فروش برند و مراحل ساخت یک برند لوکس

تاریخ : 1400/17/06 نویسنده :admin3 بازدیدها : 255 موضوع : مقالات برندهمگی شنیده‌ایم که لکسوس، برند لوکس تویوتا می‌باشد. راجع به شرکت خودروسازی بریتانیایی رولز‌رویس شنیده‌ایم و خودروهای عجیب غریب آنها را نیز دیده‌ایم. برند لویی‌ویتون را نیز می‌شناسیم. گوچی، هرمس، کقتیه، رولکس و شنل نیز از این دسته‌بندی هستند. اینها نمونه‌هایی بسیار موفق از کسب و کارهایی هستند که به ساخت برند لوکس پرداخته‌اند. اما چرا این برندها تا این حد مشهور هستند؟ دلیل قیمت بالای آن‌ها چیست؟ چه چیزی آنها را متمایز از بقیه برندها کرده است؟ جواب به سوالاتی از این دست، با شناخت برند لوکس و هدف آن آشکار خواهد شد.

ساخت برند لوکس و مفاهیم آن

برندهای لوکس، هر کدام با یک یا چند مفهوم کلی و متفاوت از دیگری برای ایجاد حس منحصر بفرد در مشتری استفاده می‌کنند. برندهایی نظیر رولزرویس سعی بر این داشته‌اند تا با استفاده از زیبایی‌های ظاهری خیره کننده و ایجاد حس برتری، بعنوان برندی مطرح شوند که برای خانواده‌های اشرافی و سلطنتی طراحی شده باشند.
برخی دیگر از برندهای لوکس، مفهوم متفاوتی را پیش گرفته‌اند. مثلاً گوچی، از نطفه‌ خلاقانه‌ای که در یک فرد نابغه وجود داشته است نشات گرفته است. از طرف دیگر، برندی چون پورشه و دانهیل، این مفهوم را در خود دارند که هیچ‌گاه از مد نمی‌افتند و مفهومی چون جاودانی در طول زمان را در خود دارند.
بطور کلی، هر کدام از برندهای لوکسی که ساخته شده‌اند، با استفاده از مفاهیمی خاص و داستان‌سرایی‌هایی که از آنها شده است، محصولاتی را به بازار عرضه کرده اند که افراد، با افزایش درآمد و سرمایه خود، بیشتر راغب به خریدن آنها می‌شوند.

برند لوکس چیست؟

دلیلی که مشتری‌های این برندها، معمولاً شامل قشر خاصی از جامعه می‌شود این است که دقیقاً کاربرد این برندها برای همین موضوع است. به عبارت دیگر، برند لوکس، برندی نیست که صرفاً در صدد رفع نیازهای اولیه و ضروریات مصرف کنندگان اقدام به تولید محصول یا خدمات کند. بلکه هدف آن، ارائه ارزش‌هایی مافوق نیازهای ضروری مشترین می‌باشد. و دلیلی که برندهای لوکس متمایز از سایر برندها هستند، بخاطر ویژگی‌های خاصی است که در آنها وجود دارد.
برند لوکس یا Luxury، خود نوعی از کسب‌وکار به حساب می‌آید. بازاریابی این نوع کسب‌وکارها، غالباً به شکل‌های متفاوتی از کسب‌وکارهای عادی انجام می‌گیرد. از آنجائیکه خریداران برندهای لوکس، به دنبال این هستند که احساس خاص و غیرعادی را در مواجه با محصول به دست آورند، باید نکات بسیار مهمی را در نظر گرفت.
بسیاری از برندهای لاکچری، از بازاریابی پارتیزانی برای معرفی محصولات خود استفاده می‌کنند و نکته جالبی که وجود دارد این است که اکثریت برندهای لوکس که سالیان دراز توانسته‌اند موقعیت خود را حفظ کنند، شرکت‌هایی خانوادگی بوده‌اند.


مشاور بزرگترین سایت در خصوص خرید و فروش برند،واگذاری برند،برند آماده خشکبار و حبوبات، برند آماده برای فروش برند مواد غذایی،فروش برند مواد شستشو، فروش برند مواد ضد عفونی ، فروش برند خوراکی و .... جهت ارتباط با مجموعه مشاور برند با مشاوران مجموعه مشاور برند در 24 ساعت از شبانه روز میتوانید در ارتباط باشید.


09177755652