؟

لبنیات شامل: شیر، پنیر، کشک، دوغ و... می باشد. لبنیات را می توان از جمله دسته ی مواد غذایی محبوب در بین ایرانی ها دانست چرا که همراه با تناول غذا، بر سر سفره ی رنگین می توان دید. لبنیات، حاوی پروتئین و کلسیم فراوان بوده و مواد مغذی شامل فسفر، نیاسین، ریبوفلاوین و ویتامینهای DوA را برای بدن تأمین می‌کنند. 
هنوز اثر کلسیم بر روی خطر بیماری قلبی به طورکامل مشخص نشده است، اما کسانی که کلسیم کمتر از نیاز روزانه مصرف می‌کنند، بیشتر  از دیگران مبتلا به پرفشاری خون‌ می‌شوند و در نتیجه توصیه میشود که از غذاهای حاوی کلسیم، به مقدار نیاز استفاده شود (روزانه۱۰۰۰ میلی‌گرم در بالغین زیر ۵۰ سال و حداقل ۱۲۰۰ میلی‌گرم درافراد بالای ۵۰ سال). محصولات لبنی کم‌چرب (۵/۰تا ۱ درصد چربی) یا بدون‌چربی حاوی مواد مغذی بیشتری نسبت به شیرکامل یا شیر با۲ درصد چربی هستند اما چربی اشباع، کلسترول، سدیم و کالری کمتری دارند و برای استفاده روزمره بهترند.

فواید لبنیات

لبنیات فواید زیاد و متنوعی برای بدن انسان دارد. عمده‌ترین دلیلی که همیشه برای مصرف شیر و لبنیات ذکر می‌شود تامین کلسیم مورد نیاز برای بدن است اما این تنها خاصیت لبنیات نیست چرا که می‌تواند منبعی برای تامین ویتامین دی، فسفر و سایر منابع معدنی و ویتامینی هم باشد.
مصرف لبنیات باعث سلامت استخوان‌ها، جلوگیری از پوکی استخوان، حفظ سلامت دندان‌ها، مقاومت بدن در برابر آسیب‌ها و ضربه پذیری، افزایش انعطاف پذیری، افزایش هوش و ... است. در نتیجه توصیه می‌شود که تمامی افراد خصوصا کودکان و نوجوانان و افراد سالمند حتما استفاده از انواع لبنیات را در رژیم غذایی خود بگنجانند تا بتوانند از خواص لبنیات برای بدن انسان و مزایای آن بر روی سلامتی‌شان بهره‌مند شود.


انواع فرآورده های لبنی :

    شیر که پس از پاستوریزه و هموژنیزه شدن با مقادیر متفاوت از چربی در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.
    خامه، چربی شیر است که به سرشیر هم معروف است.
    خامه ترش، خامه ای است که به وسیله باکتری تخمیر و ترش شده است.
    شیر خشک، با حذف آب شیر به دست می آید.
    شیر غنی شده، شیری است که با تبخیر آب آن، غلیظ شده است و معمولا به آن شکر هم اضافه می کنند.
    کره، همان چربی شیر است که از هم زدن خامه حاصل می شود.
    پنیر، که از راه جامد کردن شیر تهیه می کنند. سپس این بخش جامد را از آب پنیر جدا کرده و می گذارند تا عمل بیاید. این کار معمولا توسط باکتری یا مایه پنیر صورت می گیرد.
    ماست، شیری است که به وسیله باکتری استروپتوکوک ترش شده است.
    بستنی، خامه ای است که به آرامی یخ بسته است.


مراحل و مدارک ثبت برند لبنیات:

لبنیات اهمیت بسیار زیادی در جامعه ما دارد و دارای میزان مصرف زیادی می باشد و برای سلامت بدن بسیار مفید. بنابراین میدان رقابت در این زمینه شدید است. بنابراین انجام مراحل ثبت برند لبنیات از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
در این مطلب مزایای ثبت برند لبنیات و مدارک جهت ثبت علامت تجاری را بیان می کنیم.
لبنیات به آن دسته از مواد غذایی گفته می شود که از شیر به دست می آیند. شامل ماست ، پنیر ، دوغ ، کشک ، خامه و …


مزایای ثبت برند لبنیات

ثبت برند لبنیات مانع از سوء استفاده سودجویان می شود و از عرضه ی کالاهای مشابه توسط اشخاص ثالث تحت علائم تجاری که عین یا به طریق گمراه کننده ای مشابه علامت تجاری دیگری هستند جلوگیری به عمل می آورد.
همچنین ، ثبت برند به مصرف کنندگان نیز امکان انتخاب می دهد و باعث تفکیک آنها از هم می شود. مشتری به محض ملاحظه ی علامت می داند که این محصول متعلق به کارخانه یا تجارتخانه ای است که مورد اعتماد او می باشد.و بدین ترتیب، با ثبت برند شرایط سالمی برای مصرف کنندگان به وجود می آید همچنین باعث پیشرفت در کیفیت محصولات لبنی می شود.


یک برند مناسب باید دارای شرایط زیر باشد :

    برند باید ساده، کوتاه و دارای تلفظ ساده بوده و به خاطر سپردن آن آسان باشد. برای مثال : لوکس، نایک، بیک و غیره.
    باید دارای صدای لذت بخش در هنگامی که آن را می شنوید باشد.
    می بایست چیزی از هدف تولید محصول، کیفیت، منافع، استفاده ها و طرز عمل آن و غیره پیشنهاد کند.
    برند نباید تهاجمی (به کسی یا چیزی) و یا اهانت آمیز باشد.
    باید اقتصادی بوده و قابل تولید مجدد و تکثیر باشد.
    برند باید بخشی از یک حالت و طبیعت دائمی باشد.


مدارک مورد نیاز ثبت برند لبنیات:
الف) شخص حقیقی:
 1. ۱٫ مدارک هویت متقاضی ( کپی شناسنامه و کپی کارت ملی )
 2. ۲٫ کپی کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
 3. ۳٫ کپی مجوز فعالیت (جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
 4. نمونه علامت تجاری در کادر ۱۰ در ۱۰
 5. تکمیل دو نسخه اظهارنامه علامت
ب) اشخاص حقوقی:
۱٫آخرین روزنامه رسمی ، تصویر شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء
 1. مدارک نماینده قانونی: در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی ( وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضاء برای اشخاص حقوقی و …) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد.
 2. ده نمونه گرافیکی با تصویر از علامت درخواست حداکثر در ابعاد ۱۰×۱۰ سانتی متر
 3. در صورت سه بعدی بودن علامت، ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.
 4. ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط به عنوان مثال: جواز اعلامیه تاسیس از صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت . وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یا پروانه کسب و…
 5. استفاده از حق تقدم: در صورتی که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم (حداکثر تا۶ ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوطه به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف مدت ۱۵روز از آن تاریخ تسلیم نمایند.
 6. نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تأییدیه مقام صلاحیت دارwhatsapp : 0921-646-5121